Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 27 Apr 2024, 10:33


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
palchi
Poslať  Predmet príspevku: problem s tachometrom  |  Napísal: 14 Aug 2009, 16:58

Registrovaný: 26 Jún 2009, 22:07
Príspevky: 42

Offline
viem, ze zajda to tu uz rozoberal, ale moj problem je maalicko odlisny. Motorka mi stala teraz ale dve noci na dazdi a stalo sa mi, ze ked zrychlujem tak tachometer plynule rychlost tiez zvysuje, ale akonahle zacnem uberat alebo brzdit, rucicka tachometra neklesa plynule ale tak trhano. Taktiez urcite neklesa priamoumerne s uberanim rychlosti. a ked zastavim rucicka sa zastavi na 17km/h tam vydrzi ale tak pol sekundy a rychlo upadne na nulu. budik som rozobral, strekol som tam trochu WDcka, ale dostal som sa tam len zboku pretoze som nevedel, ci mozem vytiahnut obidve rucicky. Su tam len nastrknute? mozu sa vytiahnut? potom by som mohol vytiahnut aj ten budik s rychlostnymi hodnotami a dostat sa k mechanizmu za nim a premazat ho priamo. Na druhej strane ale neviem, ci je to vobec ten problem, ci to neni v inom...Vopred dakujem za rady...(hlavne mi niekto dajte vediet, ci mozem proste vytiahnut tie rucicky) dakujem... :-)

_________________
BT 1100 Bulldog



Reklama


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Aug 2009, 21:51
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Nevím, ale mám dojem, že to nebude mechanická závada, ale něco v elektrice. Nechci malovat čerta na zeď... :cry:

_________________
A.C.A.B.


helmi
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Aug 2009, 22:54
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2009, 19:01
Príspevky: 367
Bydlisko: Galanta

Offline
Už si to aj poskladal a vyskúšal? Ako stonemen píše môže to byť elektronika. Teda elektronike vlhko (z dvojdňového dažďa) môže v prípade nedostatočnej izolácie dosť vadiť. Prvý krok k vysušeniu WD40 si aplikoval. teraz by som to nechal pár hodín sušiť (podľa možností v suchom prostredí). Potom by som to zmontoval a vyskúšal. Dúfam,že som pomohol a napíš ako to dopadlo.

_________________
Ride Free


palchi
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 15 Aug 2009, 15:11

Registrovaný: 26 Jún 2009, 22:07
Príspevky: 42

Offline
no, takze dnes som opat rozobral budik - dokladnejsie. btw, tie rucicky sa vytiahnut zhora nedaju :D opatovne som ho premazal priamo do toho mechanizmu no ziadna zmena. Po uvazeni som ale prisiel na to, ze problem bude v niecom inom. pravdepodobne ako mi motorka zmokla, ta voda sa dostala niekde do kablu ktory vychadza z tachometra a smeruje az neviem kam. niekde bude kabel asi poruseny a tam by mohol vzniknut studeny spoj a preto sa rucicka plynule nevracia. lebo keby to bol mechanicky problem, ako som predpokladal, tak ked otocim klucik a je ta kontrola elektriky tak ako sa pretacaju obe rucicky tak ide plynule. ma na to niekto nejaky nazor?? dakujem...

_________________
BT 1100 Bulldog


durinkos
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Aug 2009, 12:45

Registrovaný: 29 Apr 2009, 20:12
Príspevky: 118
Bydlisko: Puchov

Offline
ja som moto umyval na vapke a moto som len z dialky oplachol vapkou. pri utierani mi cosi stale cvakalo asi v kerbococh(nieco ako pri potoceni klucika). pri nastartovani sa mi rucicky ani kontrolky nerosvietili ani nepohli(ani pri jazde) poistku som skontroloval. kde moze byt chyba?


alex227
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 19 Aug 2009, 09:57
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Feb 2009, 14:20
Príspevky: 480
Bydlisko: Vysočina

Offline
Palchi,
tak ako to vyzerá? Už funguje?

_________________
Kolik třešní, tolik višní...


palchi
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Aug 2009, 16:14

Registrovaný: 26 Jún 2009, 22:07
Príspevky: 42

Offline
alex227 píše:
Palchi,
tak ako to vyzerá? Už funguje?


no je to bieda, nic moc :-( stale to iste...ale zvykol som si, uz ma to tak nerozptyluje :D neviem co s tym, tam bude nejaky konatakt zle zaizolovany kde sa dostala voda...ale kde ho najdem... :D asi to nebudem riesit...neviem veru...

_________________
BT 1100 Bulldog


jojobulldog
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 11 Jan 2013, 12:06

Registrovaný: 07 Júl 2012, 20:17
Príspevky: 194
Bydlisko: Zákamenné

Offline
Ja som totok riešil hned pri kúpe. otačkomer nefungoval ked som zatočil do prava...... problem bol v tom že nieaký NEMORUD pokazil el. koncovku,, a pri otáčaní to nemalo kontakt s budíkom. Nebolo jednoduche koncovku opraviť tak, aby sa dala vybrať a aj aby to tam držalo.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.