Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 00:24


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
tombik
Poslať  Predmet príspevku: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 07 Sep 2016, 13:45
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Okt 2013, 23:36
Príspevky: 250
Bydlisko: skoro Kladno

Offline
Zdravím pánové,
jak už jsem vyprávěl Amikovi, potkala mě opět tato milá závada, utržený závit s matkou na výstupní hřídeli před kardanem. :crying2:

Vzhledem k tomu, že se jedná už o druhého bulldoga, kterého to potkalo, tak zvažuji následující možnosti:
Nová motorka (už ne bulldog....)
Kompletní GO motoru a výstupní hřídele (+- 60 000kč)

Nová motorka by byla drahá a bohužel vůbec netuším co vybrat. Zatím koukám po MT01, BMW R1200R nebo nějakém roadsteru od HD, ale tam asi nedosáhnu.

Nicméně jsme v technické poradně, tak se zeptám, zda máte nápad, na jiné řešení, bojím se, že dám peníze za GO a pak se mi stane to samé, protože má bulldog v tomhle ohledu nejspíš slabé místo a budu tam kde jsem teď. Na náhodu s dvěma vadnými nebo špatně udržovanými kusy po sobě nějak nemůžu věřit.

Zaslechl jsem, že už to někdo kromě mě řešil, tak jsem se chtěl zeptat, jak jste to vyřešili a zda byste vůbec do opravy téhle záležitosti šli. A pokud byste neopravovali a raději prodali na díly a následně koupili jiný stroj, tak ocením návrhy, protože se přece jen vyznáte vesměs všichni víc než já a každý máte nějakou představu co místo Bulldoga, protože i když bych občas ocenil trochu větší zátah (nevěřil bych když jsem se sem hlásil, že tohle někdy řeknu), tak mi Bulldog naprosto sedí svojí obratností, pohodlností, "klasickým vzezřením" a tím že pracuje v nízkých otáčkách a vůbec nevím co by mi ho mohlo nahradit.

Předem děkuju za odpovědi, Jenda

_________________
Absolutní začátečník a motorkový analfabet, který propadl bulldočí kráse a pořídil BT 1100 z roku 2002 a z donucení okolnostmi musel upgradovat na BT1100 z roku 2006 :D



Reklama


igorescu
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 07 Sep 2016, 19:05

Registrovaný: 13 Okt 2009, 12:47
Príspevky: 138
Bydlisko: Bratislava

Offline
Tak to je smutne tombik :( a ja som myslel, ze smoliar som ja.

Nepamatam si, ze by niekto riesil take nieco ale Bikerman riesil zlomeniny v kardane v teme Prasklí kříž kardanu tak mozno sa skus povrtat tam. Pripadne skusit tych manikov co kontaktoval on.

Co sa tyka nahrady, tak velka konkurencia nie je. Bullda je unikat :). MT 01 je pekne ale nechcelo by sa mi kaslat z retazou. BMR R nine T je pekne ale 400.000 CZK :P

Drzim palce


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 07 Sep 2016, 21:22
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Nine je prťous a boxer. O ceně nemluvím.
K závadě :
S někým jsem se na předminulém srazu bavil, že tuhle "tombikovu" závadu řešil. Říkal že má do hřídele vyjiskřený závit a do toho šroub. Zaboha ale nedám, kdo to byl. Tak se ozvěte, nejlépe sem s případným kontaktem na šikulu, co to umí. Nikdy nevíme, kdy se to může hodit. Předem díky nejen za Tombika.


tombik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 07 Sep 2016, 21:53
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Okt 2013, 23:36
Príspevky: 250
Bydlisko: skoro Kladno

Offline
Díky Amiku [SMILING FACE WITH SMILING EYES] Když by se to dalo za rozumnou částku, tak bych ho určitě opravil. Jinak hlásím, že se kloním čím dál tím víc k MT01, i když mám taky strach z řetězu a pohodlí batuzku na delších cestách...

_________________
Absolutní začátečník a motorkový analfabet, který propadl bulldočí kráse a pořídil BT 1100 z roku 2002 a z donucení okolnostmi musel upgradovat na BT1100 z roku 2006 :D


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 09 Sep 2016, 10:32
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Neuraž se prosim,ale takova ,,stejna,,, zavada,nemuze to byt treba zpusobem jizdy,tudiž rukama? On ten kardan moc chyby neodpousti.


tombik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 09 Sep 2016, 14:21
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Okt 2013, 23:36
Príspevky: 250
Bydlisko: skoro Kladno

Offline
Neurazím Mirku, sám o tom taky přemýšlím, u toho prvního bych to tak neviděl, Jezdil jsem jak štěně do 130, ale tady u toho už si to připouštím. Letos musel bullda schroupnout plně naložený celkem dost tras a na sraz jsem to třeba celou dobu táhnul ve 160 km/h. Takže kouř celkem dostal.

