Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 20:30


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Arachnid25
Poslať  Predmet príspevku: Divný zvuk od kardanu  |  Napísal: 01 Okt 2017, 22:27
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Feb 2012, 10:50
Príspevky: 190
Bydlisko: Markvartice (okr. Děčín), ČR

Offline
Ahoj kamarádi. Ve čtvrtek jsem se byl letos asi už naposled pokochat krásama Krkonoš. Když jsem na neutrál bez motoru sjížděl z dlouhého kopce, šel jakoby od zadního kola podivnej zvuk. Nejdřív jsem si myslel, že je to píchlý kolo, jelikož ten zvuk byl takovej "žvejkavej", ale kolo Ok. Napadá mě něco okolo kardanu. Kdyby to bylo něco ve spojení u "kříže" za motorem, bylo by to asi víc kovový. Tohle bylo fakt, jako když se žvejká guma. Jediná guma je vzadu u kardanu na přenos síly na kolo, že? Nic jinýho mě nenapadá, a proto se ptám, zdali někdo z Vás někdy zaznamenal podobnej zvuk. Při jízdě nepozoruju žádný změny, ale přes výfuky není nic jinýho slyšet. Bez motoru z kopce jsem takhle jel snad poprvé, takže možná zbytečná panika a je to třeba normální.. Díky za každej názor. :wink:



Reklama


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Divný zvuk od kardanu  |  Napísal: 06 Okt 2017, 09:03
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Že by ložisko?


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: Divný zvuk od kardanu  |  Napísal: 06 Okt 2017, 17:23

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Nad křížem kardanu je gumová krytka,nespadla ti dovnitř?Nenalepilo se něco na pneu a průchodem přes blatníček (esli ho máš) to vydalo divný zvuk?(vlastní zkušennost) :o


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: Divný zvuk od kardanu  |  Napísal: 07 Okt 2017, 08:41
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Ložisko spíš křupe,jak žvejká.


Arachnid25
Poslať  Predmet príspevku: Re: Divný zvuk od kardanu  |  Napísal: 07 Okt 2017, 13:22
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Feb 2012, 10:50
Príspevky: 190
Bydlisko: Markvartice (okr. Děčín), ČR

Offline
Dneska jsem odvezl Bulldu k panu doktorovi. Potřebuju vyměnit obě gufera na kluzákách, jelikož začali sáknout a při tom dáme i nový těsnění na víčko u štelování ventilů nad zadním svodem, protože to po delším stání a natečení oleje už pěkně kouřilo. No a když bude moto nadzvedlý, uvidíme co s tím pazvukem. Třeba na něco přijdeme. Zima přišla nějak brzo, tak se mi nechtělo dělat rozborku doma ve studený garáži. Dám pak vědět, na co jsme přišli.


Arachnid25
Poslať  Predmet príspevku: Re: Divný zvuk od kardanu  |  Napísal: 08 Okt 2017, 13:59
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Feb 2012, 10:50
Príspevky: 190
Bydlisko: Markvartice (okr. Děčín), ČR

Offline
Takže problém odhalen. Zadní ložiska totálně na šrot rozsypaný. Bylo to moc utažený zadní hřídelí - tímto děkuju firmě DaP Veselé za dokurvení při přezutí kola. Mě napadá, že kdybych nejel z kopce bez motoru, asi bych na to ani nepřišel a o to víc bych byl překvapenej, kdyby se mi někde na cestě kouslo kolo.. No nový ložiska jsou objednaný, ale možná se bude muset nechat i vytočit celá nová zadní hřídel, protože to možná bude tím stažením dokurvený.. Musíme to pořádně změřit. Úplně si vzpomínám na slova mechanika v pneuservisu, že mi kolo utáhnul, aby na stranách nebyla žádná mezera (jednou se to tu řešilo i na fóru). No hlavně, že to není kardan! ;-)


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Divný zvuk od kardanu  |  Napísal: 08 Okt 2017, 15:32
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Tak jsem to odhadl dobře. , ono je namáhané samo o sobě a ještě když mu jouda přidá........ Utahovaci moment se neudava pro prdel i když se přiznám, že momentak taky moc nevytahuju.


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: Divný zvuk od kardanu  |  Napísal: 08 Okt 2017, 16:03

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Jo jo,další případ do vlákna - Zkušenosti ze servisů ... :evil: :evil:


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: Divný zvuk od kardanu  |  Napísal: 08 Okt 2017, 19:07
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Ja vam kluci nevim...utaženim kola...ta sila utaženi jde na rozpěrky a vnitřni kroužky ložisek...to by ložiska zkurvit nemělo. Ale je to jen muj nazor.


Arachnid25
Poslať  Predmet príspevku: Re: Divný zvuk od kardanu  |  Napísal: 09 Okt 2017, 21:26
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Feb 2012, 10:50
Príspevky: 190
Bydlisko: Markvartice (okr. Děčín), ČR

Offline
Taky jsem to nechápal, ale je to tak. Povolit to byl fakt zahul. Domečky ložisek byly úplně rozmačkaný. Nechápu, že jsem na tom od jara jezdil..


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.