Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 22:03


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Máj 2013, 23:34
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
break13 píše:
Pro pořádek, origo padáky od Alexe nejsou ani dural, ani hliník a dokonce ani Fe,
ale obyčejná ocel :)
Dělat je delší nemá cenu, tato délka je několikrát ověřená a delší by vypadaly asi blbě.
původní duralové koncovky se tam dobře vyjímají,
ale už jen při pádu ze stojanu se poškodí.
Tak jsem si udělal jiné, na kterých mám gumové konce,
které to chrání i při pádu na místě a při velké rychlosti se utrhnou a pak to klouže po duralu.
viz. dříve
R.


... nooo a opět, jako jiní, ale možná jinak, se tady musím ptát ... A KOMU TÍMTO PŘÍSPĚVKEM PROSPĚJEŠ ??? svému egu ?

za 1.
Pro pořádek, origo padáky od Alexe nejsou ani dural, ani hliník a dokonce ani Fe, ale obyčejná ocel :)

mě je úplně u prdle z čeho to je, pokud to není ze zlata za hrozný peníze a pokud to něco vydrží ... navíc já jako laik, proti tobě multiznalci ze všech možných oborů jako je chemie, elektro, fyzika, mechanika, strojařina a bůhví co všechno ještě nám tady dokazuješ, je mi úplně jedno jestli je to z Fe nebo z z obyčejné ocele, jak píšeš, protože tyhle dvě věci jsou mi úplně lhostejné a laicky je mám úplně za stejné ... navíc pro mě je důležité plnění funkce ...!

za 2.
Dělat je delší nemá cenu, tato délka je několikrát ověřená a delší by vypadaly asi blbě.

kde jsi to nabral tohle? kdo to několikrát ověřil??? hmmm??? mě bulík spadl jen jednou a takřka úplně na místě a to velice nedávno (cca. 3 týdny) a nádrž v háji, tak kde máš to několikeré ověření ??? a že by to o 2 cm delší vypadalo blbě? tak to je mi k smíchu, protože blbě na tom tvým zprzněným bulíkovi vypadá dalších hromadu jiných nepodstatných věcí na rozdíl od tohoto velice podstatného a důležitého padáku !!!! takže jinak, pokud má padák 100% plnit svoji funkci a zachránit nádrž tak 2 cm navíc by bylo to poslední co mě bude z estetického hlediska zajímat, oproti jiným úpravám ... víc nebudu rozebírat ...

za 3.
původní duralové koncovky se tam dobře vyjímají, ale už jen při pádu ze stojanu se poškodí. Tak jsem si udělal jiné, na kterých mám gumové konce, které to chrání i při pádu na místě a při velké rychlosti se utrhnou a pak to klouže po duralu. viz. dříve

ano máš pravdu, koncovka jde do háje, to je snad ale logické každému tady. Asi mi ale něco uniklo... můžeš upřesnit to své " dříve " ? jako třeba vysvětlení, funkčnost, nákres, nebo alespoň fotky atd. té tvé "ochranné" gumy ? kde ? jak? z čeho? a navíc opět laicky pokud tam dám gumový špunkt, který se při velké rychlosti utrhne, jak píšeš, tak k čemu mi tam je? pro nulovou rychlost ?? aby se mi neodřel padák? cha. dobrej nápad. :-D omotáme to třeba izolačkou co? taky dobrej nápad ne? :-D

děkuji



Reklama


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Máj 2013, 09:04

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Ouklende ,
hoď se do klidu a počkej na Wolfa....... nevím proč seš furt tak podebranej a votravuješ prostředí ????
Fe a ocel jsou dva různé pojmy, trochu s nadsázkou jsem se o tom lehce zmínil
Dlouhé jsou dostatečně, myslím originální od Alexe,protože kromě mě to zachránilo nádrž v minulosti i jiným
Místo tlachání jsem před lety zapojil i hlavu a vylepšil "špunty", což při našem osobním setkání pochválil i Alex
A "dříve" znamená, že spoustu zajímavostí se dozvíš, teda pokud opravdu chceš, v historii,
to jinak znamená když se například podíváš na začátek tohoto vlákna :cool2:
R.
PS: ten tvůj příspěvek na velký ploše zase přinesl jen velkou prudu a nic víc!


