Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 29 Apr 2024, 15:01


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Aug 2012, 22:40
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Nové mají kolem 6-6,5 mm takže myslím že jseš na normálním průběhu. Kdyby opotřebení probíhalo lineárně (jako že to tak není), na limitu budeš mít najeto 7328 kilometrů :-) a čtvrtečního výletu se rozhodně bát nemusíš.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice



Reklama


jujing
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Aug 2012, 23:12

Registrovaný: 25 Mar 2012, 19:06
Príspevky: 86
Bydlisko: Příbram

Offline
cafe-racer píše:
Nové mají kolem 6-6,5 mm takže myslím že jseš na normálním průběhu. Kdyby opotřebení probíhalo lineárně (jako že to tak není), na limitu budeš mít najeto 7328 kilometrů :-) a čtvrtečního výletu se rozhodně bát nemusíš.
Tak výlet vydžela :) ale jsem na značkách momentální nájezd cca 6200 km...


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Aug 2012, 06:22
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
To me celkem zklamalo teda
Na stare prez 11 tis. km a to se jelo hodne po dalnici ....


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Aug 2012, 09:41
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Taky jsem překvapenej (nemile). Ojel jsem 2, pokaždé > 10 tisíc včetně dálnic. Co jsi měl obut předtím, a jak ti vydržela ?

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


jujing
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Aug 2012, 13:42

Registrovaný: 25 Mar 2012, 19:06
Príspevky: 86
Bydlisko: Příbram

Offline
já dálnice téměř nejezdím, možná to bude tím... mám ji sježděnou až do krajů nebojím se ji do zataček pokládat... předtím už si nepamatuju co sem měl obuto a hlavně ani nvm jak dlouho vydržela dával ji tam ještě majitel předemnou... možná je to tím že jezdím často jednu trasu kde se rovně moc nesvezu, nvm... každopádně sem čekal že vydrží aspoň 10tis, ale což nedá se nic dělat... letos ji ještě sjezdím asi do uplný nuly a do nový sezony s novou gumou. Přední asi ponechám ta vypada dost slušně....


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 15 Aug 2012, 11:06
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Hodně záleží na stylu jízdy, rozjezdy, to jak používáš zadní brzdu, tlak pneu...

_________________
A.C.A.B.


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 15 Aug 2012, 20:32
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Bridgestone BT023, najeto 11.273km :
Obrázok Obrázok

_________________
A.C.A.B.


jojobulldog
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 29 Aug 2012, 20:35

Registrovaný: 07 Júl 2012, 20:17
Príspevky: 194
Bydlisko: Zákamenné

Offline
Zdravím, ja jazdím na Dunlop Sportmax qualifier2 a sú rovnomerne zodraté po celej ploche. hmmm, popravde som to takto ešte nevidel.Len nechápem ako to ten talian čo mal BT predomnou nohol sklopiť až na doraz.


jujing
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 29 Aug 2012, 20:55

Registrovaný: 25 Mar 2012, 19:06
Príspevky: 86
Bydlisko: Příbram

Offline
jojobulldog píše:
Zdravím, ja jazdím na Dunlop Sportmax qualifier2 a sú rovnomerne zodraté po celej ploche. hmmm, popravde som to takto ešte nevidel.Len nechápem ako to ten talian čo mal BT predomnou nohol sklopiť až na doraz.
věř tomu že zas takový problém to není :) mám je taky sjetý až do krajů ;)


remote
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 31 Aug 2012, 17:56
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
Jedinýho koho znám, že má ojetý gumy až na hranu, je Stonemen :lol:
Právě jsem zjistil, že na svý Metzelerce Z8 mám skoro 4 t, a vypadá docela dobře proti BT23 loni. Ale to jsem ještě neměl Hyperpro, co mám letos, takže asi dobrý :thumbup3:
Jinak jsem včera natrefil týpka na MT 01, dali jsme řeč, a ten tvrdil, že si Metz na dvě směsi nehraje, řeší to nějakou směsí pod drátama... :cry: .
No, jestli to je pravda nevím, ale Z8 se chová do zatáček úplně jinak než BT23 - tam jsem se ve dvou dostal až cca 1 cm od okraje, což u Metze nějak nejde. Necítím tu správnou přilnavost, ale třeba je to stářím a bojím se to klopit :mrgreen: .
P.S. : prosím pražské pnematikové odborníky aby se zdrželi svých odborných rad, kterým nebudu schopen porozumět :wink:
remote


