Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 10 Máj 2024, 07:40


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 11 Sep 2009, 19:35
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
on sa tiež čudoval, keď mu učiteľ kázal ísť rýchlejšie :D
No ale poznáš mlaďasov, nebolo mu treba dvakrát hovoriť. Máme tu take fajn cestičky medzi dedinami, prázdne, rovné prehľadné, ale máš pravdu, na mieste ućiteľa by mi nebolo do smiechu.
Zas je ale pravda že ho pozná, vie ako a koľko má najazdené a vraj hovoril že si to treba vyskúšať radśej pod dozorom.
Faktom je, že ja som ho ešte na bulíkovi na verejnú cestu nepustil, skúsil si ho len u nás na letisku na uzavretej ceste. Vraj by to bola super motorka na učenie - všetko ostatné by bolo už jednoduchšie :D :D



Reklama


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 11 Sep 2009, 19:47
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
:!: Jakou máte přilbu :!: :wink:


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 11 Sep 2009, 22:22
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
no jooo, však o nej je reč - Shark Evoline, ktorá je tu už asi v štyroch či piatich vyhotoveniach, a skúsenosti s ňou :D


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 12 Sep 2009, 09:48
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
fouká do ní? jak jsem jí měl půjčenou od Mikiho tak do ní foukalo, ale když jsem mu ji vacel, tak jem zjistil, že jsem neměl docvaknoutou (zamknutou) bradu ... :shock: :roll: :? :D


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 12 Sep 2009, 20:06
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
ono je to takto: mám 182, na bulíkovy keď idem sám, trochá rýchlejšie, sedím viac vzadu viac zohnutý, tak nie. Keď idem v pohode pomalšie, vzpriamenejšie, tak mi veterný štít hádže vzduch na hrudník a odtiaľ trocha pod prilbu. Cítiť pohyb vzduchu, ale nie je to obťažujúce, v teple dokonca celkom fajn.
Skúšal som zvýšený štít o cca 10cm, bolo to totálne nanič, na hrudníku bol kľud, ale vzduch hádzal na krk a v prilbe bol prievan.
Mám zvýšený štít MRA s vlastným deflektorom(je tu niekde odfotený) a ten hádže vzduch až na vrch prilby a takto je to úplne v pohode. Pravdou ale je, že jazdím najradšej na originálny štít
Problémom je, že evoline nemá deflektor na brade a tým na naháčovy budeš mať vždy trocha problém s prievanom.
Ja jazdím s hodvábnou šatkou na krku, tá zamedzí nadmernému prievanu odspodu a je to v pohode

Takže najlepšie je to treba odskúšať, má na to vplyv typ moto, posed a výška postavy


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Sep 2009, 20:23
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Panové,proti foukání pomůže hodně kukla ale ne bavlněná,vytěsní hezky přilbu a nefouká ani na krk... :wink:

_________________
A.C.A.B.


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Sep 2009, 20:27
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
Jo taky stejná zkušenost :wink:

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Sep 2009, 21:27
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Tak zase asi tak dobrá nebude,jak píšete,že do ní fouká a musite použivat kuklu.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Sep 2009, 21:38
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Mirek1 píše:
Tak zase asi tak dobrá nebude,jak píšete,že do ní fouká a musite použivat kuklu.


nj. asi ten technologický a patentovaný zázrak 2 v 1 bude na úkor slevy z něčeho. určitě nebude tichá, jako klasická integrálka, ale na druhé straně si myslím, že to není nic dramatického. spíše by bylo zajímavé a celkem i objektivní, kdyby existoval nějaký ucelený test vyklápěček. pak by mě fakt zajímalo, jak která helma této, či podobné vyklápěcí konstrukce na tom je ... :roll:


Zajda1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Sep 2009, 21:51
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Dec 2008, 20:35
Príspevky: 1474

Offline
Myslím si že každá vyklápěčka je hlučná a fouká do ní. Mám Nolanku 102 a taky při velké rychlosti do ní fouká kolem 200km h. Nebo profukuje ve spojích. Mám bradovej deflektor a ten dost brání foukání. Je to super věc


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Sep 2009, 22:06
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
Mirek1 píše:
Tak zase asi tak dobrá nebude,jak píšete,že do ní fouká a musite použivat kuklu.


To by som chcel vidieť prilbu - vyklápačku - do ktorej na naháčovi neťahá zospodu. To ti môže pomôcť len klasická úzka integrála so spodným deflektorom. Manželkina XR1000 to má a tam nefúka. Na oplátku sa ale bez pinlocku zahmlieva.

Evoline ťahá len odspodu - čo je normálne, keď je to vyklápačka a v priestore brady je priestrannejšia (zas je tam dosť miesta na kecafón)

Kuklu nemám, nepoužívam, asi by mi v nej bolo teplo, krk mi rieśi už spomínaná šatka v lete, a nákrčník v zime

takže ako aj u motoriek, tak aj u prilby - výber podľa toho, čo je pre koho dôležitejšie - u mňa to bolo:
1. vyklápačka
2. možnosť bezpečnej jazdy s otvorenou bradou - pre podpichovačov pridávam bezpečnej z hladiska toho, aby sa prilba sama neprivrela - problém Nolan
3. Možnosť zabudovania interkomu


Naposledy upravil Peter BT dňa 14 Sep 2009, 09:41, celkovo upravené 2


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Sep 2009, 09:33

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
My mame vyreseno vcetne spojeni v integralce. :D Hladina hluku prijatelna,do 100 km/h hluk prakticky zadny. Helma si po par hodinach,kdy trochu tlacila na temeni, perfektne sedla. Mensi problem dela nasazovani kvuli limci,ale pak sedi na jednicku. Stereo poslech jsem zkousel zatim jenom mimo jizdu,je to jak se sluchatky od Filipsa. :lol:


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 15 Sep 2009, 20:40
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Mirek1 píše:
Tak zase asi tak dobrá nebude,jak píšete,že do ní fouká a musite použivat kuklu.

Do mojí fouká fest :D , je to totiž offroad přilba z plexi od Airoh. Takže ráno do práce z kuklou a odpoledne domů bez...

_________________
A.C.A.B.


Denys
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Sep 2009, 20:09
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 08:06
Príspevky: 132
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Offline
Do Schubert S3 rozhodně od spodu nefouká,má deflektor.Kupoval jsem ji hlavně pro to abych neměl problém v zimě.Díky pinloku nazamrzá,jakékoliv jiné plexi pod -5 má problém.Klasická úprava proti zamlžení potřebuje několik sekund na odpaření,což při nižších teplotách nemá a zamrzá.Řešení nabízí jště Scorpion ve formě vyhřívaného plexi.

_________________
žít a nechat žít


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Sep 2009, 21:07
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Denys píše:
Do Schubert S3 rozhodně od spodu nefouká ...


... nj, ale ta cena ... :shock: :cry:


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 131 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.