Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 18 Apr 2024, 08:15


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Ouklend
Poslať  Predmet príspevku: Krauser  |  Napísal: 01 Jan 2010, 21:04
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Jedna z mála možností na osazení Bullíka bočními kufry jsou držáky od firmy Krauser. Proto si myslím, že si zaslouží samostatné vlákno. Kromě pár fotek, které už na fóru stejně asi nejsou, tu není o této možnosti ucelenější sbírka informací, tak bych to chtěl teď napravit.

Odkaz na výrobce. Zde se nachází i montážní návody:
http://www.krauser.de/s_result.php?prod=Yamaha&sel=66

V ČR, se dá příslušenství Krauser pořídit třeba tady:
http://www.motocykly-samoto.cz/krauser-prislusenstvi
Stránky jsou ale dle mého gusta hodně strohé.

FOTO:

Obrázok Obrázok

V rozloženém stavu po nástřiku komaxitem a bezbarvým lesklým lakem:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Na mém Bullíkovi:

Obrázok Obrázok Obrázok

Spasování na Bullíka je celkem hodně na sílu, protože trubky držáků jsou fakt hodně pevné. Musel jsem je hodně šponovat, abych je dostal do příslušných otvorů a abych to celé sešrouboval do hromady. Díky pořádnému sešroubování jsou ale držáky velmi pevné a to tak, že by se dalo za ně motorku např. stavět na hlavní stojan, tlačit, a pod.
Pro osazení je nutné odšroubovat zadní blinkry a našroubovat je do k tomu určeného držáku. Z tohoto důvodu jsem musel prodloužit vodiče k blinkrům o cca. 15 cm.

Největší problém, který jsem již avizoval je to, že po montáži těchto bočních držáků se mi potvrdila má domněnka, a to sice to, že nejdou spasovat dohromady se zadním originál nosičem Yamaha, který jsem na Bullíkovi měl. Podle mého názoru, podle fotek, podle montážních návodů a podle toho, kolik je kolem těchto držáků místa si myslím, že k bočním držákům nejde dohromady napasovat ani zadní držák Krauser na zadní kufr. Jde to podle mého prostě jen zvlášť. Buď boční, nebo zadní.

Z tohoto důvodu vidím jako asi jedinou možnost pro osazení zadního kufru společně s bočními držáky Krauser v použití zadního nosiče SW-Motech.

Foto:
Obrázok

Odkaz na černý zadní držák SW motech:
http://www.motech.cz/swmotech-alurack-horni-nosic-cerny-yamaha-bt1100-bulldog-p-687.html


Ouklend



Reklama


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Jan 2010, 21:42
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
Proto mě vyhovují k zadnímu nosiči a kufru boční brašny :wink: ale asi máme každý jiné nároky :D

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Jan 2010, 21:53
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Mě taky :wink:
Hlavně to není tak strašně široky s kuframa a o těch hrozně položených blinkrech ani nemluvím. Celkově se mi to lešení vubec nelíbí.
Sundám brašny a mašina je v normálním stavu,to je pro mě výhoda.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Jan 2010, 22:00
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
miki píše:
Proto mě vyhovují k zadnímu nosiči a kufru boční brašny :wink: ale asi máme každý jiné nároky :D


No já mám taky brašny, ale tak dlouho jsem přemýšlel, jak na ně udělat držák, aby se nedostaly do kola, nebo na výfuk, až jsem zjistil, že je jednodušší a rychlejší pořídit něco už vymyšlenýho ... Kufry za cca. 5.500,- za kus kupovat v dohledné době nebudu. Brašny mi zatím postačují a plně vyhovují. Akorát se teď nemusím otravovat a nervovat s jejich uchycením na moto, protože tady na tyhle držáky sednou raz dva ... :wink:

Jinak. Nikomu to nenutím. Dal jsem to tu jako možnost ...


