Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 20:49


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Aleš
Poslať  Predmet príspevku: Prostě nestartuje  |  Napísal: 18 Mar 2016, 19:13

Registrovaný: 26 Feb 2014, 10:00
Príspevky: 13
Bydlisko: Benetice

Offline
Zdravím všechny psovody,
Obracím se na Vás s posbou o radu.
Loni na podzim jsem chtěl vyrazit s bulíken na ukončení sezony jenže se mi nepodařilo ho nakopnout(slabá baterie),jelikož už na mě čekali kolegáčci zkusil jsem jej roztlačit.Naštěstí bydlím nad kopečkem a bulík "chytil", bohužel ale motor stále netáhl vynechával,prskal a po 300-400metrech nastal exitus a bylo hotovo.V tu chvíli se štěstí domu nad kopcem změnilo ve smůlu a já si mohl plně vychutnat pesanovu váhu a ač bylo celkem chladno domů jsem se dostal uplně mokrej.
Baterku jsem napíchl na nabíječku a ta mi za 10 minut ukazovala nabito...měl jsem za hotovou věc že baterka je KO přezto jsem zkusil zastartovat,jednou zatočila a bylo ticho.Sice na***nej přestal jsem to řešit s tím že na jaře koupím novou baterku a budu jezdit.
Včera mi přišla baterka,točí krásně jenže.... prostě to ani neškytlo.
zkusil jsem vypustit karbíky,vyměnit benzin za V-power,zkontrolovat svíčky,vše zkompletuju a největší úspěch bylo několik "explozí" z výfuku po delším týrání baterky i startéru s plynem.
Karburátory i ventily jsem nechával seřizovat loni na jaře v servisu.
Budu vděčný za každý názor co mám překontrolovat.Ještě bych rád upozornil že nejsem uplnej technickej genius :shock:
Hezký den přeju.předem díky Aleš



Reklama


ford
Poslať  Predmet príspevku: Re: Prostě nestartuje  |  Napísal: 19 Mar 2016, 06:42

Registrovaný: 12 Apr 2015, 16:46
Príspevky: 164

Offline
ty svíčky byli suchý ?

nebo jaks jich kontroloval ?


Aleš
Poslať  Predmet príspevku: Re: Prostě nestartuje  |  Napísal: 19 Mar 2016, 07:14

Registrovaný: 26 Feb 2014, 10:00
Príspevky: 13
Bydlisko: Benetice

Offline
po startování byly mokrý a při protočení se svíčkou venku jiskru házely obě


ford
Poslať  Predmet príspevku: Re: Prostě nestartuje  |  Napísal: 19 Mar 2016, 14:38

Registrovaný: 12 Apr 2015, 16:46
Príspevky: 164

Offline
semtam se stává,že venku jiskru hodijů,ale ve válci už nee


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: Prostě nestartuje  |  Napísal: 19 Mar 2016, 17:40
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Co ten ucpanej přívod muškama ?

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


Simir
Poslať  Predmet príspevku: Re: Prostě nestartuje  |  Napísal: 19 Mar 2016, 21:04

Registrovaný: 25 Feb 2009, 20:13
Príspevky: 269
Bydlisko: Jižní Čechy

Offline
Vzducovej filtr?


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Prostě nestartuje  |  Napísal: 20 Mar 2016, 09:38
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Těžko radit. Benzín tam jde, jiskra taky........ Co udělat zadara je vyčistit odtoky pod baterkou, i když předpokládám, že jsi tam bordel neměl, když jsi ji měnil. A zkusit jiné svíce, pro začátek.


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: Prostě nestartuje  |  Napísal: 20 Mar 2016, 17:33

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Na dálku těžko radit.Dej jiné svíčky (nové),venku mohou pálit,pod tlakem nee,překontroluj konektory a celou elektriku související se zapalováním,vyčistit karburátory,koukni na palivovou cestu jestli je celá v pořádku,svíčky mohou být mokré,ale paliva je málo,problém může způsobit i malá podtlaková hadička z hrdla sání,která otevíra palivový kohout ...


