Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Apr 2024, 12:35


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
helmi
Poslať  Predmet príspevku: Gufera do predných teleskopov  |  Napísal: 21 Jún 2009, 21:35
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2009, 19:01
Príspevky: 367
Bydlisko: Galanta

Offline
Asi pred dvomi mesiacmi som si nechal meniť guferá v predných teleskopoch. Na doporučenie servismana, som súhlasil, aby tam dal nejaké guferá z Louisu. Bol som pri tom a videl som ako tam dáva práve vybalené fungláče. Na značku si nepamätám. No a teraz po 2 mes - cca1000 km tečú a prepúšťajú olej viac ako tie staré. Predpokladám, že to asi nie je v norme, keď guferá odídu tak skoro. Pripomínam, že,, Dakar" som s tým nejazdil... Menil už niekto z vás guferá vo vidlách? Akú značku sa oplatí dávať?... a ďalšie otázky s touto témou súvisiace tu čakajú na odpovede.

_________________
Ride Free



Reklama


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 21 Jún 2009, 23:02
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Helmi,tak ono taky hodně záleží,v jakém stavu máš trubky. Stačí nějaký ťukanec od kamínku a mužeš je měnit každý měsíc,bo ten hrbol ti strhne břit na guveru a teče to znovu.


helmi
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 21 Jún 2009, 23:11
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2009, 19:01
Príspevky: 367
Bydlisko: Galanta

Offline
Trubky sú OK, inak by ma servisák upozornil na závadu. A nie sú ani oválne - premeriaval som ich šublerou. :?

_________________
Ride Free


Votys73
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Jún 2009, 16:04
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Jún 2009, 22:17
Príspevky: 47
Bydlisko: Vrchlabí

Offline
Zdravím.Ještě jsem je měnit nemusel,ale když jsem přijel k nám do servisu,tak mi hned hlásili,že při výměně těchto gufer automaticky mění vrchní kroužky,které se při demontáži vždy strhnou.Pokud je máš staré,tak by to mohlo nějak souviset.Taky se stává,pokud to jsou ležáky gufera,tak nemají pružnost.Ale já si myslím na stržené břity při montáži.Už se mi něco podobného stalo.Při montáži se to kousne,tak se o to opřeš,gumovou paličkou bouchneš a je to stržené.14 dní vpořádku a pak to začne sáknout.Pokud jsi byl v servisu,tak máš na to záruku.Držím palce :wink:

_________________
Nejdříve hlava potom ruka na plynu:o)


helmi
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Jún 2009, 23:30
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2009, 19:01
Príspevky: 367
Bydlisko: Galanta

Offline
Díky. To už znie pravdepodobnejšie. Dám si na to bacha... :)

_________________
Ride Free


MIRAS
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Aug 2009, 19:38
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31 Okt 2008, 14:27
Príspevky: 621
Bydlisko: HUMPOLEC

Offline
Tak mě čekají taky gufera,začínají rosit :cry: .Nechám to na konec sezony.


helmi
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Aug 2009, 20:49
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2009, 19:01
Príspevky: 367
Bydlisko: Galanta

Offline
Z vlastnej skúsenosti Ti radím dobre si rozmysli komu to dáš robiť. Ten ,,odborník" ktorý mi menil guferá v príspevku, totiž nemal správne vybavenie a pravdepodobne pri nabíjaní gufer do vidlíc nesprávnym náradím mi poškodil palice. Po ďalšom zákroku to vyzerá tak, že teraz mám opravené palice a znovu menené guferá, no nechýbalo moc a mohol som meniť aj palice. Či je to v poriadku ukáže bdúcnosť.

_________________
Ride Free


helmi
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Aug 2009, 20:51
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2009, 19:01
Príspevky: 367
Bydlisko: Galanta

Offline
helmi píše:
Trubky sú OK, inak by ma servisák upozornil na závadu. A nie sú ani oválne - premeriaval som ich šublerou. :?


