Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 00:17


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Křupavý zvuk ze spodu motoru  |  Napísal: 08 Júl 2017, 15:11
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Hmm...tak mi tam nějaký pazvuk taky začal chrastit a křupat při malých rychlostech s kvaltem i bez něj. Ale kardan nijak necuká...chová se jako normálně,jako dřív....pročítal jsem tu vlákna a chroupavý pazvuk někde ze spod motoru dělaly Felixovi ložiska v předním kole....tak jsem zvědav,na co přijdu.
Při vysoké rychlosti to bud nedělá a nebo to už prostě neslyším.....ale kardan nijak neškube ani v nízké,ani ve vysoké rychlosti....zas mám nad čím laborovat :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :red: :red: :red: :red: :red: :red:



Reklama


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: Křupavý zvuk ze spodu motoru  |  Napísal: 08 Júl 2017, 15:26
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Bulldu jsem hodil na hlavní stojan a s nervozitou nahodil motor.
Řadím za jedna,dva,tři,čtyři,pět....na tachasu 120 a už jsem myslel že se začne bullda vznášet :shock: :shock: :shock: a po tom zvuku,co jsem včera postřehl cestou z města ani památka. Skopal jsem zpět na neutral a zhasnul motor. Točím zadním kolem bez motoru...žádný náznak odporu,drhnutí,či divného zvuku. Dopředu,dozadu...prostě nic.
Tak rovnou beru panenku ,podkládám pod motor a zvedám přední kolo.
Zatočím kolem a slyším jen jak šustí desky po kotoučich....řikam si...tak poznám kulový....sundávám brzdiče,aby šlo kolem točit lehce.
Zatočím kolem a ten zvuk se mi nezdá zdravý......zatočím kolem co se dá rukou roztočit a ..... nastalo to peklo co jsem slyšel za jízdy....křápání,chroupání.....prostě je to ložisko(a) v hajzlu :mad2: :mad2: :mad2:

Tímto veliké díky Felixovi :thumbup: :thumbup: :thumbup: za poznámku v jiném vláknu o kardenech...nebo kde to bylo.....po předním kole bych asi určitě nešel a dal bych ruku do ohně...že ty zvuky jdou z motoru a né z kola.
Takže sehnat ložiska,vyměnit a tradááá...jedeme dál :thumbup2: :thumbup2: :thumbup2: :thumbup2: :thumbup2: :thumbup2: :thumbup2:

Spadl mi kámen ze srdce :w00t: :w00t: :w00t: ,že to není ten utrženej kardan...to by mě asi jeblo :red: :red: :red: :red:


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: Křupavý zvuk ze spodu motoru  |  Napísal: 11 Júl 2017, 19:17
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Díky fa. TaK LOŽISKA s.r.o. Litovel můžu dát Bulldoga zase do pořádku. Včera jsem objednal a dneska vyzvedl nová ložiska do předního kola. Dodali original 60/22 DU JAPAN NSK i s gufery za celkem solidní cenu,az jsem byl překvapen mile
180,-/kus za origo ložisko na yamahu jsem opravdu nečekal + gufera 24,-/kus.
Tak doufâm,ze to zase 65.000 km vydrží


Felix
Poslať  Predmet príspevku: Re: Křupavý zvuk ze spodu motoru  |  Napísal: 11 Júl 2017, 22:19
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Mirek1 píše:
Díky fa. TaK LOŽISKA s.r.o. Litovel můžu dát Bulldoga zase do pořádku. Včera jsem objednal a dneska vyzvedl nová ložiska do předního kola. Dodali original 60/22 DU JAPAN NSK i s gufery za celkem solidní cenu,az jsem byl překvapen mile
180,-/kus za origo ložisko na yamahu jsem opravdu nečekal + gufera 24,-/kus.
Tak doufâm,ze to zase 65.000 km vydrží


....tak to máš za super cenu. Já jsem za ně dal podstatně víc. Hlavně mě těší, že Ti můj poznatek pomohl. To považuju za hlavní účel fóra.
Tak ať Ti to jezdí,
F.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: Křupavý zvuk ze spodu motoru  |  Napísal: 11 Júl 2017, 22:47
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
To vis ze pomohl...jako typoval bych za jizdy vsechno mozne...ale ptedni kolo určo nee
Jeste jednou diky moc.

PS: jo vysypalo se mi na leve strane...prave super,ale i tak jsem tam dal nove do paru


Felix
Poslať  Predmet príspevku: Re: Křupavý zvuk ze spodu motoru  |  Napísal: 12 Júl 2017, 20:16
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Mirek1 píše:
To vis ze pomohl...jako typoval bych za jizdy vsechno mozne...ale ptedni kolo určo nee
Jeste jednou diky moc.

PS: jo vysypalo se mi na leve strane...prave super,ale i tak jsem tam dal nove do paru


Mě by to taky vůbec nenapadlo. Že to jsou ložiska v př. kole, na to přišli kluci z AZ tuning Skrochovice, kde servisuju motorky už skoro 20 let. Jim patří dík. :fing:


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.