Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 00:01


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 06 Nov 2014, 09:34
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Miki....jmenuje se to ,,nádrž v nádrži,, je to na bázi epoxidu,ale jeste jsem tim nic nedelal. Zatím mi vzdy stačilo do nádrze nasypat dvě hrsti matiček,zabalit nádrž do staryho vaťáku a nechat vrtět v míchačce ;-) .....pak řádně nekolikrát vypláchnout benzínem,nalít nějaký pasivátor,nechat za pootáčení nádrze pořádně zreagovat,vylít ven,nechat uschnout a pak zase párkrát vypláchnout benálem od toho černidla :-) :-) :-) .....no a pak hlavne nenechávat to dlouho stát s rezervou v nádrži na vlhkém místě.

Já osobně bych ten epoxid asi řešil,kdyby me ta nádrž někde tekla....jinak asi ne. Toš asi tak :-)



Reklama


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 06 Nov 2014, 20:47
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
Miro díky....jen nevím čemu říkáš pasivátor..... :lol:

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 06 Nov 2014, 22:17
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
jakoby odrezovač .....ten rezavé povrch to jako by zarazí ,zakonzervuje . pragokor se ten muj tusim jmenuje


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 06 Nov 2014, 22:22
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
díky......už jsem doma... :wink:

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


Felix
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Nov 2014, 08:07
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Mirek1 píše:
Miki....jmenuje se to ,,nádrž v nádrži,, je to na bázi epoxidu,ale jeste jsem tim nic nedelal. Zatím mi vzdy stačilo do nádrze nasypat dvě hrsti matiček,zabalit nádrž do staryho vaťáku a nechat vrtět v míchačce ;-) .....pak řádně nekolikrát vypláchnout benzínem,nalít nějaký pasivátor,nechat za pootáčení nádrze pořádně zreagovat,vylít ven,nechat uschnout a pak zase párkrát vypláchnout benálem od toho černidla :-) :-) :-) .....no a pak hlavne nenechávat to dlouho stát s rezervou v nádrži na vlhkém místě.

Já osobně bych ten epoxid asi řešil,kdyby me ta nádrž někde tekla....jinak asi ne. Toš asi tak :-)


.....tak, tak. Matičky jsou nejúčinnější odstraňovač rzi. Tímto způsobem jsem taky čistil nádrž u mojí staré Jawky. Jelikož nemám míchačku :wink: , třepal jsem s nádrží ručně celé odpoledne, dokud mi neupadly pracky a neomdlel jsem vysílením. :crying:


svela
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Nov 2014, 21:29
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29 Sep 2010, 19:24
Príspevky: 109
Bydlisko: Považská Bystrica

Offline
Volá sa to KREEM strýko googl Vám pomôže... Je tam všetko aj na odstránenie hrdze aj na odmasternie v jednej sade. Jedna sada vydá na 60litrvú nádrž, alebo na tri motorkové...

_________________
Život letí ako rýchlik, len rozum za ním nestíha.


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Nov 2014, 22:26
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
:thumbup3:

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 19 Dec 2014, 19:11
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Takže renovace klukovy čezety proběhla...snad i úspěšně...to už nechám na ostatních :-)

Tady pár fotek z průběhu prací a kdo má FB,tak už to asi všechno viděl,během těch tří měsíců :-)

http://mirek111111.rajce.idnes.cz/Renovace_CZ_125_476.0


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 20 Dec 2014, 12:13
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
... jj. já jsem to už viděl. super Miro. parádní práce a parádní stroj !!! :thumbup3:


svela
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 20 Dec 2014, 21:08
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29 Sep 2010, 19:24
Príspevky: 109
Bydlisko: Považská Bystrica

Offline
Ja som si musel švihnúť a len kvôli tomu, že bola STK ,,robená" v decembri Robil som ju v polovici novembra, čo samozrejme počasie umožnilo.
Obrázok
Teraz ma čaká nový? prodžekt" ako je dnes moderné hovoriť.
Obrázok
Bude to niečo takéto. Vyskytuje sa tam ešte veľa otáznikov. Je to aj o šťastí A preto nechcem predbiehať, ale aj tak želám všetkým, to znamená , že všetkým veľa šťastia. A nielen v blízkej dobe. Ale vždy a stále, na Vianoce obzvlášť. Mirec vie prečo.

