Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 13:11


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
ferro
Poslať  Predmet príspevku: Pekáč (fichtl, prskolet....)  |  Napísal: 23 Feb 2015, 08:40
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15 Aug 2011, 09:29
Príspevky: 114
Bydlisko: Snina, SR

Offline
Krásna nostalgia a ešte krásnejšie spomienky... Tento článoček mi urobil príjemný začiatok týždňa... Závidím všetkým čo ho majú ešte v garáži. A už aby zišiel ten sneh!
Tak čo chalani, aj vy ste ho sedlali?

http://auto.idnes.cz/java-50-pionyr-fic ... otorky_fdv



Reklama


Arachnid25
Poslať  Predmet príspevku: Re: Pekáč (fichtl, prskolet....)  |  Napísal: 23 Feb 2015, 10:28
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Feb 2012, 10:50
Príspevky: 190
Bydlisko: Markvartice (okr. Děčín), ČR

Offline
Pěknej článek! Fichtl byl moje první "motorka" a jediný, k čemu se vlastně hodil asi nejvíc, bylo to, že se člověk naučil používat nářadí a poprvý ses učil chápat motor, převodovku a všechno to okolo. Takže za mě osobně byl sice Fichtl to možná nejhorší, na čem jsem kdy jezdil a beru to trochu jako "pomstu Slovenského národa" :lol: ale na druhou stranu to byly ty nejkrásnější roky dětství (začal jsem s ním na poli na vesnici někdy v osmi letech), na který budu vždycky se slzou v oku vzpomínat..! Celej den ses vrtal v motoru, aby se to pak zase posralo po ujetí deseti kilometrů a na "tahačku" s utrženým lankem plynu a kusem klacku jsi dojížděl domů - sice trošku nasranej, ale v podstatě šťastnej, protože s tebou jeli přeci nejlepší kámoši. Pro kluky mýho věku byl Fichtl symbol začátků ježdění na motorkách, a i když spíš nejezdil než jezdil, pořád ho mám doma v garáži a občas pro prdel se na něm (dnes jako vosa na bonbónů) rád projedu - za tu prdel a pořádnou dávku adrenalínu to fakt stojí!!! :wink2:


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: Pekáč (fichtl, prskolet....)  |  Napísal: 23 Feb 2015, 12:15
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Měl jsem mustanga....pak ho vystřídal simson,na tom mustangovi ještě řádil mladej,ale už mu bylo málo,tak má ted dve čezety 125 a 175 a mustang sel po triceti letech z baráku,protoze je fakt,ze to víc nejelo jak jelo a taky kde bych to vsechno skladoval :-) :-) :-) simson ale doma zůstal a zůstane...to je aspon spolehlivé vozidlo....uz má skoro 100.000 km a nedám na něj dopustit. Takze kdyz to vemu kolem a kolem,tak nám delají radost Simson SR 50, ČZ125/476 , ČZ175/487 , Jawa 250/353 a Bulldog :-) víc toho zatím doma nesměstnám :-) :-) :-)


Geoo
Poslať  Predmet príspevku: Re: Pekáč (fichtl, prskolet....)  |  Napísal: 23 Feb 2015, 12:41
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Júl 2013, 17:17
Príspevky: 81
Bydlisko: Vysočina

Offline
Fichtla měl můj taťka.....po něm já ....a čeká v garáži na mého potomka. Když se motor dobře udělal tak se na tom i ve svou nechalo jet dál než do obchodu.
Na fichtlovi jsem dostal svojí první pokutu. Neměl jsem na něm přidělanou značku a jel jsem po dědině bez helmy :-) Technická také nebyla. Dostal jsem to za 100kč :-)


Kordy
Poslať  Predmet príspevku: Re: Pekáč (fichtl, prskolet....)  |  Napísal: 23 Feb 2015, 13:22
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Nov 2009, 16:00
Príspevky: 289
Bydlisko: Humpolec