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Máj 2013, 12:03
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
... potrefená husa nejvíc kejhá. nesnažím se o nic jiného, než to prostředí tady čistit od polopravd, fabulací a chvástacích a nijak nepodložených příspěvků, kterých tu máš bohužel dost ....

abych to shrnul k padákům vzor Alex:

- dlouhé jsou nedostatečně, můžeš se přijet podívat na mou nádrž, nebo Mikiho nádrž ... jinak bych nenavrhoval jejich prodloužení, které tobě vadí z hlediska estetického, což mi přijde v kontrastu s jinými tvými úpravami směšné ... ostatně, pokud budou někdy u někoho ve výrobě, tak myslím, že nebude takový problém, nechat si je vyrobit každý dlouhý jak chce ...
nebo nechat dělat dvě velikosti, standartní pro ty co chtějí riskovat odření, nebo např o 2 cm delší pro ty, co chtějí mít klidný pocit ...
- ano, o vylepšení tu píšeš, neboj většinou vím co a kde se na fóru děje, bohužel ale zůstalo jen u černých písmen na bílé ploše, jak je tady tvým zvykem ... já jsem je u nikoho zatím ještě neviděl a nevím že by krom tvých asi 3 příspěvků o nich byla někde někdy jiná řeč ...
- ano, můj příspěvek je pruda, bohužel, omlouvám se, ale prudit bohužel budu, pokud si tu bude někdo soustavně psát různé návody a doporučení bez zjevných a hmatatelných výsledků nebo další akce, která by přinesla něco i ostatním ... protože jinak Romane je to jen o honění si trika a to tu určitě nikdo slyšet nepotřebuje ... více lidí ti to tady dalo jasně najevo ... jinak si myslím, že každý určitě bude rád za jakékoliv vylepšení a jakýkoliv přínos pro Bulíka a pro fórum, který nějak hmatatelně dopadne ...
- jinak platí co jsem napsal v tom svém příspěvku na velké ploše, z kterého si snad jiní vezmou to podstatné ...
nic víc ...
:wink3: :fing:


bikerman
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Máj 2013, 13:15
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Dec 2009, 14:53
Príspevky: 710
Bydlisko: USTI NAD LABEM-Chlumec

Offline
kucí hned mám hezčí den.....děkuji :thumbup2: :lol2: :thumbup2:

_________________
LÁSKA NA PRVNÍ POHLED - LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Máj 2013, 13:36
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
...a ty neštvi Vašku !!! :bigrin2: :thumbup3:

néé pohoda :wink:

teď jsem se zdravě namotivován snažil necelou hodku jeden padák s Bulíka vypáčit a nešlo to ani náhodou ... když si vzpomenu, jak jsem to tam zabouchával palicí, tak se ani nedivím, v podstatě jsem to čekal :-( ... tak snaha sice byla, ale bohužel ... :-(


jujing
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Máj 2013, 17:09

Registrovaný: 25 Mar 2012, 19:06
Príspevky: 86
Bydlisko: Příbram

Offline
Ouklend píše:
...a ty neštvi Vašku !!! :bigrin2: :thumbup3:

néé pohoda :wink:

teď jsem se zdravě namotivován snažil necelou hodku jeden padák s Bulíka vypáčit a nešlo to ani náhodou ... když si vzpomenu, jak jsem to tam zabouchával palicí, tak se ani nedivím, v podstatě jsem to čekal :-( ... tak snaha sice byla, ale bohužel ... :-(

