Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 27 Apr 2024, 23:04


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
korejš
Poslať  Predmet príspevku: Porucha motoru  |  Napísal: 07 Máj 2012, 18:20

Registrovaný: 07 Máj 2012, 18:01
Príspevky: 16

Offline
Zdravím všechny majitele Buliků
Po dlouhém váhání jsem letos na jaře pořídil také Buldu bohužel mé nadšení trvalo měsíc a zhruba pět dní při.Začaly se z motoru při nízkých otáčkách nebo ustálené jízdě , ozývat zvuky jako když někde nesedí plech a vibruje po přidání plynu to ztichlo zhuruba tak na 50km potom se z motoru začaly ozývat rány jako když ho někdo votlouká kladivem dopadlo to to tak že jsem Buldu radši hodil na káru a je v garáži nepojízdnej předchozí majitel mne ujištoval že je moto v naprostém pořádku po seřízení . můžete mi někdo poradit co to může být za závadu?????? A ještě jeden dotaz jde motor z 2005 napasovat do Buldy 2003 nejsou tam nějaké rozdíly??



Reklama


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Máj 2012, 19:48
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Ahoj, jediny co je pro BT typicka zavada je volnobezka starteru, kterou poznas pri startovani. S vyjimkou toho plati bulldog za velice spolehlivy stroj, dano mimo jine i jednoduchym motorem v predimenzovanem ramu ... To co popisujes muze byt spousta veci, kazdopadne to bude nejaka specialitka - o nicem takovym jsem neslysel, a ze jsem se vloni sakra snazil odhalit pricinu hlucnyho motoru (vadne lozisko na klice).
1) Jesli je to cerstve po koupi, proc to neresis s majitelem? Kolik ma najeto, kdy byl naposled v servisu, nemohl v tom kutat nejakej domaci vseumel?
2) k tve otazce : rozdilu mezi modelovymi roky je malo, rozmerove by mel byt motor stejny (menily se barvy, pristrojovka a bocni kryty motoru pro privod vzduchu). Jediny zadrhel co me napada je immobilizer na novejsi verzi, takze by mohl byt problem sparovat novou elektriku se starym motorem.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


korejš
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Máj 2012, 20:43

Registrovaný: 07 Máj 2012, 18:01
Príspevky: 16

Offline
S majitelem se to řešit snažím mluvil jsem i s právníkem ale pokud se rozhodne hrát mrtvého brouka moc s tím nenadělám (smlouva docela na prd muselo by se prokázat že to po... opravář ) je to v začátcích osobně se domnívám že to seřízení co dokladoval dělal nějakej maštalník, ten druhý dotaz jsem dával proto, že mam možnost sehnat jinej motor jenže se rozhoduji co udělat nechat ten stávající rozebrat a investovat do opravy nebo koupit mladší a přehodit jen agregát v kterým se nikdo nerejpal ???jinak max spokojenost za těch necelejch 2000 km co jsem s tim najel motorka super chtěl bych si ji i nadále nechat docela mi sedla.


bikerman
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Máj 2012, 06:47
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Dec 2009, 14:53
Príspevky: 710
Bydlisko: USTI NAD LABEM-Chlumec

Offline
Já bych se rozhodl asi tak že bych to rozebral a pak by se vidělo co dál už jen ze zvědavosti co se posral, ale jinak motor ti tam v každém případě z jiného bulldy jde bez problémů :thumbup3:

_________________
LÁSKA NA PRVNÍ POHLED - LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Máj 2012, 08:00
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Podle me nejaka fatalni chyba serizeni,by se projevila driv jak za 2000 km.


korejš
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Máj 2012, 16:15

Registrovaný: 07 Máj 2012, 18:01
Príspevky: 16

Offline
Tak jsem dnes ještě pruboval motorku se zařazeným kvaltem popotlačit a zdá se že ten zvuk nejde ani tak od válců (ty se převalý docela v poho)jako někde ze zdola tak fakt nevim.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Máj 2012, 16:26
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Mirek1 píše:
Podle me nejaka fatalni chyba serizeni,by se projevila driv jak za 2000 km.


