Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 27 Apr 2024, 10:06


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Jirka78
Poslať  Predmet príspevku: výměna předních kotoučů  |  Napísal: 05 Okt 2010, 14:21
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18 Máj 2009, 14:27
Príspevky: 323
Bydlisko: Třebíč

Offline
Tak jak jsem z 2 Buldů dělal jednoho, tak jsem si prohazoval přední kotouče, protože byly míň opotřebený (na tom co jsem prodával). Šrouby jsem dal samozřejmě i na lepidlo. Starý Bulda už je pryč a ten co mám mi při brzdění začne houpat. Nejvíc je to cítit při dobrzďování na křižovatkách kdy už jedu krokem. Při stejné síle na rukojeti mi pak začne brzdný účinek pulzovat, na páčce ale nic necítím. Pokud jedu víc jak 50 tak je to OK a nic nepozoruji. Čím to může být, že by zvlněný brzdový talíř? Okem na něm nic nepozoruji je jak nový.



Reklama


Felix
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 05 Okt 2010, 17:21
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Počkej, co to bude dělat, až si sednou desky. Jsou nejspíš sjeté jinak - podle předchozích kotoučů. Jestli jsou kotouče v pořádku, tak by to mělo přestat. Jestli jsou desky sjeté moc šikmo, nebo s drážkami, bude asi nejlepší je vyměnit.


OZZY
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 10 Okt 2010, 08:23
Obrázok užívateľa
spomíname

Registrovaný: 30 Mar 2009, 17:09
Príspevky: 255
Bydlisko: Ovčáry Mělnik

Offline
Tak to já mám stejnej problém,a už jsem na to i přišel :idea: při spětné montáži kotouče na ráfek mi jeden upad na zem noo žádná rana ale od té doby mi to při dobrždování pulzuje,takže stači přizvednout kolo přiložit náký pravítko na vydli a ke kotouči a zatočit kolem,noo mě šmajdá jak kráva :wink: takže po sezoně pujde ven a dá se vyrovnat :wink:

_________________
MEMENTO MORI


Kordy
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 10 Okt 2010, 11:21
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Nov 2009, 16:00
Príspevky: 289
Bydlisko: Humpolec

Offline
Ozzy ty taky někdy brzdíš????:)


Jirka78
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 10 Okt 2010, 17:04
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18 Máj 2009, 14:27
Príspevky: 323
Bydlisko: Třebíč

Offline
takže už vím jak jsem k tomu přišel.
Jak jsem měnil silnější kotouč za ten původní víc sjetý, tak jsem měl zalehnutý pístky, tak mi to pořád trochu brzdilo a vyhřál jsem ten kotouč až se zvlnil. Jak jsem psal že při rychlejší jízdě to nepulzuje, tak dnes jsem se na to speciálně soustředil a pulzuje to pořád dle rychlosti kola.
Definitivně mě čeká výměna, co stojí 1ks samotný?


Jirka78
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 10 Okt 2010, 17:12
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18 Máj 2009, 14:27
Príspevky: 323
Bydlisko: Třebíč

Offline
ono to jde i slyšet jak to tam šmajdá a jak se to otře o destičku tak to vždy zašustí. Když pak jedu tak jedu jak se šrotem š..š..š (ikdyž to moc slyšet není, ale bez helmy už je to slyšet dobře)


Jirka78
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Feb 2011, 01:35
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18 Máj 2009, 14:27
Príspevky: 323
Bydlisko: Třebíč

Offline
OZZY píše:
Tak to já mám stejnej problém,a už jsem na to i přišel :idea: při spětné montáži kotouče na ráfek mi jeden upad na zem noo žádná rana ale od té doby mi to při dobrždování pulzuje,takže stači přizvednout kolo přiložit náký pravítko na vydli a ke kotouči a zatočit kolem,noo mě šmajdá jak kráva :wink: takže po sezoně pujde ven a dá se vyrovnat :wink:

vyrovnal si ho? A jak si ho rovnal? ve svěráku?

...já si objednal nový


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Feb 2011, 10:44

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Moje zkušenost :
když jsem dával přezouvat kolo, tak jsem kotouče preventivně sundal,
člověk nikdy neví co s tím "odborníci" provedou :?
Vrátil jsem je jak mi padly do ruky a nedával jsem nové lepidlo,
brzdí stejně jako před tím. No any problem !
Během doby už před tím jsem zjistil, že vnitřní/vnější (teď si nevzpomenu) destičky se opotřebovávají víc
(i když brzdy nemají žádný problém) a tak jsem je již dvakrát prohazoval.
Sedly si po třech silnějších zabržděních když jsem objel garáž - hotovo.
Toto platí ale pokud nejsou kotouče výrazně vydřené.
Jinak rovnat kotouče jdou, ale je to alchymie a neodborná oprava je vo držku.
R.


