Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 27 Apr 2024, 22:53


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Peter BT
Poslať  Predmet príspevku: spojka, spojkové lanko  |  Napísal: 15 Jún 2014, 20:57
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
ahoj chlapci, mám jeden problém, a pred tým, ako to rozbabrem, rád by som sa spýtal na názory...
takže doradu.... spojka fungovala normálne ako mala a potom som dal na jar bulldočka do servisu na výmenu náplní, prezutie a eśte pár drobností....
keď som motorku prevzal, všimol som si, že je spojková páčka tvrdšia, akoby mala kratší chod ale pritom akoby nerozpojila poriadne spojku po zatiahnutí.... motor ostáva v zábere....
tak som nastavoval lanko stavacou skrutkou..... bolo ju treba viac našponovať.... ale nestačil rozsah skrutky, musel som k bovdenu pridať ešte ďalších asi 5mm podložku, aby to bolo rozumne použitelné... dúfam, že som to popísal aspoň trochu zrozumiteľne...
Viete mi povedať, čo sa asi mohlo stať? ako je chytené lanko v spojke? dá sa tam dačo prestaviť? alebo sa v spojke dačo pošahalo? nemáte niekde obrázok, ako to tam vyzerá?
ďakujem za rady...



Reklama


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Jún 2014, 05:30
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Ja nevim Peťo....jestli ti tuto ,,upravu,, zprasili v servise,asi bych jim to tam vrátil na reklamaci


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Jún 2014, 14:04
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
ano, Mirku, samozrejme im ju beriem, len som sa to snažil pochopiť, čo sa môže diať....
s ničím okolo spojky sa nehýbalo.... teda jediná možná súvislosť s pobytom v servise je výmena oleja...
alebo je tam dajaký iný problém a náhoda to ukázala teraz... nuź budeme múdrejší.... ono sa to správa, akoby som mal stále dlhšie spojkové lanko.... môže sa rozpletať?.... uvidíme za pár dní...


marek2001
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Jún 2014, 14:32
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30 Sep 2009, 08:25
Príspevky: 307
Bydlisko: Púchov

Offline
Peter, spojkova packa sa ti da stlacit uplne az k rukovati? Pozri ci nahodou nieje problem aj tam - ci jej nieco nebrani.

_________________
DRUM BUN!


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: mirec  |  Napísal: 17 Jún 2014, 06:23

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
hmmm ... takhle se chová zlomený bowden :x zlomiliho,zase narovnali,lanko ale v místě zlomu drhne a natažený bowden propružuje a neumožní pořádně vypnout spojku :!: prohlédni ho pořádně po celé jeho délce ... :wink:


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 19 Jún 2014, 20:55
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
nuž chlapci, Mirec to typol správne, toto predpokladal aj servisák.... ale pravdu mal Marek....

až sa hanbím, ale priznám sa, čo bol môj problém.... :D

takže... mám namontované vyhrievané hefty...a nejakým spôsobom sa mi asi podarilo... mne alebo v servise.... tieto hefty mierne pootočiť a tak sa pod páčku dostala rozšírená časť, kde vchádza kábel do heftu....a mierne bráni úplnému zatiahnutiu páčky.... toto by všetko bolo ešte ok, ale že som sa pár dní mordoval, nastavoval bovden, ladil a nevśimol si heft, to sa smejem sám sebe....
ale dávam to sem.... možno sa na tom tiež zasmejete, ale možno si na to raz spomeniete, keď sa vám to náhodou stane a budete hľadat kde je problém....


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: mirec  |  Napísal: 20 Jún 2014, 06:58

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Důležité je,že si na ,,problém" přijdeš sám a odstraníš jej ... to je na tom to nejkrásnější :wink: :thumbup2:


tombik
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 20 Jún 2014, 22:48
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Okt 2013, 23:36
Príspevky: 250
Bydlisko: skoro Kladno

Offline
Technická otázka, zvládnu doma sám vyměnit lamely? Nějako mi to klouže...čímž konečně odhaduji kilometráž motorky na 50 000 + :D

_________________
Absolutní začátečník a motorkový analfabet, který propadl bulldočí kráse a pořídil BT 1100 z roku 2002 a z donucení okolnostmi musel upgradovat na BT1100 z roku 2006 :D


