Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 14 Máj 2024, 23:34


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
bikerman
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Mar 2011, 20:04
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Dec 2009, 14:53
Príspevky: 710
Bydlisko: USTI NAD LABEM-Chlumec

Offline
Ne zatím ne , ale co není může být
Bohužel do ložnice by mi ho manželka asi nedovolila ani jsem se raději neptal tak mám smulu to už bych asi neustál :wink3: :bigrin2: :lol2:

_________________
LÁSKA NA PRVNÍ POHLED - LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT



Reklama


Landar
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 03 Sep 2011, 12:53
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06 Okt 2008, 20:55
Príspevky: 119
Bydlisko: Skoro HK (CZ)

Offline
Dlouho jsem na fóru nebyl, moc práce a všelijakých jiných blbostí......je to ostudné, nepřípustné, ale bohužel.... :oops:

Tak volnoběžku mám konečně také vyměněnou. Měla být už koncem května, ale známá z USA se na mě nějak vydlábla a tak jsem nakonec pak objednával sám (přes eBay a jeden obchod v Kalifornii). Takže mě nakonec čakalo CLO i DPH, ale celkově to vyšlo i s tímhle na 11.500Kč a to je pořád 5-7 tis. rozdíl, co bych sehnal u nás v ČR. Za stejnou, tu vylepšenou, origo sadu od YAMAHY. :roll:
"Nová" verze volnoběžky je opravdu trošku změněná. Má tam v sobě něco proti zpětnému rázu a jinak dělanou tu hřídelku. Já ty ložiska na té své měl místama slušně obroušené, zuby u převodů všude OK, hlavní co bylo opravdu špatné bylo to vnitřní kolo s ložisky.
Po výměne jsou ty starty o něčem jinačím, už žádný zběsilý permoník mlátící do kovadliny. Ještě sundám a pročistím startér, ale jinak i přes "drobnou" finanční újmu spokojenost. 8)
Jinak jsem při tom nechal měnit i olej a co jsem tak nějak celou dobu považoval za vlastnost bulldoga, tak se ukázalo jako spíše výrobní konina. Jak je ten uvolňovací šroub na převodové skříni, kam se pak lije olej, tak je normálně z plastu, byť vypadá chromově a tedy alepoň pokoveně. Kulový, je to tvrzený plast a docela snadno se dá šroubovákem promáčknout. A jak se v něm pak udělá prasklina, tak tím drobně občas stříkne olej a máte z toho HD. Kolega co měl BTčko, mu to dělalo taky, tak jsem si řikal, že holt asi vlastnost a ono ne. Chlapík co mě přehazoval volnoběžku mě nechal to víčko vysoustružit z hliníku a co jsem teď od výměny najel cca 250km, tak nikde ani kapka a těsní pěkně.
Takže kdo s tím má taky tenhle problém, tak řešení je výměna toho plastového víka-šroubu za něco odolnějšího. Přikládám i foto:

Obrázok

Obrázok


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 03 Sep 2011, 19:27
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Tama určitě olej neliju :roll:


remote
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 03 Sep 2011, 19:41
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
Landar, na ten šroub na boku, že se tím leje olej si přišel sám, nebo ti někdo radil ? :P


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 03 Sep 2011, 21:08
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Já myslím, že to jen Landar špatně formuloval, nemyslel že se tím víčkem lije olej, ale že je to víčko na převodový skříni v které je pak nalitý ten olej.... :wink:

_________________
A.C.A.B.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Sep 2011, 06:54
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
No když vidím,že na tom místě má teploměr,tak bych tomu i věřil.
:lol: :lol: :lol:


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Sep 2011, 08:56
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
nj napsal to jak tatar nicmene by me nikdy nenapadlo ze to je v tomhle miste umelina..
a k tomu teplomeru kupodivu nevylejza nijak extra vysoko ani kdyz stojite ve meste v zacpe..

