Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 27 Apr 2024, 15:06


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
sid
Poslať  Predmet príspevku: Divný zvuk- kardan? převodovka?  |  Napísal: 01 Apr 2010, 20:18

Registrovaný: 23 Nov 2009, 20:48
Príspevky: 24
Bydlisko: Brno - Slatina

Offline
Čau lidi, mám menší problém. při dnešní menší projížďce začal hafan vydávat divný zvuky. Jde to asi od zadního kola "kardanu". Když to rozjedu a pustím plyn se zařazeným kvaltem, tak slyším jakoby ozubený kola "nebo tak nějak" (blbý přirovnání, ale jiný mně nenapadá - jako když najedete s kolem na dálnici na plnou čáru). Když držím plyn, tak nic. Když vyřadím na neutrál, tak taky nic. A ještě když zmáčknu spojku tak to nedělá tak moc. Nevím teda jestli nebude ještě chyba v řazení, ale kvalty tam jdou docela dobře. Je možný, že by to bylo tím, že je tam málo oleje? Přiznám se, ještě jsem se nedostal k tomu, abych ho vyměnil. Zatím jsem s ním najezdil hodně málo, na to aby se rozsypal kur.. Díky za každou radu. Čau :shock:



Reklama


lubin
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Apr 2010, 20:39
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Okt 2008, 09:32
Príspevky: 187
Bydlisko: králíky okr. Ústí nad Orlicí

Offline
ty jo nevím jak je to hlasité ale mi to děla taky jako každej jinej kardan :-)


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Apr 2010, 20:42
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Nejlepší se mrknout na ten olej, jestli je čirý nebo je tam nějaký bordel, eventuelně vyměnit... Pak uvidíš.

_________________
A.C.A.B.


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Apr 2010, 20:53
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Kolik to má najeto? Olej se mění po 20tis, ale měli jsme Virago1100, olej se na něm v životě neměnil :-) a nikdy nic - každopádně ho tam ale bylo dost, hladina se hlídala.
Pokud to nebude z nedostatku oleje tak sundej zadní kolo a prohlídni si stav ozubení.
Podle toho co píšeš to může být i v převodovce.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


helmi
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Apr 2010, 01:01
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2009, 19:01
Príspevky: 367
Bydlisko: Galanta

Offline
Ako prvé čo by som na tvojom mieste urobil, by som pozrel stav a hladinu oleja v kardane, ako i v samotnom motore, lebo olej je spoločný s prevodovkou. Ak na nič neprídeš, počkaj na príspevok od Break13 a budeš mať riešenie na tvoj problém. Teda, aspoň si to myslím. Ten chlapík voľačo vie!

_________________
Ride Free


break13
Poslať  Predmet príspevku: Re: Divný zvuk- kardan? převodovka?  |  Napísal: 02 Apr 2010, 09:34

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
sid píše:
Čau lidi, mám menší problém. při dnešní menší projížďce začal hafan vydávat divný zvuky. Jde to asi od zadního kola "kardanu". Když to rozjedu a pustím plyn se zařazeným kvaltem, tak slyším jakoby ozubený kola "nebo tak nějak" (blbý přirovnání, ale jiný mně nenapadá - jako když najedete s kolem na dálnici na plnou čáru). Když držím plyn, tak nic. Když vyřadím na neutrál, tak taky nic. A ještě když zmáčknu spojku tak to nedělá tak moc. Nevím teda jestli nebude ještě chyba v řazení, ale kvalty tam jdou docela dobře. Je možný, že by to bylo tím, že je tam málo oleje? Přiznám se, ještě jsem se nedostal k tomu, abych ho vyměnil. Zatím jsem s ním najezdil hodně málo, na to aby se rozsypal kur.. Díky za každou radu. Čau :shock:

Předem děkuji helmimu za uznání, ale taky nevím všechno :oops: !
A teď k věci :
až zkontroluješ olej v "kardanu" (správně je to kuželový soukolí) a v převodovce
a bude vše v pořádku tak mám jen jedno vysvětlení :
Někdy má člověk zjitřený smysly tak, že slyší i cvakání ventilů v Trabantu :shock:
přiznám se že i já po dvou letech s Bulíkem furt slyším jak převody a "kardan" hvízdají :roll:
Pokud by ti to vadilo moc, tak si kup laďáky a přehluš to kraválem z výfuků..........
R.


