Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 19 Apr 2024, 00:47


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Jindra
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Nov 2009, 21:08
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Okt 2009, 18:43
Príspevky: 131
Bydlisko: Poruba

Offline
Každému dle svého gusta,ale kůži bohu žel nic na světě nenahradí.



Reklama


Denys
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Nov 2009, 18:37
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 08:06
Príspevky: 132
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Offline
Jindra píše:
Každému dle svého gusta,ale kůži bohu žel nic na světě nenahradí.


To je příliš radikální názor.Je hodně(vlastně většina) situací kdy je textil o mnoho lepší.Jízda v dešti,zimně,horku,terénu,dálkové cestování,.....Určitě se v kůži cítím jako větší "frajer",ale musí být optimální počasí.A to není pořád.Ani otázka bezbečnosti není jednoznačná.U bezpečnosti nelze posuzovat jen vlastnosti při pádu v 200km rychlosti..Pro mě je víc důležitý komfort a odolnost v různých klimatických podmínkách.Co je mě platná super kožená kombinéza odolná tření po asfaltu v 200km rychlosti,když jezdím max 130km a budu v ní zmrzlej do 30 minut vinou čehož se mě sníží koncentrace a napálím to do auta před sebou.V textilu jsem absolvoval čelní sražku s autem v 50km,následoval let přes auto cca 6 metrů , přistání na silnici a pár kotrmelců.Na textilu zůstalo jen minimum kosmetických vad bez nutnosti oprav.Osobně neznám nikoho kdo měl bouračku v moto textilu a tvrdí že kdyby měl kůži byl by na tom lépe.Vyjímku tvoří kaskádéři v šortách a tričku a podobném nevhodném oblečení,to je ale každého volba.

_________________
žít a nechat žít


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Nov 2009, 19:02
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
aa a ted poradnej flame kuze proti textilu jak na motorkarich at je e nejaka prdel :D jinak ja osobne si dovolim s denysem nesouhlasit kuze kdyz dobre sedi tak je zarucene bezpecnejsi.jina vec je pohodli a tepelnej komfort.

_________________
R.I.P.Rest In Pain


Denys
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Nov 2009, 19:23
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 08:06
Príspevky: 132
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Offline
Bezpečnost,pohodlí a tepelnej komfort.Jenže to je právě to co nejde oddělit.K čemu je kůže po hodinovém lijáku?Pro další jízdu nepoužitelná.Mluvím jen za sebe na základě vlastní zkušenosti.Prostě nelze paušalizovat.Není kůže jako kůže,není textil jako textil.Například i levné textilní kalhoty s chráničema od Pola budou vždy lepší než kožené kalhoty na chopper bez chráničů, a tak podobně.

_________________
žít a nechat žít


Jindra
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Nov 2009, 19:43
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Okt 2009, 18:43
Príspevky: 131
Bydlisko: Poruba

Offline
Mě osobně v kůži nic nechybí.
Pohodlí?
...možná když jsou hadry nove a než si sednou a vytlačí jak mají a pak už je všechno ok.

Za deště?
Nemám problém,když se člověk stará,jak má (ošetřuje a maže pravidelně). 180km v dešti jsem zvládl na pohodu.Bavím se o celo kůži,ne kombinaci s pružným textilem,či racingovou kombinézou s dírkama.

Teplo,zima?
Když nasednu,tak jedu a horko při jízdě nepociťuju. Když je chladno pod 12st.,přidám thermo spodní prádlo a když pod 5st. ,tak na to seru a jedu autem.Nejsem blázen,ikdyž kůže nikdy neprofoukne :lol: :lol: :lol:

Jinak ať si každý jezdí v tom,v čem se cítí,já mám jasno a to mi nikdo nevyvrátí. :wink:


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Nov 2009, 19:44
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
tak jasny ze musis srovnavat srovnatelny a ne choper veci a suprsport. jinak jeslti ti kuze za hodku nachcala tolik ze se nedalo dal tak bud byla spatne naimpregnovana nebo byla brutalni prutrz.
jinak jak rikam kvuli teplote jezdim na pul vrch kuze spodek textil a mam s tim celkem dobry zkusenosti.
jina vec je ta ze sem z textilu i kuze dycky sparenej jak prase bo se zacinam varit pomerne brzo.takze me je celkem jedno jestli se zpotim v textilu nebo v kuzi :)
pokud bych resil kuzi jako kombi tak pod to je povinny funkcni pradlo bez toho se neda.a kdo si na to zvykne bude to davat i pod textil. takze rozdil podle me fakt minimalni :)

_________________
R.I.P.Rest In Pain


Jindra
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Nov 2009, 19:50
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Okt 2009, 18:43
Príspevky: 131
Bydlisko: Poruba

Offline
Souhlas naprostý. :wink:


Felix
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 10 Nov 2009, 18:32
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Dovolím si pár poznámek dle mých zkušeností:

-Kůže je přírodně prodyšná,ale pro mě málo.Když se potíš závodně jako já,je lepší nepromokavý a prodyšný textil.Je nutno si ovšem připlatit, protože levné textily jsou sice nepromokavé, ale jen částečně prodyšné.To je asi to, očem psal Naar.Kvalitní textilní hadry jsou opravdu plně prodyšné a to i bez rozepínatelných větracích otvorů!(vyzkoušeno)Hledisko pohodlí je do značné míry individuální.

