Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 27 Apr 2024, 19:10


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Zajda1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Jan 2009, 19:19
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Dec 2008, 20:35
Príspevky: 1474

Offline
Mirek1 píše:
Co Vás většinu vedlo k těm vyklápěčkám? Já tomu prostě neholduju.Moc součástek,větší váha,větší hlučnost.
Určitě si zase koupím integrálku,prostě jsem si na ni zvyknul. :lol: :lol: :lol:

Není to pravda že je to víc hlučné. Asi záleží na typu a výrobci. Já jsem maxi spokojen ta moje je tichounká. A to min 1000% než co jsem měl tu Airoh



Reklama


MIRAS
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Jan 2009, 19:22
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31 Okt 2008, 14:27
Príspevky: 621
Bydlisko: HUMPOLEC

Offline
Já mám 1 rok SHARK S 500 AIR.Zkoušel jsem různé značky např.AIROH,NITRO,UVEX,CABERG,LASER atd. v cenové relaci cca 6.000 Kč.Ale nejvíc mi právě sedl SHARK a jsem s ní max.spokojen.Ona helma sedí každému úplně jinak, tak je těžké říct která je TOP. :wink:


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Jan 2009, 20:14
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
Mirek1 píše:
Co Vás většinu vedlo k těm vyklápěčkám? Já tomu prostě neholduju.Moc součástek,větší váha,větší hlučnost.
Určitě si zase koupím integrálku,prostě jsem si na ni zvyknul. :lol: :lol: :lol:


no u mňa je vyklápačka preto, lebo občas mám chuť spomaliť, otvoriť prilbu a užívať si prírodu, vzduch a slnko. Predtým som mal jetku, teraz so Sharkom Evoline je to podobné. pritom mám dobrý pocit, že pri rýchlejšej jazde má atesty integrálky a je certifikovaná aj na jazdu v otvorenom stave ako jetka. ďalšou výhodou vyklápačky pri spoločných výletoch je, že nie je problém si pokecať aj s nasadenou prilbou - v meste, na križovatke,.....


lestic
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Jan 2009, 20:52

Registrovaný: 21 Dec 2008, 18:57
Príspevky: 13
Bydlisko: ddd

Offline
no čo ja viem tak vyklápačka je vhodná na turistiku a dobrá aj v zácpach zaleží kto ako a načom jazdí ja mám N 103 mal som lazera a skušal som schuberta a raroh matisee rs
1.schubert
2.n 103
a ostatné sa nedaju rovnat


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Jan 2009, 21:36
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
ono s tým pohodlím je to ťažké, závisí na konkrétnom kokose. Ja som chcel pôvodne C2, ale keď som to dal na hlavu, tak miestami tlačila a miestami logala. Proste na moju šišku nepasovala, bola nepohodlná. A podobne je to aj s hlučnosťou. len ten istý človek na tej iostej moto vie posúdiť hlučnosť. pri inom štíte, inej rźchlosti, inom posede ti ide vyduch vždy inde, a každá prilba je háklivá na iné prúdenie. tým nechcem povedať, že nie sú tichšie a hlučnejšie prilby, ale veľký vplyv majú aj iné vplyvy


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Jan 2009, 08:19
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
no u me je vyklapecka jedina volba protoze sem obrejlenej.

8)

_________________
R.I.P.Rest In Pain


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Jan 2009, 21:03
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Mirek: je to hodně příjemný, když si ve městech můžeš otevřít - ten vzduch příjemně chladí, nepřehřívá se hlava. A v nižších rychlostech je to perfektní, je to ještě lepší zážitek ze svezení. Třeba taková Orlická magistrála, to je taková kroucenka podél česko-polských hranic, šedesátka je tam povětšinou ažaž a přesně tam si otevřenou helmu užiju nejvíc.
Letos jsem byl na dovolený na jihu a co se pamatuju, tak jsem to v podstatě celý odjel s odklopenou bradou. Bodejť by ne, když tam bylo 35°ve stínu... 8)
Navíc ji nemusíš tak často sundávat; uzavřená helma musí dolů většinou když si chceš s někým prohodit pár slov - tady prostě odklopíš bradu a nejen že ti je vidět ksicht, ale dokonce ti je i rozumět :D
Každopádně doporučuju si ji někde zkusit - třeba v Chlumeckým Bikerscrownu jsem to takhle udělal a světe div se, rovnou jsem ji zaplatil.


