Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 18:20


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Felix
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 06 Jan 2016, 19:39
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Zkušenost mám jen s Airoh Mathisse, kterou v žádném případě nedoporučuji. Měl jsem její starší verzi bez vnitřního tmavého plexi, ale dle foto je jinak stejná. Kromě pěkného agresivního vzhledu je všechno špatně. Bradové větrání se nedá zavřít, takže v chladnu ti do helmy fičí proud studeného vzduchu a slzí ti oči. Naopak horní větrání je jen malou dírkou uprostřed temene a je naprosto nedostatečné. Výsledek - do ksichtu ti fučí a zbytek hlavy se potí. Navíc po nějaké době praskl a rozpadl se plastový čudlík otvírání bradového oblouku (stalo se to i sousedovi, který ji měl taky). Možná už to vychytali, ale já bych ji už nebral :thumbdown:
Na Marushin jsem od kámošů slyšel stížnosti na to, že jsou nepohodlné, ale sám nemůžu soudit. :?:
Takže mi z toho vychází buď SHARK nebo LS2, kterou jsem na základě kladných ohlasů několika známých doporučoval výše.
Přeju šťastnou ruku při výběru. Nech to na jaro, dobrý prodejce by ti měl po složení zálohy umožnit zkušební jízdu, při které poznáš nejvíc. A taky je v březnu v Brně výstava motorek (a v Praze ještě jedna), kde máš příležitost si vyzkoušet spoustu přileb na jednom místě. :roll:



Reklama


remote
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 06 Jan 2016, 22:19
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
No máš tam jen výklopky - to využiješ jen při navlíkání. Zkus radši překlopku. Já mám Evolajnku a za mě paráda. Dá se v tom totiž jezdit i v otevřený... Je to sice v jiný cenový relaci, ale stojí to za to. A dělá to i pár jinech výrobců, nejen Shark.
Ať dobře vybereš.
remote


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 07 Jan 2016, 01:58
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Můj názor
Ušetři si peníze a kup si zrovna kvalitnější integrálu. Kromě toho, že jí budeš u pumpy muset sundávat při placení a blběji se do ní leze jen samé plusy, ať už jde o bezpečnost, aerodynamický hluk, nebo větrání.
Já i pár lidí okolo jsme si tímto "vývojovým "stupněm (výklopkou) prošli, skončili u integrály a už by jsme se v žádném případě k výklopné nevraceli. Pravda je, že já měl jenom Caberg, na který jsem od té doby zanevřel......


remote
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 07 Jan 2016, 07:10
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
Mě se osobně moc líbí, jak na moto fórech řešej hluk v plembáku. A nakonec si vykuchaj vejfuky...


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 07 Jan 2016, 08:03
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
remote píše:
Mě se osobně moc líbí, jak na moto fórech řešej hluk v plembáku. A nakonec si vykuchaj vejfuky...

... no a právě proto takoví bikeři řeší ten hluk a vybírají ty nejlepší helmy :-D :-D :-D

Jinak to co píšou kluci výše je pravda no...

Ještě bych doplnil, že výklopka je fakt parádní a pohodlná záležitost, ale jen tak pro kochací jízdu někde lesem. Na dovolenou na "Balkán" ti v ní totiž za 2 dny praskne hlava ( samozřejmě je to značně nadnesené a přehnané :-) ) . V tomto směru integrálku nic nenahradí.

Takže za mě jednoduše: pokud jezdíš jenom kolem komína pohodovou rychlostí a kocháš se krajinou, tak výklopku nebo překlopku využiješ. Pokud jsi střelec a polikač kilometrů a valíš to furt na plný knedlík - výklopku nekupuj ! Udělá ti více starostí než užitku.

To je asi tak nějak můj obecný pohled na věc.

Já mám přilby obě ( Shark Evoline a Shark Speed R ) a volím mezi nimi podle počasí ( extrémní vedra raději Evoline, protože do ní pěkně fouká :-D ) no a právě podle toho, jaký výlet chci absolvovat v tom smyslu, který jsem popsal výše ;-)


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 07 Jan 2016, 08:54

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Jestli mohu vstoupit do debaty ... já jsem výklopku kupoval hlavně kvůli brejlím :x byl to pro mě neustálý vopruz,přijít k motorce,odložit někam rukavice,v jedné ruce držet helmu,druhou si sundávat (jednou!) brejle,položit je na šikmo postavenou motorku,která se na volnoběh klepe jak ratlík (často mě spadly),před sundáním přilby stejná anabáze ... :x je fakt,že v ní je větší randál,teď jsem se to pokusil zlepšit koupí vyššího plexi,trochu problém s umístěním mikrofonu od interfonu při zavírání,ale to si musí každý rozhodnout sám,klady či zápory ... :) Tak dobře vybírej


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 07 Jan 2016, 09:48
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
remote píše:
Mě se osobně moc líbí, jak na moto fórech řešej hluk v plembáku. A nakonec si vykuchaj vejfuky...

