Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 12:29


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
break13
Poslať  Predmet príspevku: Prodloužení zadního vnitřního blatníku  |  Napísal: 07 Sep 2009, 15:12

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Na srazu jsem ho už měl namontovaný, ale stihl jsem to ukázat jen několika málo lidem tak posílám popis a obrázky.
Také mi vadilo neustálé zasírání kejvačky a především zadní pružící jednotky bordelem od zadního kola a to nejen za mokra.
První verze vnitřního blatníku byla vystřižena z plastového kyblíku z Bauhausu (26CZK) a přilepena zevnitř kejvačky. Jednoduché, ale fungovalo to jen napůl , pružící jednotka byla čistá, ale z podsedlové schránky to stejně kapalo na kejvačku.
Tato nová verze je přilepena 3M páskou na blatník tvořený podsedlovou schránkou .
Je vyroben z plechu 0.6mm (je to plech již s povrchovou úpravou na parapety ap). a dolní část opět z plastu vystřiženého z kyblíku.
Plechu je potřeba 150x150mm, plastu přibližně stejně.
Plech je nutný proto, že zakončení podsedlové schránky má nevhodný úhel vyústění a je nutné blatníček zalomit, čehož se dosáhne tak,
že plech se nejdříve ručně natvaruje do poloměru zakončení plastového blatníku potom rozstřižením a překrytím cípů se dosáhne 3D tvaru.
Plast je nanýtován (prostřední nýt drží také překryté cípy) a je kvůli měkkosti hrany.
Vše je vidět na obrázcích.
Zatím není odzkoušeno (určitě ale funguje), ať jsem pro to dělal všechno možné, tak na sraz i zpátky jsem jel po suchu :D
R.

ObrázokObrázok



Reklama


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Sep 2009, 21:34
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
Obrázok Obrázok Obrázok

Zkusil jsem něco podobného z pružného plastu(2mm tlustý průhledný kouřový) přilepený silikonem na zkoušku,vydržel asi 1000 km a odlepil se ale fungoval,přez zimu to tam hodím na pevno(asi vruty)

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Sep 2009, 21:44

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
miki píše:
Obrázok Obrázok Obrázok

Zkusil jsem něco podobného z pružného plastu(2mm tlustý průhledný kouřový) přilepený silikonem na zkoušku,vydržel asi 1000 km a odlepil se ale fungoval,přez zimu to tam hodím na pevno(asi vruty)

Jo , taky dobrý, ale dře ti to o kyvku a asi proto ti to upadlo :-(
R.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Okt 2009, 09:22
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
to Break:

připadá mi to, že jsi kus origo blatníku v horní plechové části té tvojí vychytávky vyříznul ? je to tak? prosvítá kolem toho plechu světlo ...
při srovnání fotek tvé varianty s Mikiho je krásně vidět rozdíl v tom zalomení, aby se nádstavec dostal mezi kyvku a gumu ...
pokud to bez problémů plní účel, jak říkáš, tak udělat to ještě nějak trochu lépějc i pro oko, tak by to byla paráda ... :wink:


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 29 Okt 2009, 10:24

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Ouklend píše:
to Break:

připadá mi to, že jsi kus origo blatníku v horní plechové části té tvojí vychytávky vyříznul ? je to tak? prosvítá kolem toho plechu světlo ...
při srovnání fotek tvé varianty s Mikiho je krásně vidět rozdíl v tom zalomení, aby se nádstavec dostal mezi kyvku a gumu ...
pokud to bez problémů plní účel, jak říkáš, tak udělat to ještě nějak trochu lépějc i pro oko, tak by to byla paráda ... :wink:

Ne ne, ten konec vnitřního blatníku je bez úprav jen jsem ho smirkem zdrsnil, to co vidíš je hrana 3M oboustranné lepicí pásky.
Fotil jsem to hned po namontování, panensky čisté, tak to tak svítí :D
Stejně jako u toho mýho předního prodloužení je mnohem důležitější funkce než vzhled, obzvláště tady, kde to opravdu nikdo bez upozornění neobjeví !
Po první louži to automaticky přejde do režimu "stealth" :lol:

Proto jsem k tomu načinčanému profi blatníčku, po shlédnutí jeho mizerné účinnosti a navíc pro estéty je to automaticky "nejzasranější" lakovaná část motorky,
zaujal svůj jednoznačný názor, viz jinde !
R.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 29 Okt 2009, 10:59
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
aha. páska. no jo. teď to vidim.

break13 píše:
...

Proto jsem k tomu načinčanému profi blatníčku, po shlédnutí jeho mizerné účinnosti a navíc pro estéty je to automaticky "nejzasranější" lakovaná část motorky,
zaujal svůj jednoznačný názor, viz jinde ! ...
R.


kdo to má furt kde jinde hledat ? :?


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 29 Okt 2009, 14:54

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Ouklend píše:
aha. páska. no jo. teď to vidim.

kdo to má furt kde jinde hledat ? :?

sorry, nějak jsem chtěl být stručnější.
R.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 29 Okt 2009, 14:58
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
break13 píše:
sorry, nějak jsem chtěl být stručnější.
R.


v poho. už jsem se v těch tématech zorientoval ... :wink:


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.