... no Miro těžko říct toto.
já to tipuju klidně na to, že se mohl podpálit ventil, díky špatnému seřízení, pokud to dělal někdo doma v garáži "podle ucha" ... a toto může být klidně delší proces, než se to úplně upálí. jestli se to stalo a ventil spadl do válce, což už jsem osobně zažil, a ty rány tomu odpovídají i ten průběh před vznikem té závady, by tomu mohl napovídat, tak je motor na vyhození, resp. na celkovou GO válce, nebo na výměnu za jiný motor ...
podívej se do výfuku, nejsou tam nějaký kovový špony? ty se dostanou všude. nebo sundat výfuk z válce. na tom bližším konci by se to dalo zjistit jistěji. pokud jsou tam kovový piliny tak to je smrt :-(


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Máj 2012, 16:27
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
... určitě rozdělat, jak říká Bikerman ... rozhodně nestartovat, ať se neudělá ještě více škody !!!


korejš
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Máj 2012, 17:20

Registrovaný: 07 Máj 2012, 18:01
Príspevky: 16

Offline
Tak to vypadá na 80 procent že to budou také ložiska na klice akorát otázka je jak jsou chycený ojnice ke klice nejsou tam náhodou jehličky??


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Máj 2012, 18:45
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Co te privedlo na takovy zaver? Pokud by to bylo ono tak se ojnicema zabyvat nemusis, loziska jsou na vnejsi strane kliky.

Loziska bys poznal podle myho nazoru jinak, projdi si muj prispevek na to tema a je tam odkaz na youtube (nebo si tam najdi uzivatele "kazimir20"), zvuk celkem odpovida. Kazdopadne je to tak netypicka zavada, ze bys mel sakra velkou smulu.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


korejš
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Máj 2012, 18:55

Registrovaný: 07 Máj 2012, 18:01
Príspevky: 16

Offline
Už jem tam na tvuj přispěvek koukal, měl jsem tu chlapka co děla motory je to pan v letech ,ale asi tomu rozumí pár motorů už udělal ten si to poslechl motorka normálně točí akorát od spodu někde jak je klika se ozývá kovovej zvuk jako když něco fest drhne (cvaká) kdyby to byl ventil nebo se to potkalo tak s tim starter moc nehne. jen se bojim aby nebyla chycená klika nebo něco klem toho


Votys73
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 10 Máj 2012, 05:59
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Jún 2009, 22:17
Príspevky: 47
Bydlisko: Vrchlabí

Offline
Zdar. Často začínám vypuštěním mot.oleje. Někdy se tam něco najde :? Ještě bych zkusil moto dát na stojan,rozdělat svíčky a protáčet ručně bez komprese s rychlostí a bez rychlosti.Já jsem takhle určil alespoň odkud se zvuky ozývají.Hodně štěstí :)

_________________
Nejdříve hlava potom ruka na plynu:o)


korejš
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 11 Máj 2012, 16:44

Registrovaný: 07 Máj 2012, 18:01
Príspevky: 16

Offline
Tak je rozhodnuto ten starej je dost marod( totálně) ložiska a ostatní věci co se postupně obj. už se vyšplhali na pěknou sumu- zejtra ráno ve 4 jedu pro jinej motor v příštím týdnu ho tam napácham a jeeeeeeedu


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 11 Máj 2012, 21:27
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Dobrý řešení, hlavně šťastnou ruku při výběru ať není taky k.o.... :wink:

_________________
A.C.A.B.


korejš
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Máj 2012, 15:35

Registrovaný: 07 Máj 2012, 18:01
Príspevky: 16

Offline
Tak motor je doma nejel jsem kvůli němu 800km motor je rok 2005 měl by mýt naběháno kolem 10000km zejtra se začne s přehozením a v sobotu už budu snad na srazu v Borovanech s Bulldou v plné kráse.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 30 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.