Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Apr 2024, 15:23


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
jirka 97
Poslať  Predmet príspevku: Kdo mi poradí? Nejde nastartovat ...  |  Napísal: 30 Dec 2008, 10:30

Registrovaný: 30 Dec 2008, 10:08
Príspevky: 21
Bydlisko: Mnichovo Hradiště

Offline
Ahoj ,zdravím všechny majitele Bulldočku! Tak jsem si konečně pořídil taky jednoho.Ale radost vystřídalo zklamání.Zaprvé že je zima a nemužu ho ani dát přepsat kvuli vzpupnosti uředníku na dopravním že vyžadují registračku a já se nehodlám zabít když silnice jsou jeden led! A potom když mi to přivezli z bazaru tak jsem ani nemohl vyzkoušet motor,prý je vybitá baterie! A od té doby jen nabíjím a startuji a nic.Dokonce jsem zkoušel startovat i z baterky z auta a akorát jsem vybil další a nic.Dokud startuju tak to trochu blafe a jak přestanu je konec a startovat bez sytiče vyloučené to se ani nepohne. Přidat plyn chcípne hned.Už mě nic nenapadá čím by to mohlo být.Majitel motobazaru tvrdí že to je tím že mám v garáži chladno(0-5c.) Neporadí mi někdo čím to muže být? Abych si ji už konečně vyzkoušel. Dík Jirka



Reklama


Denys
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Dec 2008, 10:42
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 08:06
Príspevky: 132
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Offline
Chladno je blbost.Včera jsem dal malou vyjížďku pro radost a startoval v -7 na první cvrnknutí.Parkuji pouze pod přístřeškem a na mrazu je pořád.

_________________
žít a nechat žít


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Dec 2008, 11:06
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
ja ted startoval po vic jak mesici a chvili ji to trvalo nez se chytla ale nakonec se chytla z jedny baterky. jinak start se syticem bez plynu zasadne. zkus to chvili netrapit nabit baterku.a za den to zkus znova.pokud se nechytne ani pak je neco spatne

_________________
R.I.P.Rest In Pain


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Dec 2008, 11:27
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
Ahoj,bulldog je háklivej na "ulití",vyhoď svíčky ,vypal je nebo dej nový,jsou za pakatel,protoč motorem bez svíček ,namontuj je a jak ti radily kluci ZÁSADNĚ BEZ PLYNU JEN SE SYTIČEM. Hlavně to netrap v mrazu,vyplatí se počkat nebo to dát do rána někam do tepla a pak to zkoušet. Rozbitej startér nebo volnoběžka by tě stáli docela balík. Miki
Jo a tu evidenčku-za mírný bakšiš to dělají někde ibez motky,stačí mít nafocený výrobní čísla- :wink:

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Dec 2008, 12:23
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Ahoj Juro. Tady je dobrá rada nad zlato.
Co bych udělal já,pokud byla motorka deklarovaná jako pojízdná,tak bych jim ji omlátil akorát tak o hlavu.
To byla tvoje první chyba,že jsi netrval na tom,aby ti ten motor předvedli.
Pokud na ni máš normální fakturu z bazaru,tak bych to reklamoval.
I na bazarové zboží se vztahuje záruka,tušim 6 měsíců.
Rozhodně bych do toho nevrtal,aby to potom na tebe nesvedli.
Já jsem jezdil cca tři týdny a posrala se mi volnoběžka startování v ceně asi 8 tis. bez práce a normálně jsem jim to zareklamoval a zadarmo sjednali nápravu.
Pokud máš na faktuře,že je nepojízdná,tak máš asi smůlu.


Ještě taková jedna technická: Vrčelo ti při zapnutí zapalování palivové čerpadlo???


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Dec 2008, 17:03
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Co je to za nápad, kupovat zajíce v pytli?
Správně seřízená motorka (jakákoliv!) musí chytit bez ohledu na vlhkost, teplotu - prostě sytič, startér, jako v příručce.
S tátou teď objíždíme bazary a sháníme Dragstara 1100 (čili identický motor) a v podstatě všechny si necháváme nastartovat - chytají doslova na drc.

Takže neleň a jestli máš ještě možnost, nech ty experty z bazaru, aby ti dali motorku do pořádku, přesně jak píše Míra.