Pokud máš ale na mysli cukání při podřazování a brždění motorem, tak tam bych to neviděl, když jedu svižněji tak s ním nebrzdím skoro vůbec a vymačkávám spojku tak jak mě to učili na škole bezpečné jízdy kam jsi mě velmi dobře vyslal pokud se pamatuju správně :) (za což dík, od té doby jsem neslítnul ani jednou :) )

Ať je to tak nebo tak, mám strach vrazit do toho 60 tisíc a přemýšlet, jestli mi ta hřídel rupne za dalších 50 tisíc a nebo za dva roky, protože nezvládne dlouhodobě plnou zátěž.

Možná to může být i tím, že krom víkendových vyjížděk a občasného výletu s plně naloženou 50kou na nosiči a batůžkem fungovala moje motorka i na každodenní cesty do práce a z práce. Mám tak velkej nájezd a pů cesty trávím na dálnici, kde to ženu a druhou půlku promotáváním pražskýma kolonama. Třeba se jí to nelíbí....:-(

Ať tak nebo tak, zdá se mi že je vhodné buď změnit značku, nebo se vzdát kardanu no :(

Jestli máš nějaký jiný nápad a uklidnění, tak sem s ním. Když koukám co je po bazarech k mání, tak mám strach abych nekoupil za hrozný prachy motorku ke který se choval někdo jako prase, nebo která ležela a pak se zas nedivil. Takže by se mi moc líbilo vědět, že když to nechám opravit tak bulldog najede dalších 50 000 a ideálně ještě víc. Nevím čím bych to mohl způsobit. :(

_________________
Absolutní začátečník a motorkový analfabet, který propadl bulldočí kráse a pořídil BT 1100 z roku 2002 a z donucení okolnostmi musel upgradovat na BT1100 z roku 2006 :D


tombik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 11 Sep 2016, 11:25
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Okt 2013, 23:36
Príspevky: 250
Bydlisko: skoro Kladno

Offline
Tady jsem našel návod na levnou opravu. Ať přemýšlím jak přemýšlím, tak nenacházím motorku co by splňovala to co chci a nebyla Bulldog :(

Myslíte si, že je tohle úplná hloupost? Má to šanci něco vydržet?
https://sites.google.com/site/vstar1100 ... rive-shaft

_________________
Absolutní začátečník a motorkový analfabet, který propadl bulldočí kráse a pořídil BT 1100 z roku 2002 a z donucení okolnostmi musel upgradovat na BT1100 z roku 2006 :D


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 11 Sep 2016, 16:45
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Pokoukám na DE foru, trochu me to desi co pises. Zatim nastesti nic u moji motorky.

Nahrada je logicky BMW nebo Moto Guzzi. Ja bych s myma rocnima kilometrama uz asi na kardanu netrval. MT01 je krasna ale trpi stejnym nedostatkem jako Bulldog : motor jako hovado a vykonu pomalu. Ono absolutne je tech 90 koni fajn, ale z 1600ccm? Kdyz BMW umi ze 1200ccm 115 koni.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 11 Sep 2016, 18:32

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
tombik píše:
Tady jsem našel návod na levnou opravu. Ať přemýšlím jak přemýšlím, tak nenacházím motorku co by splňovala to co chci a nebyla Bulldog :(

Myslíte si, že je tohle úplná hloupost? Má to šanci něco vydržet?
https://sites.google.com/site/vstar1100 ... rive-shaft


No pokud se dá do té hřídele vyvrtat a vyřezat závit,proč né ... :!:


tombik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 11 Sep 2016, 18:47
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Okt 2013, 23:36
Príspevky: 250
Bydlisko: skoro Kladno

Offline
No, já se strachoval aby to neoslabilo tu hřídel ještě víc. A jestli to fakt není problém i mého jízdního stylu a jestli bych neměl zkusit zvyknout si na 4valce... Zkusím zjistit, jestli mi to někdo udělá [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

_________________
Absolutní začátečník a motorkový analfabet, který propadl bulldočí kráse a pořídil BT 1100 z roku 2002 a z donucení okolnostmi musel upgradovat na BT1100 z roku 2006 :D


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 12 Sep 2016, 08:34
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Urcite bych se te opravy nebal,co odvrtas,tak zpet vyplnis vlastne tim sroubem....akorat mi nejde do hlavy,ze se ulomi hridel az tak daleko. Ta origo matice dle postrehu z fotografii ma dle me funkci pojistnou a drzi polovinu toho krize navleceneho na drazkove hrideli.
Podle me tuto zavadu zpusobuje povoleni te pojistne matky,( ktera je zajistena jen sekancem prez zavit proti povoleni) a nasledna vule,co tam vznikne zacne davat rany do konce te vystupni hridele,az ji vlastne uklepe. Nebo se vysroubuje matice az co ji ta druha pulka krize dovoli,pak se to tam zacne žvejkat vsechno mezi sebou a hridel to ukrouti. Z me strojařské praxe je to jen urcita dedukce a nikoliv opravdu vznik zavady. Jen muj nazor,kdyz to vidim z fotek. Jako prevenci bych doporucoval kontrolu dotazeni teto pojistne matky a jeji zajisteni proti povoleni.

