Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 11:54


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 13 Sep 2016, 17:37
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Kašli na automatický olejničky, akorát budeš mít zamr....j ráfek a půlku motorky. Pračka řetězu, max. 10minut na vyčištění i na namazání. Stejně z toho ty abrazivni částečky musíš čas od času vyhnat.
Ale to je jedno, stejně opravíš psa a budeš ho nakonec drbat dál.



Reklama


remote
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 13 Sep 2016, 19:44
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
Mirek1 píše:
O tom vyjiskskření....timto zpusobem se odstranuji zalomene srouby v zavitu...mohlo tim byt mysleno prave vytazeni toho zbytku z matice.
Jinak hridele byvaji povrchove upraveny kalenim,ci cementovanim jen na povrchu proti opotrebeni a uvnitr zustavaji houzevnate,tudiz obrobitelne.....kdyby byla hridel tvrda cela...uleti jak malina okamzite,jak bys tomu nalozil ;-)

To co jsi tu napsal je 100% pravda, u nás v Kolbence se nejen vyjiskřovaly zalomený závitníky ale se i kalilo a pak se to opíchalo :D ( zkouška tvrdosti nějak jako Brinel, Rockwel - nevím už jak se to píše..)
Jen takovou perličku - u Nautily ze Sigmy nám kdysi prodali tu hřídelku ve šroubovici nějakou překalenou. Jak zaplo čerpadlo, tak snad na potřetí praskla. Jiná série pak chodila bez závad roky... :cool2:
remote


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 13 Sep 2016, 21:12
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Kordy píše:
Jen malý dotaz na Cafe -racera. Jak jsi myslel, že s Tvým nájezdem bys na kardanu už netrval? Pokud vím, tak jezdíš hodně a na velké nájezdy je kardan myslel jsem lepší ne? Já jsem taky přemýšlel o MT1, ale zradil mě právě ten řetěz. Protože se znám, jak ý jsem dobytek, takže než bych si všimnul, že bych měl přitáhnout řetěz, dávno bych ho tahal po asfaltu. Ale je fakt divné, že tato závada, která se moc nikomu nestává se stane Tombikovi dvakrát (při mém podtáčení až do cukatůry, by mě musel kardan už dávno fackovat a drží.......). Doufám, že jsem to teď nezakřiknul.


Už fakt ne. Jsem rád když motorku vytáhnu třeba 6x za rok, z toho jednou na 3-5 denní výlet do Alp, toť vše.Takže roční nájezd je od 2 do 4 tisíc kilometrů, to by klidně šlo i s řetězem.Přijdeš sice o trochu pohodlí (není potřeba údržba), ale zase se obrovsky rozšíří výběr motorek.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


tombik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 25 Sep 2016, 17:18
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Okt 2013, 23:36
Príspevky: 250
Bydlisko: skoro Kladno

Offline
No uvidím jak to bude, jsem teď nemocný, tak jsem musel řešení odložit, vyzvednu Bulldoga a přesunu ho ke kamarádovi, který má lidstejsi ceny a zvladnul by mu ti hřídel vyměnit levněji. A mezitím promyslím jestli dát Bulldogovi ještě šanci, nebo zkusit to MT a bulldoga prodat opráveného. Nic jiného stejně asi nemá smysl BMW mi nějak nezní, XJR 1300 taky ne a je to přece jen šíleně drahé na to, že miluju zvuk dvouválce.

Odesláno z mého HTC 10 pomocí Tapatalk

_________________
Absolutní začátečník a motorkový analfabet, který propadl bulldočí kráse a pořídil BT 1100 z roku 2002 a z donucení okolnostmi musel upgradovat na BT1100 z roku 2006 :D


tombik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 22 Dec 2016, 19:13
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Okt 2013, 23:36
Príspevky: 250
Bydlisko: skoro Kladno

Offline
Zdar pánové, píšu hlavně abych popřál krásné svátky a hodně štěstí v roce 2017.

