Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 13:16


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Aleš
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Apr 2014, 21:05

Registrovaný: 26 Feb 2014, 10:00
Príspevky: 13
Bydlisko: Benetice

Offline
Tady to by mohla být taková alternativa k Evoline :
http://www.ls2helmets.cz/vyklopne-helmy ... 93-Convert



Reklama


Tommy
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Apr 2014, 09:10
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15 Apr 2014, 01:09
Príspevky: 13
Bydlisko: Dunajská Streda

Offline
Ja som si kúpil AGV COMPACT, model 2014. Je pohodlnejšia ako prilby Lazer v podobnej cene, lacnejšia ako vyklápačka Shark a podľa hodnotenia SHARP aj bezpečnejšia.
http://www.agv.com/sk/agv/GT/COMPACT/GLOSS%20BLACK


amik
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 26 Apr 2014, 21:09
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Já jezdím Caberg Duke, sice dobře padne, ale je docela hlučná. Už bych do ní znovu nešel. Na motorkářích jsem vyhrál tuhle http://www.nox-helmet.com/portfolio/n947/ a musím říct, že je to výrazná změna. Jen to navlékání, narozdíl od výklopky, je trochu slabší. Ale jezdím v ní raději a navíc, za ty prachy :lol:


tombik
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Jún 2014, 16:03
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Okt 2013, 23:36
Príspevky: 250
Bydlisko: skoro Kladno

Offline
Já můžu teď čerstvě porovnat svou současnou HJC IS-17 http://www.bonmoto.cz/is-17-moto-obleceni/

Tak helma chce na rozdíl od Shoei GT-Air pár dní na usazení (první den jsem měl slušně ošoupanej xicht od neustálýho nandavání kvůli ladění polohy interkomu) je trošku hlučnější (ve výchozím stavu hodně ale vysvětlím níž)

Z obchodu byla vybavena perfektnímpinlockem co cůbec není po nasazení vidět (na rozdíl od obyčejného u shoei) a bradová clonka byla síťovaná (u shoei plná) a právě to je šílenej průser, foukalo mi tím zle do helmy (není problém pro zalehávačky v předklonu)
Nicméně je možné narvat do ní clonku z HJC RPHA ST, která je plná a to problém vyřešilo (bonmoto je snad brzy naskladní jako příslušenství).
Co se větrání týče, tak je IS-17 ok ale na GT AIR nemá, co se bradového větrání týče tak paráda, vzduch hezky žene na čelo a trochu i na pusu, co se týče horního, tak něco asi dělá (cestou ze srazu jsem se i přes velmi poklidné tempo nijak zvlášť nezapotil) ale v shoei cítíte jak vám nahoře do vlasů fouká když to otevřete. Jednoznačně problém výstélky vrchu helmy, lépe je to řešené až u RPHA ST, ale ta je zase za 11 a na můj vkus je trochu kulatější i když možná XS by mi sedla, nicméně na krámě byla jen S.

Takže resume, helma je po tuningu pohodlná a vybavená vším co potřebuji (plánuju ještě tmavší sluneční clonku) a zatím bych řekl z mého pohledu jen o maličko horší v pohodlí než shoei gt-air. Co se týče výhledu, je zase lepší.

Každopádně doporučím spíš tuto neboť GT-Air stojí 11k a tahle 5500,- a to nemluvím o tom že pokud chcete aby na sobě měla shoei nějakou grafiku, tak si připlatíte dalších 5000.

_________________
Absolutní začátečník a motorkový analfabet, který propadl bulldočí kráse a pořídil BT 1100 z roku 2002 a z donucení okolnostmi musel upgradovat na BT1100 z roku 2006 :D


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Jún 2014, 18:14
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Tak, konečně jsem se dokopal do toho, abych zkusil napsat jedno srovnání, nebo chcete-li, recenzi.

Budu porovnávat 2 helmy, které mám doma a na kterých jsem toho už něco najezdil.

Jedná se o toliko vychvalovanou Shark Evoline ( v tomto případě 1. model, rozdíly s ostatními modely 2 a 3 zmiňovat nebude, známe ) , kterou mám ani nevím jak dlouho, cca. 3 roky .
No a protože mě Shark Evoline nasrala, tak jsem si pořídil po přečtení pár recenzí a po doporučení Mirka, Scorpion Exo 1000.
Od koupě této přilby jsem si sliboval menší hlučnost, menší váhu a menší foukání do přilby.
Je to jen moje subjektivní posouzení a to co mě může přijít, jako špatné nebo dobré, jinému to může přijít naopak.

