Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 27 Apr 2024, 10:55


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
durinkos
Poslať  Predmet príspevku: Zapalovacie sviecky  |  Napísal: 03 Máj 2010, 11:29

Registrovaný: 29 Apr 2009, 20:12
Príspevky: 118
Bydlisko: Puchov

Offline
Zdravim. Mam taky dotaz na sviecky. Pouzivate original predpisane sviecky alebo pouzivate nieco kvalitnejsie. Rad by som ich vymenil a skusil tam dat nieco lepsie. Ak nieco poznate tak poradte. dakujem



Reklama


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 03 Máj 2010, 13:19
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
já jsem měnil za nové a servismen mi tam dal originál yamaha s tím, že je to nejlepší volba.
ptal jsem se ho na Brisky, co doporučuje Break a koupil mi tam origo, že prý jsou nejlepší, tak nevím no ... :?:


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 03 Máj 2010, 16:25
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
no nevim vydrzej tam brisky vydrzej origo i lepsi ten motor neni nejak extra namahanej aby potreboval neco extra. takze co mas to tam dej. (SAMOZREJME ODPOVIDAJICIHO)

_________________
R.I.P.Rest In Pain


helmi
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 03 Máj 2010, 19:46
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2009, 19:01
Príspevky: 367
Bydlisko: Galanta

Offline
Práve som kúpil NGK BPR7ES podľa manuálu. Na to, že je to NGK sa mi nezdali drahé: 5 € / kus. ( Ponúkali mi aj za 20€ ). Už len nájsť čas na ich montáž.

_________________
Ride Free


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 03 Máj 2010, 20:13

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Především ten náš motor je na svíčky naprosto nenáročnej, takže doporučené podle Yamahy jsou ty nejobyčejnější z obyčejných.
Pokud nechcete podporovat západní imperialisty, tak naprosto stejně kvalitní (spíše lepší) jsou Brisky za 2EUR(LR15YC).
Smysl mají ještě tříelektrodové LR15TC za 3EUR a pak je již pro fajnšmekry LR15YCC s platinovými elektrodami (pouze vysoká životnost 90.000km, ale nic jinýho)
a nakonec tuningové LOR15LGS, pálit to bude rozhodně líp, ale jsou už za 8EUR :cry: .
Proč vám všichni automechanici doporučují zahraniční - to je naprosto jednoduché - mají větší marži (prostě na nich majitel servisu/prodejny víc vydělá)
a dodavatel dává za prodej zahraničního zboží dárky ..... :thumbup2: samozřejmě ne vám....
Pokud má ale někdo lepší pocit s originál svíčkama, je to jeho volba, nikomu to nemíním vnucovat :wink2: , jenom se opravdu vyhýbejte značce CHAMPION :crying:
R.


helmi
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Máj 2010, 19:39
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2009, 19:01
Príspevky: 367
Bydlisko: Galanta

Offline
No pôvodne som aj ja uvažoval o Brisku, no keď som vošiel do ,, mototechny" / u nás snáď jediné miesto,kde sa ešte Brisky predávajú/, tieto parametre nemali, len na objednávku... Keď som však vošiel do miestneho motoshopu, NGK mali priamo na regáli. A bolo rozhodnuté.

_________________
Ride Free


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 05 Máj 2010, 17:18

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
helmi píše:
No pôvodne som aj ja uvažoval o Brisku, no keď som vošiel do ,, mototechny" / u nás snáď jediné miesto,kde sa ešte Brisky predávajú/, tieto parametre nemali, len na objednávku... Keď som však vošiel do miestneho motoshopu, NGK mali priamo na regáli. A bolo rozhodnuté.

