Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 23 Apr 2024, 16:41


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Pjotr
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Feb 2011, 13:04
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Mar 2009, 18:40
Príspevky: 482
Bydlisko: podkrkonoší

Offline
Budu se těšit...



Reklama


igorescu
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Feb 2011, 20:30

Registrovaný: 13 Okt 2009, 12:47
Príspevky: 138
Bydlisko: Bratislava

Offline
chalani, chcem pred sezonou spravit nejaky tie vase tzv stage1 upravy ale je toho o tom 20+ stran vymien nazorov, z toho 10 stran hadok o AIS :) co je fajn a clovek sa kopu veci nauci ale mne, ako anti mechanikovi, to akurat popletie hlavu. Ja si tak akurat viem vymenit kvapaliny, filtre a podobne udrzbove hovadinky. Na zasahy do motora nemam znalosti a ani naradie :oops:

Ja som mal povodne v plane aj podla toho co som sa tu docital spravit toto (mam ten model po r.2004):
1. odstranit restriktory na karburatoroch
2. namontovat K&N filter
3. namontovat Topham sadu (kryt sania + trysky)
4. asi rovno dam prec aj to AIS (uz mam prepalene gate :P )
5. zosinchronizovat

?? 3,5. ?? Dost casto sa tu ale spomina karburatorova sada Dynojet. Budem potrebovat aj tu, len kvoli inym ihlam alebo mozem nechat povodne?

Trochu ma trapi, ze vobec neviem co mam na motorke za fifuky, ale tie teraz riesit nebudem.

Chcem o tych 5-6 bodov poziadat samozrejme servis, tak potrebujem vediet co vsetko mam mat pripravene im tam priniest aby to vedeli spravit vsetko naraz. Ak mi nieco chyba alebo by som mal s niecim ratat tak prosim o radu. Zima pomaly konci a kym tie veci kupim a namontuju to tam tak to chvylu potrva.

A este otazka na Mareka2001 alebo Peperbu, ked vidim ze ste z BA. Kam davate moto do servisu... ak teda nerobite vsetko sami samozrejme?

Vopred dakujem za rady :)


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Feb 2011, 20:48
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
U sady Dynojet máš sady trysek od 124 až po 130 a k tomu jehly. Ty jsou užší než originál jehly. Je pravda, že nejlevnější ta sada není, ale máš jistou kvalitu. U těch trysek a jehel jde i o tzv. FLOW, hydrodynamický proudění, který mají u Dynojetu odladěný. Jde o sílu jehel kompaktní s vrtáním a náběhem trysek...
K tomu bodu 3. můžeš vlastně dát sání s otvorem jaký chceš, ale souběžně s tryskou, platí čím větší sání tím větší tryska. A to je právě ten zakopanej pes... A pak bych po zkušenostech to jel odladit na brzdu. Těžko ale na místě budeš měnit trysky, to musí jít karbce ven. Takže můžeš řešit na místě množství vzduchu a bohatost směsi, dle lamda sondy... :wink:

_________________
A.C.A.B.


igorescu
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Feb 2011, 21:05

Registrovaný: 13 Okt 2009, 12:47
Príspevky: 138
Bydlisko: Bratislava

Offline
To je prave to, ze ja pri nom stat nebudem. Ak som spravne pochopil:

1. tak odstranenim restriktorov mozem tocit "na plne gule" co vyuzijem len raz za cas
2. kryt sania od Tophamu + K&N filter = viac vzduchu a teda potrebujem aj prislusne trysky a ihly ale to uz je na skusenostiach pana technika.

To vidim tak, ze musim kupit Topham, Dynojet, K&N filter, priniest to v naruci technikovi v style:

Tu mas, namontuj to tam ako chces ale nech je ta ciara tociveho momentu ako pravitkom :)


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Feb 2011, 21:13
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Topham nemusíš, to je ladící sada od Mikuny, která vyrobila karbce na buldu. Obsahuje kryt sání a dvě trysky. Trysky budeš mít v dynojetu a dekl sání vyrobíš třeba z plastu nebo plechu,různý průměry sání od cca 4cm do 6cm... Ušetříš 80 euro za Topham.

_________________
A.C.A.B.


igorescu
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Feb 2011, 12:22

Registrovaný: 13 Okt 2009, 12:47
Príspevky: 138
Bydlisko: Bratislava

Offline
stonemen píše:
Topham nemusíš, to je ladící sada od Mikuny, která vyrobila karbce na buldu. Obsahuje kryt sání a dvě trysky. Trysky budeš mít v dynojetu a dekl sání vyrobíš třeba z plastu nebo plechu,různý průměry sání od cca 4cm do 6cm... Ušetříš 80 euro za Topham.


Sak prave ten hlinikovy kryt je tych 80 eur. Tie trysky tam prihodili ako bonus :). Ale mas pravdu, ze sa tych 80 Eur da usetrit ale aj tak by som to musel dat niekomu vyrobit lebo plastove moc nechcem.