Shark Evoline :
Klady:
+ bezkonkurenčně nejlepší systém otvírání, který Vám během vteřiny udělá z integrálky otevřenou přilbu. tenhle systém jsem používal kdykoliv při menší rychlosti, na semaforech, na benzince jsem nemusel sundávat atd atd. naprostá paráda zvláště v těchto vedrech
+ polohovatelné plexi, tj. otvíratelné po malých krocích v celém rozsahu otevření ( jen u modelů 2 a 3 )
+ velice pohodlná, nikde netlačí, ale přitom drží pěkně kolem celé hlavy
+ díky úplnému otevření se velice pohodlně nasazuje a zase sundává
+ funkční systém větrání

... no a to je k těm kladům asi tak všechno ...

Zápory:
- velká hmotnost
- celkem citelně do ní fouká, samozřejmě myšleno, když je zavřená. kolem plexi, nebo já nevím kudy. pokud ji máte zavřenou a je trochu kosa, tak máte za chvíli omrzlej ksicht.
- je v ní hodně velký hluk, takže po delší jízdě, když ji sundáte, 2 dny nic neslyšíte ( někdo to řeší špuntama do uší )
- systém uchycení plexi a jeho výměny je vymyšlen tak, že musíte odtlačit zobáček cca. 0,5 cm široký v rohu plexi. pokud trochu více zaberete ulomí se a můžete kupovat nové plexi, jako já ... 3. už kupovat nebudu, raději jsem si koupil jinou přilbu
- když mi přilba spadla z řídítek, tak díky celkově komplikovanému systému vyklápění mi plexi vyskočilo z toho uchycení a 300 km jsem jel v dešti s 2 cm otevřenou přilbou. na místě bez torxů a dalšího vercajku neopravitelné
- rychlý zoubkovaný upínací řemínek, který je velice jednoduchý a zdál by se být jako dalším kladem byl u mě záporem, protože pacička odepínání řemínku se sklápí do svislé polohy a pokud máte bundu s vysokým límcem, jako já, tak si ten řemínek za jízdy odepnete. tohle se mi stávalo častokrát a dohánělo mě to k šílenství. dovedete si představit, co se asi děje, když se vám při větší rychlosti odepne takto těžká přilba ... rychle zastavit a zapnout a pokračovat v jízdě ... pokud jedete na nějaké vyjížďce, ostatní vám klidně zatím ujedou ... pokud si koupíte volnější velikost a jedete rychleji, jste bez ní :-)
- při otevírání plexi se přilba nad plexi, kde je zrovna její nápis, o to plexi odírá, takže co jsem se díval, tak všechny Evolajnky jsou nad plexi odřené ...
- další obrovská a řekl bych asi největší nevýhoda, o které jsem ani nevěděl, se projevila až po vyzkoušení Scorpionky a je popsána jako obrovský klad druhé srovnávací přilby

Scorpion Exo 1000 :
Klady:
+ Nízká hmotnost
+ dofukování lícních vycpávek ( já mám velikost L a prakticky to nepoužívám, protože je mi přilba i tak hodně na těsno, uvidíme, až se vymačká )
+ bradový deflektor
+ nízká hmotnost
+ vůbec ale vůbec do ní nefouká, a to ani tehdy, když by jste si to přáli (zápor !!!)
+ a konečně obrovský klad o kterém jsem ani neměl tušení. přilba má nahoře vzadu jakési křidélka, které se v recenzích vychvalují už nevím proč. s Evolajnkou jsem měl obrovské problémy s náporem vzduchu do přilby a na prsa. vyšší štítek MRA mi tento jakýsi nedostatek náháčů trošku eliminoval a pocitově s vyšším štítkem můžu jezdit cca. o 20 km/hod. rychleji. ale i přes to se při rychlosti 150 km/hod v Evolajnce musím držet zuby nehty řídítek, aby mě to neodfouklo, no ale ve Scorpionce světe div se NIC !!! Pohoda. Pocitově mám při jízdě v uvedené rychlosti pocit, že bych se snad mohl pustit řídítek a přitom bych zůstal v sedle. Zmíněná křidélka na vrchu přilby udělali zřejmě své a za tělem udělali podle mě asi nějaký vzduchový vír, či pytel, v kterém si jedete pohodlně, jako by jste snad ani neměli naháče. Obrovsky neskutečná výhoda proti Evolajnce. Ještě to otestuju s origo štítkem a pokud to bude fungovat, tak ten vyšší štítek už ani potřebovat nebudu ... :-)

