Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 19:41


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
pollux-san
Poslať  Predmet príspevku: Kupa bulldoga, na co davat pozor - laik  |  Napísal: 27 Júl 2015, 08:18

Registrovaný: 27 Júl 2015, 08:10
Príspevky: 5

Offline
Ahojte, predtym ako zavitam do temy Predstavte sa by som si rad zabostaral Bulldoga. Viete mi poradit na co si davat pozor? Bude to moja druha motorka, nieco zakladne viem, ale predsa...Ako spoznam odchadzajucu volnobezku? ozaj je to take zretelne (kladivo kovadlina?, lebo to si viem predstavit? Co kardan? ma stupne kazenia? ci len dva...ide perfektne a ide zle? Mam R4, 750 ccm, takze to bude rozdiel, no pneumatiky a veci, co maju ine moto spolocne si viem skontrolovat, avsak bulik je special...no viem, ze mi srdce prahne ponom..chcel som ho este skor, ako som vedel, ze vobec existuje(nahac, 2V, chopproidnost).
prehliadol som podobnu temu, ale ta mi v podstate neodpovedala, je tam vyssia uroven technickych znalosti ako mam ja :( ...po rozhovore s predajcom - hovori, ze toto je druha sezona, ktoru bude stat(dovod predaja). Olej vraj bol meneny, ale skusil by som asi nechat kus odtiect a tak by som videl kvalitu. Co gumenne casti motorky (gufera, prachovky a ine drobnosti) nemozu stvrdnut/skrehnut?



Reklama


pollux-san
Poslať  Predmet príspevku: Re: Kupa bulldoga, na co davat pozor - laik  |  Napísal: 29 Júl 2015, 16:30

Registrovaný: 27 Júl 2015, 08:10
Príspevky: 5

Offline
tak som ho bol pozriet...viete mi prosim povedat, ci odpor plynu je normalny? prislo mi ze ide tachsie ako na na motorkach s ktorymi som jazdil. Je pravda, ze mnoho ich nebolo. Nepovazoval by som to za chybu, len sa pytam, ci je to normalny stav. A jedna situacia este. Pri startovani so syticom som sa hral a v jednej polohe ked som nechal sytic kolisi pravidelne otacky z 2500 pomaly na 3000 a potom padli...takto to spravilo 4krat, potom som zmenil polohu sytica a prestalo to...nechcem kupit zle..prosim poradte, ak viete...dakujem


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: Kupa bulldoga, na co davat pozor - laik  |  Napísal: 30 Júl 2015, 06:34
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Pořád to jsou jenom lanka v bovdenu. Od plynu navíc dvě lanka. Když porovnám bulldoga a rychlopal na čezetě,tak určitě bulldog jde tíž. Podle me normální....třeba bude stacit bovdeny promazat. ;-)


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: Kupa bulldoga, na co davat pozor - laik  |  Napísal: 30 Júl 2015, 22:07
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Ahoj,
je to přeci jen už starší motorka s velice jednoduchou technikou, tzn. odpor plynu a chování sytiče považuj za malichernosti které buď ignoruješ nebo během pár minut v garáži odstraníš.
Všechno ostatní, tj. stav kardanu, startéru a volnoběžky je přímo úměrný tomu jak motorku provozoval předchozí majitel/é. Můžeš mít štěstí nebo smůlu, každopádně bych si nemaloval že to bude tip-top stav.
Motorka je to sice poctivá a robustní, ale pokud se s ní zacházelo necitlivě tak se holt může pokazit a nemělo by tě to výrazně překvapit, poslední kusy se vyrobily v r. 2007 tzn. už mají 9 let...
Já mám >75tis km a víceméně vše v původním stavu. Jsem za to rád, na druhou stranu beru že už má nárok na nějakej větší servis když si o něj řekne.
Hodně zdaru.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


pollux-san
Poslať  Predmet príspevku: Re: Kupa bulldoga, na co davat pozor - laik  |  Napísal: 31 Júl 2015, 10:43

Registrovaný: 27 Júl 2015, 08:10
Príspevky: 5

Offline
Vdaka za odpovede, pre jednoduchost a poctivu mechaniku chcem bulika...uvidime, zajtra ho idem zobrat je to facelift, tak som zvedavy kedy chytim prve musky do karboratorov :) to, ze je to starsia moto beriem ako vyhodu po poslednych motosalonov som strasne sklamany z moto co sa robia...na oko pekne ale co clovek chyti na moto ma pocit, ze mu ostane v ruke...bulik je poctivec v tomto...kardan tam bol v poriadku, volnobezku nebolo pocut...start ma az prekvapil ako hladky po prezreti asi vsetkych videii na tytrubke...tak snad tuto sezonu to vydrzi a cez zimu planujem nasetrit na volnobezku...nech ju budem mat pripravenu. Bulldoga beriem uz ako motorku, ktora so mnou vydrzi dlhsie...vdaka za odpovede


pollux-san
Poslať  Predmet príspevku: Re: Kupa bulldoga, na co davat pozor - laik  |  Napísal: 12 Aug 2015, 12:40

Registrovaný: 27 Júl 2015, 08:10
Príspevky: 5

Offline
tak, uz je doma...cakaju ho lahke upravy - smerovky, gripy, packy atd. Uz sme prejazdili spolu cez 1000km. zatial velka spokojnost. Dakujem za rady. Snad niekde na ceste :)


Prílohy:
SAM_1975w.jpg
SAM_1975w.jpg [ 104.37 KiB | Zobrazené 12620 krát ]
cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: Kupa bulldoga, na co davat pozor - laik  |  Napísal: 12 Aug 2015, 18:48
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Na seznam uprav pridej vylesteni vyfuku predniho valce ;)

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


ferro
Poslať  Predmet príspevku: Re: Kupa bulldoga, na co davat pozor - laik  |  Napísal: 17 Aug 2015, 20:17
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15 Aug 2011, 09:29
Príspevky: 114
Bydlisko: Snina, SR

Offline
Ak sa smiem spýtať... Čo ťa stal?


pollux-san
Poslať  Predmet príspevku: Re: Kupa bulldoga, na co davat pozor - laik  |  Napísal: 21 Aug 2015, 11:23

Registrovaný: 27 Júl 2015, 08:10
Príspevky: 5

Offline
2400€ (cena bola dobra, preco, to viem ja, este v servise nebola, bral som ju s tym, ze bude treba nieco opravovat..uvidime :), a zvody v ziadnom pripade nelestim :D na zivo to je ozaj pekne vypalene... teraz riesim hlavne ake brasne budu pasovat nanho..nejake rady? idem popozerat forum, zatial to u mna vyhrava skrz objemu oxford first time, 48l


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 5 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.