Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Apr 2024, 15:48


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Sep 2010, 09:09
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
však práve :unsure:

čo sa nárastu týka, oni uvádzajú nárast cca 6-7 koníkov a asi 10Nm, ak si dobre spomínam, ale beriem to s rezervou, každý výrobca si trocha prikrášluje výsledky (viď laďáky)
a cca 300Eur za sadu je fakt dosť peňazí



Reklama


peperba
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Sep 2010, 09:52
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Okt 2009, 08:25
Príspevky: 64
Bydlisko: Bratislava

Offline
Peter BT píše:
Pjotr:
ten vypínateľný som si nevśimol, sory
to turbo/hypercharger myslím vysvetlil o 2-3 svoje príspevky neskôr, tak je zbytočné sa toho chytať, k ničomu to nevedie.

osobne si neviem predstaviť vypínanie - zapínanie počas jazdy - boli by tam asi skoky v zložení zmesy, ktorú by karbec nezvládal. Takže predpokladám jazdu so zapnutým ventilátorom a k tomu nastavený karbec.

Turbo či hypercharger sú v svojej podstate rovnaké - ide o to zvýśiť množstvo zmesy vo valci. Líśí sa pouźitý tlak a zdroj pohonu. Nenašiel som ale nikde definovanú hranicu, od akého tlaku je to už turbo.

Pri tom všetkom je ale pravda, či sa tento motor k preplňovaniu hodí alebo nie, ja neviem posúdiť.

Peperba:
pokiaľ by šlo len o výkon, máš pravdu. Ja som o hyperchargery uvažoval aj z dôvodu vzhľadu - ten chrómovaný (alebo aj matný čierny) bazmek sa mi proste páči :wink2:


ja som to tusim videl na VTX-e mozno by to slo prisposobit http://www.youtube.com/watch?v=X3J55hYLRnw


Pjotr
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Sep 2010, 10:46
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Mar 2009, 18:40
Príspevky: 482
Bydlisko: podkrkonoší

Offline
Peter BT píše:
Pjotr:
ten vypínateľný som si nevśimol, sory
to turbo/hypercharger myslím vysvetlil o 2-3 svoje príspevky neskôr, tak je zbytočné sa toho chytať, k ničomu to nevedie.

osobne si neviem predstaviť vypínanie - zapínanie počas jazdy - boli by tam asi skoky v zložení zmesy, ktorú by karbec nezvládal. Takže predpokladám jazdu so zapnutým ventilátorom a k tomu nastavený karbec.

Turbo či hypercharger sú v svojej podstate rovnaké - ide o to zvýśiť množstvo zmesy vo valci. Líśí sa pouźitý tlak a zdroj pohonu. Nenašiel som ale nikde definovanú hranicu, od akého tlaku je to už turbo.

Pri tom všetkom je ale pravda, či sa tento motor k preplňovaniu hodí alebo nie, ja neviem posúdiť.

Peperba:
pokiaľ by šlo len o výkon, máš pravdu. Ja som o hyperchargery uvažoval aj z dôvodu vzhľadu - ten chrómovaný (alebo aj matný čierny) bazmek sa mi proste páči :wink2:


Peter promiň, ale nevysvětlil. Ale víš jak se to říká...takhle mě ještě houpat můžeš, ale takhle už ne. Proto jsem se ozval, už mi došla trpělivost.

Jestli má Break ještě tu druhou sadu karburátorů, může si oboje namontovat na motorku a přepínat je. :-)

Turbo a hyperchanger nejsou to samé. Myšlenka -víc směsi- ale to je to jediné. Ikdyž v případě hyperchangeru bych se spíš bavil o tom efektu. V podstatě se jedná o alternativu k sadám trysek a otevřeného sání s KN filtrem, co někteří z vás mají.
A k tomu je to, že díry jsou otevřený proti směru jízdy, což má simulovat náporové sání. Přeplňováním bych to snad ani nenazval. Kolik koní navíc to přinese, o tom se můžeme dohadovat, nebo to někdo vyzkoušejte.
U R1 dělá náporové sání 9koní, což není ani 5% výkonu. Navíc celé sání je stavěné přímo na R1. Ani nevím, v jaké rychlosti těch 9 koní dosáhnou a jestli nám ty naše motorky vůbec tolik jezdí :-).


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Sep 2010, 14:52
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Jak se říká u nás: ,,Z hovna bič neupleteš,, :lol:


Simir
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Sep 2010, 17:31

Registrovaný: 25 Feb 2009, 20:13
Príspevky: 269
Bydlisko: Jižní Čechy

Offline
Kamarád říká:"Upleteš,ale nepráská" :D


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 18 Sep 2010, 23:41

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Hurá,
většina to pochopila, máme zase co řešit a čím se bavit,
já to odsouvám na zimu, mám v současnosti "přízemnější " starosti.
Kdo hledá 148kW z litru, tak je na špatném fóru.
Zdravím všechny příznivce technického pokroku
a milovníky syrového a spolehlivého výkonu :-)
R.