-Kůže sice neprofoukne,ale pokud nemá na kloubech chrániče nebo je těsně na tělo,proudícím vzduchem se hodně ochladí a pak při chladnějším počasí studí jako prase.

-I ze sebelépe ošetřené kůže se při dlouhotrvajícím lijáku impregnace vypláchne(pokud nemá voděodolnou úpravu, na což bych moc nespoléhal).Pak třeba na dovolené strávíš 2-3 dny tím, že čekáš až ti uschnou hadry,protože kůže, když se pořádně nacucá, tak je to nadlouho.

-Z hlediska bezpečnosti je kůže lepší nejen kvůli odolnosti, ale hlavně proto, že ti drží při pádu chrániče tam, kde mají být.U textilu, který je volnější, se často stane, že ti chrániče při pádu uhnou.

Toť mé draze(revmatizmem a jinými atrakcemi) zaplacené zkušenosti.Ale co člověk, to individualita.... :wink:


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 10 Nov 2009, 19:48
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
hm kterej textil mas takhle ozkousenej co sem zkousel ja i lepsi tak sem mel docela problem ale je fakt ze ja se zacinam potit hodne brzo.tam kde ma mlada svetr ja mam kratky triko...

_________________
R.I.P.Rest In Pain


Felix
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 10 Nov 2009, 20:27
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
NaaR píše:
hm kterej textil mas takhle ozkousenej co sem zkousel ja i lepsi tak sem mel docela problem ale je fakt ze ja se zacinam potit hodne brzo.tam kde ma mlada svetr ja mam kratky triko...

Nejlíp funguje GORE-TEX, ale ten je většínou hodně drahý.Kámoš má komplet od Dainese a to je pálka- bunda 17000,-, kalhoty-12000,-kč.Na druhou stranu ale tvrdí,že je to jedna z jeho nejlepších investic a je taky pravda, že když všichni ostatní po zastavení ze sebe bundy okamžitě shazujou,on si jen do půlky rozepne bundu a je v pohodě.
Velmi dobré jsou taky bundy vyšší třídy od IXONU.Měl jsem jednu půjčenou na vyzkoušení a při srovnání s mojí cordurovou od Harnessu to byl značný rozdíl.


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 10 Nov 2009, 20:59
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
nj tak gore je material luxusni ale ty money za to neunosny.no holt budu dal plavat v kalhotach no :D

_________________
R.I.P.Rest In Pain


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 10 Nov 2009, 22:14

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Jak píše Jindra v oblečení je to naprosto individuální a každej má ověřený to svoje.
Jinak na ten GoreTex moc nevěřím, viděl jsem v německé televizi srovnání GoreTexové bundy za 300éček s "rákosovou" bundou z tržiště za 30éček (byly to dost vymakané a střihem srovnatelné bundy na turistiku) chtěli dokázat že investice se vyplatí. Testovali to nejdřív v laboratoři na ty všechny podivný parametry, tam ten pravej vyhrál na celý čáře a pak to testovali v reálu a tam vyhrála ta vietnamská bunda, prostě fungovala líp - končilo to velkým otazníkem :shock: .
No a moje osobní zkušenost z dovolené ve Slovenském ráji je ta, že rodina kamaráda vybavená hodně drahejma trekovejma botama s GoreTexem po prvním dešti už do konce dovolené boty neusušili, naše obyčejné boty byly vždy ráno zase suchoučké a pohodové :?: .
R.


Felix
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 10 Nov 2009, 22:54
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
to NaaR:
Nic si z toho nedělej.Já mám taky jen křivák a kožáky ještě z Drag Stara,takže mě čeká kompletní "přezbrojení", které bude jen řadou finančních kompromisů. :cry:Mám vyhlídnutou bundu od Ixonu-uvidíme :?: :wink:


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 11 Nov 2009, 00:02
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Felix píše:
to NaaR:
Nic si z toho nedělej.Já mám taky jen křivák a kožáky ještě z Drag Stara,takže mě čeká kompletní "přezbrojení", které bude jen řadou finančních kompromisů. :cry:Mám vyhlídnutou bundu od Ixonu-uvidíme :?: :wink:


proč "přezbrojení" ? myslíš, že je to nutné jenom kvůli tomu, že jsi vyměnil motorku ? myslíš nebo máš pocit, že se křivák k Bulíkovu nehodí ? já jezdím mimo jiné taky v křiváku a kvůli Bulldovi bych ho teda neměnil. nevadí mi, naopak ... :wink:


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 11 Nov 2009, 07:11
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
to break boty na moto mam v goratexu a je to docela luxus nikdy sem nemel problem s promoknutim ani ususenim.sem maximalne spokojenej..

felix ja si nic nedelam znam svoje moznosti a tim padem i co si muzu dovolit :D

_________________
R.I.P.Rest In Pain


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.