Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 09:06


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
vojta
Poslať  Predmet príspevku: demontáž zadního kola  |  Napísal: 12 Mar 2015, 12:56

Registrovaný: 21 Sep 2013, 11:49
Príspevky: 39
Bydlisko: cz

Offline
Zdravím v nejbližší době mě čeká výměna zadní pneu, stále ale dumám nad tím jak buldu zvednou a (stabilizovat) nemáte nějaké rady-triky jak na to??



Reklama


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: demontáž zadního kola  |  Napísal: 12 Mar 2015, 14:01
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Kup stojan (do tisícovky se vejdeš).
nebo si motorku zavěs pod strop (vyvážeš třeba za madla) - pokud máš možnost.
a nebo pro otrlé (takto mi jednou motorku skutečně zvedali v amaterskem pneuservisu) - vyheverovat a stabilizovat násadou od smetáku.

Doporučuju s motorkou i pneu dojet do servisu, vše máš za chvilku hotové bez starostí.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: demontáž zadního kola  |  Napísal: 12 Mar 2015, 14:12

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Pokud máš centrální stojan,je to bez problémů,já dokud jsem ho neměl,Buldu jsem stavěl na dřevěné špalky :w00t:


AveKT
Poslať  Predmet príspevku: Re: demontáž zadního kola  |  Napísal: 12 Mar 2015, 15:26
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19 Júl 2013, 14:50
Príspevky: 57
Bydlisko: Klatovy

Offline
Ahoj,
když jsem pořídil buldu, tak jsem taky dumal jak na to. Heverování pod motorem se mi moc nelíbí a když sem byl jednou v pneuservisu s autem a viděl jak to tam heverovali a při tom ceklem huntovali boční stojánek na nějakým enduru tak jsem tuto možnost taky zamítl. Centrál nemám, tak jsem našel doma jednu trubku, která průměrově přesně odpovídá trubce v rámu pod sedlem. Vyndám dvě zátky, provlíknu, posadím na špalek. Motorka má rozloženou váhu tak, že když chci i přední kolo, tak ho jen lehce zvednu rukou a podložím motor špalkem s hadrem. Přikládám i foto:


Prílohy:
29032014179.jpg
29032014179.jpg [ 905.42 KiB | Zobrazené 18575 krát ]
03042014185.jpg
03042014185.jpg [ 1.02 MiB | Zobrazené 18575 krát ]
remote
Poslať  Predmet príspevku: Re: demontáž zadního kola  |  Napísal: 12 Mar 2015, 19:43
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
Jo, centrální stojan je dobrej, na něm zadní sundáš v pohodě. No a když potřebuju sundat přední, tak se Bulda docela lehce překlopí na centrálu na zadní, malinko vyheveruju a zároveň pověsím za řídítka pod strop. Ty popruhy jsou vlastně taková pojistka ... :idea:
remote


vojta
Poslať  Predmet príspevku: Re: demontáž zadního kola  |  Napísal: 12 Mar 2015, 20:31

Registrovaný: 21 Sep 2013, 11:49
Príspevky: 39
Bydlisko: cz

Offline
jo s tou trubkou je to hezký :D a jak si ho zvel?? hever pod central??


Arachnid25
Poslať  Predmet príspevku: Re: demontáž zadního kola  |  Napísal: 12 Mar 2015, 20:50
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Feb 2012, 10:50
Príspevky: 190
Bydlisko: Markvartice (okr. Děčín), ČR

Offline
Trubkou v rámu jsem ho zvedal i já a jde to krásně a jednoduše. Lehce vyměníš přední i zadní pneu. Mám tak Bulldu uskladněnýho i přes zimu. :wink2:


AveKT
Poslať  Predmet príspevku: Re: demontáž zadního kola  |  Napísal: 12 Mar 2015, 23:22
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19 Júl 2013, 14:50
Príspevky: 57
Bydlisko: Klatovy

Offline
Ahoj Vojto,
ty mě zkoušíš! :D
Samozřejmě, že ne heverem, to se mi nelíbí. Provlíknu trubku, přinesu dva špalky a pak ho tam usadíme ve dvou lidech. Každej chytne jednou rukou trubku a druhou za madlo pod sedlem a usadíme ho tam jak malýho kluka :lol:. Samozřejmě je nejlepší centrál.Hodí se třeba při kurtování motorky na trajektu a do budoucna ho plánuju, ale teď za něho nemůžu vyhodit 4 tisíce. Tohle řešení je hodně levný a hodně stabilní...