Jestli třeba předchozí majitel kašlal na údržbu, může být rozhozená bohatost směsi, pak to pořádně nemůže chytit. Hlavně do toho nehrabej, protože třeba najdeš vážnou závadu a bazarmistři od toho dají ruce pryč, že sis to způsobil sám.


jirka 97
Poslať  Predmet príspevku: Porucha v zapalování!?  |  Napísal: 13 Jan 2009, 14:02

Registrovaný: 30 Dec 2008, 10:08
Príspevky: 21
Bydlisko: Mnichovo Hradiště

Offline
Ahoj Lidičky kdo mi tentokrát poradí? Tak se zdá že dárek k vánocum mi začíná hořknout,stále laboruju nad tím jak Buldu nastartovat.Už od vánoc to zkouším a nic.Benzín tam jde ,to je cítit ale ze svíček jiskra žádná,tak už nevím.Zdá se že jsme pěkně naletěli,předtím jsem naletěl z 350 Jawou a už to je ted tady znova!To jsem zvědav co budu dělat když majitel motobazaru nezvedá telefony. Dík za radu Jirka :cry:


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Jan 2009, 15:41
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Zkus zavolat z jiného čísla,nebo mu tam zajeď vyčinit osobně.
Prosim tě,jak se ten bazar jmenuje? At to mužem testnout po netu a když tak mu udělat reklamu parchantovi.
Máš tu kupní smlouvu nebo ne,to je klíčová věc,co je v ní napsáno.


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Jan 2009, 19:15
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Jirko, čím víc do toho budeš hrabat, tím spíš tě pošle bazarník do pr*dele, až se mu třeba dovoláš.

Jestli máš ročník '05 a novější, tak má immobilizér, tzn. jestli se nepletu tak se při startování kromě zámkového jištění musí ještě spojit čip v klíči se čtečkou, která je vedle spínací skříňky.

1) proč jsi koupil motorku bez vyzkoušení? Dal ti nějakou slevu, záruku nebo tak něco?

2) kdy se k němu nejdřív dostaneš osobně?

3) když zapneš zapalování, měly by rafičky na tachometru a otáčkoměru plynule přejet celou stupnici. Je to tak i u tebe?

4) (nejhloupější dotaz) nemůžeš mít vypnutý zapalování na pravým ovladači? Červený kolébkový vypínač? I když je vypnutý, tak startér zvesela točí motorem, ale motor nechytí.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Jan 2009, 20:23
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
To Cafe racer:
Možnost 4) je snad hloupost,ne?
Jsem to byl schválně ještě zkusit do garáže a když je červenej vyplej,tak to nic nedělá(netočí). Od toho to tam snad i je,NE? :roll: :roll: :roll:


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Jan 2009, 21:36
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
cafe
me teda pri chcipaku taky netoci...
jinak teda zbytek spravny otazky

_________________
R.I.P.Rest In Pain


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Jan 2009, 22:00
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
Tak já to na svoji nezkoušel ale v práci máme Virágo a to vesele točí a motor při vypnutým chcípáku nemá jiskru :wink: To vím bezpečně protože mně to jednou dostalo :D ani bych se nedivil že je to tento případ. :wink:

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Jan 2009, 07:12
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
ja to nezkousel zamerne ale v lete sem hledal co se stalo ze se nic nedeje a nemuzu odjet :lol: :lol: :lol:

_________________
R.I.P.Rest In Pain


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Jan 2009, 09:22
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
:D :D :D to sa teším, že nie som sám, ktorý sa snaží štartovať s vypnutým motorom. Ja som kupoval motorku so zlým akumulátorom, keď som týždeň nešiel, už som nenaštartoval. Nakoniec som vymenil akumulátor, a sakra, zase netočí, neštartuje. Tak som to zase rozobral, nadávajúc, že čo som to za babráka, že neviem vymeniť akumulátor, došiel chlapec, že či by nebolo lepšie skúšať to so zapnutým scípákom :? :D

viem, že toto nepomôže Jirkovi, len som si spomenul na svoje moto začiatky

otázka môže byť ešte u toho imobilizéru, či je origo kľúč, alebo ho skúsiť naprogramovať pomocou červeného kľúča.

Ja mávam problém pri štartovaní po umývaní, keď ťažko chytá, keď chytí, nejde do otáčok, len tak brble, aj po pomalom pridaní scípá,....
Ako by sa niekde dostala voda a niečomu vadí. a potom zrazu chytí a je ako normálne. neviem čo to môže byť


jirka 97
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Jan 2009, 19:16

Registrovaný: 30 Dec 2008, 10:08
Príspevky: 21
Bydlisko: Mnichovo Hradiště

Offline
Zdarec .Jo všechno jsem zkoušel.Startuju pomocí startovacích kabelu z auta a jen to tak trochu blafe a pak šlus konec.Chcípák mám taky puštěný.Motorka je 02ročník a má najeto 9tis,Vyflákal jsem baterky z obou aut asi ani nedojedu do práce,zkusím v pátek dojet do Yamahy aby mi poradili co dál.To byl dárek od manželky a já to nevěděl ,proto to bylo bez vyzkoušení a ted jsem docela zklamaný,protože zachvíli to bude měsíc a já jsem jenom pořád nabíjel a startoval a motor ani tuk. Jirka
Obrázok


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 29 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.