Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 27 Apr 2024, 08:18


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Přední tlumiče - problém  |  Napísal: 31 Jan 2013, 12:06

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Co se všechno může stát :scared: :scared:

Měnil jsem olej v předních tlumičích po dvou sezonách (jak by se mělo),vymontoval jsem je,vyndal pružiny,vylil olej,obrátil vzhůru nohama na vykapání,stlačil lehce do dolní polohy a už jsem je neroztáhnul :scared: :scared: Něco v nich asi zaskočilo,kovově to zvaká a nejdou zpět roztáhnout.Chtěl jsem vyšroubovat spodní šroub a vytáhnout trubky ven,ale šroub se mi po povolení protáčí,potřeboval bych ho zevnit podržet.Není problém si něco nastavit,ale co,jaký tvar??Volal jsem do servisů,může to být prkotina,ale taky dost velký problém.Po neděli s tím jedu do Olomouce,tak jsem zvědav,jsem na prášky už nyní ... :bored: :sad2:



Reklama


remote
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 31 Jan 2013, 18:38
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
Měnil jsem olej a progresivní pružiny loni na jaře. Přesnej postup si už nepamatuju , ale něco jsem okouknul na fotkách z francouzskýho vebu.
Co si vzpomínám, nebyl v tom žádnej problém. Prostuduj si pořádně rozkreslení výkresu v servisních mauálech, z toho bys měl vycházet.
Držím palce.
remote


marek2001
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 31 Jan 2013, 20:28
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30 Sep 2009, 08:25
Príspevky: 307
Bydlisko: Púchov

Offline
Nemam skusenosti, ale z ineho yamaha fora vyberam (rovnaky problem ako mas ty):

Citácia:
Taky se mě to stalo -při minulé i při nynější výměně. Chce to je pořádně zatáhnout

Citácia:
Urobil som posledný pokus - čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou - a vyšlo to. Bol som na japončika asi príliš mäkký. K veci: rukami mi to vytiahnuť nešlo. Tak som nabral odvahy, uchopil som celú vidlicu za lesklú časť dole hlavou, klepol som (jemne) uchom o ktoré sa prišroubúva strmeň o drevený hranol a ono to odskočilo. Skúsil som to viackrát a funguje to. Stlačím - zahryzne sa, klepnem - odskočí. Aké jednoduché


http://yamaha-xj.net/viewtopic.php?f=3&t=1509

_________________
DRUM BUN!


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Mirec  |  Napísal: 31 Jan 2013, 23:55

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
marek2001 píše:
Nemam skusenosti, ale z ineho yamaha fora vyberam (rovnaky problem ako mas ty):

Citácia:
Taky se mě to stalo -při minulé i při nynější výměně. Chce to je pořádně zatáhnout

Citácia:
Urobil som posledný pokus - čo nejde silou, pôjde ešte väčšou silou - a vyšlo to. Bol som na japončika asi príliš mäkký. K veci: rukami mi to vytiahnuť nešlo. Tak som nabral odvahy, uchopil som celú vidlicu za lesklú časť dole hlavou, klepol som (jemne) uchom o ktoré sa prišroubúva strmeň o drevený hranol a ono to odskočilo. Skúsil som to viackrát a funguje to. Stlačím - zahryzne sa, klepnem - odskočí. Aké jednoduché


http://yamaha-xj.net/viewtopic.php?f=3&t=1509


Uuufff Marku,máš u mě velkýho frťana :thumbup3: :thumbup3: není to poprvé,co měním olej v tlumičích,ale tohle se mi ještě nestalo.A vidím z fóra,které jsi přeposlal,že nejsem jediný,kterému se to stalo ... :omg: Opravdu stačí menší ostrý úder o dřevo a trubka je venku :lol: mě samotného zmátl kovový zvuk pri snaze dostat trubku ven,už jsem se objednával do servisů na opravu ... Divím se,že tento fígl neznají a hned chtějí všechno rozebírat ...
Ještě jednou děkuji,máš to u mě ... :thumbup2: :thumbup2:


marek2001
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Feb 2013, 12:24
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30 Sep 2009, 08:25
Príspevky: 307
Bydlisko: Púchov

Offline
Neni zac.