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 31 Aug 2012, 19:50
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
remote píše:
Jedinýho koho znám, že má ojetý gumy až na hranu, je Stonemen :lol:
Právě jsem zjistil, že na svý Metzelerce Z8 mám skoro 4 t, a vypadá docela dobře proti BT23 loni. Ale to jsem ještě neměl Hyperpro, co mám letos, takže asi dobrý :thumbup3:
Jinak jsem včera natrefil týpka na MT 01, dali jsme řeč, a ten tvrdil, že si Metz na dvě směsi nehraje, řeší to nějakou směsí pod drátama... :cry: .
No, jestli to je pravda nevím, ale Z8 se chová do zatáček úplně jinak než BT23 - tam jsem se ve dvou dostal až cca 1 cm od okraje, což u Metze nějak nejde. Necítím tu správnou přilnavost, ale třeba je to stářím a bojím se to klopit :mrgreen: .
P.S. : prosím pražské pnematikové odborníky aby se zdrželi svých odborných rad, kterým nebudu schopen porozumět :wink:
remote

Děkuju za uznání, ale určitě nejsem jediný... :wink:
Jinak to klopení není "jen" o typu směsi na gumě,ale velikou roli hraje i tvar pneu,myslím tím jestli je guma tvarovaná více do špice (jde líp do zatáček) nebo víc do placky... Proto si myslím, že různé pneu vpředu a vzadu rozhodí právě ty vlastnosti jedné nebo druhé pneu od jiného výrobce a typu... Vím,že když vezmu gumu třeba BT023, tak mám jistotu že odezva od předního kola bude v souladu s kolem zadním... :wink:

_________________
A.C.A.B.


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 31 Aug 2012, 20:46
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
[quote="remote"]Jedinýho koho znám, že má ojetý gumy až na hranu, je Stonemen :lol:

Přidávám se do klubu; pokud není mokro, mám většinou ometeno až ke krajům na obou stranách (ale stupačkama neškrtám). Na správné silnici umí Bulldog udělat na zadní gumě i pěkné žmolky, jak jí pod plynem dává zatopit :-)

A na nedávné vyjížďce jsem Pjotrovi tak tak stačil, takže mám za to že se toho mezi náma najde vícero. Třeba to někdy budeme mít možnost ověřit i v praxi...


jujing
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Sep 2012, 08:19

Registrovaný: 25 Mar 2012, 19:06
Príspevky: 86
Bydlisko: Příbram

Offline
tak jestli tady někdo škrtá stupačka o asfalt i na mokru tak skutečně není normální :) ale jinak na suchu běžně jdu až do stupaček a nějak mně to nevyvádí z míry dřív sem se toho bál ale na motoškole sem si to všechno v klidu vyzkoušel zjistil sem že i když drhnu stupačku tak se nic neděje a Bulda drží jak přibitej od tý doby to nepovažuju za nic strašnýho :)


remote
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Sep 2012, 18:52
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
Pokud škrtáte stupačkama asi jste borci :shock: , na to já nemám, takže do klubu nechci.
Teď vážně, jezdím ve dvou, tam to tak pokládat nejde. Když jsem občas jel s někým na druhý motce, tak ten dotyčnej po nejaký době začal "závodit". No a z pohodový vyjížďky pak nic nebylo. Takže jezdím sám ( tedy sami ), a tempo, směr a cíl je jen na mě...ale to je asi do jiný diskuze.
remote


jojobulldog
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Sep 2012, 19:00

Registrovaný: 07 Júl 2012, 20:17
Príspevky: 194
Bydlisko: Zákamenné

Offline
Tak to si na tom podobne ako ja. Najlepšie sa mi jazdí osamote, idem kam chcem, akou rýchlosťou chcem...... o stúpačky neškrkám, na pneu som tak pol cenťáka od kraja. Viac mi to sebazáchova nedovolí sklopiť.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 76 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.