Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Apr 2024, 04:35


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
sery
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Jún 2010, 20:42

Registrovaný: 08 Sep 2009, 07:47
Príspevky: 90

Offline
Tak dnes jsem nenastartoval,tedy nakonec ano,startér se protáčel naprázdno,chytil se až po několika pokusech.Zajímavý je,že když je teplý motor tak startuje v pohodě(asi menší odpor).Pustil jsem se do rozebírání,ale nejde mi sundat stator ze hřídele.Nemáte někdo na to nějaký fígl? Asi si budu muset nechat udělat stahovák. Volnoběžku jsem objednal ve státech ale kurz dolaru je vysoký,tak vyšla ne 7000 bez ozubenýho kola.Doufám,že přijde brzy.



Reklama


DUSAN
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 15 Jún 2010, 22:54

Registrovaný: 01 Jan 2009, 12:03
Príspevky: 133
Bydlisko: LEDEČ NAD SÁZAVOU

Offline
:idea: no právě v Yamaze mi bylo řečeno,že to jde blbě sundat a musí na to být stahovák a také že bez ozubeného kola to nemá cenu měnit,že to chce komplet...Ta cena 7 tis. je komplet s DPH+clo?Kdyžtak sem pak napiš jak celá akce proběhla, na kolik to celé nakonec vyšlo a jak se ti to podařilo vyměnit + dát do kupy... :idea: nechci kecat,ale nemusí se to při zpětné montáži nějak " načasovat"??Zajímal by mne samotný postup montáže+demontáž,z manuálu v angl.jazyce se nedá vůbec přes překladač dát dohromady souvislá věta...Chtěl jsem si seřídit ventily sám,nebyl jsem si jistý těmi zkomoleninami co to přeložilo,tak jsem to radši přenechal servisu...natož měnit sám volnoběžku...dík

_________________
Jawka,Honda XL600,Fazer 600,SV 1000S,ted BULDOČEK...


sery
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Jún 2010, 16:47

Registrovaný: 08 Sep 2009, 07:47
Príspevky: 90

Offline
Cena je 8500 včetně cla a dph za díl bez ozubeného kola.Ozubené kolo dalších 150 USD + clo a dph.Záleží na tom v jakém je stavu.Setrvák jde sundat blbě,musel jsem si udělat stahovák,a při zpětné montáži se musí dát rozvody na značky,a to je dobře vidět v servisním manuálu. Akorát to musíš poskládat tak ,abys měl v okénku na víku zn T a tečku na zadním válci na vačce nahoře.Pootočíš po směru h. ručiček o 290° na značku I a měl bys mít to samý na předním válci.Já to budu skládat příští týden tak ti dám vědět.Jo a ještě šroub na setrváku jsem musel povolit až vzduchovou povolovačkou,jako se používá v pneuservisech,vůbec to nešlo.Co mě štve,že jsem objednal těsnění na víko u Yamahy a už je to týden a pořád nic,neustále slibujou,že to zjistí a zavolaj ale nic se neděje.Asi to budu muse t dát na těsnící hmotu od locktite(dělaj černou).Volnoběžka už je na celnici v Praze.K těm ventilům,sundáš víka na rozvodech na hlavách,potom otočíš tak,aby v okénku bylo IT a tečka na kole vačky nahoře a uděláš zadní válec,potom 290 po směru hodin na I a přední válec.


sery
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Jún 2010, 08:39

Registrovaný: 08 Sep 2009, 07:47
Príspevky: 90

Offline
Tak hotovo ,už jezdím :) :)


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Jún 2010, 20:33
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Tak gratuluji, šikovnej... :wink:

_________________
A.C.A.B.


DUSAN
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Jún 2010, 20:38

Registrovaný: 01 Jan 2009, 12:03
Príspevky: 133
Bydlisko: LEDEČ NAD SÁZAVOU

Offline
:thumbup3: dobrá práce...štve mne že se toho moc bojim se v tom hrabat a budu to muset předat kvalifikovanější osobě... :roll: Dneska v tom mlátilo zase při startu jak kladivem.. :thumbdown:

_________________
Jawka,Honda XL600,Fazer 600,SV 1000S,ted BULDOČEK...


bikerman
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Jún 2010, 17:43
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Dec 2009, 14:53
Príspevky: 710
Bydlisko: USTI NAD LABEM-Chlumec

Offline
Tak mi dnes nejspíš odešla volnoběžka, startér točí ale motor stojí. Supr záležitost když v sobotu jedu transpublik :mad2: :mad2: :mad2:
Není nějakej fígl alespoň prozatimní abych to nemusel rostláčet? :bored: :confused1: :crying2:

_________________
LÁSKA NA PRVNÍ POHLED - LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT


sery
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Jún 2010, 19:19

Registrovaný: 08 Sep 2009, 07:47
Príspevky: 90

Offline
Ani se to nechytí? Mě se to po delším točení povedlo nastartovat,ale pak jsem to hned rozebral.Bojím se že žádné prozatímní řešení není,já jsem ji měl po rozebrání těsně před rozpadnutím(zprohýbaná a ta pružina co drží ty segmenty prasklá na 3 místech a na ploše toho ozubeného kola záseky jak od majzlíku).Dobré je,že nemá kam vyletět.Jinak výměna docela pakárna,ikdyž já bych to dnes za 2 hod zvládl. Nejdéle trvala výroba stahováku a těsnění a očištění víka od starého těsnění. Jinak ve čtvrtek jsem ji objednal ve státech,další úterý byla na celnici a následující pondělí jsem ji měl doma. Stál jsem 14 dní. Vyjde to komplet s ozubeným kolem,včetně cla a dph kolem 12 t. U nás kolem 16 t.ALe nevím jestli ji tady maj na skladě.Já jsem na těsnění pod víko čekal týden(350 kč) a nakonec jsem koupil v agropodniku papír na těsnění 0,5 mm 1 m2 za 50 kč a vystřihl jsem si ho sám.


bikerman
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Jún 2010, 19:45
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Dec 2009, 14:53
Príspevky: 710
Bydlisko: USTI NAD LABEM-Chlumec

Offline
Supr správy tak na mašli nebo skočit hlavou proti zdi :mad2: :mad2: :mad2: Takže transpublik budu tlačit :crying2: :bored: :crying2:
Začalo mi to dělat dneska poprvé a když jsem dojel dom tak už jsem to nenastartoval kop bych do toho.
Ale děkuji za rady.

_________________
LÁSKA NA PRVNÍ POHLED - LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Jún 2010, 20:02
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Kua neser Bikerman :cry:
....a kolik jste tam měl nebo máte kiláků?
Mě se to vysralo asi ve 30.000km.....pokud to nebylo umotany,ale podle servisky asi ne.


bikerman
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Jún 2010, 20:17
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Dec 2009, 14:53
Príspevky: 710
Bydlisko: USTI NAD LABEM-Chlumec

Offline
Mám tam 23700 km ale taky nevím jesti to nebylo umotaný. :confused1:
Jsem ztoho hotovej :cursing: nasranej :red: vzteklej a je mi do breku :crying2:
Jak naschvál před transpublik.
Budu tlačit jak pičus panelákovej.

_________________
LÁSKA NA PRVNÍ POHLED - LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT


sery
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Jún 2010, 20:37

Registrovaný: 08 Sep 2009, 07:47
Príspevky: 90

Offline
Já měl 42 tis


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Jún 2010, 20:41
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
... tak to je fakt blbý. já ti maximálně můžu pomoct akorát tlačit ... :cry:


bikerman
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Jún 2010, 20:48
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Dec 2009, 14:53
Príspevky: 710
Bydlisko: USTI NAD LABEM-Chlumec

Offline
Dík to opravdu využiju, to budu potřebovat.

_________________
LÁSKA NA PRVNÍ POHLED - LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Jún 2010, 20:51
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
sery píše:
Já měl 42 tis


To je hezky.
....ono taky hodně bude záležet,kde ta motorka jezdila a jak často startovala,jestli byla užita na popojíždky po městě,či na delší štreky.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 44 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.