_________________
DRUM BUN!


break13
Poslať  Predmet príspevku: Re: Přední tlumiče - problém  |  Napísal: 16 Feb 2013, 23:41

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Mirec píše:
Co se všechno může stát :scared: :scared:

Měnil jsem olej v předních tlumičích po dvou sezonách (jak by se mělo),vymontoval jsem je,vyndal pružiny,vylil olej,obrátil vzhůru nohama na vykapání,stlačil lehce do dolní polohy a už jsem je neroztáhnul :scared: :scared: Něco v nich asi zaskočilo,kovově to zvaká a nejdou zpět roztáhnout.Chtěl jsem vyšroubovat spodní šroub a vytáhnout trubky ven,ale šroub se mi po povolení protáčí,potřeboval bych ho zevnit podržet.Není problém si něco nastavit,ale co,jaký tvar??Volal jsem do servisů,může to být prkotina,ale taky dost velký problém.Po neděli s tím jedu do Olomouce,tak jsem zvědav,jsem na prášky už nyní ... :bored: :sad2:

Pro správné utažení je potřeba véééélmi dlouhý nástavec a na konci šestihran 30mm, někdy se to hryzne a jde to i bez, ale radši jsem si to vyrobil, nic to není !
:-)
Je dobré rozdělat šavle celý, protože dole je hustý černý šlem , který nejde jen tak vylejt, dělal jsem to v létě 2012 a byl tam dole pěkný humus :-(
R.


svela
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Feb 2013, 21:14
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29 Sep 2010, 19:24
Príspevky: 109
Bydlisko: Považská Bystrica

Offline
Ja som tiež netušil do čoho idem a našiel som taký pás plechu asi 25mm široký a 3mm hrubý asi pol metra dlhý a ten som upol do zveráka a tak som to rozobral. Možno som ho aj trochu upravil na brúske. V manuáli v kapiltole 1-6je to naznačené ako T-kľúč a nádstavec, ale rozmery kľúča tam nie sú. Ja som to takým istým spôsobom aj zložil. a neni problém. Ale hnoj tam bol statočný a to len po 14000km.

_________________
Život letí ako rýchlik, len rozum za ním nestíha.


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: Přední tlumiče - problém  |  Napísal: 18 Feb 2013, 10:20

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
[quote="break13"]Pro správné utažení je potřeba véééélmi dlouhý nástavec a na konci šestihran 30mm, někdy se to hryzne a jde to i bez, ale radši jsem si to vyrobil, nic to není !
:-)

No na jednom motofóru jsem našel radu,že postačí trochu zašpičatělá násada od smeráku,tu narazit dovnitř,dřevo se zasekne do šestihranu a na povolení i dotažení to prý stačí ... :w00t: trochu humpolácké,ale v nouzi ...


break13
Poslať  Predmet príspevku: Re: Přední tlumiče - problém  |  Napísal: 24 Feb 2013, 19:36

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Mirec píše:
break13 píše:
Pro správné utažení je potřeba véééélmi dlouhý nástavec a na konci šestihran 30mm, někdy se to hryzne a jde to i bez, ale radši jsem si to vyrobil, nic to není !
:-)

No na jednom motofóru jsem našel radu,že postačí trochu zašpičatělá násada od smeráku,tu narazit dovnitř,dřevo se zasekne do šestihranu a na povolení i dotažení to prý stačí ... :w00t: trochu humpolácké,ale v nouzi ...


Jo tohle je trochu jednodušší řešení, jde právě jen o to ,
aby se tlumič zahryzl do materiálu kluzáku a pak se to dá utáhnout a neprotáčí se to.
Jenom bacha na třísky ......
Měl jsem čas na přípravu tak jsem si to vyrobil pořádně,
včetně narážedla na bronzový futra, který jsem nakonec našel až po akci jak jsem ho měl důkladně uklizený :?
Ale povedlo se vše funguje neteče - pohoda !
R.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 34 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.