A aby to nebyl offtopic, tak hlásím, že bullda je u kámoše, ale tomu objevili karpální tunel a tak nemůže nic dělat, takže taky dobý....Jsem zvědav, jestli to vůbec stihnu do srazu vyřešit.... Tak držte palce ;)

_________________
Absolutní začátečník a motorkový analfabet, který propadl bulldočí kráse a pořídil BT 1100 z roku 2002 a z donucení okolnostmi musel upgradovat na BT1100 z roku 2006 :D


tombik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 29 Jan 2017, 10:57
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Okt 2013, 23:36
Príspevky: 250
Bydlisko: skoro Kladno

Offline
Tak bulldog rozebrany, hřídele objednané.... Už teď se těším na sraz pánové

_________________
Absolutní začátečník a motorkový analfabet, který propadl bulldočí kráse a pořídil BT 1100 z roku 2002 a z donucení okolnostmi musel upgradovat na BT1100 z roku 2006 :D


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 30 Jan 2017, 11:56
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Takže jdeš do nové hřídele? Jaká je cenovka? Rychlooprava nevyšla?

Odesláno z mého Redmi 3S pomocí Tapatalk


tombik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 13 Feb 2017, 00:12
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Okt 2013, 23:36
Príspevky: 250
Bydlisko: skoro Kladno

Offline
Nevyšla 12k hřídele. Plus těsnění motoru a ložiska hřídelí... Bude to rána ale prezitelna.... Vrtání na motoru znělo na můj vkus moc nebezpečný....

_________________
Absolutní začátečník a motorkový analfabet, který propadl bulldočí kráse a pořídil BT 1100 z roku 2002 a z donucení okolnostmi musel upgradovat na BT1100 z roku 2006 :D


tombik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 06 Apr 2017, 18:59
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Okt 2013, 23:36
Príspevky: 250
Bydlisko: skoro Kladno

Offline
Tak hlásím, že BUlldoček zase žije. Pro ty, kdo by toto vlákno ještě navštívili, mám ještě jeden zajímavý poznatek.

Opravná sada hřídelí má silnější výstupní hřídel, větší ložisko a kardanový kříž s větším otvorem pro hřídel (jednoduše je vše masivnější)

Pokud by to tedy někoho potkalo, a že to nikomu nepřeju, tak nekupovat jeté díly a podobně, ale sáhnout po dražší nové náhradě. Z hlediska budoucí životnosti je to rozumné...

_________________
Absolutní začátečník a motorkový analfabet, který propadl bulldočí kráse a pořídil BT 1100 z roku 2002 a z donucení okolnostmi musel upgradovat na BT1100 z roku 2006 :D


Felix
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 07 Apr 2017, 22:42
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
tombik píše:
Tak hlásím, že BUlldoček zase žije. Pro ty, kdo by toto vlákno ještě navštívili, mám ještě jeden zajímavý poznatek.

Opravná sada hřídelí má silnější výstupní hřídel, větší ložisko a kardanový kříž s větším otvorem pro hřídel (jednoduše je vše masivnější)

Pokud by to tedy někoho potkalo, a že to nikomu nepřeju, tak nekupovat jeté díly a podobně, ale sáhnout po dražší nové náhradě. Z hlediska budoucí životnosti je to rozumné...

....na kolik tahle atrakce vyjde? - myslím materiál bez práce. Mám už třetí moto s kardanem(Revere, Drag Star, Bulldog) a zatím bez problémů. Můj Bulldog má najeto cca 52 000 km. Kupoval jsem ho s 22 000 km. Takže během najetí 30 000km (+ původní nájezd) jsem neměl žádný problém se sekundárem. Ty už jsi během krátké doby odrovnal druhé moto. Buď je to pro mě nepochopitelná náhoda, nebo každá moto, která se ti dostane do pracek umře. Nic ve zlém, ale neumím si to jinak vysvětlit. :?:


tombik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 08 Apr 2017, 14:31
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Okt 2013, 23:36
Príspevky: 250
Bydlisko: skoro Kladno

Offline
Mám na bulldogovi 57 000 (podobné jako se rozloučil předchozí) a závada je dost častá. U bulldoga ne tak jako u Vstaru, ale jinak najdeš o prasklym sekundaru u Yamahy s touhle konstrukcí na netu zminek dost (viz https://sites.google.com/site/vstar1100 ... rive-shaft)

Sranda je to v materiálu tak za 25 000 i s ložisky a tak, jen hřídele stojí 12 500, k tomu ložiska, nová těsnění motoru..... Každopádně vědomi si toho jsou i v Yamaze, když tu hřídel předělali.

