Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 27 Apr 2024, 18:24


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Jún 2012, 20:41
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Stone, jak psal cafe, tak jsem se to snažil od mechoše smozřejmě zjistit.

Problém je ten, že nejsem na toto takovej odborník, takže nevím jestli jsem ho dobře pochopil a jestli to dobře tlumočím. Druhej problém je ten, že když jsem z něj začal tahat rozumy, tak mi začal mlžit a vůbec se nechtěl konkrétně vyjádřit. Jediný, co jsem z něj dostal bylo to, že karbce sesynchronizoval a nastavil podle origo hodnot, čemuž moc nevěřím, protože mi v dílně říkal něco jinýho. Pak mi opět zopakoval, že když dělá karburátory, tak vždycky kontroluje ty těsnící gumičky, který jsou v pouzdře (tunýlek, nebo jak se tomu říká) v kterém je jehla. Prý jsem je měl už steřelý a netěsnily jak měly a benzín se skrz ně dostával někam, kde nemá. Když jsem se ho ptal na ty gumičky, tak říkal, že neví co to je zač. Že to kdysi dostal na nějakým motorářským školení v Praze. Že toho byla nějaká sada, z které teď ty gumičky používá. Když jsem se jej ptal na model nebo na značku, průměr atd., tak nechtěl říct. Na další otázky odpovídal podobně typicky jako většina ostatních "odborníků" ve stylu, že je to 15ti lety praxe ladění karbeců, a že je to jeho know how, a že by se stejně nerad vyjadřoval atd. atd. atd. Celkem mě v tomto sklamal :(

Pokud chcete, tak vám můžu do SZ poslat jeho kontakt. Pokud tomu rozumíte víc než já, což asi jo, tak mu můžete zavolat, odvolat se na mě a zkusit z něj vyrazit více informací.
Pravda je ta, že já jsem mu moc nerozuměl, tak mi to možná ani nechtěl vysvětlovat, protože zřejmě zjistil, že bych to asi stejně nepochopil, nebo že by to bylo na dlouho, nebo úplná ztráta času :D :roll: ...

Určitě by to byly užitečné informace pro ostatní, ale protože je stejně asi nejsem schopen fundovaně tlumočit, tak by bylo nejlepší, kdyby mu někdo, kdo tomu rozumí, zavolal a pak to sem všem napsal, aby mu zase nevolali všichni ... Tak jestli mu chcete někdo zavolat, tak dejte vědět ...



Reklama


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Jún 2012, 20:43
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
ferro to můžeš mít právě stejný problém jako já. navíc ten tvůj bulík, jak víme, více stál než jezdil, takže tam to steření gumiček může být pravděpodobněji ...


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Jún 2012, 19:46
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
To by dávalo smysl, myslím, že to tlumočíš dobře :wink: Jehla prochází tunýlkem ve kterém jezdí nahoru a dolů, a pokud tam kulatý gumový "o" kroužek je a je k.o. pak by samozřejmě docházelo ke špatně obohacené směsi a problém by v tom mohl být... :wink:

_________________
A.C.A.B.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Jún 2012, 19:54
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
... no tak nějak jsem to pochopil. takhle mi to vysvětloval. já měl karbce rozdělaný snad 3x a vyčištěný od much a gumek byly maximálně a stejně motorka nejela. pomohlo až tohle ...

škoda, že mi neřekl co je to za gumku, nebo kde se dá koupit. myslel jsem že ji kupoval, ale pak mi říkal, že má nějakou sadu, z které ty gumy bere na všechny motorky, jak se mu to hodí.

tak třeba už to dokoumá nějaký zručný Bulldokář, který si na takovou detailní rozborku troufne a pak se s touto informací s námi podělí ...


ferro
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 19 Júl 2012, 06:54
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15 Aug 2011, 09:29
Príspevky: 114
Bydlisko: Snina, SR

Offline
Takže vyzerá, že môj problém je odstránený... Karburátory v Yamahe v Prešove rozobrali a vyčistili. Neboli tam žiadné nečistoty. Vymenený palivový filter. Bola trochu rozhasená bohatosť zmesi. Má byť na 3,5 otáčky a bola na necelých 2,5 (Neviem či to tlmočim správne...). Nastavil podtlaky. Zároveň doplnil cca 0,3 dcl oleja do motora a celá ta sranda stála 45 €. Chalan to mal hotové kľudným tempom za hoďku a pol... :thumbup3: borec...:thumbup3: :thumbup3: :thumbup3: Bulda ide ako odtrhnutý z reťaze. Chalanisko mi ukazoval aj tie gumičky čo popisoval Ouklend, na ktoré som ja ako "odborník" tiež servismana upozorňoval a boli OK.


