Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 27 Apr 2024, 11:28


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
miki
Poslať  Predmet príspevku: Motor zastavuje po přidání plynu....  |  Napísal: 04 Dec 2013, 21:36
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
Ahoj,Katte má problém s motorem a podle popisu to vypadalo na ulitý motor ale podle posledních upřesnění se to chová zase jinak :roll:

No motorku som išla previezť ako si vravel. Naštartovala som zo sytičom po chvíľke som ho troška stiahla sadla na moto a išla sa trošku previesť počas cesty som sytič stiahla motorka išla. (snažila som sa ju držať v otáčkach) keď som prišla pred garáž zosadla z moto a chcela som na prázdno pridať plyn tak mi skapala. Tak som ju naštartovala bez sytiča a držala no ako náhle som chcela pridať plyn tak zase skapala. keď som plyn pridala zo sýtičom tak pohodke .... Tak netuším čo sa jej nepáči......


Kdo poradí případně pomůže zn Nové Mesto n Váhom



Hoši ,je to atraktivní kočka :D :D :D

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...



Reklama


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Dec 2013, 22:59
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
mne sa to takto správalo predtým ako sa už ani na sytič nechcel rozbehnúť do otáčok.. a ostal na voľnobehu...a po pokuse pridať rovno skapal....

po rôznych pokusoch v servise priśla na rad rozborka karbecov a deložovanie múch.... keď sa mi to zopakovalo po roku, nechal som sa poučiť od ostatných z muších regiónov a natiahol som pančuśku na hadičku... zatiaľ ok :-)


jojobulldog
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Dec 2013, 23:34

Registrovaný: 07 Júl 2012, 20:17
Príspevky: 194
Bydlisko: Zákamenné

Offline
Problem je v karburatoroch,, taktiez moze byt voda v palive.jednoznacne to naznacuje ze je nieco pripchate, ptetoze ako nahle pridas ide do motora vzduch bez paliva.preto to skapina, ked das sitic tak ide palivo cez druhy kamalik na karburatore a preto to nezhasi. Toto sa deje povecsine ked motorka dlho stoji.....


Katte
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 05 Dec 2013, 08:20
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Apr 2013, 11:50
Príspevky: 80
Bydlisko: SVK - NMnV

Offline
jojobulldog píše:
Problem je v karburatoroch,, taktiez moze byt voda v palive.jednoznacne to naznacuje ze je nieco pripchate, ptetoze ako nahle pridas ide do motora vzduch bez paliva.preto to skapina, ked das sitic tak ide palivo cez druhy kamalik na karburatore a preto to nezhasi. Toto sa deje povecsine ked motorka dlho stoji.....




No neviem čo sa považuje pod pojmom dlho?... ale je pravda že dlhšie sa na nej nejazdilo cca 2 mesiace. Takže zrejme preskúmať kde to môže byť pripchate. Ono možno na každé 5 pridanie plynu by motorka ostala naštartovaná ale každé 1.2.3.4 pridanie skape ... ok tak budem hľadať :)

Ďakujem vám...


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Mirec  |  Napísal: 05 Dec 2013, 09:24

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
možná trochu z cesty ... nezapomeň,že motor Bulldoga je kus ,,železa",který se hned tak neprohřeje.Nestačí mu dva tři kilometry,aby se prohřál.Jak zaklapneš brzo po vyjetí sytič a hned na to zastavíš na křižovatce,motor Ti bude zdechat ... musíš trochu ,,vrkat" s plynem,aby se udržel v otáčkách ... tím spíš to platí v chladném počasí ... :wink:


Katte
Poslať  Predmet príspevku: Re: Mirec  |  Napísal: 05 Dec 2013, 10:19
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Apr 2013, 11:50
Príspevky: 80
Bydlisko: SVK - NMnV

Offline
Mirec píše:
možná trochu z cesty ... nezapomeň,že motor Bulldoga je kus ,,železa",který se hned tak neprohřeje.Nestačí mu dva tři kilometry,aby se prohřál.Jak zaklapneš brzo po vyjetí sytič a hned na to zastavíš na křižovatce,motor Ti bude zdechat ... musíš trochu ,,vrkat" s plynem,aby se udržel v otáčkách ... tím spíš to platí v chladném počasí ... :wink:



Toho som si vedomá že sa bullda dlhšie zohrieva no toto nie je spôsobené slabým zohriatím. :( Myslím že keby bola motorka slabo zohriata pri stiahnutí sytiča by momente skapala..... no mne skape až pri pokuse pridať plyn... No a v tejto zime sa ísť previezť niekam ďalej .... hmm...pravdu povediac keď som predvčerom zosadla z moto som si končeky prstov na rukách necítila premrznutá na kosť :)

Ale každopádne ďakujem za radu budem na to myslieť :)


GumaJ
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 05 Dec 2013, 14:06
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Feb 2009, 10:47
Príspevky: 294
Bydlisko: Praha 8

Offline
Též mohu přispět trochou do mlýna,
sytič vypínám po rozjezdu a již mnohokráte se mi stalo,že na světlech,třeba po kiláku motor volnoběh držel,
ale po přidání pro rychlý odpal z pole position chcípnul... a plechovkáři posměšně troubí...
Ještěže mám přilbu,vždy trochu zčervenám... :laugh: :army:

_________________
Obrázok


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 05 Dec 2013, 18:46
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Za mě taky nečistota v karburátoru...

