Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 09:44


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Merak
Poslať  Predmet príspevku: Vibrace od motoru  |  Napísal: 10 Jún 2017, 20:49

Registrovaný: 03 Dec 2013, 07:21
Príspevky: 8
Bydlisko: Orlová

Offline
Zdravím pánové, neuměl by mi prosím někdo poradit s problémem vibrací od motoru ? Při rychlosti cca 110 km/h a otáčkách 4000 ot/min na 5.rychlostní stupeň se mi přenášejí nepříjemné vibrace od motoru v dokola se opakující frekvenci. Děje se tak jen je-li motor v zátahu. Při zavřeném plynu to utichne. Stejně tak to utichne při vymáčklé spojce. Když snížím (100 km/h ) nebo zvýším rychlost (130 km/h ),tak vibrace postupně utichnou. Při jízdě na 4.rychlostní stupeň rychlostí 110 km/h a nebo 4000 ot/min tak je taky vše OK. Nevím jestli už to zde někdo řešil, za případnou radu děkuji.
Merak

_________________
Jacques Prévert : Jeden muž měl psa
kterému dal jméno .....



Reklama


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: Vibrace od motoru  |  Napísal: 13 Jún 2017, 14:04
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Ahoj, nechci te desit ale preste takhle mi zacaly loziska na klice. Zavada sice vyjimecna, ale znama.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: Vibrace od motoru  |  Napísal: 13 Jún 2017, 14:05
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Ložiska na klice

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_ ... are_type=t

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


AveKT
Poslať  Predmet príspevku: Re: Vibrace od motoru  |  Napísal: 14 Jún 2017, 11:22
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19 Júl 2013, 14:50
Príspevky: 57
Bydlisko: Klatovy

Offline
Ahoj, neviděl bych to tak černě.
Popsal jsi to přesně. Máme doma buldoky dva a oba dělají totéž. Nejprve jsem si toho nevšímal, protože jsem byl zvyklej na vykodrcaný jawy, ale jak jsem jezdil dál, tak jsem všiml, že když zrychluju tak na pětku při 120 km/h si trochu "zavrní". Této rychlosti odpovídají otáčky 4000 ot/min.
Když jsem pak cíleně jel přesně touto rychlostí na pětku tak jsem zjistil, že se mi to opravdu nezdálo. Postupně jsem si na tyto vibrace udělal ucho a i když mám otevřený laďáky a motor taky není žádnej sameťák cítím to taky. Nejvíc je to cítit po rovině, když motor netahá do kopce. Oba buldoky se nám povedlo koupit velmi dobře a oba dělají totéž, možná to moc pozorujem a málo jezdíme :-).

Na pětku tedy jezdím pomaleji...

...a nebo rychleji! :-D :-D :-D


AveKT
Poslať  Predmet príspevku: Re: Vibrace od motoru  |  Napísal: 14 Jún 2017, 11:31
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19 Júl 2013, 14:50
Príspevky: 57
Bydlisko: Klatovy

Offline
cafe-racer píše:
Ahoj, nechci te desit ale preste takhle mi zacaly loziska na klice. Zavada sice vyjimecna, ale znama.


Ty ložiska na klice: Byly cejtit pouze vibrace nebo i zvuk, např. klepání, řinčení atd.? Bylo to slyšet i na neutrál na volnoběh nebo při přidání plynu?


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: Vibrace od motoru  |  Napísal: 19 Jún 2017, 19:48
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Ave : takhle dobrou paměť nemám, určitě vím že zkraje byly spíš vibrace a k nim se přidával zvuk - viz to video v mém postu.
Jinak zcela potvrzuju co píšeš, někde tam jsou vibrační otáčky které lze 1) ignorovat 2) milovat 3) nepoužívat :-D

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: Vibrace od motoru  |  Napísal: 20 Jún 2017, 17:29

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Každý motor má své kritické otáčky - zvýšené vibrace,útlum ve výkonu.YAMAHA Bulldog -2 500 ot a 4 000 otáček :wink:


Merak
Poslať  Predmet príspevku: Re: Vibrace od motoru  |  Napísal: 26 Jún 2017, 12:30

Registrovaný: 03 Dec 2013, 07:21
Príspevky: 8
Bydlisko: Orlová

Offline
Zdravím pánové,
Takže problém s vibracemi odhalen a vyřešen. Mohla za to souhra několika okolností. Motorku mám už přes dva roky zvýšenou ( kratší kosti) protože jezdíme převážně ve dvou. Poslední dobou se mi zdálo že je zadní pružina už trochu unavená a přitvrdil jsem ji o pár závitů … no a když jsem potom vyrazil ( výjimečně sám ) začalo se výrazně projevovat popsané vibrování. Po zatížení batůžkem se vibrace výrazně snížily. Myslím si tedy, že za to může i tak trochu kardan, který díky tomu zvýšení a přitvrzení nebyl ideálně zajetý do ozubení a vibrace okolo 4000 ot/min. se tím zvýraznily … tedy při nezatíženém stavu. Každopádně jsem si udělal nové přepákování ( kosti kratší jen o 10mm) a vyměnil zadní pružinu za progresivní no a je to zase vše OK. Chtěl bych poděkovat za inspiraci z vašich příspěvků, navedla mě správným směrem.
Merak

_________________
Jacques Prévert : Jeden muž měl psa
kterému dal jméno .....


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.