Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 19:17


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
AveKT
Poslať  Predmet príspevku: Spínací skříňka - šrouby  |  Napísal: 08 Mar 2015, 23:32
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19 Júl 2013, 14:50
Príspevky: 57
Bydlisko: Klatovy

Offline
Ahoj psovodi,
vyslkytl se mi takový problém. Včera jsem byl na projížďce a všiml jsem si, že se mi klepe klíč a spínací skříňka. Trochu jsem to po cestě prohlédl a zjistil, že tento spínač drží dva šrouby a já už mám pouze jeden a povolený. I dotáhl jsem to provázkem aby se to neklepalo a po výletu jsem kouknul detailněji. Přístupnější šroub už jsem ztratil a ten druhý, na který se nedostanu bez většího rozebírání přední masky, vůbec nevím čím dotáhnout. Pro názornost přikládám foto! Tento šroub není pro křížový šroubuvák, "hvězdičku" ani imbus nebo klíč. Rád bych bulkovi dopřál zase oroginální řešení. Nemáte s tímto problémem zkušenosti? Nemohl by mi, prosím, poslat někdo, kdo už to rozebíral, víc niformací o tomto "zvláštním šroubu"!

Předem děkuji

Honza



Reklama


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: Spínací skříňka - šrouby  |  Napísal: 09 Mar 2015, 13:12

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
No hochu,podle mě jsou to ,,trhací" šrouby,podobně jako v autě,kdy hlava šroubu má ,,dvě" části,jednu dosedací a druhou utahovací,a při montáži se šroub utáhne takovou silou,že se horní žást hlavy utrhne - kvůli zabezpečení,aby se nedala spínačka jednoduše sundat ... Divím se,že se Ti to povolilo,šrouby by měly být utaženy opravdu nafest.Většinou bývá problém je povolit,nezbývá než odvrtání ... Dej tam imbus nebo torx (hvězdičku),nevím ale,jaký je tam závit,jestli tam není s jemným stoupáním,a pořádně dotáhni ... Nové šrouby se prodávají asi jenom s novou spínačkou ...


AveKT
Poslať  Predmet príspevku: Re: Spínací skříňka - šrouby  |  Napísal: 10 Mar 2015, 21:42
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19 Júl 2013, 14:50
Príspevky: 57
Bydlisko: Klatovy

Offline
Ahoj Mirku,
díky za odpověď. To zní jako rozumné vysvětlení. Ty "trhací" šrouby z auta taky znám, jen mi to nenapadlo. Závit okouknu. O víkendu to rozhodím a pošlu fotku šroubu. Docela mě ale zaráží, že s tím nikdo neměl problémy. Máme totiž doma buldoky dva a u obou došlo ke ztracení prvního šroubu. Před tím se mi to nepovedlo ale doposílám fotku na které je vidět vypadlý šroub a ten druhý, který už mám taky povolený.


Prílohy:
Resize of BT1100 011.jpg
Resize of BT1100 011.jpg [ 993.73 KiB | Zobrazené 23887 krát ]
jojobulldog
Poslať  Predmet príspevku: Re: Spínací skříňka - šrouby  |  Napísal: 13 Mar 2015, 15:24

Registrovaný: 07 Júl 2012, 20:17
Príspevky: 194
Bydlisko: Zákamenné

Offline
a tak mne to tiež vypadlo, ja som tam potom vložil oba nové klasické torx a občas ich skontrolujem, drží to pevne ..


AveKT
Poslať  Predmet príspevku: Re: Spínací skříňka - šrouby  |  Napísal: 06 Apr 2015, 18:44
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19 Júl 2013, 14:50
Príspevky: 57
Bydlisko: Klatovy

Offline
Ahoj ahoj,
tak pro úplnost tohoto vlákna doplňuji nějaké informace:

Originální šroub má závit M8 délky 16 mm a konusová hlava má průměr 12 mm. Koupil jsem kadmiované šrouby M8, délky 20 mm, Imbusová hlava má průměr cca 12,8 mm. Zvolil jsem raději imbus nežli torx, který se na buldovi nevyskytuje. Otvor pro hlavu šroubu je ve spínací skříňce cca 13,5 mm. Změřil jsem hloubku díry se závitem a pravděpodobně by se tam vešel i delší.
Pro výměnu je nutné rozebrat část přední masky. Stačí šrouby které drží budíky a povolit přední čep na kterém se dá maska se světlem odklopit. Pak už to jde snadno. Vyměnit, zaklopit, dotáhnout.

