Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 06:57


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
aiko
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Júl 2009, 21:25
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Okt 2008, 06:58
Príspevky: 43
Bydlisko: Suchohrad

Offline
Ja pouzivam, odstranovac hmyzu sharon. Ale myslim, ze ostatne znacky odstranovacov hmyzu su rovnake. Nastriekam na prilbu, (svetlo, predne tlmice, atd...) a po pol minutke utriem suchou handrou, ktora je po ruke. Odstranovac riedim 1:1 s vodou a jedna flasa (0,5l) mi vydrzi skoro celu sezonu. Na pumpe to riesim tak, ze sklo na prilbe oplujem a ocistim tymi bielimi papierovymi handrami zo stojanu :-)

_________________
Čert nikdy nespí!



Reklama


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Júl 2009, 09:10
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
chlapci, len jedna skúsenosť z práce - lieh poškodzuje povrchovú vrstvu plexy. vytvárajú sa tam mikrotrhlinky, zhoršuje sa optika materiálu. takže čistiace prostriedky s obsahom liehu síce fungujú dobre, ale časom vzniká na materiály sieť miniatúrnych trhlín.
Objavuje sa to postupne, takže si na to možno zvyknúť, ale videnie sa urćite zhorśuje, hlavne v protisvetle /slnko, alebo autá večer oproti/


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Júl 2009, 09:19

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
Nepouzivam zadnou chemii krome maleho mnozstvi saponatu a gumovou houbu,ktera spolehlive odstrani hmyz z plexi. U Cabergu mi temer okamzite zmizel antifog, proto ho 2 - 3x ze sezonu obnovuju pomoci spreje.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Júl 2009, 10:47
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Zdenek Marciniszyn píše:
Nepouzivam zadnou chemii krome maleho mnozstvi saponatu a gumovou houbu,ktera spolehlive odstrani hmyz z plexi. U Cabergu mi temer okamzite zmizel antifog, proto ho 2 - 3x ze sezonu obnovuju pomoci spreje.


co je to prosím tě antifog (trošku tuším co by to mohlo být) a jakým sprejem ho obnovuješ ...


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Júl 2009, 11:10
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
je to taký nános z vnútornej strany, ktorý zamedzuje zahmlievaniu skla. Z počutia viem, že na niektorých prilbách to stráca účinnosť. Otázka len je, či je to problém výroby alebo ošetrovania

U mňa - 2 prilby shark evoline /ja aj syn/ - po 2 rokoch používania žiadny problém, je pravda, že na priezor mám vyčlenenú jemnú handričku a z vnútra umývam výhradne vlažnou vodou bez chémie.


alex227
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Júl 2009, 11:53
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Feb 2009, 14:20
Príspevky: 480
Bydlisko: Vysočina

Offline
Nejlepší antifog (dle testů v médiích) je PINLOCK http://www.pinlock.com/index2.htm - u Nolanu v sérii :lol:

_________________
Kolik třešní, tolik višní...


Pjotr
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Júl 2009, 12:37
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Mar 2009, 18:40
Príspevky: 482
Bydlisko: podkrkonoší

Offline
Proti zamlžování používá i Nolan dvojité plexi. Rozhodně funguje. U integrálky jsem však měl problém, že se do krajů mezi obě plexi dostal drobný prach a plexi se dřelo (po půl roce, 10 000km). Je to ale asi problém konkrétního typu. Kamarád má od Nolanu vyklápěčku 103ku a problém s tím nemá. Alex tuším řikal, že taky bez problému.
Jinak jezdím bez antifogu. Když se mlží, tak pootevřu. Pravda ale je, že "průvan" uvnitř není dlouhodobě příjemnej.
Jinak myji pouze pod tekoucí vodou, případně trochu mýdla na ruce. Jak jsem psal.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Júl 2009, 12:39
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
to Milan:

díky. myslel jsem si to, že to bude něco proti mlžení skla. to ale není můj problém. plexi se mi vůbec nemlží protože mi do té mé helmy tak hodně fouká, že se to snad nikdy ani zamlžit nemůže :lol:

a když jedu moc pomalu nebo stojím, tak ji vyklopím, nebo zvednu plexi ...


stonemen
Poslať  Predmet príspevku: Re: Čištění hledí přilby  |  Napísal: 23 Júl 2009, 19:32
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Ouklend píše:
děkuji za super tip. fakt to funguje naprosto dokonale a bez chyby. přejíždím s tím i ten muší sajrajt na kůži ... :)

Není zač,já jen že ty ubrousky bodnou i jinak tak proč nevyužít veškerý jejich potenciál :wink:

_________________
A.C.A.B.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.