Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 05:43


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Peter BT
Poslať  Predmet príspevku: Bulldog - jazdné vlastnosti  |  Napísal: 30 Sep 2008, 20:38
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
Nazdar chlapci

hoďte sem vaše skúsenosti, ako sa dá s bulldogom ísť do zákruty.
Ja ako samouk mám asi trocha viac strachu to v zákrute naklopiť, takže som na každej zatáčkovitej ceste vďačným terčom svojho syna na XR125, ktorý mizne nenávratne v diaľke. Aspoň že sú aj rovnejšie úseky a tu ho dobieham. Keď ale dostane väčšiu moto, asi ho už nestretnem :D .

mám zbytočný rešpekt, alebo sa len bojím podšmyknutia ?
Boli ste už niekto na zemi?



Reklama


Denys
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Sep 2008, 21:00
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 08:06
Príspevky: 132
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Offline
Myslím ,že na XR125 ti to bude syn dávat v zatáčkách vždy.To je marná snaha.Viděl jsem v bazaru Bulldoga ,který měl stupačky komplet zbroušený.Takže náklon je jistě možný.Nejsem si jist ,jestli je to ale správný moto na broušení kolen.Mám raději klidnou jízdu s vědomím mentální převahy.

_________________
žít a nechat žít


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Sep 2008, 21:19
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Mě se zdá,že jde do zatáček nádherně,ale na kolínko nejezdím. Je to taky hodně o gumách. :wink:


marwil.senior
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Sep 2008, 21:30
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:04
Príspevky: 208
Bydlisko: praha 5

Offline
Přiznám se bez mučení-položl jsem ji 2x ,ale v malé rychlosti a skoro stejně na levou stranu. A mužu Ti říct, žeje to takovej šrumec, že ležíš a ani nemrkneš .Stačí když třeba dobrzďuješ přední a nevšimneš si, že je na silnici místeško se štěrkem či pískem o rozměru 40x70cm.Asi by se šikla ABS.
Jak ti blokne přední na tom sjrajtu,tak ležíš.

_________________
Kdo ji nepoložil,jako by jí neměl.


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Sep 2008, 22:19
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
Do zatáček to jde samo a přesto že kolínka taky nedávám,tak botama sem tam škrtám-je to jen o psychice a respektu z hmotnosti stroje.Zajímavé je že plně naložený jede jak po kolejích.

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


BranoB
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Sep 2008, 23:16
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 14:22
Príspevky: 243
Bydlisko: Brno

Offline
Denys píše:
Myslím ,že na XR125 ti to bude syn dávat v zatáčkách vždy.To je marná snaha.

Hlasim sa ako syn :)
Nemyslim, ze marna snaha.. V meste je to ine, tam ta moja 125 ide nenormalne, ale v takych miernych serpentinach neni mozne, aby ste ma na bulldogoch nedohnali.. klopit to viem skoro na stupacku, chyba mi uz fakt len malicko, ale predsalen mi to ide max 100, a trva tak 10 minut dobreho vetra, aby som sa na tu rychlost dostal :lol:

Z toho co mam z tatina odsledovane, sa mi zda, ze brzdi pred zakrutou a do zakruty uz ide bez brzdy, co je myslim fajn.. Ale v zakrute nechava zatvoreny plyn, aj ked by netrebalo... Tie dva obrovkse valce brzdia nenormalne aj bez brzd,takze treba proste ten plyn podrzat :)

_________________
Aprilia SMV 750 Dorsoduro


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Okt 2008, 07:08
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
no nevim nejsem strelec ale uz sem se naucil davat spicky bot na stupacku jinak bych o ne prisel
bull drzi jak pribitej.a ze zkusenosti kdyz sem se vyhejbal autu co mi tam vjelo tak ve dvou stupacka celkem slusne dostala za usi a drzelo to furt stejne dobre.ale normalne na to v provozu nemam nervy.

_________________
R.I.P.Rest In Pain


Denys
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Okt 2008, 18:03
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 08:06
Príspevky: 132
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Offline
Měl jsem na mysli opravdu jen ty zatáčky.Částí tím,že je XR obratnější a částí tím ,že má člověk od určitého věku kapku odpovědnosti.V českých závodech Supermota jsem viděl 17 letého borce na 125jak poráží ostatní na 400.Zase část v obratnosti a část v hlavě.

_________________
žít a nechat žít


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku: Bulldog-jizdni vlastnosti  |  Napísal: 02 Okt 2008, 06:38

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
Ahoj,
podle me se Bulldog nemusi do zatacek nutit, da se polozit skoro na ucho. Parkrat jsem si projel napr. trat Ecce Homo a muzu rict,ze jizda s nim je perfektni. Preklapeni je bez problemu. Ze zacatku se mi zdalo nastaveni trochu tvrde,po delsi jizde me svinsky bolela zapesti a tak jsem povolil predek o 1 stupen. Jenze letos v kvetnu pri dobrzdovani v asi 30 km/h, a to nebylo nijak intenzivni brzdeni, se predni kolo zablokovalo, riditka sla nastorc a byl z toho takovy mensi highsider, nastesti to jak obycejne odnesla nadrz. A taky trochu moje koleno. Oboji je uz v poradku, nadrz stala 4000. Preventivne jsem predni tlumice zase utahl o ten 1 stupen a davam ted vic bacha. Nicmene si myslim, ze na vine byl snad nejaky sajrajt na ceste, protoze kratce predtim prselo, i kdyz silnice byla jiz sucha.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Okt 2008, 15:41
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
.........a na které čárce od vrchu to máte chlapi nastavené ty přední šavle?