OZZY
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Apr 2010, 11:23
Obrázok užívateľa
spomíname

Registrovaný: 30 Mar 2009, 17:09
Príspevky: 255
Bydlisko: Ovčáry Mělnik

Offline
Jeste skontroluj kříž co vychází z motoru,na ten se dostaneš když odšroubuješ ten blok co drží stupačku,jsou to 3srouby s 12 hlavou,pak stahní tu gumovou manžetu a jseš tam

_________________
MEMENTO MORI


durinkos
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Apr 2010, 12:52

Registrovaný: 29 Apr 2009, 20:12
Príspevky: 118
Bydlisko: Puchov

Offline
ja som si to minule vsimol ked som mal zdvihnute zadne koleso, zaradil tam niaku rychlost a koleso se zacalo na volno tocit. neprijemny rachot! neriesim to pokial mi to neroby pri beznom pouzivani a pocitam s tym ze to nie je len moj problem.


Simir
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Apr 2010, 13:37

Registrovaný: 25 Feb 2009, 20:13
Príspevky: 269
Bydlisko: Jižní Čechy

Offline
Osobně se mi líbí Ozzyho nápad,tam by mohl být problém,ovšem v případě že je olej všude tam kde má být.


Kordy
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Apr 2010, 14:06
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Nov 2009, 16:00
Príspevky: 289
Bydlisko: Humpolec

Offline
Pokud máš olej, všude,kde mají být, drž se Jawáckého pravidla "Dokud jede nehrab do toho". Já s tím vydržel 10 let:)


break13
Poslať  Predmet príspevku: Re: Divný zvuk- kardan? převodovka?  |  Napísal: 05 Apr 2010, 19:56

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
sid píše:
Čau lidi, mám menší problém. při dnešní menší projížďce začal hafan vydávat divný zvuky. Jde to asi od zadního kola "kardanu". Když to rozjedu a pustím plyn se zařazeným kvaltem, tak slyším jakoby ozubený kola "nebo tak nějak" (blbý přirovnání, ale jiný mně nenapadá - jako když najedete s kolem na dálnici na plnou čáru). Když držím plyn, tak nic. Když vyřadím na neutrál, tak taky nic. A ještě když zmáčknu spojku tak to nedělá tak moc. Nevím teda jestli nebude ještě chyba v řazení, ale kvalty tam jdou docela dobře. Je možný, že by to bylo tím, že je tam málo oleje? Přiznám se, ještě jsem se nedostal k tomu, abych ho vyměnil. Zatím jsem s ním najezdil hodně málo, na to aby se rozsypal kur.. Díky za každou radu. Čau :shock:

Tak dneska mě dcerka doslova vykopala na projížďku (v Praze nekáplo)
no a přesně to co popisuješ je normální stav, z těch převodů se ozývají občas dost podivný zvuky,
ale pokud máš v zadním převodu oleje dost a je čistej, tak to neřeš !
R.


sid
Poslať  Predmet príspevku: sid  |  Napísal: 07 Apr 2010, 06:12

Registrovaný: 23 Nov 2009, 20:48
Príspevky: 24
Bydlisko: Brno - Slatina

Offline
Čau lidi, tak oleje je tam aleluja. Jak v motoru, tak v kardanu je ho dost. V kardanu je čistej. tak nevím. Budu to muset asi radši hodit do servisu :cry: Ještě se pokusím kouknout na ten kříž co tady psal OZZY, ale nevím jestli tam něco uvidím. :?


sid
Poslať  Predmet príspevku: sid  |  Napísal: 09 Apr 2010, 06:59

Registrovaný: 23 Nov 2009, 20:48
Príspevky: 24
Bydlisko: Brno - Slatina

Offline
Čau, tak jsem díky Ozzyho radě došel na to, čím to je. Nevím ale jestli mám skákat radostí, nebo se jít zhulákat do němoty :? Po odšroubování levé stupačky s krytem jsem se dostal ke kříži kardanu a tam jsem zjistil, že je tam urvaná matka s kusem závitu !!! :shock: Máte někdo dobrou a levnou radu :roll:¨Díky p.s. nemáte někdo, nebo nevíte kde sehnat servisní manuál? Dá se to někde stáhnout?


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Apr 2010, 09:28
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
servisni manual neni problem http://img.motorkari.cz/upload/files/manualy/14_YamahaBT1100-02-03servicemanual.pdf

_________________
R.I.P.Rest In Pain


Pjotr
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Apr 2010, 09:36
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Mar 2009, 18:40
Príspevky: 482
Bydlisko: podkrkonoší

Offline
nebo u nás :-)
http://yamaha-bulldog.web4men.sk/viewtopic.php?t=93


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 32 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.