MIRAS
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Jan 2010, 22:23
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31 Okt 2008, 14:27
Príspevky: 621
Bydlisko: HUMPOLEC

Offline
Co se týče praktičnosti při cestování není pochyb o tom, že boční kufry vítězí. Vzhledově se mi to moc nelíbí kvůli celkové šířce a posazeným blinkrům, ale jinak to asi nejde a každý upřednostňuje něco jiného. A ten držák SW? O tom jsem původně taky přemýšlel než jsem koupil GIVI, ale recenze od café-racera mě od něho odradila.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Jan 2010, 23:03
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Jojo. Mě taky recenze od Cafe-Racera odrazuje, ale jiná varianta asi není a bohužel v této situaci nejspíš nic jiného nezbývá. V létě s tím zkusím zajet někde do nějakýho obchodu a zkusím se zeptat a vyzkoušet, jestli by k tomu něco nešlo připasovat, protože zadního kufru se vzdát nechci.
Ty blinkry mi ani tak nevadí. I kvůli brašnám bez držáků je vhodnější je dát na konec blatníku ke značce, jako to má tuším Peter. Mě osobně ty blinkry brašnám zavazely.

Ten držák na blinkry podle mě neplní jen funkci jakéhosi nosiče blinkrů, ale hlavně celý systém spojuje dohromady, tedy obě boční strany. Celý to pak tvoří jeden hodně pevný a betelný celek. V tomto směru tu vidím ještě jeden vedlejší přínos. Připadá mi, že to vlastně slouží jako jakýsi zadní padací rám. Nejenom že to chrání motorku při jejím položení, ale hlavně chrání nohy spolujezdce :wink: .

Že se to může někomu zdát hnusný je jasný. Chápu to. Je to jako podobně se vším ostatním od výfuků, přes sedla až po plexi ...
:wink:


Pjotr
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Jan 2010, 07:45
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Mar 2009, 18:40
Príspevky: 482
Bydlisko: podkrkonoší

Offline
Osobně se mi boční kufry líbí víc než i topcase. Za pořízení se mi to ale zdá moc peněz. Nakonec jsem se přichomejtl k darovanému topcasu a to mi vyřešilo balení na denní výlety a víkendovky.

Na dovolené používám boční plátěné brašny. Jednou, dvakrát do roka to člověk asi přežije, ale pokud bych je využíval častěji....není co řešit. Kufr je kufr.

I kvůli brašnám jsem musel posouvat blinkry k RZ.
S nafouklíma brašnama jsem taky dost širokej.
Navíc se dřou boční plasty.
Pokaždé musíš brašnu balit tak, aby to tam bylo nacpané a nevypadaly jak prsa zasloužilé ženy.
Po dlouhém dešti nepomůže ani pláštěnka.
Nejdou zamknout.

Takže je na zvážení frekvence použití a finanční investice. Momentálně to asi přežiju s brašnama. Ale kufr je kufr.


Felix
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Jan 2010, 18:21
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
to Ouklend:
Možná, že by k těm boční nosičům Krauser šlo připasovat tohle:
http://www.nova-moto.cz/nosic-zavazadel-p-1970.html


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Jan 2010, 19:51
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
chlapci, ten držiak SW-motech nie je tak zlý. Používam ho od začiatku, vždy na výjazde na celý deň alebo keď idem s manźelkou.
Zatiaľ žiadny problém.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 03 Jan 2010, 11:52
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
to Felix:

Díky za tipa. O tomhle nosiči vím. Vůbec se mi nelíbí. Je děsněj skoro jako tento :lol: :

Obrázok:lol:


to Peter:

Ani jsem nevěděl, že máš taky SW Motech. Jsem rád, že jsi spokojen. Mě se SW Motech líbí hodně, ale od Café-Racera mám celkem negativní recenze. Nejvíc mi vadí asi to, že dle jeho zkušeností je kufr na tomto nosiči posunutý hodně do předu, takže spolujezdec má méně místa na záda a musí být posazený více do předu. Díval jsem se na tvé foto a zrovna máš Bullíka vyfoceného z takových úhlů, že to není poznat.

Odděláš sedlo bez toho, aniž by jsi musel oddělávat kufr?


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 03 Jan 2010, 21:49
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
Tak jsem se zadíval podrobně na toho krausera a podle mně by nebyl problém to dát do kupy s Givi nosičem,prostě to zkombinovat.Chtělo by to postavit vedle sebe moji a tvoji motku :wink: Udělat prostě jeden držák pro oba a myslím že by to nebylo ani moc práce :D

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 03 Jan 2010, 22:13
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
udelat drzak dohromady by slo urcite jen se to pak bude blbe sundavat .pokud by ot clovek sundaval teda..
teoreticky by to tam mohlo i jit dokupy oboji givi vyuziva sroub nahore a pak ten vzadu by se mmusel pouzit spolecnej.jen je otazka jak by to vyslo sirkove..

