Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 25 Apr 2024, 20:54


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Ouklend
Poslať  Predmet príspevku: Telefonování  |  Napísal: 02 Júl 2009, 07:48
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Ahoj Bulldoci.

Dovolil jsem si založit toto téma, protože bych byl rád za vaše nápady. V současnosti řeším jednu věc, která většině z vás určitě přijde, jako úplná blbost, nic méně se musím bohužel zabývat i tímto mím problémkem a jsem si vědom, že určitě spousta z vás toto vůbec neřeší.

Protože jsem si nekoupil helmu s blútúth, čehož teď celkem lituji, tak vymýšlím, jak do helmy nabastlit sluchátka s mikrofonem, neboli drátovou handsfree od mobilu. Origo špunty mi v uších nedrží a pod helmou dělají paseku. Musím být téměř pořád na mobilu a při popojížďkách s Buldou to nejde. Neslyším zvonění, necítím vibrace, zkrátka nic, nevím že mobil zvoní. A když to náhodou zjistím, tak než ho vydoloju z kapes atd., tak je pozdě. Je mi jasné, že za jízdy se při tom burácivým štěkotu telefonovat nedá, ale potřebuju slyšet, že mi zvoní mobil, abych zastavil, vyklopil helmu a přes integrovaná sluchátka a mikrofon telefon vyřídil.

Bohužel to mám tak blbě zařízený a pokud to nevyřeším, tak se snad na Buldovi ani neprojedu ... :D

P.S.: Současně bych samozřejmě sluchátka využil i na poslech mp3 z mobilu. Včera jsem to zkusil a celkem to jde ...



Reklama


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Júl 2009, 08:52
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
Nazdar,
ja som to riešil kúpou sady scala rider Q2 - je to BT sada, vieš kúpiť 1 ks alebo sadu 2, čo je lacnejšie. dokáže to riešiť intercom medzi ďalšími dvoma sadami, BT prepojenie na telefón alebo navigáciu, má to v sebe rádio s predvoľbami. pri telefóne podporuje hlasovú voľbu a ovládanie hlasom, treba pri tom dbať na hluk v prilbe.
ja to najviac využívam ako intercom buď s manźelkou na zadnom sedadle, alebo so synom na druhej motorke. výdrž bateriek je v pohode celodenný výjazd, pričom prekecáme prakticky celý čas.
hierarchia hovorov je riešená tak, že telefón má prednosť, aj keď kecáš s iným, preruší ťa to.
Q2 má 2 sluchátka, mikrofón na ohybnej tyčke, takže aj keď más vyklápačku, mikrofón ti ostáva na mieste. rozhovor tak do 120-140 nie je problém, záleží samozrejme na prilbe a veternom štítku, aby ti nehádzal vzduch rovno pod prilbu. niekedy je lepšie bez veterného štítu ako so zlou výškou.
prvý rok sme to mali v jetkách, teraz v dvoch Shark-evoline a v jednej integrále. inštalácia je jednoduchá, žiadne vrtanie, alebo tak, kábliky som vložil pod výstelku. Najviac trvalo nájsť najlepšiu polohu na sluchátka - uchytené sú len suchým zipsom - sú ploché, nezavadzajú


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Júl 2009, 09:04
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
tak to mě nenapadlo. díky za tipa. zní to dost dobře. navíc tu sadu máš pořád k dispozici a v případě výměny helmy to jen přehodíš. zkusím to pohledat. jen doufám, že to nebude moc drahé ...


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Júl 2009, 09:39
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
asi jsi myslel toto:

http://www.mshop.cz/koupit/scalariderq2/bluetooth/cardo/cardo-scala-rider-q2/

http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2042

akorát mě mrzí, že je to sada jen pro jednu helmu ... za ty prachy to mohlo být pro 2 helmy ... to bych asi do toho šel ...


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Júl 2009, 10:11
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
mne sa to osvedčilo, mal som najprv scala rider team - sada na dve helmy, ale dosah tak do 25-30metrov. Teraz mám dve sady Q2, kupoval som asi vlani u louisa ako sadu dvoch, je tam lepšia cena a obe sú rovnocenné s komplet výbavou

ináč niekto to ponúkal aj tu na fóre, že k tomu má prístup a bola ak si pamätám vtedy dobrá cena


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Júl 2009, 10:21
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Peter BT píše:
mne sa to osvedčilo, mal som najprv scala rider team - sada na dve helmy, ale dosah tak do 25-30metrov. Teraz mám dve sady Q2, kupoval som asi vlani u louisa ako sadu dvoch, je tam lepšia cena a obe sú rovnocenné s komplet výbavou

ináč niekto to ponúkal aj tu na fóre, že k tomu má prístup a bola ak si pamätám vtedy dobrá cena


nevíš kdo a kde to nabízel?