Bodaj by ma upozorňoval, keď ich poškodil on. (pravdepodobne)

_________________
Ride Free


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Aug 2009, 22:19
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
helmi píše:
Z vlastnej skúsenosti Ti radím dobre si rozmysli komu to dáš robiť. Ten ,,odborník" ktorý mi menil guferá v príspevku, totiž nemal správne vybavenie a pravdepodobne pri nabíjaní gufer do vidlíc nesprávnym náradím mi poškodil palice. Po ďalšom zákroku to vyzerá tak, že teraz mám opravené palice a znovu menené guferá, no nechýbalo moc a mohol som meniť aj palice. Či je to v poriadku ukáže bdúcnosť.


promiň helmi, ale čo sú to "palice". až tak dobre po slovensky neviem :(

vidlice po česku?


alex227
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Aug 2009, 15:53
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Feb 2009, 14:20
Príspevky: 480
Bydlisko: Vysočina

Offline
Vidlice - jedině pan Procházka z Čerčan!!!

_________________
Kolik třešní, tolik višní...


helmi
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Aug 2009, 19:05
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2009, 19:01
Príspevky: 367
Bydlisko: Galanta

Offline
Palica sa hovorí tej časti teleskopickej vidlice, ktorá sa pri pružení vsúva do tzv. púzdra. V prípade klasickej tel. vid. (BT1100) palica je horná pochromovaná časť a púzdro spodná časť. V prípade USD vidlice je to naopak. Dúfam, že som to vysvetlenie príliš neskomplikoval.

_________________
Ride Free


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Aug 2009, 20:52
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
jj. díky. už to chápu ... :wink:


igorescu
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 11 Júl 2011, 10:05

Registrovaný: 13 Okt 2009, 12:47
Príspevky: 138
Bydlisko: Bratislava

Offline
Neskusali ste niekedy niekto len tak pozerat aka predna vidla by sa dala dat na nasho buldu? Myslim nie original vidlu ale nieco custom pripadne z inej motorky (napr. MT 01).

Ja budem po tej mojej nehode musiet menit cely predok lebo po tom stoceni mam kryve aj teleskopy aj okuliare aj osku, proste cely predok. Zda sa mi to trochu divne lebo moja ruka obysla len s narazenym zapestim od riaditiek tak sa mi to nezdalo az na taku silu.

Normalne som uz aj rozmyslal, ze si kupim rovno celu motorku lebo ked zratam cenu nahradnych dielov tak za cenu nahradnych dielov si kupim 5 poskladanych motoriek z predajne.

Ale toho hafana mi je luto a mam ho rad :), takze si ho radsej dam do poriadku.


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 11 Júl 2011, 19:21
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
igorescu píše:
Ja budem po tej mojej nehode musiet menit cely predok lebo po tom stoceni mam kryve aj teleskopy aj okuliare aj osku, proste cely predok. Zda sa mi to trochu divne lebo moja ruka obysla len s narazenym zapestim od riaditiek tak sa mi to nezdalo az na taku silu..

Musíš ještě zohlednit váhu motocyklu a tebe. Bulda má nějakých 250kg ty třeba kolem 80kg a hned to máš 330kg a to už ti předek pěkně zmasakruje :( Jinak jsem zvědav co zjistíš co by na buldu padlo z jiné moto... :wink:

_________________
A.C.A.B.


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Mirec  |  Napísal: 11 Júl 2011, 20:02

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
No hoši,jestli mohu vstoupit do této debaty se svými zkušenostmi - asi je nanejvíš vhodné (!!!) s novými gufery měnit i vymezovaci pouzdra (jsou těsně pod nimi),která vymezují vůli mezi kluzákem a trubkou.Protože ani nové simeringy neudrží zvětšenou vůli mezi těmito součástmi a propouštějí olej.Mě samotnému se to stalo,kdy jsem vyměnil originál (!!) gufera a stejně propouštěly.Po namontování nových vymezovacích pouzder a gufer bylo vše v naprostém pořádku.Na tuto zkutečnost Tě měl upozornit servismann,ne všichni jsou mistři svého oboru (člověk pak bohužel sbírá zkušenosti za vlastní peníze a dřinu). :red:


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 27 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.