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 12 Aug 2012, 08:33

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
stonemen píše:
To by dávalo smysl, myslím, že to tlumočíš dobře :wink: Jehla prochází tunýlkem ve kterém jezdí nahoru a dolů, a pokud tam kulatý gumový "o" kroužek je a je k.o. pak by samozřejmě docházelo ke špatně obohacené směsi a problém by v tom mohl být... :wink:


Tak ten mechanik dost profesionálně mlžil, nebo tomu vůbec nerozumněl.
Jediný nekovový kroužky kolem jehly jsou nahoře,
kde je jehla aretovaná v šoupátku a je to tlumení vibrací.
Dole žádná gumička není a v žádném karbecu nikdy nebyla,
to by to totiž vůbec nefungovalo.
Dole je precizně kalibrovaný bronzový futro,
který společně s jehlou dávkuje směs podle profilu/zakřivení jehly.
V servisním manuálu se to jmenuje "needle jet"
a je do toho zašroubovaná hlavní tryska.
R.


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Aug 2012, 11:39
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
break13 píše:
Tak ten mechanik dost profesionálně mlžil, nebo tomu vůbec nerozumněl.
Jediný nekovový kroužky kolem jehly jsou nahoře,
kde je jehla aretovaná v šoupátku a je to tlumení vibrací.
Dole žádná gumička není a v žádném karbecu nikdy nebyla,
to by to totiž vůbec nefungovalo.
Dole je precizně kalibrovaný bronzový futro,
který společně s jehlou dávkuje směs podle profilu/zakřivení jehly.
V servisním manuálu se to jmenuje "needle jet"
a je do toho zašroubovaná hlavní tryska.
R.

:) Pokud tomu vůbec nerozuměl, tak pak měl velký štěstí, že dal Ouklendovi motorku do pořádku a že mu jezdí tak jak má...

_________________
A.C.A.B.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Aug 2012, 20:37
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
no je mi vlastně úplně jedno, jak to dokázal, hlavně že to konečně jede.
jen jsem tlumočil info, kdyby to bylo někomu k užitku ...

Peter i Miki můžou potvrdit, jak jsem se s Bulíkem natrápil.

na Slovensku s Peťou to bylo po prvé. od něj jsem dojel domů za 1/2 dne, na jeden válec při 70 km/hod rychlosti.

a v Rumunsku s Mikim a s Makinou jsem byl po servise ve značkovém servise a zůstal jsem trčet 850 km od baráku a motorka kaput. prvně vůbec nestartovala a přechlastávala se, až pak přestala jet úplně. s mikim jsme vyčistili karbec a vše s ním spojené do mrtě a motka stejně za týden přestala jet ...

po zásahu kamoša z garáže Bulík celou sezónu startuje na drc a jen na 1/2 sitiče, což před tím neexistovalo. jede jako ďas a spotřeba do 6litrů.

nestěžuju si, naopak ... :wink:


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Aug 2012, 21:00

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Pro ty co se jmenují "stonemen" - to je taková anglická gramatická slovní hříčka :-)
znovu si přečťete k čemu se můj příspěvek vztahuje,
jinak v pohodě ......... hlavně že tu opět řešíme technické problémy.
R.


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 15 Aug 2012, 10:50
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
break13 píše:
Pro ty co se jmenují "stonemen" - to je taková anglická gramatická slovní hříčka :-)
znovu si přečťete k čemu se můj příspěvek vztahuje,
jinak v pohodě ......... hlavně že tu opět řešíme technické problémy.
R.

Já jsem tvůj příspěvek četl pane Breaku, a nikde jsem netvrdil, že nemáš pravdu. Jen jsem reagoval na tvůj závěr co se týče mechanika... :wink: Od tebe dost troufalé, když vezmu v potaz, že tebou upravené karburátory, s nimiž jezdí Marko zvedli spotřebu jeho Buldy na 7-8litrů na 100km... :wink: :)
Jinak, kdyby jsi četl ty můj příspěvek na který si reagoval, tak jsem nepsal, že tam gumový "o" kroužek je, ale pokud je... :wink:

_________________
A.C.A.B.


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Sep 2012, 19:34
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
nazdar chlapci, tak dnes to chytlo aj mňa cestou z maďarska - motorka zrazu zlenivela, max tak asi 3000 otáčok, žiadne zrýchlenie, našťastie asi len 30km domov.... ani som nedýchal, aby dośiel až domov.
Takže asi ma čaká rozborka karbecov.... v živote som to nerobil, takže to bude asi na pohodové sobotné popoludnie


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Sep 2012, 19:37
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
... vítej v klubu Peter :? :wink:


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Sep 2012, 19:41
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
dík, Radku,
to je asi preto, že som na to myslel asi pred mesiacom, či by som to preventívne nemal spraviť... následne som to zavrhol ako zbytočné :-D


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Sep 2012, 19:44
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
snad pomůže jen vyčistit. držím palce ...


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Sep 2012, 20:32
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
nestraš :-)


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 26 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.