Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 00:19


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: Olejový filtr, výměna oleje  |  Napísal: 06 Apr 2015, 16:59

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Jo,hlavně k tomu vašemu oleji 20w-50 ... :?



Reklama


Geoo
Poslať  Predmet príspevku: Re: Olejový filtr, výměna oleje  |  Napísal: 06 Apr 2015, 18:35
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Júl 2013, 17:17
Príspevky: 81
Bydlisko: Vysočina

Offline
Také jsem si dal čas se čtením ....dobře napsaný článek.


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: Olejový filtr, výměna oleje  |  Napísal: 21 Feb 2016, 17:47

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Je tu ňák mrtvolno,tak jeden osobní postřeh ohledně výměny oleje ... :wink:
Klasika,olej měním každý rok bez ohledu na ujeté km.Mašinu pořádně zahřeju,opřu o boční stojánek,vyšroubuju výpustný šroub a nechám alespoň půl hoďky vytékat olej.Pak ještě nakláním Bulldu ze strany na stranu,drcnu do startéru aby se motor hnul a opravdu vytekl všechen starý olej.Našroubuju výpustný šroub a na jaře už jen vyměním filtr,naleju nový olej a jezdím.
Letos jsem ale šroub dotáhnul jenom rukou,Bullda šel opět na zimu do baráku do tepla,dal jsem pod motor kelímek od másla,aby ještě nějaká zapomenutá kapka měla kam odkápnout.No a když se kapky objevovaly pořád a pořád,šroub jsem nakonec vyšrouboval a hleděl jsem,kolik černého oleje plného šmíru ještě vyteklo :shock: víc jak deci!!
Takže od letoška budu praktikovat stejný postup,ať vyteče opravdu všechen zajrajt a nedolívám ho hned novým olejem :wink:


AveKT
Poslať  Predmet príspevku: Re: Olejový filtr, výměna oleje  |  Napísal: 23 Feb 2016, 13:57
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19 Júl 2013, 14:50
Príspevky: 57
Bydlisko: Klatovy

Offline
Zdar Mirec,
dobrý nápad. Taly měním po ohřátí každý rok bez ohledu na kilometry, které poslední dva roky zdaleka nenajedu. Vlastně se mi i líbí nápad to nechat ještě odkapat, i ten poslední šlem.
Trochu mě ale děsí, aby bulda stál nepřipraven a nemohl jsem ho kdykoliv natočit a vyrazit. Nehledě na riziko, že bych nastartoval bez oleje(byť je tam kontrolka :-)
Použitý olej je i tak v parádním stavu a tak bych se ho nebál ještě prohnat sekačkou (kdybych ho tam někdy měnil :-D )


Tomer
Poslať  Predmet príspevku: Re: Olejový filtr, výměna oleje  |  Napísal: 27 Feb 2016, 12:41
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Okt 2010, 20:12
Príspevky: 87
Bydlisko: Velké Opatovice

Offline
Jako že necháváte stát mašinu celou zimu bez oleje...? Myslím že nějaký protáčení motoru bez oleje a podobný ptákoviny jsou zbytečný, obzvlášť když se mění po 10000km nebo i dřív...těch pár kapek nehraje vůbec roli a pevný nečistoty pochytá stejně filtr. Toť můj názor, ale ať si to dělá každý po svém ;-)


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: Olejový filtr, výměna oleje  |  Napísal: 27 Feb 2016, 21:59
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Ta deci oleje co zmiňuje Mirec mě překvapila, ale nic na postupu neměním :-) dnes jsem byl nakupovat, takže mám 4L Castrol 10W-40, olejový filtr, 2x svíčku NGK BPR7ES a půllitřík Castrol EPX 90 AXLE do kardanu.
Vzal jsem to všechno na www.louis.de protože to mají hezky udělaný pro blbce :-) vyberu motorku a už se mi vyfiltruje vhodný příslušenství, zaplatím a vyzvednu a tradá.BikersCrown to myslím umí taky ale nevedou Castrol jestli se nepletu.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


Kordy
Poslať  Predmet príspevku: Re: Olejový filtr, výměna oleje  |  Napísal: 29 Jún 2016, 07:00
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Nov 2009, 16:00
Príspevky: 289
Bydlisko: Humpolec

Offline
Pánové mám zajímavý postřeh k olejovému intervalu a kvalitě oleje.. Před rokem neměl kamarád čas mi vyměnit olej (do ničeho se sám nehrabu protože to neumím). Ovšem z nouze jsem si ho musel vyměnit sám. Letos mi to měnil on a volá mi, který debil mi měnil olej že byl filtr obráceně, takže rok běžel motor bez filtrace oleje). Jelikož loni byl teplý rok a generálkoval jsem Jawu, namlátil jsem 12 000 km bez filtrace oleje :( :( :(. Ten motor vydrží všechno, takže můžeme dávat slunečnicový olej (pokud dáme dobře filtr).


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Olejový filtr, výměna oleje  |  Napísal: 01 Júl 2016, 11:43
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Ne, že bych měl pochyby o tvých dovednostech, ale jak to dokážeš otočit, to mi hlava skutečně nebere


Kordy
Poslať  Predmet príspevku: Re: Olejový filtr, výměna oleje  |  Napísal: 01 Júl 2016, 22:12
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Nov 2009, 16:00
Príspevky: 289
Bydlisko: Humpolec

Offline
Já nevím u Felicie když jsem ho dával byl závit, tady nic nebylo.Na druhou stranu jsem řidič ne mechanik. Kamarád co mi to dělal se mě taky ptal jak můžu jezdit když tomu nerozumím. Odpověděl jsem mu na tuto otázku, rovněž otázkou jestli má doma plyn, elektřinu a vodu (plynař, revizní technik ani instalatér není a taky to používá). :) :) :)
Výhodou je, že mám x kamarádů co motorkám rozumí, hrabou se v tom a pořád se jim to sere. Já nic neumím a všechno mi funguje:)))).


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: Olejový filtr, výměna oleje  |  Napísal: 02 Júl 2016, 21:27
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Na tohle jsou prostě nejlepší instruktážní videa na youtube , člověk tam najde skoro všechno a ušetří si občas spoustu starostí.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Olejový filtr, výměna oleje  |  Napísal: 03 Júl 2016, 10:31
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Těm bych zrovna tolik nevěřil, například právě v případě olejového filtru tam jsou oba způsoby vložení


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Olejový filtr, výměna oleje  |  Napísal: 19 Júl 2016, 18:52
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Tak jsem si asi něco přivolal, chčije nám olej. Vypadá to na těsnění pod víkem spojky. Jak to mohlo puknout nevím, od výroby se v tom nikdo nehrabal. Snad to bude opravdu jen těsnění, ať v sobotu "neletím " do Pekelek na osmince.


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Olejový filtr, výměna oleje  |  Napísal: 21 Júl 2016, 18:32
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Tak hlásím, přetěsněno víko, vyměněny "O" kroužky a sucho. Tak o víkendu hrrrrrr na ně


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 6 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.