Jirka78
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 11 Feb 2011, 01:54
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18 Máj 2009, 14:27
Príspevky: 323
Bydlisko: Třebíč

Offline
Koupil jsem si nový kotouč dle katalogového čísla 5PX-2581T-00
no a co jsem zjistil když jsem to rozbalil:
kotouč na nový model je trochu jiný než na starý model
já mám starý model a ten má mezi středem a kotoučem 10 nýtů dokola, ten na nový jen 6 a trochu jiný tvar středu. Snad to bude pasovat
Navíc na ten na nový model byl i dražší :mad2:
nový disk:
Obrázok
starý:
Obrázok

mám takový podezření, že ten nový kotouč bude méně náchylný na pokroucení: 6 nýtů a mezi 6 šroubů na uchycení ke kolu = pěkně to sedí.
starý kotouč 10 nýtů a 6 šroubů na uchycení = nějaký blbý poměr ne :?: 1.6666 :?: jde to hned vidět na kole, jak se to po obvodu rozchází :!:

výrobně je jasný, že ten novější bude levnější na výrobu. Opak je pravdou.


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 11 Feb 2011, 11:13

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Ty nýty ,
to jsou ve skutečnosti pružné spojky kotouče a příruby,
protože Bulík má tzv. brzdy s plovoucím kotoučem.
R.


Jirka78
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Sep 2012, 20:42
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18 Máj 2009, 14:27
Príspevky: 323
Bydlisko: Třebíč

Offline
sice trochu mimo téma, ale nechtěl jsem zakládat nové téma
koupil jsem druhy stroj Virago 750 r.v. 1982, chci z něj udělat Bobber
no a pokud brzdím předkem (má jen jeden kotouč) tak je to doslova o držku jak to silně pulzuje (brzdí-nebrzdí-brzdí, prostě jak s ABS) kotouč je o hodně silnější jak na BT a nový stojí 6000Kč

Původní majitel nechal stočit disk, ale nepovedlo se, sice to je bez rýh ale nedá se použít

no ale to podstatný - prý vůbec nevadí jestli kotouč lehce šmajdá, nejdůležitější je aby tloušťka byla po celým obvodu (ne od středu ke kraji, ale ve smylsu otáčení) disku stejná a pokud je rozdíl po obvodu různý (stačí 0.04 mm), tak už to pulzuje.

takže z toho jsem došel k názoru, že jsem si na nynější BT ze staršího BT dal sice silnější kotouče, ale asi nějaký neorigo šmejdy, protože ty původní brzdily naprosto plynule.

no a teď otázka, kdo by srovnal (nebo kde) ten kotouč z Viraga, protože jeho tloušťka je snad 3x větší než u BT, takže je ještě kde brát


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Sep 2012, 21:42

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Obávám se, že je to riskantní podnik něco takovýho zkoušet :-(
R.


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Sep 2012, 15:22
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Jirka78: musi se zbrousit. Funguje to tak, ze se kotouc chyti na silnou magnetickou desku a pak se z nej ubere par setin tloustky podle chuti a prani zakaznika. Dulezity je, aby nebyl krivej - ten magnet to priplacne a po uvolneni se zase zvlni.

Nejakou dobu jsem se malicko zabyval vyrobou kotoucu na zakazku; po vypaleni zakladniho tvaru to muselo jit vzdycky na brouseni.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Mirec  |  Napísal: 28 Sep 2012, 17:34

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
cafe-racer píše:
Jirka78: musi se zbrousit. Funguje to tak, ze se kotouc chyti na silnou magnetickou desku a pak se z nej ubere par setin tloustky podle chuti a prani zakaznika. Dulezity je, aby nebyl krivej - ten magnet to priplacne a po uvolneni se zase zvlni.

Nejakou dobu jsem se malicko zabyval vyrobou kotoucu na zakazku; po vypaleni zakladniho tvaru to muselo jit vzdycky na brouseni.


Nemusí to být jen silná magnetická deska,postačí i zabroušený hliníkový přípravek (špalek),na který se kotouč dotlačí hliníkovým deklem (bruska na kulato CNC).Tak jsem si srovnal kotouče na předchozí moťku CB 750 v toleranci 0.01 mm. :thumbup3: Dá se vyřešit ledacos ... :wink2:


Jirka78
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Okt 2012, 18:39
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18 Máj 2009, 14:27
Príspevky: 323
Bydlisko: Třebíč

Offline
to si dovedu představit pro kotouč typu co má BT, tj plovoucí na nýtech, ale jak na kotouč co je z jednoho kusu a střed je vyosený mimo (tj střed přišroubovaný ke středu kola a pak jde kotouč směrem k vidlici)
Obrázok


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 21 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.