Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 10 Máj 2024, 01:49


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Zajda1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Sep 2009, 19:25
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Dec 2008, 20:35
Príspevky: 1474

Offline
Četl jsem na GSX foru že nejlepší než Dunlop Roadsmart jsou BT021. Aspoň soudí podle životnosti na GSXu. Sám ji tam mám a jsem maximálně spokojenej. Dunlop Roadsmart vydží na gsx max 6000km. BT021 až 10tis km. Na bullíkovi by BT021 musela vydržet 15tis km a vejš. Jel jsem na sraz v lijáku a celou cestu ve vodě a ani jednou neustřelila. Mám na ní najeto osobně 2800 km a musím říct že i ve velkém náklonu drží jak přibytá. Mám ji sjetou až na hranu :wink:



Reklama


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Sep 2009, 20:12
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
No neviem, zajdo, osobnú skúsenosť s BT nemám, ale čo som čítal, bolo tam viac mínusov ako plusov. V plusoch bola životnosť, ale vraj sú tvrdé ako na traktor. Ale dávam len tak ako som kúpil. V každom prípade na životnosť sa nikto nesťažoval, ale životnosť je pre mňa na moto pneu to menej podstatné


Zajda1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Sep 2009, 21:28
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Dec 2008, 20:35
Príspevky: 1474

Offline
Peter BT píše:
No neviem, zajdo, osobnú skúsenosť s BT nemám, ale čo som čítal, bolo tam viac mínusov ako plusov. V plusoch bola životnosť, ale vraj sú tvrdé ako na traktor. Ale dávam len tak ako som kúpil. V každom prípade na životnosť sa nikto nesťažoval, ale životnosť je pre mňa na moto pneu to menej podstatné

Asi je to věc názoru a uživatele. Na gsxo to doporučuje nejvíc lidí. Já jsem spokojenej, zatím. Tvrdá je dost. Jedině kdy mě vadí její tvrdost je ta, že než se zahřeje. Jinak je v poho. Taky asi záleží na motorce na kterou se to dává. Jelikož gsx je váhově stejný jak bullda, tak jsem si myslel že by to taky nebylo špatný to tam dát.


Pjotr
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Sep 2009, 06:52
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Mar 2009, 18:40
Príspevky: 482
Bydlisko: podkrkonoší

Offline
Peter BT píše:
tak to napíš, ako sa ti pozdávajú. Kamarát na CBF1000 ich má túto sezónu a chváli ich. A to jazdí dosť divočinu. Takže som zvedavý, aké je to na bulíkovi


Dunlop Roadsmart: Maximální spokojenost, jak jsem psal nahoře. Na jaře tam jdou znovu.


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 14 Sep 2009, 10:31

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Peter BT píše:
No neviem, zajdo, osobnú skúsenosť s BT nemám, ale čo som čítal, bolo tam viac mínusov ako plusov. V plusoch bola životnosť, ale vraj sú tvrdé ako na traktor. Ale dávam len tak ako som kúpil. V každom prípade na životnosť sa nikto nesťažoval, ale životnosť je pre mňa na moto pneu to menej podstatné

Před měsícem jsem vyhodil přední BT020 a byla dost děsná:
najeto víc jak 7000 já (koupil jsem to už s jetými gumami), ale byla ojetá hranatě a guma byla jako zpuchřelá s drobnými trhlinami !
v podélném směru byla zubatá a to dost, vysvětlením může být moje dost ostré brzdění na předek, podvozek je OK.
Jízdně v zatáčkách nejistý pocit , takže již nikdy více!!!
Nasadil jsem Metzeler Z6 radial steel a lépěji to jde do náklonu a v testech vychází nejlepší na mokro.
Jediné mínus je , že na nezpevněných vozovkách to neskutečně mlátí s řidítkama :(

Na zadku dojíždím taky BT020 (taky víc jak 7000)a tam je pěkně do kulata a guma je v pohodě měkká a bez trhlin.
Na konci sezóny dostane zasloužený burnout a v garáži už na její místo čeká DUNLOP 220 :-)
R.


MIRAS
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 21 Sep 2009, 19:15
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31 Okt 2008, 14:27
Príspevky: 621
Bydlisko: HUMPOLEC

Offline
V časopisu MOTOCYKL č.10 vyšel test pneu. Pneu testovali na Suzuki Bandit 1250 S a testovány byly tyto značky.
Avon VP2 sport
Dunlop roadsmart
Metzeler roadtec Z6 interact
Michelin pilot road2 2CT
Pirelli angel ST


O 1 místo se podělily Dunlop a Michelin
3 místo Mezeler
4 místo Pirelli
5 místo Avon

Dunlop prvotřídní na suchu a velmi dobrý výkon na mokru.

Michelin vynikající vlastnosti na mokru a jízdní vlastnosti ve 2.

Mezeler nedokáží přesvědčit, zvláště těžkopádné chování při nájezdu do zatáčky.