No aspoň tohle mi pomůže že vim ze tam jsou dany na fest. Jinak tedy pro rejpali pojem FE nebo ocel mi stejně hovno řekne, ale pochopil jsem že to bude asi z nejpoužívanější ocel jakosti 11523 pro ostatní normálně myslím prostě kus železa ;-)


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Máj 2013, 17:42
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
jujing píše:
No aspoň tohle mi pomůže že vim ze tam jsou dany na fest. Jinak tedy pro rejpali pojem FE nebo ocel mi stejně hovno řekne, ale pochopil jsem že to bude asi z nejpoužívanější ocel jakosti 11523 pro ostatní normálně myslím prostě kus železa ;-)


... přesně. tak to taky vidím ... :-)
jediný co bych mohl, jak mě teď napadá, tak sundat tu duralovou (nebo já nevím jakou - pozn. pro jistotu :-) ) zátku a poměřit to na motorce ... pomohlo by to?


MichalBulldog
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Máj 2013, 18:25

Registrovaný: 03 Feb 2013, 19:51
Príspevky: 74
Bydlisko: Sádek u Příbrami

Offline
řešíte to všichni až moc, hádky tohoto typu a slovíčkaření o nesmyslech je nevhodné, někdo něco napíše s nadhledem a nemyslí to třeba doslova a vzniká z toho dohadování kdo měl pravdu a kdo dělá z koho chytrýho nebo tupce -- ps. Zbytečně :)). Ukončete to a nechte to bejt, já si nechám od strýce vysoustružit hliníkový delší kuželkového tvaru a prostě buď to zafunguje nebo ne. Díky předem za ukončení toho dopisovaní a držme všichni při sobě a né proti sobě.


bikerman
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Máj 2013, 18:56
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Dec 2009, 14:53
Príspevky: 710
Bydlisko: USTI NAD LABEM-Chlumec

Offline
MichalBulldog píše:
řešíte to všichni až moc, hádky tohoto typu a slovíčkaření o nesmyslech je nevhodné, někdo něco napíše s nadhledem a nemyslí to třeba doslova a vzniká z toho dohadování kdo měl pravdu a kdo dělá z koho chytrýho nebo tupce -- ps. Zbytečně :)). Ukončete to a nechte to bejt, já si nechám od strýce vysoustružit hliníkový delší kuželkového tvaru a prostě buď to zafunguje nebo ne. Díky předem za ukončení toho dopisovaní a držme všichni při sobě a né proti sobě.



tak tak :thumbup3: :thumbup: :thumbup3: :thumbup: :thumbup3:

_________________
LÁSKA NA PRVNÍ POHLED - LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT


jujing
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Máj 2013, 19:42

Registrovaný: 25 Mar 2012, 19:06
Príspevky: 86
Bydlisko: Příbram

Offline
MichalBulldog píše:
řešíte to všichni až moc, hádky tohoto typu a slovíčkaření o nesmyslech je nevhodné, někdo něco napíše s nadhledem a nemyslí to třeba doslova a vzniká z toho dohadování kdo měl pravdu a kdo dělá z koho chytrýho nebo tupce -- ps. Zbytečně :)). Ukončete to a nechte to bejt, já si nechám od strýce vysoustružit hliníkový delší kuželkového tvaru a prostě buď to zafunguje nebo ne. Díky předem za ukončení toho dopisovaní a držme všichni při sobě a né proti sobě.
hele myslíš že by bylo možný u tebe poměřit tu trubku? A podívat se jak vypadá ta zátka? Já tam mám padaky originál Yamaha a taky tam asi budou násilím narvané dneska jsem se na to koukal a moc se mi to sundavat nechce.. klidně bych se zastavil se šuplerou u tebe...