Zápory:
- hlučnější, než jsem si myslel a než jsem doufal. prostě ten vzduch kolem ní, nebo díky těm křidélkům, za ní, dělá hluk.
- jak jsem zmiňoval klad, že do ní nefouká, tak veliký zápor je paradoxně ten, že do ní fakt nefouká ... a to vůbec. všechny průduchy a díry do helmy otevřené a jste v ní jako ve skleníku. absolutní bezvětří a nedýchatelno !
- tento nedostatek by šel ve velkých vedrech, jako jsou teď, vyřešit pootevřením plexi třeba jen 0,5 cm tak, jak to umí Evolajnka (její klad). No to by ale Scorpionka musela umět ! NEUMÍ !!! Obrovská chyba. Plexi otevřete jen od poloviny a více, asi ve třech dalších polohách. Při nejmenším možném otevření je spodní hrana plexi mezi očima a špičkou nosu a v tomto prostoru se vytváří jakýsi vír, který vás nekompromisně fackuje za neustálého atakování a požírání prolétajícího hmyzu. Za pár minut jsem dostal tolik ran, jako jsem nedostal v otevřené Evolajnce za celé tři roky !!! EDIT: Dle upozornění kamarádů mikroventilace u Scorpionky jde - viz. níže
- oproti evolajnce se hůře nasazuje a sundává, ale to asi každá integrálka
- ještě jsem si vzpomněl na jednu věc, která by někomu mohla přijít jako zápor. při určité rychlosti se vám v této přilbě rozkmitá hlava do stran. mě to nijak nevadí a spíš jsem to považoval za zábavnou situaci, když jedete a hlava vám kmitá do leva do prava, jako kdyby byla na nějaké pružině. mě to nijak neobtěžuje a krk z toho vůbec nebolí, ani se nějak nezatěžuje, pocitově v pohodě, ale někomu to vadit může.

No a to jsou asi tak všechny moje postřehy, které se mi líbí, a které mi naopak vadí ... Cenová relace stejná, takže je na každém, co upřednostní a co bude pro svůj komfort obětovat ... :-) ;-)

Ouklend

EDIT Scorpion EXO 1000:
odvolávám jeden zápor
- dle upozornění kamarádů, co mají EXO 1000 déle než já, mikroventilace pomocí flexi funguje při použití malinké uzamykací páčky plexi ...
a přidávám další klad, na který jsem zapomněl.
+ úplně jednoduché vyjmutí plexi z přilby bez jakéhokoli nebezpeční jeho poškození nebo dokonce zničení, jako je tomu u Evoline ...


Naposledy upravil Ouklend dňa 09 Jún 2014, 19:23, celkovo upravené 2


rotta
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Jún 2014, 18:51
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Aug 2010, 09:40
Príspevky: 43
Bydlisko: Opava

Offline
EXO 1000 TO UMI !!! pootevřít plexi 0.5 cm, stači když daš pačku uzamčeni plexi do spodni pozice a plexi se ti o těch 0.5 cm pootevře.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Jún 2014, 19:13
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Pravdu má Rotta....kromě páčky na sluneční clonu tam máš jeste jednu malinkou na zamcení plexi a kdyz ji trosku z odporem dáš dolů...tak mas mikro ventilacku :-P :-P :-P


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Jún 2014, 19:16
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
rotta píše:
EXO 1000 TO UMI !!! pootevřít plexi 0.5 cm, stači když daš pačku uzamčeni plexi do spodni pozice a plexi se ti o těch 0.5 cm pootevře.


... nekecej ! :shock: :-)
... mě něco podobného napadlo a taky jsem to zkoušel, ale za jízdy a jednou rukou mi to nešlo ... pootevřu 0,5 cm a pokud to pustím, tak se hned zase zavře ... tak jsem měl za to, že to ta přilba neumí ...
... v každém případě díky za tip. máš na to nějaký hmat ? :-) nebo to děláš tak, že první uzamčeš a pak zvedneš plexi a ono zůstane přiotevřené ?


