Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 27 Apr 2024, 07:56


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
lubin
Poslať  Predmet príspevku: číslo barvy  |  Napísal: 09 Mar 2009, 12:34
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Okt 2008, 09:32
Príspevky: 187
Bydlisko: králíky okr. Ústí nad Orlicí

Offline
Zdar chlapy, prosím vás kde seženu číslo barvy??? / oranžovej bulldog / potřebuju nalakovat novej blatník díky



Reklama


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Mar 2009, 14:09
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
Máš to pod sedlom, na nálepke. ale veľmi to nepomôže, moju som nezohnal nikde, lakýrnici tieto novšie receptúry nemali /ročník 2005/ tak som striekal celú moto nanovo trocha inou farbou


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Mar 2009, 14:18
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
jo a ešte niečo, táto téma patrí sem, alebo do Skúseností, ale určite nie do Predstavte sa alebo do všeobecnej diskusie :D


alex227
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Mar 2009, 14:19
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Feb 2009, 14:20
Príspevky: 480
Bydlisko: Vysočina

Offline
Zajeď si do lakovny - tam ti spektrometrem určí přesný odstín a namíchají barvu - viz např.:http://www.autosibrina.cz/prodej-lakyrnickeho-materialu.html

_________________
Kolik třešní, tolik višní...


lubin
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Mar 2009, 20:54
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Okt 2008, 09:32
Príspevky: 187
Bydlisko: králíky okr. Ústí nad Orlicí

Offline
hej trocha mi to tak nějak...... to víš díky za info musím se tam podívat jestli tam vůbec něco takového je ale díky


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Mar 2009, 21:14
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
lubin píše:
hej trocha mi to tak nějak...... to víš díky za info musím se tam podívat jestli tam vůbec něco takového je ale díky


je to ten biely štítok, najdeš ho pod sedlom

Obrázok


lubin
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Mar 2009, 21:39
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Okt 2008, 09:32
Príspevky: 187
Bydlisko: králíky okr. Ústí nad Orlicí

Offline
super díky moc za radu hned ráno na to kouknu díky


Pjotr
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Mar 2009, 16:53
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Mar 2009, 18:40
Príspevky: 482
Bydlisko: podkrkonoší

Offline
Taky jsem řešil barvu. Zlodějíčci mi trochu škrábli nádrž. Barvu podle Yamahy jsme nemohli najít. Nakonec jsme ji našli s kámošem lakýrou pod barvou Piaggio...inu Itálie :-).


remote
Poslať  Predmet príspevku: Odstín barvy na motoru  |  Napísal: 28 Okt 2011, 17:58
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
Čau vodiči psů. Když jsem loni přivezl Buldu, měl na víku spojky ( u nožní brzdy ) nějaké škrábance. Umně jsem je zaretušoval, ale teď jsem zjistil, že má motka těch škrábanečků trochu více :shock: .
Chtěl bych to jen "přefouknout" třeba barvou ve spreji - nedělal jste to někdo ? Nemáte číslo barevného odstínu?
Vona to není černá, ale snad nějaká šmrnclá metalízou ?!? Tak dík za rady. Remote


Peetee1
Poslať  Predmet príspevku: Kód barvy laku?  |  Napísal: 24 Apr 2012, 17:09

Registrovaný: 01 Mar 2012, 20:53
Príspevky: 17
Bydlisko: České Budějovice

Offline
Tak chlapi, řešim lakování zadního blatníčku na svého modrého Bulldu (taktéž do modré) a nemohu se dopracovat ke zjištění čísla či kódu barvy, podle které nechat odstín namíchat. Mělo by to být číslo označené pod sedlem (u mne konkrétně 5jn1-010 C ), ale podle tohoto kódu to neni nikde možné dohledat a už vůbec né namíchat. Nemáte někdo nějaký tip?

Díkes

Peetee


remote
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Apr 2012, 18:53
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
Řešil jsem podobný problém s barvou na víku spojky. Pak jsem se stavil za jedním místním lakýrou, a ten mě překvapil vzorníkem Yamaha. No a nakonec mě to tím odstínem stříknul.
Jinak ten kód barvy by mohl být někde v servisním manuálu, zkus pohledat.
remote


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Apr 2012, 14:20
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
ja som tiež mal podobný problém - mal som vínovú červenú.. označenie a kód je pod sedlom, ale ani v yamaha vzorkovníku nenaśli recept na namiešanie. odporućili objednať priamo farbu u yamahy - a to bola pálka
tak som vybral inú farbu - tak aby som nemusel meniť TP a nastriekal som celú moto - teda veľa toho nie je, striekal som nádrź, predný blatník a veterný štít - a samozrejme blatníćek. celá moto bola ako nová a v podstate za pár drobných :wink2:


ferro
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 26 Apr 2012, 19:32
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15 Aug 2011, 09:29
Príspevky: 114
Bydlisko: Snina, SR

Offline
Riešil som rovnako striekanie zadného blatníčka. Myslím, že nie je problém skúsenému lakyrníkovi podľa nádrže zo všeobecných vzorkovníkov vybrať odtieň porovnateľný s origo farbou. Mne to striekol na nerozoznanie od nádrže. Mám origo vinovo červebú r.2005. Btw ten zadný blatníček je tak umiestnený, že drobnú odchýlku v odtieni nikto neuvidí... :D


Pjotr
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Apr 2012, 07:32
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Mar 2009, 18:40
Príspevky: 482
Bydlisko: podkrkonoší

Offline
Stříkal jsem nádrž po šrámu, co mi tam udělali zlodějíčci flexou. Lakýrník nakonec tu barvu našel pod vzorníkem Piaggia. Což by korespondovalo s krajinou původu.

Záleží, jakou modrou barvu máš. Já mám BlueStone (modely 2004-2006). Ještě se dělala taková světlejší BlueMetalic (model 2002). Pokud máš tu STONE, někde bych kod dohledal.


Peetee1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Máj 2012, 09:18

Registrovaný: 01 Mar 2012, 20:53
Príspevky: 17
Bydlisko: České Budějovice

Offline
Díky, ale mám tu BlueMetalic (model 2002). Vzorník Piaggia? Zajímavé... To je tak, když japonci vyrábějí v Itálii... Jen mne fascinuje, že se nedá taková věc, jako je kód barvy na konkrétní Yamahu, dohledat tak, aby podle ní někdo odstín namíchal. Přeci to nebudu nakonec stříkat na černo... :? Ale je pravda, že jsem to pořádně ještě s žádným lakýrou neprobíral, nejdříve jsem chtěl znát vaše zkušenosti. Díkes.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.