_________________
R.I.P.Rest In Pain


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Jan 2010, 00:28
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
Ouklend píše:
to Peter:

Ani jsem nevěděl, že máš taky SW Motech. Jsem rád, že jsi spokojen. Mě se SW Motech líbí hodně, ale od Café-Racera mám celkem negativní recenze. Nejvíc mi vadí asi to, že dle jeho zkušeností je kufr na tomto nosiči posunutý hodně do předu, takže spolujezdec má méně místa na záda a musí být posazený více do předu. Díval jsem se na tvé foto a zrovna máš Bullíka vyfoceného z takových úhlů, že to není poznat.

Odděláš sedlo bez toho, aniž by jsi musel oddělávat kufr?


Je možné, že má pravdu Martin aj ja. Martin je väčší svetobežník, je možné, źe ho viac preťažuje. Ja mám na nosiči kufor shad 37, zatiaľ mi postačuje. Dal by sa určite posunúť aj viac dozadu. Ale aj takto sa dá sedlo otvoriť a manželka chcela mať viac pocit, že za sebou niečo má, čo ju drží. Nosiče prevedenia ako Givi sú určite masívnejšie a lepšie na veľké cestovačky, ale tento motech sa jednoduchšie zhodí dole - mne sa motorka viac páči bez lešení, tak dávam nosič na topcase len vtedy, keď idem na dlhśiu cestu alebo idem s manželkou. ináč stačí imbusák a je dole alebo naopak do dvoch minút. z toho prvú hľadám ten imbusák.
O tuhosti nosiča len jedna príhoda - Keď si Braňo (Blackshadow) v pätnástich rokoch po dvojmesačnej skúsenosti na Simsone chcel vyskúśať Bulldoga, pri prvom rozbehu (trocha prudkom :D ) sa zľakol, zabrzdil ostro prednou a stratil balanc (nečudo, mal asi 40kg :D ), stihol som zachytiť odzadu kufor dúfajúc, že spomalím pád - a udržal som zaň motorku padajúcu na bok. nosič aj kufor držali.

Používam k nemu len výztuhu na bočné tašky - na prvom zraze boli len také provizórne, aj sa chlapci smiali, ale mal som na druhý pripravé už normálne slušné prevedenie. Celé to drží na śtyroch skrutkách, takže demontáž je opäť za chvílku.


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Jan 2010, 18:22
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Pro jistotu upřesním, k čemu konkrétně mám výhrady:
pevnostní slabinou celého nosiče není ani tak duralový držák od SW Motech, ale plotna, která je do držáku pouze zasunutá. Nejsou tam žádné šrouby, pouze zásuvný prvek + jediný quick-lock. Plotna jako taková se potom po zatížení naloženým kufrem chová trochu nejistě. Nemluvě o situaci, kdy ještě nahoru na kufr něco připevním...
Kolega z práce taky pořídil na BTčko držák od SW Motech, ale jelikož má jiný topcase, je plotna k držáku chycená třemi šrouby (nebo to jsou možná quick-lock, nejsem si jistý) a výsledek je o poznání lepší.
Takže závisí i na tom, jaká je tam plotna.
Že se ale při nasazeném kufru nedá sundat sedlo, to opravdu považuju za konstrukční nedostatek, zejména pak když chybí opravdu jenom málo. S méně objemným kufrem to může, ale nemusí být lepší. Moje 42L Kappa rozhodně nepatří k nějakým extrémům...

Martin
Přes to všechno jsem ale s tímhle řešením spokojený, jde totiž přesně do noty takovým mrzoutům jako jsem já, kteří prostě nemají rádi ty trubkové konstrukce (a loga na výfukách :wink: )


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Jan 2010, 21:37
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Právě proto jsem se na to ptal Petera a asi fakt záleží na typu plotny a samotného kufru. Peterovi sedlo sundat jde, čímž bude kufr posunutý více do zadu, což znamená i větší místo pro spolujezdce. Já mám malý Givi 34l s plotnou monokay (bo jak se to píše), která má na přichycební k nosiči 4 šrouby. To by mělo být tím pádem zřejmě úplně v pohodě.

Tyhle všechny informace a navíc to, že se mi to líbí, mě asi definitivně přesvědčili pro jeho koupi.

Díky kluci za vaše postřehy... :thumbup3:


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.