Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 07:59


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 09 Apr 2015, 15:31
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Nějaké reference na Nolan N90 ? Přemýšlím o výměně, můj Caberg už má přeci jenom nějakých 8 roků.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice



Reklama


Felix
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 09 Apr 2015, 21:23
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
cafe-racer píše:
Nějaké reference na Nolan N90 ? Přemýšlím o výměně, můj Caberg už má přeci jenom nějakých 8 roků.


N90 mám už cca 5 let a oproti předchozím helmám i poslední klapačce Airoh Mathisse je to výrazný posun k lepšímu, i když s malými výhradami:

klady:
- opravdu funkční protimlžící pinlock (v ceně) - doporučuji zkontrolovat, zda má přilba už nový pinlock se silikonovým lemem. Pod starý typ se dostával prach i při pravidelném dotahování excentrů se časem plexi vzájemně podřely.
- účinné větrání - bradové, vrchní i zadní odtah
- bezproblémové ovládání větraček, vnitřního tmavého plexi i otevírání přilby jednou rukou za jízdy a to i v rukavicích.
- dvojí homologace - možno legálně jezdit s vyklopeným bradovým obloukem. Využívám k jízdě po městě ve velkém vedru.
- dobře mi sedí na hlavě bez viklání, dobře vyvážená, příjemná vystélka, dost místa na uši, brýle bez problémů.
- jednoduché a rychlé sundání a nasazení plexi bez nářadí - na opláchnutí mušího hřbitova z plexi během vyjížďky bezva.
- za 5 let se nic neprošoupalo neulomilo, ani neupadlo. Při troše péče vypadá helma pořád jako nová.

zápory:
- větráním se někdy při jízdě procpe do přilby malá muška
- hlučnost zespodu přilby. Při mých 173cm a orig. plexi na Bulldogovi mi fouká přímo na hlavu. Na jiné moto to není tak markantní.
- nemá dofukování lícnic.
- neumí vařit a neříká mi, jaký sem machr.

V podstatě jsem spokojen, i když jsou lepší klapačky (a taky dražší), např Schubert C3. Dobré hodnocení od majitelů jsem slyšel na novější N104 a taky na starší N103. Nejlepší je helmu vyzkoušet. Dobrý prodejce ti po složení zálohy umožní zkušební jízdu.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 17 Apr 2015, 14:48
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Zdarte, nedávno jsem sem dával takovou svou recenzi na Scorpion EXO 1000. Nakonec jsem ji prodal a pořídil Shark Speed R a musím říct, že je to zase o kus lepší věc. Téhle přilbě už fakt nemám co vytknout ! :-)


ford
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 17 Apr 2015, 20:13

Registrovaný: 12 Apr 2015, 16:46
Príspevky: 164

Offline
já sem kůpil shark S700 creed , na moju hlavu už nic věčího neměli :o)


Geoo
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 18 Apr 2015, 07:50
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Júl 2013, 17:17
Príspevky: 81
Bydlisko: Vysočina

Offline
Já mám 3 roky sharka RSI a spokojenost. Jen možná je až moc sportovní a tak je tam méně místa na uši.

Nebo je možné že mám velké uši :)


Prílohy:
SharkRSIDTone.jpg
SharkRSIDTone.jpg [ 15.25 KiB | Zobrazené 13854 krát ]
Drak-V2
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 19 Apr 2015, 20:33

Registrovaný: 24 Feb 2013, 17:17
Príspevky: 49
Bydlisko: Dobříš

Offline
Nolan 103 - spokojenost,pohodlná,dost tichá,dobře se nasazuje i otvírá, perfektní zapínání,snadná výměna plexi,příprava pro komunikátor.
Arai Astro J - Krásná v barvách motorky, zapínání na D kroužky(hrůza),hůř se do ní leze,nemá sluneční clonu,přemrštěná cena (ale kdy se mi tááák líbila-ty barvy,tvar).

_________________
Sklerozu má jen inteligent - blbec si nemá co pamatovat.


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 03 Jún 2015, 19:40
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Ruský test čínská vs značková helma.
https://youtu.be/W3b2fRieV80
CE není vždy značka kvality, někdy to je ChinaExport


remote
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 03 Jún 2015, 20:12
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
amik píše:
Ruský test čínská vs značková helma.
https://youtu.be/W3b2fRieV80
CE není vždy značka kvality, někdy to je ChinaExport

Tak jsem na to mrknul, ale pochybuju že ty ruský hošani věděj co dělaj.... :P
Helma má absorbovat nějakou ránu a pak má hlavně ochránit hlavu - takže ta první se mi jevila jako dobrá...Ten polystyren má zachytit nejvíc, popř. i prasknout...
Tenhle "test" je prakticky na nic - nějak vedený rány, různou silou. :cry:
No a po bouračce musíš helmu stejně vyměnit...
Jo a na kole mi po bouračce a odeslání helmy výrobci na prozkoumání slevili na nový 30% z ceny.
remote


