Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 20:59


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Aug 2009, 21:38
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
to Zajda:
já jsem si chtěl světlo do kufru dodělávat, ale narazil jsem právě na problém nějakého funkčního a rychlého propojení s Buldou při sundávání a nandávání kufru, které jsem zatím nevymyslel. osobně jsem takový kufr neviděl, ale myslím, že aby to bylo funkční, jednoduché, rychlé a zkrátka efektní, tak by to mělo být řešeno nějakou rychlospojkou, kde se jednoduše s nasazením kufru spojí kontakty (a naopak) bez nutnosti manuálního zapojování a rozpojování ne ? v opačném případě by to podle mě bylo teda nic moc . :roll:



Reklama


Zajda1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Aug 2009, 21:45
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Dec 2008, 20:35
Príspevky: 1474

Offline
Ouklend píše:
to Zajda:
já jsem si chtěl světlo do kufru dodělávat, ale narazil jsem právě na problém nějakého funkčního a rychlého propojení s Buldou při sundávání a nandávání kufru, které jsem zatím nevymyslel. osobně jsem takový kufr neviděl, ale myslím, že aby to bylo funkční, jednoduché, rychlé a zkrátka efektní, tak by to mělo být řešeno nějakou rychlospojkou, kde se jednoduše s nasazením kufru spojí kontakty (a naopak) bez nutnosti manuálního zapojování a rozpojování ne ? v opačném případě by to podle mě bylo teda nic moc . :roll:

Trošku jsem nad tím přemýšlel. Kdyby tam byla jen jedna spojka tak buď na motorce by ti trčel kabel a nebo by jsi ho táhl s kufrem. Já bych nejezdil jen tak s plotnou, jak kufr tak i plotnu bych oddělával kdybych ho nevezl. Právě řeším na suzinu rychloupínací lešení, které jde rychle sundat když není potřeba ho tam mít. Světlo v kufru pro mě není důležité, stačí kdyby tam byla velká odrazka a ta tam je. To už je vidět když na to člověk zasvítí.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Aug 2009, 21:59
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Ouklend píše:
to Zajda:
já jsem si chtěl světlo do kufru dodělávat, ale narazil jsem právě na problém nějakého funkčního a rychlého propojení s Buldou při sundávání a nandávání kufru, které jsem zatím nevymyslel. osobně jsem takový kufr neviděl, ale myslím, že aby to bylo funkční, jednoduché, rychlé a zkrátka efektní, tak by to mělo být řešeno nějakou rychlospojkou, kde se jednoduše s nasazením kufru spojí kontakty (a naopak) bez nutnosti manuálního zapojování a rozpojování ne ? v opačném případě by to podle mě bylo teda nic moc . :roll:


A to já budu opět dělat chytráka a takový kufr jsem již viděl a má ho kamarád ,,Barta,, z Brna. Pokud budeš mít zájem,dám ti na něj kontakt. :wink:


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Aug 2009, 22:00
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
Kámoš koupil origo světlo Givi a to se propojuje pouhým nasazením kufru na plotnu,pokud ho ukecám na sraz tak to okouknem na místě :wink:

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


Zajda1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Aug 2009, 22:00
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Dec 2008, 20:35
Príspevky: 1474

Offline
Mirek1 píše:
A to já budu opět dělat chytráka a takový kufr jsem již viděl a má ho kamarád ,,Barta,, z Brna. Pokud budeš mít zájem,dám ti na něj kontakt. :wink:

JJ klidně se rád na něj podívám než něco koupím. A hlavně bych mohl zjistit klady a zápory. Děkuji


Zajda1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Aug 2009, 22:02
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Dec 2008, 20:35
Príspevky: 1474

Offline
miki píše:
Kámoš koupil origo světlo Givi a to se propojuje pouhým nasazením kufru na plotnu,pokud ho ukecám na sraz tak to okouknem na místě :wink:

No právě a co ten kabel co vede do plotny? Co kdybych chtěl oddělat plotnu i držákem? Pak nastává problém kam s kabelem


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Aug 2009, 22:23
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
miki píše:
Kámoš koupil origo světlo Givi a to se propojuje pouhým nasazením kufru na plotnu,pokud ho ukecám na sraz tak to okouknem na místě :wink:


jj. tak jsem si to představoval, ale nevymyslel jsem jakým způsobem (spínačem) to jde udělat. pokud by se to omrklo, lépe by se vymýšlelo ... :)


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Aug 2009, 22:33
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Zajda1 píše:
No právě a co ten kabel co vede do plotny? Co kdybych chtěl oddělat plotnu i držákem? Pak nastává problém kam s kabelem


to máš pravdu. pokud chceš oddělávat i plotnu a to stejně mobilně, jako samotný kufr, tak by to chtělo řešit stejným nebo podobným způsobem zapojením, jako zapojení kufru na plotnu. tzn. asi nějak plotna na blatník ? držák ? nebo co ? tady by mohlo být ale i něco většího třeba jako klasický velký hudební jack, který se rozpojí a zapojí raz dva ...

... a kdyby jsi se stavoval u toho Mirovýho kámoše tam u vás v Brně, tak bych tě poprosil, jestli by jsi to nemohl nafotit a dát to sem do tohoto vlákna pro inspiraci ... díky ... :wink:


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Aug 2009, 08:51

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Zajda1 píše:
To já taky nevím. Ale brzdové světlo v kufru pro mě není podstatné. Spíš aby plnil pořádně svoji funkci, neteklo do něj atd. :wink:
A taky bych musel zasáhnout do elekroinstalace a to se mě už vůbec nechce. A když bych ho chtěl oddělat tak zas všechno rozpojovat

To je vymyšlený, nic nemusíš při sundavání kufru odpojovat, jsou tam pružný kontakty mezi plotnou a kufrem.
Jinak se mi tak zdá, že je to vlastně stará řada GIVI Monokey, otázkou je jestli to je ze slušnýho plastu, aby to nepraskalo.
Jenom se mi nelíbí, že se to leskne jak psí koule :(


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Aug 2009, 11:36

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
Ja mam brzdove svetlo v GIVI Monokey 46 litru uz treti rok. Zatim to funguje,jen se zda,jako by se kontakty v plotne deformovaly(ne moc). Funguje to zatim 100%, jsou tam 4 LED diody v kulatych sklech,jsou videt i pri silnem slunecnim svetle. Montaz zabrala 2 hodiny


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.