Urážet se nebudu, ale jak bych zapříčinil udržení šroubu co na hřídeli drží kříž od kardanu si moc neumím představit.

Odesláno z mého HTC U Ultra pomocí Tapatalk

_________________
Absolutní začátečník a motorkový analfabet, který propadl bulldočí kráse a pořídil BT 1100 z roku 2002 a z donucení okolnostmi musel upgradovat na BT1100 z roku 2006 :D


remote
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 08 Apr 2017, 16:42
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
Tombiku, jen pro upřesnění : ta hřídel se ti utrhla u modelu 2002 ?
Pokud jsi hledal informace, stává se to i u modelů 2005 a výš ? :shock:
remote


Felix
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 08 Apr 2017, 18:42
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
tombik píše:
Mám na bulldogovi 57 000 (podobné jako se rozloučil předchozí) a závada je dost častá. U bulldoga ne tak jako u Vstaru, ale jinak najdeš o prasklym sekundaru u Yamahy s touhle konstrukcí na netu zminek dost (viz https://sites.google.com/site/vstar1100 ... rive-shaft)

Sranda je to v materiálu tak za 25 000 i s ložisky a tak, jen hřídele stojí 12 500, k tomu ložiska, nová těsnění motoru..... Každopádně vědomi si toho jsou i v Yamaze, když tu hřídel předělali.

Urážet se nebudu, ale jak bych zapříčinil udržení šroubu co na hřídeli drží kříž od kardanu si moc neumím představit.

Odesláno z mého HTC U Ultra pomocí Tapatalk


....to sis vyložil špatně. Ani v nejmenším jsem neměl v úmyslu Tě urážet. Jen mi přijde divné a nepravděpodobné, že se stejná závada stane jednomu člověku na dvou různých motorkách po sobě. Myslel jsem na agresivní styl řazení spojený s velkými rázy apod.. Prostě se snažím přijít na to, proč se Ti to stalo už dvakrát, abychom se my ostatní mohli těmto problémům vyhnout.
Na srazu si na to můžem dát panáka. :wink2:


tombik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 08 Apr 2017, 19:02
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Okt 2013, 23:36
Príspevky: 250
Bydlisko: skoro Kladno

Offline
Ježíši Felix, tak jsem to nemyslel, Bylo to myšleno tak, že si to nijak zle neberu.

Že bych pouštěl spojku do roztoceneho motoru nebo brutal podrazoval to ne, vždycky v klidu, ale pak už za to občas rád beru...

Hádám, že je to kombinace kilometrů a podcenene síly hřídele ve vztahu k síle motoru. Každopádně věřím, že s tou silnější bude klid.

remote: První byla 2002 a tahle 2006,bohužel, ověřeno za vás...

Ale myslím, že kdo jezdí opatrně a nebo má do 50 000km ještě čas, může být v klidu. Obě motorky měly těsně před 60 000. Ale když ucítíte vakl při brzdění motorem, nebo při záběru, určitě není špatný nápad sundat levou stupačku a omrknout to...

_________________
Absolutní začátečník a motorkový analfabet, který propadl bulldočí kráse a pořídil BT 1100 z roku 2002 a z donucení okolnostmi musel upgradovat na BT1100 z roku 2006 :D


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: Utržená hřídel ke kardanu :crying2:  |  Napísal: 11 Apr 2017, 11:23
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Tak já tam mám 80tis. Co si opravdu hodně hlídám je necukat kardanem -> žádné prudké brzdění motorem střídat akcelerací apod. Nějaká vůle tam určitě je , ale to myslím byla vždycky co tu motorku mám. Takže to první otočení plynu je piánko, jakmile je v záběru tak mu dávám hodně napít.
Zní to děsně vědecky, ale v reálu si to ani neuvědomuju.
Toto je jedna z nevýhod kardanu, prostě to co jinde pobere řetěz se všechno natvrdo posílá do mechanických převodů.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.