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 03 Jún 2015, 20:42
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
No nevím, pokud se ti po první ráně rozskočí, další už tlumí jen hlava. A že si nezinkneš jen jednou, když se koulíš, tomu věř. Na netu je hromada videí z pádů. Ten test byl spíš jako vtip, i když svou vypovídací hodnotu má, podle mě, taky.


iKoulee
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 06 Jún 2015, 23:46

Registrovaný: 06 Jan 2015, 13:48
Príspevky: 7

Offline
No ja mam cca 3 mesice Schuberth S2 a musim rict, ze nelituju ani jedne koruny z te nehorazne ceny. :-) Nefouka do ni, nemlzi se ani, kdyz sem tlacil bulika prez parkoviste a to sem funel jak parni lokomotiva. Samotna je ticha, tedka mam nasazene vyssi plexi a stim nejaky aerodynamicky hluk slysim, ale kdyz si stoupnu do stupacek tak jako kdyby to nekdo vypnul. Plus naprosto paradni vetrani.

http://www.motorkari.cz/cestovani/vybav ... 21941.html


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 08 Jún 2015, 12:01
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
... kdyby někdo toužil po nové evolajnce, tak tady je v akci :
http://www.motoin.de/Helmets/Flip-Up-Helmets/Shark-EVOLINE-3-Arona::31333.html?refID=30&language=en&utm_source=criteo&utm_medium=export


Stenly
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 05 Jan 2016, 20:58

Registrovaný: 31 Dec 2015, 15:02
Príspevky: 23
Bydlisko: Roudnice nad Labem

Offline
Ahoj nemáte někdo zkušenost s touto helmou
https://www.gomoto.cz/zbozi/17721-acerb ... -bila.html
líbí se mi to odklápění,teď na převoz jsem měl půjčenou helmu z Lidlu Crivit a je to tragédie ten kravál :)


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 06 Jan 2016, 00:14
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Zdarec. Zkušenosti s touto přilbou nemám, ale z obecných zkušeností z používání různých typů přileb si myslím, že ti tato přilba v odklopeném stavu při větší rychlosti musí snad i urvat hlavu :-D . Ta obrovská mezera na temeni, co tam podle foto vzniká po odklopení, musí nabrat tolik vzduchu, že tě po chvilce jízdy bude minimálně bolet ukrutně za krkem, hůř celé tělo a ruce, protože tě to bude strašně táhnout dozadu a budeš se muset držet řídítek jako klíště. Zvláště na Bulldogovi a naháčovi obecně. A o bolení hlavy díky podle mého velkému hluku vznikajícímu díky její "neaerodinamičnosti" ani nemluvě ... ;-)
Prostě já bych ji nebral, ale tak každého věc a vkus a atd... ;-)


Felix
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 06 Jan 2016, 12:04
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Ouklend píše:
Zdarec. Zkušenosti s touto přilbou nemám, ale z obecných zkušeností z používání různých typů přileb si myslím, že ti tato přilba v odklopeném stavu při větší rychlosti musí snad i urvat hlavu :-D . Ta obrovská mezera na temeni, co tam podle foto vzniká po odklopení, musí nabrat tolik vzduchu, že tě po chvilce jízdy bude minimálně bolet ukrutně za krkem, hůř celé tělo a ruce, protože tě to bude strašně táhnout dozadu a budeš se muset držet řídítek jako klíště. Zvláště na Bulldogovi a naháčovi obecně. A o bolení hlavy díky podle mého velkému hluku vznikajícímu díky její "neaerodinamičnosti" ani nemluvě ... ;-)
Prostě já bych ji nebral, ale tak každého věc a vkus a atd... ;-)


....je to tak. Ta helma vypadá otevřená opravdu prapodivně. Navíc Acerbis se vždy specializoval na enduro/cross přilby, oblečení a doplňky, takže silniční přilbu bych hledal jinde. Pokud chceš levnější klapačku, zkus třeba tuhle:
http://www.ls2.cz/vyklopne-helmy-ls2/LS2-FF370-Easy
Pár známých ji má a jsou spokojeni. Schubert nebo Shoei to sice není, ale v rámci cenové kategorie myslím dobrá volba. 8) Určitě bych hned dokoupil Pinlock (vnitřní fólie omezující mlžení). Stojí sice 799,-, ale na mojí Nolance to funguje perfektně - mohu doporučit :thumbup3: .


Stenly
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 06 Jan 2016, 16:44

Registrovaný: 31 Dec 2015, 15:02
Príspevky: 23
Bydlisko: Roudnice nad Labem

Offline
Dík za rady tak dávám hlasovat :)chci výklopku a asi v této relaci

http://www.primotorbike.com/helma-vyklo ... -d2323.htm

http://www.primotorbike.com/helma-vyklo ... d24661.htm

http://www.primotorbike.com/helma-vyklo ... d55482.htm

http://www.motovsem.cz/cz-detail-793391 ... cerna.html


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.