Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Apr 2024, 17:09


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Sep 2009, 20:13
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Tak to je fakt vostrý :o , bál bych se zabrat za kolo :) , tenhle hever jsem měl pod motorem a v zádu ten zvedák, sundával jsem obě kola kvůli gumám... Ale je supr že to jde... :wink:

_________________
A.C.A.B.



Reklama


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Sep 2009, 20:34
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
good idea ... :wink: :shock:


MIRAS
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Sep 2009, 20:36
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31 Okt 2008, 14:27
Príspevky: 621
Bydlisko: HUMPOLEC

Offline
Opravdu to jde a hlavně bez námahy a zvládneš to naprosto sám 8)


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Sep 2009, 21:13
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
MIRAS píše:
Opravdu to jde a hlavně bez námahy a zvládneš to naprosto sám 8)


... jj. to máš pravdu. a s druhou rukou kdo ví kde :D ... prodávám zvedák ... :lol:


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Sep 2009, 21:49

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
GumaJ píše:
Ty vole to je levitace jako prase... :shock: seš dokonalej Copperfiled :D

No teda fakt, asi jsem natvrdlej, ale na čem to vlastně stojí ???
R.
Já mám přední RDmoto, zadní Tamoto, a kromě toho, že vzadu to zvednout je trochu větší makačka a musím mít na pomoc nějakou dámu s dlouhejma nohama :wink: ,
tak je to velmi stabilní
Obrázok


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Sep 2009, 05:58
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Nemám RDmoto,Tamoto,SWmotech ani jiný předražený krám,ale stojan SamoDomo :lol: a bohatě to stačí.Dávám to tam jenom na zimní stání,nebo při potřebě vyměnit kolo. Na stálo se mi to tam nelíbí,proto jsem to ani nelakoval.Když chci zvednout předek,tak jenom podložím motor špalkem a stojí to stabilně v luftě komplet.

Obrázok

To Break:.......a na co máš tam podložený to zadní kolo?


Naposledy upravil Mirek1 dňa 14 Sep 2009, 08:09, celkovo upravené 1


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Sep 2009, 07:49
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Mirek1 píše:
....

To Break:.......a na co máš tam podložený to zadní kolo?


... podle mě to má vyklínovaný, aby mu celá motorka nepopojela na těch okolečkovaných zvedácích, když by se do ní na předním kole opřel ... :?:


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Sep 2009, 10:56

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Ouklend píše:
... podle mě to má vyklínovaný, aby mu celá motorka nepopojela na těch okolečkovaných zvedácích, když by se do ní na předním kole opřel ... :?:

Zadní Tamoto stojan stojí 998CZK a přední RDmoto mě přišel na 2300CZK - z tohoto pohledu "kdo by se s tím sral" !!!
I když jsem šikovnej nikdy by to takhle vzhledově nedopadlo a navíc můj čas je drahý .
Podložení zadního kola má dva důvody:
jak píše Ouklend, tak by to na těch kolečkách mohlo při práci odjet
druhý důvod je ten, že zadní stojan není úplně vhodný na kardan(jako i většina ostatních) a bulík je těžký, takže si zadním kolem najedu na 4cm špalík a lépěji se to zvedá .
U mýho pejska, vzhledem k tomu, že ho mám malinko vyššího, tak při zvedání musím mít pomocníka s hodně dlouhejma nohama a nebo mu dát pod nohy podložky;
kamarád-pomocník moc nevyrostl a málem jsme bulíka při zvedání povalili :-(
Co vím, tak Yamaha nedoporučuje podkládání a stavění BT1100 na karter motoru/odlitek protože není dostatečně tuhý na celou váhu motorky a mohlo by dojít k netěsnosti olejové vany .
R.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Sep 2009, 12:06
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
:roll: Celou váhu motorky :?: :roll: Nerozumím
Jinak Brisky taky Yamaha nedoporučuje a máš je tam :oops: :wink:


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Sep 2009, 14:54

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Mirek1 píše:
:roll: Celou váhu motorky :?: :roll: Nerozumím
Jinak Brisky taky Yamaha nedoporučuje a máš je tam :oops: :wink:

No četl jsem tu někde, že se dá pod motor špalek a je to prý nejlepší stojan , v servisním manuálu to je Yamahou vyloučené,
protože je to prakticky v těžišti a celá hmotnost je tudíž na "hliníkovém" karteru.
Tak se to dělá u krosek, které ale mají kolébkový rám ,ochranný plech pod motorem a váží 150kg,
což je, jak doufám uznáš, trochu rozdíl.