Přikládám foto origo šroubu a šroubu, který jsem doplnil:


Prílohy:
Šroub 002a.JPG
Šroub 002a.JPG [ 412.75 KiB | Zobrazené 23801 krát ]
Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: Spínací skříňka - šrouby  |  Napísal: 07 Apr 2015, 07:29

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Šrouby torx na Bulldovi jsou,jenom jsi na ně ještě nenarazil ... :lol:


AveKT
Poslať  Predmet príspevku: Re: Spínací skříňka - šrouby  |  Napísal: 09 Apr 2015, 21:54
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19 Júl 2013, 14:50
Príspevky: 57
Bydlisko: Klatovy

Offline
2Mirec>
Nu je to možné! Kde třeba? Díky


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: Spínací skříňka - šrouby  |  Napísal: 10 Apr 2015, 06:55

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
... horní víka karburátorů.Jsou tam čtyři šroubky,z nichž pouze jeden je torx :evil: okamžitě tam šly imbusy ...


AveKT
Poslať  Predmet príspevku: Re: Spínací skříňka - šrouby  |  Napísal: 10 Apr 2015, 09:09
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19 Júl 2013, 14:50
Príspevky: 57
Bydlisko: Klatovy

Offline
...tak to je pěkné. Karburátory sem ještě nedělal, ale asi mě to letos čeká :-)


Drak-V2
Poslať  Predmet príspevku: Re: Spínací skříňka - šrouby  |  Napísal: 26 Júl 2015, 08:22

Registrovaný: 24 Feb 2013, 17:17
Príspevky: 49
Bydlisko: Dobříš

Offline
Dnes řešen stejný problém. Zvoleno totéž řešení - je tam nově imbus.

_________________
Sklerozu má jen inteligent - blbec si nemá co pamatovat.


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: Spínací skříňka - šrouby  |  Napísal: 27 Aug 2017, 18:43

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Tak došlo i na mě ...


Prílohy:
003.JPG
003.JPG [ 2 MiB | Zobrazené 21755 krát ]
Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: Spínací skříňka - šrouby  |  Napísal: 27 Aug 2017, 18:46

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
... a když jsi 200 km od domova,dvě gumičky do vlasů za klíček v poloze ,,zapnuto" taky poslouží ... :lol: :lol:


Prílohy:
002.JPG
002.JPG [ 1.99 MiB | Zobrazené 21755 krát ]
AveKT
Poslať  Predmet príspevku: Re: Spínací skříňka - šrouby  |  Napísal: 15 Sep 2017, 19:09
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19 Júl 2013, 14:50
Príspevky: 57
Bydlisko: Klatovy

Offline
Mirec píše:
... a když jsi 200 km od domova,dvě gumičky do vlasů za klíček v poloze ,,zapnuto" taky poslouží ... :lol: :lol:


Vidíš to mě nenapadlo. Možná proto, že mě tam jeden šroub sic povolenej zůstal. Já to přivázal provázkem, kterej mě dali v hospodě kde jsme se zastavili kouknout na rozhlednu a dát pivko...


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: Spínací skříňka - šrouby  |  Napísal: 22 Apr 2018, 11:27
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Tak už mě to taky doběhlo : všiml jsem si, že se při zamčeném řízení fakt hodně hýbe spínačka. Resumé - jeden šroub pryč (ten přístupnější), druhý povolený. Takže tam je imbus s pojistnou podložkou a snad mám klid.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


SteveB
Poslať  Predmet príspevku: Re: Spínací skříňka - šrouby  |  Napísal: 10 Máj 2018, 07:49

Registrovaný: 01 Máj 2018, 22:03
Príspevky: 19
Bydlisko: Mžany

Offline
Taky jsem pri poslednim výjezdu zjistil, že se mi hodně hýbe spínačka, tak to radeji zkouknu a dam popřípadě nové šrouby. Jen muzu poprosit o radu co rozebrat konkrétně. Které jsou ty šrouby co drží budiky, ty na silentblocich? A pokud ano tak jak se povoluji? Děkuji.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.