MichalBulldog
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Máj 2013, 20:01

Registrovaný: 03 Feb 2013, 19:51
Príspevky: 74
Bydlisko: Sádek u Příbrami

Offline
tak dáme sraz někde , já za tebou klidně přijedu , alespoň uslyšim tvůj stroj, připadá mi že moje převodovka je při řazení příliš hlučná abych tam něco neoddělal, kvalty padaj docela dobře ale škrtá to jak kdyby o sinchrony, číslo na mě je : 601333698 stačí sms, já mám teď pořád volno takže čas je :)


jujing
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Máj 2013, 08:55

Registrovaný: 25 Mar 2012, 19:06
Príspevky: 86
Bydlisko: Příbram

Offline
MichalBulldog píše:
tak dáme sraz někde , já za tebou klidně přijedu , alespoň uslyšim tvůj stroj, připadá mi že moje převodovka je při řazení příliš hlučná abych tam něco neoddělal, kvalty padaj docela dobře ale škrtá to jak kdyby o sinchrony, číslo na mě je : 601333698 stačí sms, já mám teď pořád volno takže čas je :)

Do konce týdne se nějak ozvu vyhovovala by mi neděle odpoledne...


MichalBulldog
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Máj 2013, 10:51

Registrovaný: 03 Feb 2013, 19:51
Príspevky: 74
Bydlisko: Sádek u Příbrami

Offline
ok


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Máj 2013, 21:03
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
bez snahy rýpať, len pár info:

- ja som na klasických padol zatiaľ len na mieste - nádrž ostala nepośkodená...

výkres:
- postačuje odmerať vonkajśiu dĺžku a priemer - je moźné bez demontáže
- na bulíkovi bez padákov po odobratí Al záslepky v pohode odmeriate priemer a dĺžku trubky - a podľa neho navrhnúť priemer a dĺžku čapu padáka
- z vnútornej strany bola podložka s osadením - aby držala polohu
spojené - stiahnuté navzájom je pevnostnou imbusovou skrutkou

a na záver - vyrobiť to z Fe by bolo drahšie ako celá motorka - ak odhliadnem od toho, že Fe nezoženiete....
.....všetko ostatné čo bežne kúpite sú rôzne druhy ocele (teda Fe + C + prípadne iné legovacie prídavky)
takźe v pohode z ľubovolnej bežnej normálne opracovateľnej ocele - trieda 19 353, 373...... .. je zbytočné tam dávať niečo pevné - pri páde sa niečo musí bortiť... je lepšie keď to bude padák ako rám....


jujing
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Máj 2013, 21:34

Registrovaný: 25 Mar 2012, 19:06
Príspevky: 86
Bydlisko: Příbram

Offline
Peter BT píše:
bez snahy rýpať, len pár info:

- ja som na klasických padol zatiaľ len na mieste - nádrž ostala nepośkodená...

výkres:
- postačuje odmerať vonkajśiu dĺžku a priemer - je moźné bez demontáže
- na bulíkovi bez padákov po odobratí Al záslepky v pohode odmeriate priemer a dĺžku trubky - a podľa neho navrhnúť priemer a dĺžku čapu padáka
- z vnútornej strany bola podložka s osadením - aby držala polohu
spojené - stiahnuté navzájom je pevnostnou imbusovou skrutkou

a na záver - vyrobiť to z Fe by bolo drahšie ako celá motorka - ak odhliadnem od toho, že Fe nezoženiete....
.....všetko ostatné čo bežne kúpite sú rôzne druhy ocele (teda Fe + C + prípadne iné legovacie prídavky)
takźe v pohode z ľubovolnej bežnej normálne opracovateľnej ocele - trieda 19 353, 373...... .. je zbytočné tam dávať niečo pevné - pri páde sa niečo musí bortiť... je lepšie keď to bude padák ako rám....


tak nějak tak to hodlám udělat ;) pro mě byl zatím největší problém vidět to (na svém mám origo padáky michal ze sádku se nabídli že se u mě zastaví takže o víkendu to snad vyřešíme) jinak co se týče té ocely třida 19 jest býti nástrojovka a ta se blbě shání a a ještě blběji obrábí ;) takže jak jsem psal 11523 zřejmě ;)


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.