Jinak ohledně svíček to je úplně jiný příběh, kdybychom se slepě měli držet doporučení Yamahy na spotřební materiál,
tak jsem zvědav kde budeme shánět pneumatiky MEZ3 (možná už i D205), protože jsou doporučené :P
R.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Sep 2009, 16:25
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Co ti mám k tomu říct.
Máme tady téma o zvedácích,tak jsem dal i já svůj stojan a nikomu tuto variantu nevnucuju.
Když mám moto na hlavním stojanu+ho podložím pod motor při demontáži předního kola,tak zcela jistě neleží na špalku celou svojí váhou. Dělám to tak leta se vším a nikdy mě nic odnikud neteklo a ani nic jiného jsem tím nepoškodil.
Ale ty jsi pan nejchytřejší z Praglu,co všechno ví a všechno zná,tak to asi víš nejlíp a tvoje názory ti neberu. Na jedné straně říkáš,že nemáš čas,že si to raději koupíš za podle mě nehorázny prachy a pak si na Bullíka nahážeš nehezký kýble z Baumaxu místo blatníku. Nechápu,jak někdo muže zprznit tak nádherný stroj,ale v garage má lakovaný stojany a ještě musí otravovat sousedy,aby to mohl postavit. :roll:


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Sep 2009, 17:21
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Mirek1 píše:
Co ti mám k tomu říct.
Máme tady téma o zvedácích,tak jsem dal i já svůj stojan a nikomu tuto variantu nevnucuju.
Když mám moto na hlavním stojanu+ho podložím pod motor při demontáži předního kola,tak zcela jistě neleží na špalku celou svojí váhou. Dělám to tak leta se vším a nikdy mě nic odnikud neteklo a ani nic jiného jsem tím nepoškodil.
Ale ty jsi pan nejchytřejší z Praglu,co všechno ví a všechno zná,tak to asi víš nejlíp a tvoje názory ti neberu. Na jedné straně říkáš,že nemáš čas,že si to raději koupíš za podle mě nehorázny prachy a pak si na Bullíka nahážeš nehezký kýble z Baumaxu místo blatníku. Nechápu,jak někdo muže zprznit tak nádherný stroj,ale v garage má lakovaný stojany a ještě musí otravovat sousedy,aby to mohl postavit. :roll:


souhlasím naprosto s Mirou ať už co se týká zvedáků, tak i těch kýblů na blatnících ... :shock:

Ty zvedáky jsou rozhodně bezva pěkná věc, ale kdybych je nekupoval za rozumnej peníz s Bulíkem, tak bych je asi jinak nekupoval a použil některé náhradní řešení, co tu nabízí kluci, protože v Bulíkovi se nevrtám každý den a tudíž zvedák použiju pouze při servisu (oleje, filtry atd.) a pro zazimování Bulíka. jinak je mi k ničemu, bo sám s ním nehnu a ani nemám silného a spolehlivého souseda, který by mi s Buldou ochotně, když zrovna potřebuju, pomohl ...


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 15 Sep 2009, 11:05

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
No dobře,
tak se omlouvám všem kterým jsem šlápnul na kuří oko a kterým vadí názor někoho z Práglu !!!
Zvedáky jsem si pořídil proto, abych měl spolehlivé a profesionální nářadí na svůj koníček, ale určitě z nich nebudu sundavat tu krásnou červenou barvu i kdyby to někoho mělo dráždit jak muleta :)
Pro mě ty investované 3300 do stojanů jsou daleko efektivnější než spousta jiných efektních ale nefunkčních cingrlátek.
HOWGH
R.


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 15 Sep 2009, 12:16
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
klídek, break, to si tu zvykneš, že niektorí sú s názorom hneď hotoví a majú zvláštny štýl aby to dali na vedomie :D

Ale Mirek je ináč dobrý chlap, len ho musíš poznať. A to že ťa naserie dva krát za týždeň, na to si tiež zvykneš, vedel by som ti rozprávať.... trvalo mi to dlho..... :D

ináč názor mám ako ty, bulík je hobby, a dám mu to čo uznám za vhodné ja. Niečo viem spraviť sám, niečo radšej kúpim, ale zodpovedať sa za to môžem maximálne svojej polovičke a domácej kase, určite nie hocikomu inému.


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 15 Sep 2009, 14:39

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
Peter BT píše:
klídek, break, to si tu zvykneš, že niektorí sú s názorom hneď hotoví a majú zvláštny štýl aby to dali na vedomie :D

Ale Mirek je ináč dobrý chlap, len ho musíš poznať. A to že ťa naserie dva krát za týždeň, na to si tiež zvykneš, vedel by som ti rozprávať.... trvalo mi to dlho..... :D

ináč názor mám ako ty, bulík je hobby, a dám mu to čo uznám za vhodné ja. Niečo viem spraviť sám, niečo radšej kúpim, ale zodpovedať sa za to môžem maximálne svojej polovičke a domácej kase, určite nie hocikomu inému.

Tak,tak,co si neumim udelat sam,musim holt koupit. Driv jsem byl schopen na tripade opravit skoro vsechno,dnes jsou motorky nekde jinde,a ani neni tolik casu. Proto smekam pred vsemi sikovnymi motorkari. :D


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 32 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.