Denys
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Jan 2009, 21:45
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 08:06
Príspevky: 132
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Offline
Jsem tři měsíce majitelem SchubertC3.Najeto cca 3000km.Porovnávám s dva roky starou Uvex RS,a letošní Uvex enduro 3v1.Již při výběru jsem váhal mezi naměřenou velikostí 58 a pocitově 56.Vzal jsem menší a stresoval se do první vyjížďky zda nebude malá.Není ,padne jak prdel na hrnec.Váha výborná,rozsah otáčení hlavy výrazně nejlepší.Nemám dlouhý krk a tak s ostatními helmami mám omezené možnosti.U C3 bez omezení.Mlžení plexi jen po krajích,cca 1-2cm s každé strany.Střed zůstává čistý.To je také lepší jak u UVEX.(jízda v mlze i hodiny v dešti).Plexi nezamrzá do -10 st.Výborné ovládání odvětrání.Dobré ovládání plexi.Hlučnost jsem čekal lepší.Do města je to ok,na dálnici určitě na špunty.Ono i udávaných 84db není nic moc(u helem je to však jdena z nejlepších hodnot ).Pro představu si dejte ucho k mičce na nádobí nebo k pračce.U těch je udáváno 50-70db.Od 80db může dojít k poškození sluchu.Hlučnost je ale individuální.Ve většině případů není problém helma,ale turbolence mezi hlavou a rameny.Helma je celkově menší což je příjemné,daň za to je že se před pusu téměř nevejde mikrofon z hendy.Helmu jsem vybíral dva měsíce a vyzkoušel téměř vše co je známé,některé i za jízdy.V mém případě to C3 vyhrála a jsem spokojen.Koupil jsem u Polo při akci -15% to je 425euro.Používám také Scala Rider,bezproblémová komunikace do 100 km,použitelná do 140km(rychlosti).U Pola nebo Louise mají v některé filiálce větrný tunel na zkoušení helem.Povedená pomůcka.

_________________
žít a nechat žít


marwil.senior
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Feb 2009, 12:21
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:04
Príspevky: 208
Bydlisko: praha 5

Offline
Jezdím třetím rokem v nolan 102 ,jak Zajda a jestli budu měnit, tak za nolan 103. Naprostá spokojenost.

_________________
Kdo ji nepoložil,jako by jí neměl.


lubin
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Feb 2009, 16:15
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Okt 2008, 09:32
Príspevky: 187
Bydlisko: králíky okr. Ústí nad Orlicí

Offline
Já jsem si loni na podzim koupil sklopku protože rád nisím brýle a už se těším až jí vyskouším na motorce na nějakou delší trať
Obrázok


Čiko
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Feb 2009, 17:30
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17 Dec 2008, 20:05
Príspevky: 31
Bydlisko: Brno-Bystrc

Offline
ja jezdím v přilbě Caberg 104 Mirage,cena 4900,- Zkoušel sem jich víc,a tahle mi sedla nejlíp.
Kupoval sem ji BikersCrown v Chlumci nad Cidlinou,tam se v ní mužeš i projet než ji koupíš.
Je to parádní výlet do parádního kšeftu :lol:
Obrázok


Čiko
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Feb 2009, 17:33
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17 Dec 2008, 20:05
Príspevky: 31
Bydlisko: Brno-Bystrc

Offline
Joo,ta Caberka má sluneční clonu která fachčí perfektně,takže nepotřebuju brejle 8)


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 10 Feb 2009, 21:01
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
TAK DÍKY VŠEM ZA RADY.UŽ JSEM POŘÍDDIL UPLNĚ NĚCO JINEHO,NEŽ JSEM PUVODNĚ CHTĚL,ALE ZA TY PRACHY NEBER TO. NOVÁ STÁLA NĚJAKÝCH 6.800kč ,JE NA NÍ NAJETO 150KM A KOUPIL JSEM JI ZA 2500kč je to LAZER FIBER PRO FLAME, tak to doufám šit nebude.


Obrázok
Obrázok
Obrázok[/b]


Zajda1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 10 Feb 2009, 21:07
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Dec 2008, 20:35
Príspevky: 1474

Offline
Dobrej kup :wink: Doufám že budeš spokojenej. Přeji ti mnoho úspěšných km s novou helmičkou. A hlavně bez nehody


Denys
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 10 Feb 2009, 21:42
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 08:06
Príspevky: 132
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Offline
Pinlock se nedává na kdejaký nočník a hlavně je to záruka,že se ti nebude mlžit.Klasický antifog mě přestal fungovat na Uvex po dvou sezonách.A v zimě stejně zamrzal.To Pinlock letošní zimu bez výhrad.Pokud ti padne pak je to dobrej kup,ať slouží.

_________________
žít a nechat žít


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 58 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.