Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 18:59


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Tomer
Poslať  Predmet príspevku: Enduro  |  Napísal: 31 Mar 2015, 13:55
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Okt 2010, 20:12
Príspevky: 87
Bydlisko: Velké Opatovice

Offline
Kluci jezdíte někdo kromě Bulldoka na enduru, nebo máte s tím nějaký zkušenosti? Zvažuju nějaký lehký endurko jako druhou mašinu k Bulldokovi na ježdění kolem komína, nějaká ta lesní nebo polní cesta, rozhodně ne těžký terén. Díval jsem se po Kawasaki KLE500 nebo Yamaze XT660R. Díky za názory.



Reklama


Felix
Poslať  Predmet príspevku: Re: Enduro  |  Napísal: 02 Apr 2015, 17:33
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Nejvíc záleží na tom, kolik za moto chceš dát.
KLE500 do lesa moc není. Její paralelní dvouválec dávala Kawa ještě do chopperu EN500, naháče ER-5 a GPZ500S, kde měl až 60k. Bohužel právě v KLE500 je jeho "nejžravější" verze, na což si hodně majitelů stěžuje. XT660R s osvědčeným vodníkem od Minarelli (montuje i Jawa) je dobrá volba, ale pořád si drží vyšší cenu a nevychytané naladění vstřikování zapřičiňuje cukání při pomalé jízdě (např. v lese) při malém otevření zavřeného plynu. Žádná tragédie, ale je to nepříjemné. V MT-03 a v Tenéré to už Yamaha odstranila. Osobně bych se zaměřil spíš na starší vzducháče XT600 nebo TT600 (terénnější verze s vyššími zdvihy, lepšími tlumiči a užším sedlem). Jsou to vyhlášené držáky s nenáročným servisem a parádním tahem odspodu. V terénu se dá jet krokem skoro na volnoběh a motor to v pohodě schroupne. Tohle přímí konkurenti Suzuki DR ani Kawa KLR neumí. Obecně platí, že čím starší XT600, tím větší terénní schopnosti. Nejvíc jsou mezi příznivci ceněné ročníky 1987 - 88. Táhnou jako traktory a na zadní jdou jenom plynem. Osobně bych ale volil XT po roce 1990, které už mají el. startéry (kromě verze K). Yamaha u nich sice snížila zdvihy i výkon, ale pokud nechceš jezdit motokros nebo ostré enduro, tak je to skvělá volba. Dají se sehnat zachovalé kousky za dobrou cenu, jen je třeba moto dobře prohlídnout a vyzkoušet. Po roce 2000 jsou XT posunuty ještě více na silnici, ale i s těmi si na polňačce zařádíš. Jsou to poslední verze před XT660R, které přišly tuším v r. 2004. Dobrou volbou je i Honda Dominátor 650. Tam můžou odradit snad jen krátké intervaly výměny oleje - každé 3000 km. I když vím, kluci dlouhodobě provádějí výměnu jednou ročně nebo po 6000 km a nemají problém.
Takže máš o čem přemýšlet :wink: .

........kámošovo TT600E


Prílohy:
041.jpg
041.jpg [ 439.79 KiB | Zobrazené 9202 krát ]
Tomer
Poslať  Predmet príspevku: Re: Enduro  |  Napísal: 02 Apr 2015, 19:51
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Okt 2010, 20:12
Príspevky: 87
Bydlisko: Velké Opatovice

Offline
Dívám se na mašiny cca do 75000kč. Motor z KLE znám, jezdil jsem dřív na ER-5 a o té spotřebě jsem to už četl, ale je to co člověk to názor. Zase mám trošku strach tahat do baráku nějaký 15-20 let starý enduro...to toho za sebou má většinou celkem dost a je to potenciálně plný pytel problémů. Díky za názor a tipy ;-)


Felix
Poslať  Predmet príspevku: Re: Enduro  |  Napísal: 02 Apr 2015, 20:07
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Tomer píše:
Dívám se na mašiny cca do 75000kč. Motor z KLE znám, jezdil jsem dřív na ER-5 a o té spotřebě jsem to už četl, ale je to co člověk to názor. Zase mám trošku strach tahat do baráku nějaký 15-20 let starý enduro...to toho za sebou má většinou celkem dost a je to potenciálně plný pytel problémů. Díky za názor a tipy ;-)

....za ty prachy už pořídíš jedno z prvních XT660R ve slušném stavu (nebo velmi zachovalé, málo jeté XT600). KLE je moc příjemná motorka, ale do lehkého terénu je XT určitě vhodnější, ať už 600 nebo 660. KLE je zase pohodlnější na silnici, takže záleží na prioritách....


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.