Offline
Mirku jak píšeš. Fichtl byl strašlivý kepl. Ještě vzpomínám, jak jsem se celý hrdý chlubil kamarádům, že jsem ujel (neuvěřitelných 500 km aniž bych do něho musel chmátnout). To byla na Fekála taková neuvěřitelná nálož bezúdržbových kilometrů., že mi to nikdo nevěřil, zato potom se rozsypal a bylo po. Simson to jooo... to už bylo jiné kafe a za nás sen všech kluků. Kdo měl fichtla opravoval. Kdo měl Simsona vozil holky (jak se říká u nás na vsi - silnější pes mrdá). Jenomže 10 - 15 let starý Simson stál 16 000,- Kč a na brigádně u Technických služeb v Humpolci jsem si vydělával 22,50 Kč na hodinu. Takže než jsem si na něho našetřil, už to byla pro mě nezajímavá kategorie a sedl jsem na 350. Bože jak jsem starý (nechci rýpat, protože jsem tady z Vás skoro nejmladší a už jsem v hajzlu) :) :) :)


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: Pekáč (fichtl, prskolet....)  |  Napísal: 23 Feb 2015, 14:33
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Nooo joo....za me stál ten simák skůtr 9.600 fungláč a me ho prodal kámos za 12.500,- dva a pul roku stare. To byl růst cen :-D :-D :-D


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Pekáč (fichtl, prskolet....)  |  Napísal: 23 Feb 2015, 19:15
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Až jsem zaslzel. Taky jsem na nich začínal. Dvacítka s ořezanými plechy ošetřenými gumovou lemovkou,široká řidítka s navařenou hrazdou, navařované tlumiče, přimotané pružiny, zrcátka z trabanta ......... prostě kurva tuning. Pak přišel mustang a ještě větší zvěrstva v podobě obrácených prodloužených tlumičů, ohýbání podsedlových trubek a sedla, opěrky, světla z čehokoli jiného, zvedání výfuků, , budíky v plechovce od lanšmítu, spínačka pod sedlem, snižování hlav a další šílený kusy ........ to byly časy. Ale zase svíčák, 13/17klíč, náhradní svíčka, kus šmirglu na kladívka a šroubovák v brýlích a jezdilo se furt a všude bez povinných přileb a Simsonům jsme na rovině ujižděli. Na Simsona jsem po jeho nástupu nedosáhl , nebyly konexe prachy ani čas čekat před mototechnou a pak dýl přistála ČZ 90. To byl na tu dobu stroj a simson zmizel v propadlišti nesplněných přání.
Takováhle to byla:


Prílohy:
90.jpg
90.jpg [ 33.89 KiB | Zobrazené 14087 krát ]
remote
Poslať  Predmet príspevku: Re: Pekáč (fichtl, prskolet....)  |  Napísal: 23 Feb 2015, 21:04
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
Amik - myslíš tu JAWU 90 Cross ? :D
r.
Tuhle jsem prakticky měl - měla krátký přední teleskopy, končili pod světlem. Nejzajímavější na ní bylo, že dost el.dílů bylo Made in Italy. Taky se poudalo, že Povážský koupili od italů licenci. Do tý doby motor s rotačním šoupátkem nikdy nedělali...!!! ( Píše se rok 1975 ).


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Pekáč (fichtl, prskolet....)  |  Napísal: 23 Feb 2015, 21:42
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Jo, jo, mám to v jednom pytli. Jen byla béžovo-černá. Ale byla to sakra živá mrška . Škoda, že se shodou nepříjemných náhod nedochovali moje vlastní fotky


Drak-V2
Poslať  Predmet príspevku: Re: Pekáč (fichtl, prskolet....)  |  Napísal: 24 Feb 2015, 19:03

Registrovaný: 24 Feb 2013, 17:17
Príspevky: 49
Bydlisko: Dobříš

Offline
Ahoj kluci. Také u nás jsme v 70tých letech měli partu a na "pinďourech"(Jawa 05,21 až 23A) sme obletovali místní "píčí farmu"(internát šiček rukavic) a dráždili příslušníky SNB (tedy hlavně jednoho, který se nám přednostně věnoval).I já jsem dostal první pokutu za překročení rychlosti v obci na "pístu" za 30Kčs (můj měsíční plat v OU). Za 10,50Kčs byla plná nádrž a svět nám ležel u nohou.

_________________
Sklerozu má jen inteligent - blbec si nemá co pamatovat.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.