Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 18 Apr 2024, 21:11


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Peter BT
Poslať  Predmet príspevku: Čo vozíte so sebou?  |  Napísal: 17 Dec 2009, 11:53
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
prišla na nás zima už aj u nás na juhu, tak je čas aj na filozofické úvahy.
Chcel by som sa dozvedieť, čo vozíte so sebou a pri akých jazdách - teda jedna vec je také vybehnutie na pol dňa po okolí a potom na niekoľkodňový výlet.
Je mi jasné poistky, žiarovky a lekárnička, ale ako ste na tom s náradím, niečo proti defektu, .......
Občas počúvam, že niektorý nemajú nič, ani žiarovku, naopak ďalśí vezie so sebou všetko ako na malú generálku.

Ja mám povinnú výbavu - žiarovky, poistky, lekárničku, origo náradie, a mám pocit, že by som mal aj sprej na defekty, ale nemám ho kam dať, keď nemám so sebou kufor


Takže čo a kde nosíte vy?



Reklama


marek2001
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Dec 2009, 12:04
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30 Sep 2009, 08:25
Príspevky: 307
Bydlisko: Púchov

Offline
Ja obsah takejto vybavy nemenim pocas roka, vozim to stale so sebou. Na Bulldogovi som este vela nenajazdil, ale v odstate som tam dal co som nosil predtym na XJcku:
naradie(origo bulldog), lekarnicka, sada ziaroviek a poistiek, sada knotov a plynovych bombiciek na opravu defektov, handru, nahradne dojazdove lanka, refl. vestu, baterku na svietenie, pavuk a gurtne na batozinu.
Jedine co mi tam nevoslo je retaz na zamknutie.


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Dec 2009, 12:20

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
Pod sedlem mam naradi,co jsem dostal k motorce, soupravu na opravu pneu, bombicku s penou na pneu, U-zamek a manometr na pneu. V kufru je lekarnicka a autoatlas.


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Dec 2009, 13:04
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
cloevce taham sadu na lanka lekarnu zarovky ani pojistky netaham.v kapse u bundy standartne zamek na kotouc.jinak vetsinou nic ale o ty sade s knotama na pneu premejslim uz dlouho a na novou sezonu to tam dam taky.

_________________
R.I.P.Rest In Pain


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Dec 2009, 13:12

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
NaaR píše:
cloevce taham sadu na lanka lekarnu zarovky ani pojistky netaham.v kapse u bundy standartne zamek na kotouc.jinak vetsinou nic ale o ty sade s knotama na pneu premejslim uz dlouho a na novou sezonu to tam dam taky.

Zkus tohle,je to vcetne CO2 na nafouknuti opravene pneu. Na dojeti do pneuservisu by to melo stacit :
http://www.wkmoto.cz/dilna/pneu/set-servis-pneu.htm


marek2001
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Dec 2009, 13:37
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30 Sep 2009, 08:25
Príspevky: 307
Bydlisko: Púchov

Offline
Mam presne to iste, len som to kupil u Louisa. Zo skusenosti mozem odporucit, ak sa da tak dojst s defektom na najblizsiu benzinku a tam to opravit tymi knotmi a dofukat. Dve bombicky nafukali 180ku gumu len na nejakych 1,5 - 2 bar


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Dec 2009, 15:21
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
no tak i se 2 v gume se da jet celkem v pohode.a na porvni benzine dofouknout.lepsi nez jet po prazdnym.jinak o tyhle sade vim maj ji tady u ans v d11 za 500..:)

_________________
R.I.P.Rest In Pain


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Dec 2009, 16:20

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Naštěstí jsem to nepotřeboval na cestě s bikem, ale trénoval jsem to na letní bezdušové gumě od auta (konkrétně 225/40R18), která byla perforovaná hřebem.
Koupil jsem opravnou sadu na pneu (moto/auto) za 150Kč a v klidu v garáži jsem trénoval.
Vystružit díru ve steel gumě šlo celkem snadno, druhá fáze protažení knotu byl ale pořádnej vopruz. Nakonec jsem to vzdal, když jsem si myslel, že knot neprošel dovnitř a gumu odnesl srabácky do pneuservisu.
Jaké bylo ale překvapení, když mi servisman sdělil, že guma je zalepená perfektně (měl jí sundanou i z ráfku) a tlak drží dokonale :shock:
Vozím ssebou antipich bombu a navíc přibalím na příští sezonu po této zkušenosti i sadu s knoty.
R.