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Jún 2014, 19:17
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Mirek1 píše:
Pravdu má Rotta....kromě páčky na sluneční clonu tam máš jeste jednu malinkou na zamcení plexi a kdyz ji trosku z odporem dáš dolů...tak mas mikro ventilacku :-P :-P :-P


... kurde to je věc ! díky kluci !!! :-) mažu jeden zápor a doplňuju jeden klad na který jsem zapomněl ...


amik
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Jún 2014, 19:37
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
A ještě jsi zapomněl na svůj ušní tuning, i když nevím jestli to dáš pod + nebo - :lol: :lol:


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Jún 2014, 21:05
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
amik píše:
A ještě jsi zapomněl na svůj ušní tuning, i když nevím jestli to dáš pod + nebo - :lol: :lol:


:-D no to je ta integrálka. tuning mi zachránil uši :-) ... byl jsem zvyklý na pohodlné sundávání při otevřené přilbě a málem jsem si ze Scorpiona urval obě uši ... :-D
ale na tohle jsem si už celkem zvykl a už to pomaličku zvládám i bez tuningu ... ;-)


amik
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Sep 2014, 09:34
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Přišel čas na změnu, už mě hučení Duka otravuje. Po dlouhém vybírání je největším favoritem Schuberth S2 . Nejezdíte ji někdo? Jinak teď na Geneze výrazná sleva, jen pro mě v blbou dobu.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Sep 2014, 09:52
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
... tak tahle byla i můj favorit. nakonec rozhodla cena a vzal jsem za polovic Scorpiona ... musí to být ale parádní přilba !


amik
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 10 Okt 2014, 20:15
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Tak a je doma. http://prilby.heureka.cz/schuberth-s2-ghost/galerie/
Po dlouhém vybírání jsem skončil u Schubertha S2. Další problém byl ale výběr barevného provedení, dlouho jsem váhal, ale naživo se mi prostě líbila nejvíc nakonec tahle.
Koupena v GENEZE Praha, skvělý přístup, trpělivost i hromada rad od obsluhy a teď navíc VÝRAZNÁ SLEVA doprodejových modelů. Za necelých 10t tahle kvalita již prostě stojí za to.
A teď to hlavní:
Přilba mi na první nasazení sedla jak prdel na hrnec a prý jsem se hned začal tlemit( to si neuvědomuju). Na radu obsluhy jsem s přilbou pochodoval asi půl hodiny po prodejně a líbilo se mi v ní čím dál víc. Potom zdarma výměna krčního limce za těsnější a hurá k pokladně. Zaplaceno a šup na Hafušu na první zkušební jízdu. Po zaklapnutí plexi šok- rozhostilo se nezvyklé ticho bez všudypřítomného svištění větru . Pak začalo laborování s větráky. Co k tomu říci, v prodejně nastaveno na "chladnější" období a přesto na plný výkon hlavového větráku pocit, jak kdybych jel bez helmy a to opět bez jakéhokoliv hluku. Až to v létě otevřu, tak se opravdu potit nebudu. Po vymotání z Prahy jsem se zkusil projet i trochu rychleji. V přilbě klid i při 160, žádná tendence ke kymácení, přilba sedí jak formule na silnici. Vůbec bych jí nehádal její váhu. Veškeré ovládání jednoduché a intuitivní i v rukavicích. Přibalený pinlock i odvětrání funguje na jedničku, nebyl ani náznak nějakého zamlžování plexi. Součástí balení je rovněž bradový deflektor. Ujeto prvních 200 km a jedním slovem nadšení. To co o ní tvrdí výrobce u popisu bych s klidným svědomím podepsal. Nějakou helmu jsem už na hlavě měl, ale v tohle je vážně zatím to nejlepší. A program mobility (možnost do třech let od koupě po případné nehodě koupit novou Schubertku za 1/3ceny) už je opravdu jen třešnička na dortu. A to už asi stačí, nejsem žádný spisovatel . :lol: Pro toho, kdo by něco podobného hledal, nebo si chtěl jen počíst si a mrknout na video tak může tady http://www.geneze.cz/cz/kategorie/integralni.aspx jo a sleva platí i na vybrané barvy výklopky C3. Prý je docela zájem /skoro třetina ceny dolů/ a tak pokud někdo chcete, tak pospíchejte. (já si taky zase půjčil :roll: ) A ještě jeden z rozhodujicích článků http://www.motorkari.cz/cestovani/vybaveni-cesty/tri-mesice-s-prilbou-schuberth-s2-21941.html


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Okt 2014, 06:43

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
Jj, až budu chtít nahradit moji integrálku Bell Indy, tak půjdu do S2. Po zkušenostech s vyklápěčkou Schuberth C3 ani jinou značku nechci :D


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.