Popravde ked som si teraz prezeral grafy od Peta, cafe-racera a inych, tak sa mi do toho ani moc nechce lebo tie grafy nie su moc presvedcive. Sice tam je odstraneni ten prepad medzi 3000-3500rpm ale ten nie je nejak tragicky a priebeh vykonu je viac menej ten isty ako pred upravou a davat 200EUR len kvoli tomu...

Rozmyslam aj, ze zatial odstranim len restriktory a AISko.

Aj ked na druhu stranu dotycni vyzerali byt spokojni po upravach :)


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Feb 2011, 14:27
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
možno sme boli spokojní preto, že sme nečakali nejaký extra nárast výkonu, nepredpokladali sme, že z toho bude superšport.
ak mám za mňa povedať, teraz keď už poznám výsledok - šiel by som do toho zase.
Možno to grafy až tak neukazujú (teda výkonový nárast v absolútnom čísle) ale pocitovo je to silne poznať. V mojom prípade odstránenie diery je v pocite z jazdy silne poznať, a oblasť vyššieho výkonu sa rozšírila o poriadnu porciu otáčok.
To čo neviem, aký má vplyv - alebo ho nejak nepozorujem - to je práve to odstránenie restriktorov - zriedka ťaham buldu do najvyšších otáčok


igorescu
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Feb 2011, 15:26

Registrovaný: 13 Okt 2009, 12:47
Príspevky: 138
Bydlisko: Bratislava

Offline
Ja tiez necakam ziaden narast. Keby som chcel 150 koni a 370km/h maximalku tak si kupim nejaku stihacku a nie traktor. Ja som na grafoch ani nepozeral na cisla ale iba tvar priebehov a nevyzeralo mi to byt podla nich hodne tych penazi. Preto som bol zvedavy ci su tie zmeny citit pri jazde ( napr. lepsi zatah pri tych 3000 otackach) alebo je to len tzv. "min/max-ing" pre dobry pocit na dusi, ze zo zakruty vijdem na papiery vdaka tym zmenam o 0.02 km/h rychlesie ako predtym.

Ale ked vravis, ze je to poznat tak sa do toho pustim aj ja teda. Dik za rady a postrehy hosi.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Feb 2011, 16:40
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
jj. jdi do toho, protože jak píše Peter:

Peter BT píše:
... V mojom prípade odstránenie diery je v pocite z jazdy silne poznať ...


tak i v mojom prípade je odstranenie diery pocitovo silne poznať ... :lol: :lol: :lol:


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Feb 2011, 19:03
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
stonemen píše:
Tak ještě k těm výkonům. Jsem přesvedčen, že Yamaha udává výkony 64koní a 88Nm jako přímý výkon motoru. Já mám výkony na zadním kole, takže když se připočtou ztráty od motoru na zadní kolo, které se údajně pohybují kolem 15% tak hodnoty jsou opravdu zajímavý:
- krouťák 91,52 Nm / 5680ot/min
- výkon 81,96 koní / 6965ot/min


Tak za tenhle výsledek mě to stálo :wink: , KN filtr bych dával stejně,ale i tak KN 1500+Dynojet 1800, brzda 1000, součet 4300.-kč a můj čas strávený na úpravách sání a přetryskování karbců.. Za mě? Šel bych do toho znova... :) :wink:

_________________
A.C.A.B.


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 18 Feb 2011, 11:57

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
V DKracing v Praze Modřanech chtějí za jedno změření na brzdě jen 500CZK :)
R.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 18 Feb 2011, 15:45
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Tak zas neviš,kolikrát to brzdil. U nas to stojí taky 500,ale bez dph :cry:


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 18 Feb 2011, 20:18
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
break13 píše:
V DKracing v Praze Modřanech chtějí za jedno změření na brzdě jen 500CZK :)
R.

Však jo, za jedno. My měřili celkem 4krát... :wink:

_________________
A.C.A.B.


Jirka78
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 20 Feb 2011, 19:20
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18 Máj 2009, 14:27
Príspevky: 323
Bydlisko: Třebíč

Offline
Pokud o tom přemýšlíš, tak já projel 2 BT jeden seriovka druhý Topham. No a ten Topham jde poznat, hned jak při rozjezdu, že to víc tahá.


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 20 Feb 2011, 22:53

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Mirek1 píše:
Tak zas neviš,kolikrát to brzdil. U nas to stojí taky 500,ale bez dph :cry:

Pro úplnost :
jednou se to učil, protože začal měřit až od 3500,
tak jsem mu musel domluvit, že to není žádná zmrzlina
ale pořádnej motor a pak to teda změřil dvakrát pro jistotu :-)
Vlastně měl zaplatit mě, když jsem ho to naučil :wink:
R.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.