Uvaha II.
....kdyby to bylo spatnym stylem jizdy,tak by se spis vymlatila ta drazkova hridel,nebo rupl nektery kříž.

Uvaha III.
...pokud ten ulomeny zbytek hridele se zbytkem zavitu zustal v te pojištovaci matici,tak by to potvrzovalo uvahu I. ,protoze v zasroubovane a dotazene matce se proste ten zavit nemuze ukroutit v pulce ;-)
To potvrzuje i fotka,ze puvodni matice je jeste po oprave namontovana cca na pulce puvodniho zavitu a pak pojistena jeste tim novym sroubem s podlozkou.
Mi to nedalo a fotky jsem ukazal i konstrukterovi u nas ve firme Sigma a ten jen moje dedukce tak nejak potvrdil,ze ten pruser takto mohl nastat....navic tomu docela i nasvedcuje,ze ta matice ma omlaceny sestihran pro klic. Muze to byt prave od toho kříže,jak se povolena o nej mlela.....pokud teda nebyla poskozena jinak.
Jinak servisni intervaly jsem se tak podrobne nedival....ale je zcela mozne,ze to tam nekde v manualu bude napsane....jako kontrola dotažení matice po kolika kilometrech.
To je tak vse,co me tak napadlo a rukama a stylem jizdy,ci zpracovanim motorky to asi nebude :-D :-D :-D


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 12 Sep 2016, 21:15
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Jo jo Tombiku, přesně takto už to někdo má, jen mluvil o "vyjiskřeném" závitu. Tuto technologii neznám, nejsem strojař. Myslel jsem, že to je tak tvrdý, že to vrtat nepůjde. Pokud by to šlo vrtat a udělat závitnikem, tak by to neměl být takový problém a risknul bych to. Zkurvit už není co.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 13 Sep 2016, 05:05
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
O tom vyjiskskření....timto zpusobem se odstranuji zalomene srouby v zavitu...mohlo tim byt mysleno prave vytazeni toho zbytku z matice.
Jinak hridele byvaji povrchove upraveny kalenim,ci cementovanim jen na povrchu proti opotrebeni a uvnitr zustavaji houzevnate,tudiz obrobitelne.....kdyby byla hridel tvrda cela...uleti jak malina okamzite,jak bys tomu nalozil ;-)


Kordy
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 13 Sep 2016, 13:15
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Nov 2009, 16:00
Príspevky: 289
Bydlisko: Humpolec

Offline
Jen malý dotaz na Cafe -racera. Jak jsi myslel, že s Tvým nájezdem bys na kardanu už netrval? Pokud vím, tak jezdíš hodně a na velké nájezdy je kardan myslel jsem lepší ne? Já jsem taky přemýšlel o MT1, ale zradil mě právě ten řetěz. Protože se znám, jak ý jsem dobytek, takže než bych si všimnul, že bych měl přitáhnout řetěz, dávno bych ho tahal po asfaltu. Ale je fakt divné, že tato závada, která se moc nikomu nestává se stane Tombikovi dvakrát (při mém podtáčení až do cukatůry, by mě musel kardan už dávno fackovat a drží.......). Doufám, že jsem to teď nezakřiknul.


tombik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 13 Sep 2016, 14:08
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Okt 2013, 23:36
Príspevky: 250
Bydlisko: skoro Kladno

Offline
Tak to asi udělám i kdybych se rozhodl že pro můj styl jízdy bude ten řetěz možná šikovnější. Našel jsem nějaký automatický olejničky, se kterýma by měly být i dlouhý cesty v pohodě a starost o řetěz dost minimalizovaná....:)

Kordy to máme podobné taky to po městě moc netočím, ale nikdy do cukání. Myslím, že to spíš odneslo nějaký krátký přesuny po špatnym povrchu s dírama a zrychlování stylem plnej kotel, povolim plyn přeřadím a plnej kotel....v poslední době celkem často od 2ky až po 5ku....

Když to spojim s plnym kufrem a batůžkem, tak se to tomu šroubu asi nepozdává. Obzvlášť jestli byl povolenej....U tý opravy se vysloveně píše o několika lepidlech kterýma to zajišťujou....

_________________
Absolutní začátečník a motorkový analfabet, který propadl bulldočí kráse a pořídil BT 1100 z roku 2002 a z donucení okolnostmi musel upgradovat na BT1100 z roku 2006 :D


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 3 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.