Pirelli mají dobrou odezvu a přesnost řízení, které však na mokru zaostává za Metzelery.

Avon sportovní pneu na sucho na mokru problematické


Bridgestone nedodala pneu včas a proto museli použít pneu se skladu,ten však neodpovídal aktuálnímu tech. stavu cestovního obutí Bridgestone, proto bylo využit pouze k srovnávacím účelům. Starší verze BT 021 označená VDB (nová má označení VDD)přesvědčila dobrou odezvou a přilnavostí,působila však líněji při nájezdu do zatáčky a při jízdě ve 2 se projevovalo silnější pohupování. Na mokré trati úzká mezní oblast a spontánní přechod do smyku.

Toto jsem pouze vyčetl a třeba to někomu pomůže při výběru pneu.

Jo a loni obsadily 1. místo Michelin a 2.místo Dunlop, ale na podstatně lehčí CBR 600RR.


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 21 Sep 2009, 19:25
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Jo jo,taky jsem to četl,uvidíme po tom našem testování jak to dopadne... :wink: :D

_________________
A.C.A.B.


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Sep 2009, 19:52

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
No taky jsem četl několik zahraničních testů a kdo by to řekl,
v každé zemi vyhrály jiný pneumatiky a to jsou testy určitě naprosto nestranné (v Německu Metzeler, v Itálii Pireli......)
Já tvrdím, že na předek jsou naprosto nejlepší Metzeler MEZ6 (dostal jsem jí zadarmo) no a na zadek určitě Dunlop D220 tu jsem měl za čtvrtinu ceny ,
takže já osobně mám naprosto jasno :lol: :lol: :lol: :lol:
R.


MIRAS
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Sep 2009, 20:17
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31 Okt 2008, 14:27
Príspevky: 621
Bydlisko: HUMPOLEC

Offline
Ono je asi fakt, že dnes se dá koupit úplně všechno. Ale asi taky záleží na jakých strojích to testují.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Sep 2009, 20:26
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
break13 píše:
No taky jsem četl několik zahraničních testů a kdo by to řekl,
v každé zemi vyhrály jiný pneumatiky a to jsou testy určitě naprosto nestranné (v Německu Metzeler, v Itálii Pireli......)
Já tvrdím, že na předek jsou naprosto nejlepší Metzeler MEZ6 (dostal jsem jí zadarmo) no a na zadek určitě Dunlop D220 tu jsem měl za čtvrtinu ceny ,
takže já osobně mám naprosto jasno :lol: :lol: :lol: :lol:
R.


mnó tak takový pnojumatiky by u mě vyhráli taky na celé čáře ... :wink:


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Sep 2009, 09:13

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Ouklend píše:
mnó tak takový pnojumatiky by u mě vyhráli taky na celé čáře ... :wink:

To víš, když nějakej ortodoxní DUCATIsta nesnese na svém stroji německé šlápoty, tak někdo na tom holt vydělá :lol: :lol: :lol:
R.


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Sep 2009, 09:40
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
ako som tu už písal, mám tento rok Metzeler sportec M3. Zatiaľ maximálna spokojnosť, motorka je značne kľudnejšia a ovládatelnejšia ako s predchádzajúcimi.

V nedeľu sme sa boli zo synom potrápiť na motardovo-motokárovom okruhu v Dunajskej Strede. platí sa tam 20EUR za deň, striedali sme sa motokáry a motorky po 20 minútach.

Na okruhu som bol prvý krát, a priznám, že som toho mal po 20 minútach jazdy dosť, a keď som zastavil, tak sa syn smial, že som konečne zahrial pneumatiky. Boli totál horúce, úplne mäkké a lepkavé, dali sa prstom odštipávať z neho kúsky. Ale držali ako čert

syn bol na svojej 125XR na Mitaskách gumách, odjazdil ich až na krajné štuple, držali tiež v pohode, akurát sa mu čudovali, že na takých gumách sa dá jazdiť na okruhu. asi sa dá, mňa v zakrutách dostal.


Zajda1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Sep 2009, 20:26
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Dec 2008, 20:35
Príspevky: 1474

Offline
http://www.hamletovygumy.net/testy/Moto ... T_Test.pdf


durinkos
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Okt 2009, 13:02

Registrovaný: 29 Apr 2009, 20:12
Príspevky: 118
Bydlisko: Puchov

Offline
a co tak gumy DUNLOP QUALIFIER. su to sportove dvoj zmesove gumy a neviem aku mozu mat zivotnost. asi ich vyskusam a hodim tam asi tu 180tku


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Okt 2009, 16:30

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Mám teď aktuální nepříjemnou zkušenost se zadní gumou,
měl jsem Bridgi BT020 akorát na TWI indikátorech a stále v pohodě
no a cestou z Jeseníků mi hradecká dálnice sežrala totálně běhoun
a jsem na vnitřní konstrukci gumy. Zmizelo po 100km 140km/h rychlosti
cca 3mm materiálu :x
R.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 124 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.