samotář47
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Júl 2009, 10:44

Registrovaný: 15 Feb 2009, 09:05
Príspevky: 81

Offline
Pokud si na vyhledavači Seznamu zadáte Intercom,nabídne vám nespočetnou řadu těchto zařízení v různých cenových hladinách.Já osobně mám "Bletooth do helmy - interphone TWIN PACK" sadu pro 2 přilby.Cena 6500.-Kč.Zkušenosti velmi příznivé.Mikrofon ani reproduktor v přilbě nepřekáží (Saroh sklopka).Slyšitelnost za jízdy do 100km/hod výborná,do 120km/hod vyhovující.Mezi motocykly spojení za jízdy 100 až 200m podle terénu.Velice jednoduchá obsluha.Podrobné české návody na stažení na internetu.

_________________
samotář 47


BranoB
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Júl 2009, 13:14
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 14:22
Príspevky: 243
Bydlisko: Brno

Offline
Ouklend píše:
nevíš kdo a kde to nabízel?

Pokial kliknes hore vpravo na Hladat, tak sa to da jednoducho najst:
http://yamaha-bulldog.web4men.sk/viewtopic.php?t=146

ale uz to asi nepojde :)

_________________
Aprilia SMV 750 Dorsoduro


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Júl 2009, 14:00

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
Ahoj chlapi,
nemate nekdo zkusenosti s interkomem v integralce? V Justissimu je kraval, ted v Bell Indy je pekne ticho,ale zase min mista.


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Júl 2009, 14:41
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
Zdeňku, máme ju v shoei XR1000, čo je pomerne úzka malá prilba, nosí ju manželka a nesťažuje si, že by to zavadzalo.
Pri ušiach je aj tak vybratie a repráčiky sú tenké, možno vpredu mikrofón môže vadiť, ak máš moc natiahnutú bradu, máš to ťažšie, ale dá sa nájsť poloha


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Júl 2009, 15:14
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Blackshadow píše:
Pokial kliknes hore vpravo na Hladat, tak sa to da jednoducho najst:
http://yamaha-bulldog.web4men.sk/viewtopic.php?t=146

ale uz to asi nepojde :)


díky za připomenutí a upozornění na tlačítko hledat ... :D


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Júl 2009, 15:16

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
Peter BT píše:
Zdeňku, máme ju v shoei XR1000, čo je pomerne úzka malá prilba, nosí ju manželka a nesťažuje si, že by to zavadzalo.
Pri ušiach je aj tak vybratie a repráčiky sú tenké, možno vpredu mikrofón môže vadiť, ak máš moc natiahnutú bradu, máš to ťažšie, ale dá sa nájsť poloha

Ahoj Peter,
na repraky tam bude asi dost mista,ten mikrofon potrebuju dat na bok,tam misto bude,jen budu muset nejak ohnout nebo zkratit ten drzak mikrofonu. Par intercomu jsem si pres web uz prohledl, vzal bych asi Gemini nebo se taky kouknu,jake maji tady kluci - i kdyz vetsinou maji vyklapecky.
Musim honem neco poridit,protoze budu jezdit se zenou a musim ji sdelovat sve neocenitelne zkusenosti online. :lol:


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 03 Júl 2009, 08:28
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
Scala rider má ohybnú tyčku z takej hustej ocelovej špirály, dá sa kúpiť v rôznych dĺžkach, ja som to skracoval, ide to celkom bez problémov
u iných neviem, snáď to bude podobné


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 06 Júl 2009, 08:53
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Tak telefonování společně s poslechem mp3 z mobilu jsem vyřešil následujícími sluchátky:

http://www.obchod.nokia.cz/nokia-stereofonni-headset-wh-202-adapter-ad-53

nasadím na ucho, kde oproti špuntům, které mi pořád vypadávají, drží, a přetáhnu helmu, které mi sluchátka pěkně k uším přitiskne. nikde nic netlačí a v podstatě ani o nich neví. výhoda je ta, že když sundám helmu mám je pořád na uších a nemusím tedy nic odpojovat, rušit spárování bloototh atd.

co zatím nevím a co nemám ozkoušené je to, zda-li se dá telefonovat za jízdy, případně do jaké rychlosti a pod. předpokládám, že v tomto směru to bude hodně špatné. mikrofon chci na sucháč integrovat na vnitřní bradovou část helmy, aby na něj toliko nefoukalo, tak uvidíme ...


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 06 Júl 2009, 20:28
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
Jinak na aukru prodává paní Cellular line Interphone celkem pravidelně, já koupil spr. pro dva za čtyřku a spokojenost,asi nějakej šedej dovoz :lol:

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.