Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 20:09


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Aug 2014, 10:46

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Tak nejezdi v dešti a máš o starost míň.
8)
Když je tý vody už moc tak se schovám pod most nebo do autobusový zastávky a počkám,
naposled co jsem jel v dešti ale byly všechny zastávky po cestě obsazený HDčkářema :(

Teď už vážně, vyměň ten olej v převodu nejmíň ještě jednou až to pořádně projedeš,
i malý zbytek vlhkosti ti může poškodit ozubená kola nebo ložisko.
R.



Reklama


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: mirec  |  Napísal: 23 Aug 2014, 08:43

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
To mám samozřejně v plánu ... :wink: :D


zdenysrx6
Poslať  Predmet príspevku: Re: Emulze v kardanu...  |  Napísal: 15 Feb 2020, 18:28
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Dec 2016, 20:29
Príspevky: 149
Bydlisko: dycky Most

Offline
nazdar fšici , mam dotaz ohledně kuželového soukolí :D . Dneska sem chtěl vyměnit olej , minulej rok sem se na to vyprdnul bo olej po vizuelní kontrole byl barvy jantar , tak tuhle zimu sem si říkal že už je čas , odšroubuju dolejvací šroub a olej je zase barvy jantar , no ale mam ho koupenej tak ho vypustim a to co vyteklo no humus , napřed cosi černého , potom šedivěho a potom zbytek jantar , takže sem to proplachnul deckou nového oleje a až potom sem si všiml cenovky :blink: , proplachnout by to ještě chtělo , a tak se ptam , je možno použít naftu? (moje plechovka jezdí na naftu ,tak ji mam po ruce), nebo je vhodné zakoupit proplachovací olej? :confused1:


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Emulze v kardanu...  |  Napísal: 16 Feb 2020, 09:59
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Osobně bych dal olej co tam patří, krátce to projel a znovu vyměnil. Při množství cca 2dl tě to rozhodně nezabije. Litrova láhev nestojí svět. Dávám castrol litr za cca 230kc (5 náplní). Alespoň já to určitě ničím neredim. Jo při rozebrání a repasi s možností vysušení dílů by to byla věc jiná......
Šedý kovový "kal" na magnetu šroubu tam máme při výměně všichni. Já měním vždy s olejem (takže cca jednou ročně).

Odesláno z mého Mi 9 SE pomocí Tapatalk


zdenysrx6
Poslať  Predmet príspevku: Re: Emulze v kardanu...  |  Napísal: 16 Feb 2020, 14:19
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Dec 2016, 20:29
Príspevky: 149
Bydlisko: dycky Most

Offline
z toho kalu tam byla pěkná hrouda , je fakt že mě to celkem vyděsilo , ja bych to proplachnul , nechal přes tejden okapat a pak novej olej , nejspíš to udělam jak říkaš , dam novej a po projetí opet vyměnim , jenom se mi nelíbí cena oleje 250 kč litr versus nafta 30 kč litr . Tet už budu měnit taky každej rok , byl bych vyměnil už minulou zimu ale jak sem psal , byl tam jantar


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Emulze v kardanu...  |  Napísal: 16 Feb 2020, 16:03
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
A kdy jsi to měnil naposledy? Vlhkost, přirozený otěr soukolí.......
Předepsano je 20t, ale mě fakt těch cca 50 Kč po 8t nezabije a mám klid a dobrý pocit.

Odesláno z mého Mi 9 SE pomocí Tapatalk


ford
Poslať  Predmet príspevku: Re: Emulze v kardanu...  |  Napísal: 16 Feb 2020, 18:33

Registrovaný: 12 Apr 2015, 16:46
Príspevky: 164

Offline
já sem měnil preventivně po 20 a olej čistý jak dětská prdelka :o)


zdenysrx6
Poslať  Predmet príspevku: Re: Emulze v kardanu...  |  Napísal: 16 Feb 2020, 18:34
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Dec 2016, 20:29
Príspevky: 149
Bydlisko: dycky Most

Offline
no ještě sem neměnil , těch 20 tam už budu mít natočeno a minulej majitel tvrdil že je čerstvě vyměněnej , což bylo vidět na oleji - jantar .
díky za radu


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: Emulze v kardanu...  |  Napísal: 17 Feb 2020, 21:03

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Nikdy nevěř, když ti někdo tvrdí, že jsou všechny náplně nové, kdoví co a vůbec kdy to měnil :sneaky2:


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Emulze v kardanu...  |  Napísal: 17 Feb 2020, 21:35
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
No u mě za to ručím oběma rukama, co zima to nová náplň a filtry, jenže mého Bulldu nikdo jiný nikdy nepojede

Odesláno z mého Mi 9 SE pomocí Tapatalk


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: Emulze v kardanu...  |  Napísal: 17 Feb 2020, 22:13

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
amik píše:
No u mě za to ručím oběma rukama, co zima to nová náplň a filtry, jenže mého Bulldu nikdo jiný nikdy nepojede

Odesláno z mého Mi 9 SE pomocí Tapatalk

Jo, to jsme vyjímky, většina se chová jinak ...


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.