Aleš
Poslať  Predmet príspevku: Re: Prostě nestartuje  |  Napísal: 20 Mar 2016, 20:45

Registrovaný: 26 Feb 2014, 10:00
Príspevky: 13
Bydlisko: Benetice

Offline
Moc díky za rady,jak budu doma tak se na to podívám a začnu těma svíčkama.Na ty karburátory se po přečtení pár vašich předchozích přízpěvků moc necejtím(navíc nemám klíč na ty hlavičky), ale uvidím....ohledně toho ucpanýho přívodu do karb, je to ta hadička na foto?končí mi hned na boku za odpojeným AIS.


Prílohy:
karb.jpg
karb.jpg [ 1.87 MiB | Zobrazené 17290 krát ]
ford
Poslať  Predmet príspevku: Re: Prostě nestartuje  |  Napísal: 20 Mar 2016, 21:37

Registrovaný: 12 Apr 2015, 16:46
Príspevky: 164

Offline
néni to přívod , ale odvětrání plováků

stačí to stahnůt a profůknůt,ale tam ten problém nebude , dej svicny a uvidíš,víc bych do teho teď nehrabal


Aleš
Poslať  Predmet príspevku: Re: Prostě nestartuje  |  Napísal: 22 Mar 2016, 19:42

Registrovaný: 26 Feb 2014, 10:00
Príspevky: 13
Bydlisko: Benetice

Offline
Před chvílí namontovány nové svíčky,nastartoval jsem hned,nechal prohřát,stáhl sytič,vše ok,když jsem to jel aspon kousek projet,začala vynechávat,dusit se,jako by šla na jeden válec.... takže mě ty karburátory asi neminou....


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: Prostě nestartuje  |  Napísal: 23 Mar 2016, 12:45

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Já bych to typnul na přívod paliva ... dokud je v plovákových komorách benzin (čerpadlo něco dotlačí),mašina vrčí,přidáš plyn a palivo nestačí dotékat ... Zkontroloval jsi tu podtlakovou hadičku za zadním karburátorem co otevírá palivový kohout?Nebyl bys první,komu mašina nejela kvůli takové blbosti - prasklá malá hadička.Pokud je v pořádku,podívat se na přívod paliva ...


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: Prostě nestartuje  |  Napísal: 24 Mar 2016, 20:45
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Aleš : jak to teď popisuješ tak asi rovnou doporučím buď karbanátky rozebrat sám a pořádně vyčistit - tlakovým vzduchem, sajrajtem na karburátory, prostě všechno co tě napadne... pak to dát zpátky +- jak to bylo a odvézt na seřízení. Nebo rovnou odvez motorku ať to udělají pořádně.

Je to přeci jenom starší stroj, karburátory se zanášejí a když jsem si je nechal po 10 letech komplet vyčistit tak jsem motor skoro nepoznal, jak spokojeně šlape. Těžko popisovat dokud to člověk fakt nevyzkouší.
(PS - bylo to spojený s montáží dynojetu ale ten se projevil jinak :)

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


Aleš
Poslať  Predmet príspevku: Re: Prostě nestartuje  |  Napísal: 28 Mar 2016, 19:10

Registrovaný: 26 Feb 2014, 10:00
Príspevky: 13
Bydlisko: Benetice

Offline
Ahoj,tak jsem prošel všechny hadičky a většina už je měněná.Zkoušel hned po nastartování sáhnout na svody a zadní byl horkej hned a přednímu to teda trvalo delší dobu než se zahřál.když jsem sundal fajfku chcípl hned takže asi nedostatek paliva v předním válci.Už jsem byl objednán na vyčištění karb.,přezto mi to nedalo a za nějakej den jsem to zkusil nahodit a světe div se,až na slabé kolísání otáček na volnoběh motorka jede normálně.Přezto to raději nechám vyčistit.


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Prostě nestartuje  |  Napísal: 28 Mar 2016, 20:15
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Spíš zkontroluj kabely a fajfky, aby nebyl problém tam, když to po manipulaci s nima jde.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 5 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.