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Okt 2008, 16:09

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
Ja mam na 5,5, ale nejsem si 100%jisty,nejsem doma. Ale jak jsme to ted probirali s marwilem-seniorem ty nase bouracky, tak jedna zrada tu je. Pri rychlem brzdeni jdou predni tlumice moc brzo na doraz a kolo nekopiruje poradne cestu. Pak v momente nez stacite zareagovat jde predek do smyku a to podstatne drive nez by odpovidalo adhezi normalni pneumatiky. V testu Buldoka v Motocyklu nebo v Supermotu bylo tohle zmineno, charakteristika tlumicu asi neni to prave orechove. Proto jsem tlumice po bouracce znovu utahl ze 4.5 na 5.5 a zbytek roku jsem daval vic bacha. Ale na predni kolo bych asi Buldoka nepostavil, to bych na 100% skoncil zase na hube. :(


aiko
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Okt 2008, 07:53
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Okt 2008, 06:58
Príspevky: 43
Bydlisko: Suchohrad

Offline
Ahoj chlapi, taktiež som videl obrusené stupačky na Bulldogovi a ked som si ho kúpil tak mi to nedalo a musel som to vyskúšat aj ja. Našiel som prázdny kruháč a skúšal som. Najprv pomaly a stále som zrýchľoval až sa stupačka prvý krát dotkla zeme. Po dlhšom tréningu mi to pripadalo normálne a na náklon som si zvykol. Sériové gumy držia super a podvozok tiež. Prednú vidlu som mal nastavenú na prvú drážku, ale zdalo sa mi to moc tvrdé. Tak som podľa manuálu nastavil vidlu na základné sériové nastavenie a tak isto aj zadný tlmic. Ide mi hlavne o pohodlie pri cestovaní, ale aj s takýmto nastavením viem bez problémov brúsit stupačky. Nie som žiadny strelec, aj ked to mám v znamení, ale zátačky si rád vychutnávam v náklone a to sa na Bulldogovi dá krásne.


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Okt 2008, 08:01
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
aiko píše:
Ahoj chlapi, taktiež som videl obrusené stupačky na Bulldogovi a ked som si ho kúpil tak mi to nedalo a musel som to vyskúšat aj ja. Našiel som prázdny kruháč a skúšal som. Najprv pomaly a stále som zrýchľoval až sa stupačka prvý krát dotkla zeme. Po dlhšom tréningu mi to pripadalo normálne a na náklon som si zvykol. Sériové gumy držia super a podvozok tiež. Prednú vidlu som mal nastavenú na prvú drážku, ale zdalo sa mi to moc tvrdé. Tak som podľa manuálu nastavil vidlu na základné sériové nastavenie a tak isto aj zadný tlmic. Ide mi hlavne o pohodlie pri cestovaní, ale aj s takýmto nastavením viem bez problémov brúsit stupačky. Nie som žiadny strelec, aj ked to mám v znamení, ale zátačky si rád vychutnávam v náklone a to sa na Bulldogovi dá krásne.


vitaj aiko
tento spôsob testovania sa mi páči. máme jeden kruháč kúsok od nemocnice, tak to tam budem musieť skúsiť :D


BranoB
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Okt 2008, 15:44
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 14:22
Príspevky: 243
Bydlisko: Brno

Offline
lenze ten nas kruhac ma priemer 4 metre a to teda nic moc :D ja tam na mojej XR viem ist tak max na polovici plynu na dvojke, tam to radsej neskusaj, lebo pojdes tak pomaly, ze sa zvalis :D

_________________
Aprilia SMV 750 Dorsoduro


Kordy
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 26 Apr 2010, 13:15
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Nov 2009, 16:00
Príspevky: 289
Bydlisko: Humpolec

Offline
Nu hoši, včera jsem se skoro rozklepnul právě kvůli klopení. Musel jsem zatáčku projet rovně. Najednou jsem prostě ztuhnul a dostal strach se nahnout (naštěstí jsem jel 40, tak jsem to ustál).Nevím, ale prostě mi to najednou přestalo jít. Kámoši na 350(který se vlněj nehorázně) mě předjížděj v zatáčkách po vnější straně, mají poloviční úhel s vozovkou a já prostě víc nemůžu.Máte to někdo taky????Co s tím???Četl jsem že se to stává začátečníkům, jenže já už se blížím 100 000 km.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.