Ano a přesně takhle to v obchodě funguje!
I v lékárně vám nejdřív nabídnou ten nejdražší dovozový lék (za jeho prodej jezdí navíc na placené dovolené)
proč by si taky "zasírali" sklad kvalitním levnějším zbožím na kterým dostatečně nevydělají a často nemá ani tak hezký krabičky !
:thumbup3:
R.


helmi
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 11 Máj 2010, 10:38
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2009, 19:01
Príspevky: 367
Bydlisko: Galanta

Offline
V jednej publikácii od Huga Wilsona Som čítal, že pri montáži nových sviečok je dobré namazať závit sviečky medenou vazelínou. Vraj kvôli ľahšiemu uvoľňovaniu pri kontrolách sviečok.
DOTAZ: Používa niekto z vás túto fintu? A aké sú skúsenosti?
Od iného mechanika som počul názor, že sa tá vazelína zapečie a prácu ešte sťaží. ???

_________________
Ride Free


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 11 Máj 2010, 14:44

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
No to jsem neslyšel, myslím, že stačí kapka motorového oleje do závitu.
Spíš je nutné dodržet utahovací moment svíčky,
v některých servisech to utahujou jak hovada :w00t:
a to pak může být problém to po čase povolit.
R.


Pjotr
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 12 Máj 2010, 05:37
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Mar 2009, 18:40
Príspevky: 482
Bydlisko: podkrkonoší

Offline
Ten mechanik nesmí používat kypřící prášek do pečiva. Nemusíš ani kupovat nějakou extra vazelinu. Jak píše Break, stačí kapička oleje. Léta používám grafitku.
Pokud budeš měnit svíčky po 20 tis, o nic nejde. Pamatuju si, když jsem jako kluk proháněl 175, tak jsem chtěl víc jezdit než opravovat. Byl tam prasklej karbec a motorka se čas od času uchlastala. Takže výměna svíčky několikrát za výlet nebyl problem. Kašlal jsem na mazání a ejhle...musel jsem vložkovat.


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Máj 2010, 20:40

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Za mlada jsem to měl taky tak,
když mi JAWA 90 nejela, (měla naprosto dementní zapalovací systém),
tak jsem měl pod sedlem sadu čtyř svíček (každá jiná ale všechny hlavně dost ojeté)
a ty jsem cyklicky měnil a vždycky jsem to nějak rozpohyboval 8)
R.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Máj 2010, 21:30
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Ouklend píše:
já jsem měnil za nové a servismen mi tam dal originál yamaha s tím, že je to nejlepší volba.
ptal jsem se ho na Brisky, co doporučuje Break a koupil mi tam origo, že prý jsou nejlepší, tak nevím no ... :?:


Myslíš NGK BPR7ES :?:
Protože svíčku s nápisem Yamaha jsem ještě neviděl.

Jinak co jsem tak sledoval diskuse o svíčkách od spotřebitelů,ne od mechaniků-tak ty Brisk jsou míň náchylné na uchlastání(třeba starty po dlouhé dobe) a lidi problém nemají. Mám je zatím pod sedačkou nachystany,ale zatím měnit nebudu.Nemám problémy.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Máj 2010, 21:37
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Mirek1 píše:
Myslíš NGK BPR7ES :?:
Protože svíčku s nápisem Yamaha jsem ještě neviděl.

Jinak co jsem tak sledoval diskuse o svíčkách od spotřebitelů,ne od mechaniků-tak ty Brisk jsou míň náchylné na uchlastání(třeba starty po dlouhé dobe) a lidi problém nemají. Mám je zatím pod sedačkou nachystany,ale zatím měnit nebudu.Nemám problémy.


jj. tak jsem to myslel. asi jsem se špatně vyjádřil. originál svíčky co dává yamaha. tzn. NGK ...


Kovca
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 06 Dec 2011, 14:04

Registrovaný: 15 Okt 2011, 11:12
Príspevky: 7
Bydlisko: Most

Offline
AHOJ,KOUPIL JSEM BULLDOGA A NEVÍM JAK MÁM SVÍČKY VYNDAT.PORADÍTE NĚKDO,DÍK.


marek2001
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 06 Dec 2011, 14:25
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30 Sep 2009, 08:25
Príspevky: 307
Bydlisko: Púchov

Offline
Vytiahni plastovy kryt na hlave valca smerom k sebe (nieje prisrobovany), vytiahni fajky a svieckovym klucom ich vysrobuj. Je aj v origo naradi.

_________________
DRUM BUN!


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 27 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.