Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 27 Apr 2024, 22:14


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
stonemen
Poslať  Predmet príspevku: Spojkové lanko  |  Napísal: 23 Júl 2011, 21:37
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Zkoušeli jste někdo štelovat spojkové lanko? Zdá se mi, že při vymáčknutí spojky jen dvěma prsty, je spojka ještě v záběru,není jen když ji domáčknu až k rukojeti. Jedno nastavení je nahoře u páčky, ale to jsem už měl vyšroubované, takže jsem odmontoval kryt na levé staně motoru a povolil 12 matku a vytočil jsem šroubovici křížovým šroubovákem nadoraz a vrátil o 1/4 otáčky zpět (popisovali to v angl. manualu a nevím jestli jsem to dobře pochopil). Zbytek jsem došteloval u páčky spojky. Stejně se mi zdá vůle lanka na páčce velká. Když vymáčknu spojku dvěma prsty až k prstům, mám pocit,že mírně zabírá. Nemáte někdo jinou zkušenost?

_________________
A.C.A.B.



Reklama


Jirka78
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Júl 2011, 21:53
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18 Máj 2009, 14:27
Príspevky: 323
Bydlisko: Třebíč

Offline
já mám zkušenost jen se špatným olejem u prvního buldy, kdy původnímu majiteli klouzala (asi po výměně oleje), tak dal novou spojku a dali mu zpět olej co to tam byl, výsledek, kupoval jsem opět novou, protože ta vyměněná při záběru na 5ktu se občas utrhla a pak prokluzovala. Neměnil si olej? Zkoušel jsem čistit lamely, ale nic nepomlo a vše vyřešila další nová sada. Na lanku seřídíš jen vůli páčky nic víc, vše je dáno olejem a stavem lamel v motoru. Jedině pokud by ti vyselo lanko, ale to asi nebude tvůj případ.


DUSAN
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Júl 2011, 21:23

Registrovaný: 01 Jan 2009, 12:03
Príspevky: 133
Bydlisko: LEDEČ NAD SÁZAVOU

Offline
:idea: No,ted jste načali konečně téma,které mne hlodá delší dobu,protože jsem řešil podobný problém a nikde mi na něj nebylo zodpovězeno.. :roll:
Zajímalo by mne kčemu slouží právě to štelování u motoru od spojk.lanka a jestli se do toho má vůbec hrabat ?? :idea: Je to tam na ten křížák a zajištěno matkou a označeno barvou "asi z výroby" a nelíbí se mi moc při stlačení spojk.lanka ta vůle co tam vidim a nutilo mne to tam povolit a dotáhnout :twisted:,ale nenašla se ve mne ta odvaha něco zk...it,tak to neřešim...pořád tam prostě vidim tu Jawu a krátkou+dlouhou tyčku s kuličkou... :D

_________________
Jawka,Honda XL600,Fazer 600,SV 1000S,ted BULDOČEK...


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Júl 2011, 20:32
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Jirka78 píše:
já mám zkušenost jen se špatným olejem u prvního buldy, kdy původnímu majiteli klouzala (asi po výměně oleje), tak dal novou spojku a dali mu zpět olej co to tam byl, výsledek, kupoval jsem opět novou, protože ta vyměněná při záběru na 5ktu se občas utrhla a pak prokluzovala. Neměnil si olej? Zkoušel jsem čistit lamely, ale nic nepomlo a vše vyřešila další nová sada. Na lanku seřídíš jen vůli páčky nic víc, vše je dáno olejem a stavem lamel v motoru. Jedině pokud by ti vyselo lanko, ale to asi nebude tvůj případ.

Ne, olej jsem měnil na jaře, spojka mi neprokluzuje. Tady řeším opravdu jen tu vůli lanka... :wink:

_________________
A.C.A.B.


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Júl 2011, 20:38
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
DUSAN píše:
:idea: No,ted jste načali konečně téma,které mne hlodá delší dobu,protože jsem řešil podobný problém a nikde mi na něj nebylo zodpovězeno.. :roll:
Zajímalo by mne kčemu slouží právě to štelování u motoru od spojk.lanka a jestli se do toho má vůbec hrabat ?? :idea: Je to tam na ten křížák a zajištěno matkou a označeno barvou "asi z výroby" a nelíbí se mi moc při stlačení spojk.lanka ta vůle co tam vidim a nutilo mne to tam povolit a dotáhnout :twisted:,ale nenašla se ve mne ta odvaha něco zk...it,tak to neřešim...pořád tam prostě vidim tu Jawu a krátkou+dlouhou tyčku s kuličkou... :D

Udělal jsem to samé co ty. Povolil matku a dotáhl šroubovici a o 1/4 ot.vrátil zpět a zajistil matkou. Dle mého názoru se tím šteluje rozdíl mezi třecími plochami obložení které ubývá používáním spojky. Mě to trochu pomohlo a vůli na lanku to zmenšilo...