_________________
A.C.A.B.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 05 Dec 2013, 20:51
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
... no. už se to tu řešilo, takže shrnu nejpravděpodobnější příčiny:

1) nečistoty v karburátoru
2) pokud je karburátor rozebrán a pročištěn a dělá to stejně, jako třeba mě, tak u mě to vyřešila výměna gumiček kolem jehel v karburátor. byly steřelé a benzín si tam dělal co chtěl a motorka po přidání plynu zdechala. po této opravě mám už svatý klid ... !!!


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 06 Dec 2013, 12:51
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Ouklend : díky za tip, gumičky přes zimu určitě vyměním.
Dokud se můj Bulldog pořádně neprohřeje, je to naprd. Dvakrát jsem karburátory čistil a skoro se to nezlepšilo.

Kde jsi je sháněl ?


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 06 Dec 2013, 13:27
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Cafe: ... já je nesháněl. dal jsem to na vyladění klukovi, co tuní motory krosových motorek na závody, tak jsem si říkal, že by konečně mohl dát do kupy i Bulíka ... no a oproti jiným předchozím taky dal ...
... ohledně gumiček jsem se ho na ně konkrétně ptal, ale říkal, že má takových různých gumiček nakoupených mrtě, ale bližší info mi dát nechtěl ... pokud si vzpomínám ukazoval mi ty staré a byly fakt od toho benzínu už hodně zteřelé, podobně jako jsem měl zteřelé ty gumy na sání karburátorů ... tam to může podle mě taky zlobit ...


jojobulldog
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Dec 2013, 16:56

Registrovaný: 07 Júl 2012, 20:17
Príspevky: 194
Bydlisko: Zákamenné

Offline
Ouklend píše:
Cafe: ... já je nesháněl. dal jsem to na vyladění klukovi, co tuní motory krosových motorek na závody, tak jsem si říkal, že by konečně mohl dát do kupy i Bulíka ... no a oproti jiným předchozím taky dal ...
... ohledně gumiček jsem se ho na ně konkrétně ptal, ale říkal, že má takových různých gumiček nakoupených mrtě, ale bližší info mi dát nechtěl ... pokud si vzpomínám ukazoval mi ty staré a byly fakt od toho benzínu už hodně zteřelé, podobně jako jsem měl zteřelé ty gumy na sání karburátorů ... tam to může podle mě taky zlobit ...

kolienka na karburatoroch mi robili starosti na XT 600, dobry tip,, :thumbup3: :thumbup3: :thumbup3:


Piškot
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Dec 2013, 07:21
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15 Feb 2010, 10:20
Príspevky: 30
Bydlisko: Horní Suchá

Offline
U mně taky kolena. Guma holt zpuchří. :( 8)


DUSAN
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 12 Dec 2013, 00:25

Registrovaný: 01 Jan 2009, 12:03
Príspevky: 133
Bydlisko: LEDEČ NAD SÁZAVOU

Offline
:idea: :D Tak tady zase "JÁ" (alkoholový rýpal)... :lol:
Ne ted´ vážně... :cry:
Moje "poslední" nemalá investice letos byla - příruby karbce.
Pokoušel sem se to před tím "vymáznout" ty malé praskliny červeným tmelem na motory a nakonec mi to stejně nedalo a přišla výměna...
A je klid..
Ty rozjezdy bez sytiče mne už taky nesčetně krát vyškolily.
Na volnoběh paráda a po přidání plynu nic,pak jen mlask a chcíp
:lol: :roll: :oops:

_________________
Jawka,Honda XL600,Fazer 600,SV 1000S,ted BULDOČEK...


Mirec
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 12 Dec 2013, 09:48

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
DUSAN píše:
:idea: :D Tak tady zase "JÁ" (alkoholový rýpal)... :lol:


Hele Dušan,nic si z toho nedělej,piš,jak Ti to přijde pod ruku,od toho tady to vlákno je,néé? :lol: :lol:

Dnes je každý zvyklý na vstřikování,nastartuješ a o nic se už nestaráš.S Bulldogem se musí jak se starou Škodovkou,bez sytiče nenastartuješ (nejdřív ještě prošlapat plynový pedál ...),na první křižovatce ti to zdechlo,protože motor nebyl ještě pořádně prohřátý,no a pak se zase zapomínal stahovat ... :D


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 22 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.