Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 27 Apr 2024, 18:50


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
trakturek
Poslať  Predmet príspevku: Motor cinkaní  |  Napísal: 23 Aug 2012, 17:59

Registrovaný: 23 Aug 2012, 17:30
Príspevky: 8
Bydlisko: Vysocina

Offline
Ahoj, nedávno jsem koupil Bulldoga a chci se zeptate jestli nevite co by mohlo delat tohle "cinkani" v motoru nebo je ten zvuk normalni?

http://youtu.be/NuRrCq-CaIc



Reklama


marek2001
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Aug 2012, 18:31
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30 Sep 2009, 08:25
Príspevky: 307
Bydlisko: Púchov

Offline
To ti cinkaju ventily. Treba ich dat nastavit. Aj ked je pravda, ze pri studenom motore ich pocut viacej, ale u mna nie az tak ako na videu.

_________________
DRUM BUN!


Jirka78
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Aug 2012, 20:34
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18 Máj 2009, 14:27
Príspevky: 323
Bydlisko: Třebíč

Offline
nechci strašit možná to bude i něco víc, protože to dělá to dost velkej rambajs
ale vypadá to na ventily (velká vůle)

každopádně dej vědět co a jak


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Aug 2012, 21:56
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
přesně ... bacha na to ... zkus seštelovat ventily a pokud to bude pořád dělat, tak bych uvažoval o jejich výměně ...


trakturek
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Aug 2012, 12:58

Registrovaný: 23 Aug 2012, 17:30
Príspevky: 8
Bydlisko: Vysocina

Offline
Zkusim s tim zajet do Yamahy a uvidim co mi reknou .:/ Kolik tak stoji sestelovani pripadne vymena ventilu? :?


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Aug 2012, 13:28
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Nezní to moc pěkně; slyšíš to z obou válců stejně, nebo se to u předního a zadního liší ?

Za samotný seřízení ventilů se musíš vejít do tisícovky i v autorizovaným servise (reálně bych řekl 500 max).

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


trakturek
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Aug 2012, 14:42

Registrovaný: 23 Aug 2012, 17:30
Príspevky: 8
Bydlisko: Vysocina

Offline
Byl jsem v Yamaze Filipensky a bylo mi receno, ze to asi budou ventily a serizeni za 1500..Myslel jsem, ze to teda bude podstatne min..Jinak ten zvuk nejde poradne urcit odkud jde..
Navic za jizdy je to jak kdyz mate na kole ve spicich kousek od kelimku, jak sme to delali v mladi aby to cvrkalo :D.. :roll:


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Aug 2012, 13:27
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
No ty nádhero, 1.500 za ventily ?? To máš ale včetně kávy a zaplatíš jim rovnou i kávovar ....

Pro zkušenýho mechanika je to míň než hodina práce, za 15 stovek ti je přijedu seřídit já a ještě ti vyleštím boty :wink:

Podle servisky jsem např. za instalaci sady na odškrcení, výměnu brzdovky a oleje v tlumičích, seřízení podtlaků a ventilů platil 1.250 Kč, tak si udělej obrázek.


jojobulldog
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Sep 2012, 20:41

Registrovaný: 07 Júl 2012, 20:17
Príspevky: 194
Bydlisko: Zákamenné

Offline
Ten klepot je dost veľký. Nas. ventily asik nepomôže. Musíš to rozobrať, aby to nenarobilo viac škody. Ktovie či sa na vačku dostáva vôbec olej tak ako má. ale jednoznačne to namáš OK.


Jirka78
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Sep 2012, 22:14
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18 Máj 2009, 14:27
Príspevky: 323
Bydlisko: Třebíč

Offline
tak jak to dopadlo?
možná vahadla, zkontroluj jesli se nemelou víc do boku


jojobulldog
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 26 Sep 2012, 19:14

Registrovaný: 07 Júl 2012, 20:17
Príspevky: 194
Bydlisko: Zákamenné

Offline
tiež by som (sme) rád vedel ako to dopadlo, a čo je príčinou cinkania.... ked sa sem otvorí téma, mala by byť prediskutovaná až do konca....


trakturek
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 26 Sep 2012, 19:42

Registrovaný: 23 Aug 2012, 17:30
Príspevky: 8
Bydlisko: Vysocina

Offline
Ok omlouvam se ,nebyl nejak cas.. Udelali me v Yamaze ty ventily a bohuzel zadna zmena. Navic mi k tomu nic nerekli ,ze prej je to dobry :/ Byl jsem pak jeste na doporuceni u jednoho mechanika a ten na to,ze to budou asi ventily..Ale jestli jsem je delal pred tydnem v Yamaze ,ze by to melo byt urco dobry. Jsem snim jeste domluvenej na pristi tyden. Podivame se na rozvodovej retez a zkusime najit presne odkud ten zvuk jde..... Neni tady nejakej pejskar kolem Jihlavy abych si poslechl i jinyho Bulldu?


jojobulldog
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 26 Sep 2012, 19:59

Registrovaný: 07 Júl 2012, 20:17
Príspevky: 194
Bydlisko: Zákamenné

Offline
Presne som predpokladal, že ventily to nebudú. No a určite to nieje dobré, už len podľa toho zvuku. skús pozrieť rozvody, a hlavne vačky, či sa tam dostáva olej ako má. napr. môja keď nemala laďaky, tak na voľnobeh ju skoro ani nebolo počuť. A je doť divné že práve v Yamahe ti povedali že je to OK.


Votys73
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Sep 2012, 08:51
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Jún 2009, 22:17
Príspevky: 47
Bydlisko: Vrchlabí

Offline
Jednoduchý a vždy fungující,od starých mechaniků a mě to také pomohlo určit,odkud se pravděpodobně rozléhající a přenášející zvuk bere, je si vzít asi 30cm dřevěné násady od koštěte,nebo dřevěneho hranolku a přikládat na běžící motor,na různé místa a na druhém konci u ucha poslouchat. Mě se to podařilo tímto způsobem určit,odkud se klepání bere. Otázka je,co s tím pak dále :?: Mnoho štěstí :lol:

_________________
Nejdříve hlava potom ruka na plynu:o)


jojobulldog
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Sep 2012, 19:12

Registrovaný: 07 Júl 2012, 20:17
Príspevky: 194
Bydlisko: Zákamenné

Offline
Votys73 píše:
Jednoduchý a vždy fungující,od starých mechaniků a mě to také pomohlo určit,odkud se pravděpodobně rozléhající a přenášející zvuk bere, je si vzít asi 30cm dřevěné násady od koštěte,nebo dřevěneho hranolku a přikládat na běžící motor,na různé místa a na druhém konci u ucha poslouchat. Mě se to podařilo tímto způsobem určit,odkud se klepání bere. Otázka je,co s tím pak dále :?: Mnoho štěstí :lol:

Tak je to jedna z možností. Inak je nato aj špecializovaný nástroj, podobný tomu aký majú lekári.... ak je už ziavné kde to klepe, rozobral by som to a všetko okolo premeral mikrometrom. Vela štastia


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 30 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.