vojta
Poslať  Predmet príspevku: Re: demontáž zadního kola  |  Napísal: 18 Mar 2015, 11:02

Registrovaný: 21 Sep 2013, 11:49
Príspevky: 39
Bydlisko: cz

Offline
tak kolo je vyměněné, jen mi tam vznikly mezery...
vlevo u kardanu je mezi náhonem a tim (tácem) co je na kole cca 2-3mm
a na druhé straně totéž... normal??? kolo drží neklepe se nic..
díky


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: demontáž zadního kola  |  Napísal: 18 Mar 2015, 12:13
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Pokud tam nebyly před tím, tak samotnou výměnou tam vzniknout nemohly.


AveKT
Poslať  Predmet príspevku: Re: demontáž zadního kola  |  Napísal: 18 Mar 2015, 15:38
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19 Júl 2013, 14:50
Príspevky: 57
Bydlisko: Klatovy

Offline
2vojta>
Pokusím se ti odpovědět, protože jsem nad tím taky koumal. Pokud bych se mýlil, nechť mě zkušenější psovodi opraví.

Když jsem měnil kolo poprvé, tak jsem si myslel totéž, možná to bylo také bez mezer. Možná máš dokonce pravdu, že vlevo u kola mezera nebyla, mohlo to vzniknout špatnou montáží někoho předchozího. Vlevo mezi kardanem a krycím "tácem" mezera musí být, jinak by o sebe kardan a tento tác dřely. Mám tam cca 2mm.

Myslím si, že správná montáž vypadá takto:

1)Usadíš kolo i s ozubeným unašečem.
2)Provlíkneš osu a nasadíš na ni matici.
3)Pak dotáhneš matici na ose. Dojde ke stažení kola a unašeče ke kardanu, z druhé strany se osa svým větším průměrem opře o dosedací plochu ložiska.
4)Nakonec zajistíš pravým šroubem v kyvce osu.

A teď ta myšlenka: Když poslední dva kroky prohodíš, budeš při stahovaní kola a unašeče ke kardanu, zároveň lehce defermovat rozteč mezi rameny zadní kyvky(samozřejmě vratně). Ta mezera(vpravo), co tam má dle mého názoru být, je taky tak cca 3 mm. To není moc a dokažu si představit, že při tomto obráceném postupu ji stáhneš(myšleno stáhneš k sobě ramena kyvky) a to si myslím, že je špatně. Snad sem to napsal srozumitelně, kdyžtak mě někdo doplňte...

Ave


remote
Poslať  Predmet príspevku: Re: demontáž zadního kola  |  Napísal: 18 Mar 2015, 20:31
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
vojta píše:
tak kolo je vyměněné, jen mi tam vznikly mezery...
vlevo u kardanu je mezi náhonem a tim (tácem) co je na kole cca 2-3mm
a na druhé straně totéž... normal??? kolo drží neklepe se nic..
díky

Prolez fórum, i já jsem to tady kdysi řešil, je to tam i s fotkama...
r.


marek2001
Poslať  Predmet príspevku: Re: demontáž zadního kola  |  Napísal: 18 Mar 2015, 21:03
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30 Sep 2009, 08:25
Príspevky: 307
Bydlisko: Púchov

Offline
V skratke, je to v pohode tie medzery. Riesilo sa to v nejakej teme.

_________________
DRUM BUN!


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: demontáž zadního kola  |  Napísal: 18 Mar 2015, 21:35
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Mezery tam být musí, ale nemůžou se podle mě měnit při montáži. A téma tu skutečně už běželo.


vojta
Poslať  Predmet príspevku: Re: demontáž zadního kola  |  Napísal: 19 Mar 2015, 19:18

Registrovaný: 21 Sep 2013, 11:49
Príspevky: 39
Bydlisko: cz

Offline
tak parada forum sem prošel a následně utažení zkontroloval momenťákem a je to ok, každopádně díky moc za pomoc, aspoň už si z toho nemusím dělat hlavu :) ještě mě čeká olej ve vidlích ale to ještě počká :)


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.