Pjotr
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 20 Sep 2010, 06:05
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Mar 2009, 18:40
Príspevky: 482
Bydlisko: podkrkonoší

Offline
Breaku, takže ty jsi taky pochopil, že 148kW/l nedostaneš ani za pomocí superchangeru? No tak paráda, ubude spousta zmatečných příspěvků.

I tak se budu těšit na zimu, až vysvětlíš svoje myšlenky :-). Ale je to škoda, když jsme se konečně začali bavit, jak jsi psal.. "k věci", nemyslíš???


DUSAN
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 21 Sep 2010, 20:56

Registrovaný: 01 Jan 2009, 12:03
Príspevky: 133
Bydlisko: LEDEČ NAD SÁZAVOU

Offline
:idea: Chtěl bych se zeptat,někdo tady z fóra dával vyladit motorku do DKracing-Praha,pak Bulldu nabízel v Motoinzerci,tak nevím jestli mi ještě odpoví...Na kolik taková "sranda"vyjde?Psal,že dávali Dynojet,komplet vyčistili a ladili na brzdě...Dík za možnou odpověď,možná to tu už někde je,ale nechce se mi tu všechny témata luxovat,dík...

_________________
Jawka,Honda XL600,Fazer 600,SV 1000S,ted BULDOČEK...


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Sep 2010, 17:09

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
DUSAN píše:
:idea: Chtěl bych se zeptat,někdo tady z fóra dával vyladit motorku do DKracing-Praha,pak Bulldu nabízel v Motoinzerci,tak nevím jestli mi ještě odpoví...Na kolik taková "sranda"vyjde?Psal,že dávali Dynojet,komplet vyčistili a ladili na brzdě...Dík za možnou odpověď,možná to tu už někde je,ale nechce se mi tu všechny témata luxovat,dík...

Asi to bude elBarto, koho myslíš, ale asi ho už přestalo bavit sem přispívat, naposledy se objevil na str. 13.
Já osobně jsem si úpravy udělal sám a jenom v DKracingu "brzdil".
R.


DUSAN
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Sep 2010, 19:32

Registrovaný: 01 Jan 2009, 12:03
Príspevky: 133
Bydlisko: LEDEČ NAD SÁZAVOU

Offline
:idea: AHA..no měl myslím omotané ty svody...no nevadí,jen mne zajímá jestli bych se rozhodl to dělat,tak jestli si tam stím zajet do Práglu,nebo si to pořešit tady někde na vysočině kde maji brzdu...

_________________
Jawka,Honda XL600,Fazer 600,SV 1000S,ted BULDOČEK...


palo
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Sep 2010, 19:50

Registrovaný: 31 Aug 2010, 19:35
Príspevky: 138
Bydlisko: Jižní Morava

Offline
jses teda rozšoupl, hned po volnoběžce tuning :o , ale tak co když investice nutná, tak aji něco pro radost :wink: , Taky se chystám na Dynojet, ale ne do Práglu, myslím že to vyřeší každej kdo mábrzdu a zkušenosti, teda doufám :?


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Sep 2010, 20:27
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
hele nemel sem problem ani tady v mistnim malym servisu s brzdou. takze to zvladne kazdej..

_________________
R.I.P.Rest In Pain


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Sep 2010, 18:27
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
break13 píše:
Asi to bude elBarto, koho myslíš, ale asi ho už přestalo bavit sem přispívat, naposledy se objevil na str. 13.
Já osobně jsem si úpravy udělal sám a jenom v DKracingu "brzdil".
R.

elBarto chtěl jít do GS Bmw co tady psal naposled... takže myslím, že buldu střelil...

_________________
A.C.A.B.


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Sep 2010, 18:32
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
DUSAN píše:
:idea: AHA..no měl myslím omotané ty svody...no nevadí,jen mne zajímá jestli bych se rozhodl to dělat,tak jestli si tam stím zajet do Práglu,nebo si to pořešit tady někde na vysočině kde maji brzdu...

Omotaný svody mám já, ale DKracingem prošel elBarto komlet i s výfukama, já si to nechal dělat u místního servismana bez brzdy. Šli jsme na to jistou cestou doporučení od Dynojetu... Jinak moje zkušenosti na str11. :wink:

_________________
A.C.A.B.


Jirka78
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Jan 2011, 05:46
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18 Máj 2009, 14:27
Príspevky: 323
Bydlisko: Třebíč

Offline
vracím se ke tryskám
amíci nabízej "Predator Pro- Retrofit Upgrade" pro Vstary/dragstary za 99 USD
a vychvalují ho až... a hlavně že to pak má ještě zlepší zvuk, prorovnávají to k dobře vyladěnýmu 8válci a k tomu ještě doporučují kombinaci DYNA performance ignition za 269 USD pro úpravu zapalování.
Obrázok
No kdyby to byla stříkačka tak snad, ale na předstihu toho už moc nenaženou, ti snad prodají i slepýmu dalekohled a ještě s nočním viděním :cool2:


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 73 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.