Felix
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 20 Jún 2014, 23:57
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
tombik píše:
Technická otázka, zvládnu doma sám vyměnit lamely? Nějako mi to klouže...čímž konečně odhaduji kilometráž motorky na 50 000 + :D

Než přistoupíš k výměně, nech moto projet, popř. seřídit nějakým zkušeným mechanikem. Když jsem koupil Drag Stara, tak mi taky připadalo, že mi se spolujezdcem do kopce prokluzuje spojka. Kluci z AZ tuningu mi sehnali a namontovali fajnovku - posílené sportovní lamely Vesrah (a to za cenu obyčejných lamel !!). Jaké bylo moje rozčarování, když jsem to pak projížděl. Při zátěži do kopce zhruba ten samý pocit jako před výměnou. Takže zbytečná investice. Přisuzuji to "gumovému" charakteru tohoto motoru. Prostě chvíli trvá, než se roztáhne. Stejný pocit mám ze služební Fabie Praktik 1,9 SDI. Drag Star (ani Bulldog) sice není taková Lemra, ale podobnost tady je. Když jsem pak na Drakovi najel více kilometrů, už mi to ani nepřišlo. A na Bulldovi, který je o cca 40-50 kg lehčí je vše OK.
Tím neříkám, že nemůžeš mít problém se spojkou, jen se prostě neunáhluj, abys nevyplázl prachy za nové lamely zbytečně. :roll:


AveKT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 21 Jún 2014, 09:37
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19 Júl 2013, 14:50
Príspevky: 57
Bydlisko: Klatovy

Offline
Souhlas s Felixem. Taky mi přišlo, že mi na buldovi klouže spojka, hlavně když jsem na pětku přidal někde mezi 2500 a 4000 ot/min. Přitom muj bulda je akorát zajetej. Po delším poslouchání motoru a pozorování otáčkoměru jsem to vyloučil. Ono hodně mate to, že se otáčky změní jen málo a rychlost oproti tomu nezvykle rychle (výhoda nízkootáčkovýho motoru :D ). Takže se ten motor chová opravdu trochu gumově. A to mám doma Fabii 1,9 SDi.. :lol2:


tombik
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Jún 2014, 23:13
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Okt 2013, 23:36
Príspevky: 250
Bydlisko: skoro Kladno

Offline
Tohle je jistotka, už jsem ho s tím že za studena klouže kupoval a lamely jsem k němu dostal s tím že je nestihl vyměnit, takže lamely mám :)
Pode mnou jestě před 14 dny spojka neklouzala, nebo ne dost abych si toho vsimnul. Ale kdyz vemu na trojku za heft naplno, otacky vylitnou na 5000a drzi se tam tak od 50ky az do kila, pak se zase zacne hybat oboji tak nejak spolecne....

A je dost na pytel ze v tom neni motorka konzistentni, dneska jezdila celkem slusne, ale je fakt ze jsem spojku na tom kurzu asi celkem potrapil oproti standardu...

_________________
Absolutní začátečník a motorkový analfabet, který propadl bulldočí kráse a pořídil BT 1100 z roku 2002 a z donucení okolnostmi musel upgradovat na BT1100 z roku 2006 :D


marek2001
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Jún 2014, 17:53
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30 Sep 2009, 08:25
Príspevky: 307
Bydlisko: Púchov

Offline
Peter BT píše:
nuž chlapci, Mirec to typol správne, toto predpokladal aj servisák.... ale pravdu mal Marek....

až sa hanbím, ale priznám sa, čo bol môj problém.... :D

takže... mám namontované vyhrievané hefty...a nejakým spôsobom sa mi asi podarilo... mne alebo v servise.... tieto hefty mierne pootočiť a tak sa pod páčku dostala rozšírená časť, kde vchádza kábel do heftu....a mierne bráni úplnému zatiahnutiu páčky.... toto by všetko bolo ešte ok, ale že som sa pár dní mordoval, nastavoval bovden, ladil a nevśimol si heft, to sa smejem sám sebe....
ale dávam to sem.... možno sa na tom tiež zasmejete, ale možno si na to raz spomeniete, keď sa vám to náhodou stane a budete hľadat kde je problém....


Peto stalo sa to iste aj.mne. potom som heft zafixoval sekundovym lepidlom.

_________________
DRUM BUN!


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 34 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.