_________________
R.I.P.Rest In Pain


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Sep 2011, 09:33

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Tou dírou se tam olej dá určitě taky nalejt,
každej má individuální přístup,
ale vypouštěl by se tama asi fakt blbě :shock:
R.


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Sep 2011, 09:37

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
K tématu:
po výměně baterky se velmi zásadně snížily kovové rázy
a tím i zatížení volnoběžky při startu,
což jsem avizoval a teď se to potvrdilo.
Takže "nedojíždět" slabou baterku,
ve finále se to prodraží :!:
R.


Landar
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Sep 2011, 16:51
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06 Okt 2008, 20:55
Príspevky: 119
Bydlisko: Skoro HK (CZ)

Offline
Vocasnící :D
".......na převodové skříni, kam se pak lije olej........" bylo myšleno jako že do skříně se lije olej né tím šroubem. A teploměr jsem měl před 3 rokama možnost za pár korun vzít, tak jsem ho tam dal. Zajímalo mě kam se bude v létě ve městě teplota dostávat. Ale ani když se déle stojí, tak to nešplhá nijak úplně výrazně, ale je fakt, že je to znát....

Jinak hlavní myšlenkou bylo, že ten šroub je prostě z plastu a docela křehký. Takže do něj byť malá prasklina jde udělat velmi lehce a pak tím trošku olej občas prosákne ven, né že by moc ale mastný flek to udělá. A sobně bych na takové hoře železa umělý šroub nečekal, alespoň ně tady :roll:

A baterku jsem taky dával novou. To už v květnu před výměnou. Bylo to o něco lepší, ale protože ta volnoběžka už prostě nahlodaná byla, tak stejně musela jít ven.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Sep 2011, 20:45
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Tak promiň,no :lol:


Jirka78
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Sep 2011, 22:19
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18 Máj 2009, 14:27
Príspevky: 323
Bydlisko: Třebíč

Offline
bikermane jak ti šlape po sezóně ta nová volnoběžka?


bikerman
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Sep 2011, 09:33
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Dec 2009, 14:53
Príspevky: 710
Bydlisko: USTI NAD LABEM-Chlumec

Offline
Naprosto supr žádný mlácení naprostá spokojenost.
Ještě jednou moc dík :thumbup:

_________________
LÁSKA NA PRVNÍ POHLED - LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT


dushee
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Nov 2011, 09:58

Registrovaný: 25 Mar 2011, 06:47
Príspevky: 9

Offline
Zdravíčko všem, navzdory tomu, že mi můj mechanik doporučil nechat volnoběžku v motorce dokud se sama definitivně nezničí, už jsem ty rány nemohl poslouchat a pořídil jsem volnoběžku novou, tak to sem jen píšu jako zatím nejčerstvější zprávu o stavu ceny volnoběžky u originálních prodejců. Kupoval jsem v Brně u Pemm Yamahy v Bohunickém kampusu 21. 10. a cena byla 14 576,-, a to včetně těsnění pod víko motoru a nějakých podložek, který ještě nevím kam přijdou, ale budu mít celou zimu na to to zjistit. Každopádně všem přeju, ať tuhle věc potřebujou za co nejdelší dobu, páč těch patnáct tisíc citelně bolí. Mějte se fajn, Dušan


DUSAN
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 18 Nov 2011, 22:41

Registrovaný: 01 Jan 2009, 12:03
Príspevky: 133
Bydlisko: LEDEČ NAD SÁZAVOU

Offline
:idea: JJ...Tahle cena byla pomalu přesně i před rokem když jsem měnil v YAMAZE...
A také jsem nečekal až se to vysype nadoraz,prostě to mlátilo a nechtěl jsem někde zůstat čučet a myslet si,že je to baterka :cry: :shock: nebo nedej bůh to někomu nadělit dál,jak je dnes zvykem po sdělení ceny dílu :roll: :cry: i když už to nikdo neocení až to budu prodávat v důchodu :D

_________________
Jawka,Honda XL600,Fazer 600,SV 1000S,ted BULDOČEK...


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 37 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.