_________________
A.C.A.B.


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Júl 2011, 23:19

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Zvláštní,
po 20000km mám už čtvrtou páčku spojky , čtvrtou olejovou náplň
a na spojce jsem zatím nic nenastavoval :shock: .
Pokud tam lejete správnej olej se specifikací JASO MA,
tak obzvláště u Bulíka to nemůže být příčina,
na prokluzování spojky trpěj přemotorovaný supersporty .
Naopak mám pocit, že je dost tvrdá :?:
R.


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 26 Júl 2011, 19:48
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Neřeším že mě spojka prokluzuje :D ale vůli lanka. Když domáčknu spojku čtyřmi prsty k rukojeti je vše naprosto ok. Ale když ji vymáčknu pouze dvěma prsty, tím pádem nejde spojková páčka až k rukojeti, ale opře se o zbytek prstů tak v tom případě mám pocit, že jde jednička trochu tvrději a proto jsem řešil lanko víc napnout a protože jsem u páčky měl šroub skoro vytočený ven tak jsem řešil natažení lanka dole u motoru.... uff jsem se rozepsal... :wink:

_________________
A.C.A.B.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 26 Júl 2011, 21:22
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Ja teda nevim jistě,ale podle mě by tam určitá vůle měla být. Nevím jakou jsi tam měl ty...ale tuším,že jsem to někde viděl i zakótovany na obrázku vůli spojkové páčky.


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Júl 2011, 16:09
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Máš pravdu,vůle by tam měla být asi od 5-10mm. Mám spíš kolem toho 1cm. Ještě jsem zjistil jednu věc, když není spojka pořadně vymáčklá tak nejde startovat se zařazenou jedničkou,nesepne se totiž bezpečnostní spínač u páčky (to mohl být příklad u Gumy, kterýmu nešlo startovat se zařazenou rychlostí). Ale pokud chci spojku vymáčknout dvěma prsty tak aby bylo vše ok, drtím si zbytek prstů :( .
Řeším to až teď, protože doposud jsem většinou vymačkával spojku všemi prsty.

_________________
A.C.A.B.


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Júl 2011, 19:25
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Tak jsem to vyřešil po svém, vůli lanka jsem upravil tím, že jsem pod patici bowdenu dal hliníkovou podložku a doladil štelováním u páčky, mám teď vůli páčky do 0,5cm:
Obrázok

Problém startu se zařazenou rachlostí jsem vyřešil tím, že jsem nahoře u páčky o 2mm zkrátil tyčku bezpečnostního spínače, takže při zařazené jedničce nastartovat nejde a při vymáčknutí spojky dvěma prsty není problém se zařazenou jedničkou nastartovat. Ta tyčka bezpečnostního spínače vyjela naplno až opravdu při vymáčknuté spojce nadoraz k rukojeti (aspoň teda v mém případě)

_________________
A.C.A.B.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Júl 2011, 20:03
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Já se jen zeptám,proč máš potřebu mačkat spojku jen dvěma prsty,když ti donedávna nečinilo problem to dělat všema? Neber to prosim jako rýpání,jen mě to zajímá...co si tím pomůžeš.
Napadá mě snad jedna věc,že se nechceš puštět řídítek.


palo
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Júl 2011, 20:39

Registrovaný: 31 Aug 2010, 19:35
Príspevky: 138
Bydlisko: Jižní Morava

Offline
teda myslím že snad každý mačká dvěma prsty a to i brzdu, nebo ne? ve všech prstech není takový cit


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Júl 2011, 20:54
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Dvěma prsty se to doporučuje, tak jako u brzdy, máš tak řízení pod kontrolou, držíš pevně řízení. Práce se spojkou je rychlejší a plynulejší. 8)

_________________
A.C.A.B.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Júl 2011, 21:07
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Tak brzdu určitě.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 31 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.