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Dec 2009, 21:23
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Já na pneu příští rok zkusím totok http://www.motofanda.cz/80,0,Jak-funguje.html http://www.motofanda.cz/0,78,Ultraseal.html ,jinak vozím lékárnu,zámek,spray na opravu duše a nářadí co bylo u moto...

_________________
A.C.A.B.


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Dec 2009, 21:29
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
to break:
kam dávaš ten spray na pneu? našiel si takú, čo sa zmestí pod sedlo?

to stoneman:
a ty máš dušu?? :shock:


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Dec 2009, 21:32
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Když nepočítám kufr, do kterého se dá nacpat leccos, tak pod sedlo jsem na stálo narval totok:
origo nářadí, lékárnu, spray na defekt a řetěz na zamknutí.
spray údajně vyjde na 2 zalepení a kamarád na něj najezdil celou sezónu, bo neměl čas zajet do pneuservisu.

v tomto směru by mě zajímalo, jaký je rozdíl mezi tímto sprayem a sadou s knoty kterou tu uvádíte? technicky je mi to jasný, ale prakticky mi přijde jednodušší kolo nafouknout, než se otravovat s knotama a lepením. asi záleží na tom, jaká díra se v pneu udělá. prakticky nevím, co dokáže spray zalepit. knoty a lepení jsou v tomto směru asi jistota.
jde mi o pohodlnost a splnění účelu na dojezd do nejbližšího pneuservisu. možná by si případná diskuze na tohle téma zasloužila vlastní vlákno ... ?


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Dec 2009, 21:34
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Trvale pod sedlem vozím:
- origo sadu nářadí + víceúčelovej nůž á la Leatherman
- knotovou sadu na opravu pneu s bombičkama (už jsem jednou úspěšně použil)
- lékárničku
- 140cm řetěz ABUS (fakt se tam pohodlně vejde)¨
- zámek na kotouč

Když pak vyrážím dál, tak ještě žárovky (pst, já vím že bych je měl mít i po čr) a to je tak všechno. Servisy jsou na každým kroku, takže pár peněz do kapsy a doufat že je nebudu potřebovat. Do Pyrenejí jsem přibalil i USB-klíčenku, na který byl nahranej celej servisní manuál v PDF, kdybych někde našel vybavenou dílnu :-)

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Dec 2009, 21:41
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
to stoneman:
a ty máš dušu?? :shock:[/quote]

Jasně že ne :D to jsem jen nevědomky mátl, mám bezdušové pneu jako vy... :wink:

_________________
A.C.A.B.


bikerman
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Dec 2009, 23:54
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Dec 2009, 14:53
Príspevky: 710
Bydlisko: USTI NAD LABEM-Chlumec

Offline
Zdenek Marciniszyn píše:
Zkus tohle,je to vcetne CO2 na nafouknuti opravene pneu. Na dojeti do pneuservisu by to melo stacit :
http://www.wkmoto.cz/dilna/pneu/set-servis-pneu.htm


to je supr věc dík za nápad už to obednávám :)


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 18 Dec 2009, 07:33
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
stone ..
na ten ultraseal musim lehce plivnout. mel sem v prednim kole to sem pichnul dirka naprosto malicka v prostred behounu a nezaleopilo me to. takze za me ultraseal propada..

_________________
R.I.P.Rest In Pain


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.