_________________
Život letí ako rýchlik, len rozum za ním nestíha.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 21 Dec 2014, 10:41
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
sportka krásná Svelo ...palec hore :-)

.... já ted čekám na věci z lakovny a budu skládat 250/353 kyvačku r.v. 1957 s otevřeným sáním a rybinama

do projektu čz ti přeju hodně zdaru.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: Zábava na zimní večery,aneb jak nepodlehnout depresím  |  Napísal: 17 Feb 2015, 12:04
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
No mladej už taky vyrazil na testy po zimních lehkých úpravách své druhé čz 175 stříbrné ,,na všední ježdění,,
Červená 125 ještě chrní zimním spánkem :-D :-D

https://www.youtube.com/watch?v=68HMFLRLX4g


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: Zábava na zimní večery,aneb jak nepodlehnout depresím  |  Napísal: 08 Dec 2015, 18:07
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Máme doma nový bike :D :D :D
JAWA 350/638 rv 1993
Nebylo to vubec v plánu.... ale za 4000,- s TP prostě musela jít domů (navíc vedle z dědiny) :lol: :lol: :lol:
Koupili jsme jako nepojízdnou,protože nešla nakopnout(ona totiž 5 let stála v garáži a nikdo ji ani neprotočil,ale co už .... v ceně technického průkazu se to i tak dalo akceptovat.
Stačila jedna sobota...vyčištění nádrže,karburátoru,kohoutu paliva , posléze i výfuků...nalít čerstvý benzín,nové svíce a napopáté blafla :lol:
Pro letošek se jen přepsala a prohnala STKčkem. Za rok a pul bude mladej povyšovat skupinu od 18-ti ....tak bude mít aspon na čem jezdit.
Tak mám trochu zábavy na příští zimu(tu letošní dodělávám ČZ 250/455)...jen to rozeberem....vyměníme co bude třeba a zase složíme....lak bude zůstávat origo.

A tak si momentálně blafá (ten syčavej zvuk je tam,že jsme ještě neměli novou manžetu sání nasazenou)

https://www.youtube.com/watch?v=5ByiFl5cW-k


faksik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Zábava na zimní večery,aneb jak nepodlehnout depresím  |  Napísal: 10 Dec 2015, 22:41

Registrovaný: 07 Máj 2014, 18:35
Príspevky: 54

Offline
Za 4000,- jsem čekal nějakej pološrot, ale pěkná, vypadá zachovalá... Za ty prachy by byl hřích to nekoupit :thumbup3:


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: Zábava na zimní večery,aneb jak nepodlehnout depresím  |  Napísal: 08 Okt 2016, 10:33
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Zima se blíží kvapem a to je pro mě zahájení dílenské sezony :-D
Příští sezonu kluk povýší na skupinu A2 a jak jsem psal výše,pořídili jsme již loni pro něj JAWU 350/638 (červená)....párkrát jsem se na tom proletěl a tak mě to chytlo,jak je ta motorka pohodlná i na delší trasu....no dopadlo to tak,že jsem po prázdninách přikupil segru JAWA 350/639 (černá) i pro sebe :-D
Aspon si kluk nebude na společných vyjíždkách se mnou připadat nějak méněcený vedle BT :-D
Takže motorky jsou už na dílně a jak poskáču zahradu...jde se pracovat :-D
Nebudu zde psát,že budeme renovovat....motory a laky jsou v uspokojivém stavu....spíš bych to nazval velkým servisem,ale opravdu důkladným.....tudíž se třindy rozeberou krom motorů do šroubku a udělá se hlavně mechanika....brzdy,ložiska krku řízení,čepy kyvné vidlice,přední a zadní tlumiče,přepletou se kola,protože špice už to mají za sebou,některé věci půjdou zinkovat,co už jsou špatné,ložiska v kolech,filtry....atd. Pak následně vše zas poskládat,doplnit chybějící a odstranit přebývající věci a už jen se těšit na novou sezonu :-)
Takže letošní zimu se zase opět nudit určitě nebudem...

Z videa to nevypadá...ale práce nějaká na nich bude
https://www.youtube.com/watch?v=xgQW4-3DhNA


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.