"Hluk" v přilbě mám nějaký stejně, hraje mi tam většinou muzika.
Ten co mě vadil, bylo pískání, skřipání atd. nevím přesně jak to popsat, prostě to, co k motorce vůbec nepatří. Nejen, že mě z toho někdy brněla hlava, ale ani jsem tu muziku neslyšel.
Pro pořádek, výfuky mám originál.
Jinak samo, ať si koupí každý, co mu vyhovuje.


remote
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 07 Jan 2016, 10:32
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
Amiku, to nebylo namířeno na tebe, je to jen můj postřeh třeba z Motorkářů.
A ta muzika v uších, to je taky dle libosti jednotlivýho soudruha. Za mě tedy ne, nedokážu si představit že mi do ucha v zatáčce zařve třeba Olympic nebo něco jinýho ,hustokrutýho :o))))) .
Užívej pohodový jízdy.


Felix
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 07 Jan 2016, 11:45
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Mirec mi mluví z duše. Pro brejlouny je klapačka jediným možným komfortním řešením. Používám klapačky z 90% kvůli brýlím, zbyvajících 10% je kvůli možnosti jet ve vedru s otevřenou přilbou - při popojíždění ucpaným městem super.
Co se týká hlučnosti přileb, nemusí být klapačka vždy hlučnější než klasická integrálka. Spára na boku přilby má menší vliv na hlučnost (u kvalitních přileb), než celková aerodynamika přilby. A největší hluk se stejně tvoří většinou kolem brady. Zkuste si za jízdy dát ruku pod nebo před bradový oblouk. Budete překvapeni, jak se helma ztiší. Hodně pomáhá dobrě vyřešený bradový deflektor v přilbě. Tenhle poznatek mi potvrdilo projetí s klapačkou Schubert C3, která je jednou z nejtišších přileb na trhu vůbec. Doporučuju vyzkoušet. Bohužel je drahá, takže jsem jako kompromis tehdy zvolil Nolan N90. :cry:
I přesto, že jsem zastáncem klapaček, tak bych asi - nemít brýle - volil normální integrálku. Cena, nižší váha, větší výběr, atd....


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 07 Jan 2016, 12:15
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
To Remote
"Neboj" nebral jsem to osobně. Spíš jsem se snažil vysvětlit co mi na výklopném Cabergu vadilo tak, že jsem se jí rád zbavil a přešel do světa integrálních modelů.......


igorescu
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 07 Jan 2016, 16:22

Registrovaný: 13 Okt 2009, 12:47
Príspevky: 138
Bydlisko: Bratislava

Offline
remote píše:
Mě se osobně moc líbí, jak na moto fórech řešej hluk v plembáku. A nakonec si vykuchaj vejfuky...


problem nie je hluk z vyfuku, ten mam rad, ale aerodinamicky hluk. Ked poriadne fuka vietor tak za 15 minut ma ten hluk tak dorazi ako keby som cely den vlacil tehly a krical po mne nejaky serzant z vycvyku.
Ten aerodynamicky hluk aj trvale poskodzuje sluch. Ziadna helme ta proti tomu neochrani, ani Schubert za 600 EUR.

Ja som menil moju helmu kedze uz stara mala 5 rokov a kupil som Scorpion Exo 1200 Air Quarterback. Zatial spokojnot aj ked plexy som musel dostelovat lebo prefkovalo ale to je len nastavenie.

Kupil som este v lekarni obycajne stuple a je to rozdiel a nie som uz unaveny ale problem je ze nepocujem dobre ani okolie, tak som si na vianoce doprial este toto: Alpine Moto Safe. Malo by to filtrovat len aerodynamicky hluk a ostatne by malo pustit, vratane ladakov tak som zvedavy :)

Samozrejme ked mate dobry veterny stit tak su tie stuple zbytocne.


Stenly
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 07 Jan 2016, 19:15

Registrovaný: 31 Dec 2015, 15:02
Príspevky: 23
Bydlisko: Roudnice nad Labem

Offline
Dík za rady,tak jsem to přehodnotil a půjdu radši do integrálky :)


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 08 Jan 2016, 14:25
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Za mě naprosto souhlasím s tím že žádná klapp helma nemůže být tak dobrá jako kvalitní integrálka.
Ale ani to mě nepřiměje k tomu vzdát se toho pocitu kdy krájím panoramata s vyklopeným ksichtem
Už jsem si na výklopku zvykl a další nechci jinou. Caberg justissimo už asi pošlu po 9 letech do důchodu a pořídím Shark evoline nebo Nolanku.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 08 Jan 2016, 18:05
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
....ani zadarmo bych to nechtěl....co má hodně dílů,s tím je akorát problém :-)


Arachnid25
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 09 Jan 2016, 22:58
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Feb 2012, 10:50
Príspevky: 190
Bydlisko: Markvartice (okr. Děčín), ČR

Offline
Za mě ještě jeden poznatek - mrkni i na celkovou váhu helmy. Já mám Scorpion Exo 900 (výklopnou), ale po pěti letech už by to sneslo výměnu. Jak je helma už trochu "vymačkaná", tak nesedí už tolik pevně na hlavě a jelikož jde o výklopku, je docela těžká. Po 200 km dost bolí na hlavě a musíš dělat přestávky - je to dost nepříjemný a tlačíš kilometry domů i očima... Takže za mě osobně výklopka super (mám brýle) a jelikož se rád kochám a nasávám okolní vůně, nic jiného nechci, ale vybírej kromě kvalitní značky i podle váhy. ;-)


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.