Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 02:29


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Pjotr
Poslať  Predmet príspevku: Chránič páteře  |  Napísal: 04 Feb 2010, 13:17
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Mar 2009, 18:40
Príspevky: 482
Bydlisko: podkrkonoší

Offline
Máte někdo zkušenosti s páteřákem? Jak vybírat? Na co si dát pozor?



Reklama


break13
Poslať  Predmet príspevku: Re: Chránič páteře  |  Napísal: 04 Feb 2010, 14:49

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Pjotr píše:
Máte někdo zkušenosti s páteřákem? Jak vybírat? Na co si dát pozor?

Já ti moc neporadím, sice jsem si ho koupil, párkrát měl, ale po roce jsem koupil za lidovku NAZRAN s Airbagem a páteřák smutně visí v komoře! :(
R.


alex227
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Feb 2010, 16:21
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Feb 2009, 14:20
Príspevky: 480
Bydlisko: Vysočina

Offline
Mám,
nosím, dokonce i s "předkem" který ochrání (rozloží tlak na větší plochu) na hrudník. Vybíral jsem na základě referencí - nakonec jsem vybral "Mercedes" mezi páteřáky (nikoli mírou snobství, ale spolehlivostí) - KNOX http://www.knox.cz/.

_________________
Kolik třešní, tolik višní...


GumaJ
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Feb 2010, 18:01
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Feb 2009, 10:47
Príspevky: 294
Bydlisko: Praha 8

Offline
Používám tento

http://www.zamo.cz/katalog/dainese-moto-2009/chranice-/-/wave-1s-11-12-13/23794.html

Sedí dobře,ale určitě to chce zkusit,protože mi nabízeli tenkrát dva modely a tenhle seděl líp.Ještě jsem ho při pádu naštěstí nevyzkoušel :lol: ,ale když mě postrčila tatra nárazníkem do křižovatky tak vydržel! :scared: :army:

_________________
Obrázok


Felix
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Feb 2010, 18:27
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Mám hodně starý páteřák od Dainese.Používám ho jen na krátké projížďky, když je opravdu velké vedro, pod riflovou bundu. Pokud cestou zastavím jen na chvíli a nedělám nějaké prostocviky, tak ho ani nesundavám-moc mě neomezuje.
Dnešní páteřáky už jsou dál. Některé mají i lamely výkyvné i do boku a propracovanější "upínací systém". Kromě míry pasivní bezpečnosti je nejdůležitější si pri výběru dát pozor, aby pořádně seděl a neměl možnost při pádu někam uhnout. Rozhodující je také délka v závislosti na výšce postavy. Je značně protivné (a nebezpečné), když ti jeho konec při zaklonění hlavy ryje do krku a na opačném konci Ti leze do prdele(vlastní zkušenost) :cursing: . A naopak, pokud je krátký, a nekryje až ke krku a kostrč je to samozřejmě taky špatně.
Přeju šťastnou volbu.

P.S. Souhlasím s Alexem, že Knox je jeden z nejlepších.


j.em
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Feb 2010, 23:14

Registrovaný: 22 Nov 2009, 20:23
Príspevky: 72
Bydlisko: Úvaly, okr. Praha východ

Offline
Mám a používám (značku dodám)... Kupoval jsem ho ve firemní prodejně PSI v Praze a co bylo určitě velkou výhodou tak možnost vyzkoušet ho na mašině (mají v prodejně mrvolu mašiny na stojanu- pokud nepřijedeš na své) - aby seděl v posezu na motorce - krk a nebo spodek o sedlo.

Beru to jako základní možnost relativně snížit riziko zranění páteře.... Je to o zvyku, prostě bez něj nevyjíždím.

Jirka

_________________
ridatjedeslip


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Feb 2010, 23:26
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
alex227 píše:
Mám,
nosím, dokonce i s "předkem" který ochrání (rozloží tlak na větší plochu) na hrudník. Vybíral jsem na základě referencí - nakonec jsem vybral "Mercedes" mezi páteřáky (nikoli mírou snobství, ale spolehlivostí) - KNOX http://www.knox.cz/.


alex, ktorý model si bral?

ja používam zatiaľ len chránič v bunde, taká pena je to, niečo ako na kolenách, lakťoch, pleciach


GumaJ
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 05 Feb 2010, 09:14
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Feb 2009, 10:47
Príspevky: 294
Bydlisko: Praha 8

Offline
Peter BT píše:
ja používam zatiaľ len chránič v bunde, taká pena je to, niečo ako na kolenách, lakťoch, pleciach


Jo tak když jsem kupoval ten páteřák,tak mi prodavač doporučlil ten pěnovej chránič z bundy používat jako podprdelník :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázok


alex227
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 05 Feb 2010, 15:04
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Feb 2009, 14:20
Príspevky: 480
Bydlisko: Vysočina

Offline
Mám tohle http://www.hzmoto.cz/cz/sell/6101/shop/matter/knox-cross-sport-shirt.html?item=53307 - je to košile s chrániči (používám na enduro) se separátním chráničem páteře a hrudi http://www.hzmoto.cz/cz/sell/6106/shop/matter/knox-stowaway-paterovy-chranic.html?item=53314, který může být použit vlášť.

_________________
Kolik třešní, tolik višní...


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 19 Feb 2010, 20:54
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
hele panove resim nakup pro vic lidi knox. je tam sleva +- 500 (i podle poctu lidi) mel by ste nekdo zajem?
velikost pro nas normalne velky +- 175 je cena nekde na 2,6-2,7(mluvim o aegis7)

_________________
R.I.P.Rest In Pain


Pjotr
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Feb 2010, 12:40
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Mar 2009, 18:40
Príspevky: 482
Bydlisko: podkrkonoší

Offline
NaaR píše:
hele panove resim nakup pro vic lidi knox. je tam sleva +- 500 (i podle poctu lidi) mel by ste nekdo zajem?
velikost pro nas normalne velky +- 175 je cena nekde na 2,6-2,7(mluvim o aegis7)


Koukám teda po Aergis8. Má o jednu lamelu víc ale musel bych to zkusit. Do kdy to potřebuješ vědět? Zkusil bych se zastavit v MMB, tam je myslím mají.


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Feb 2010, 12:48
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
hele chtel bych obednat bud na konci mesice nebo na zacatku dalsiho.

_________________
R.I.P.Rest In Pain


Pjotr
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Feb 2010, 12:52
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Mar 2009, 18:40
Príspevky: 482
Bydlisko: podkrkonoší

Offline
NaaR píše:
hele chtel bych obednat bud na konci mesice nebo na zacatku dalsiho.


OK, pokud se dostanu do pátku do Bolky (projížděl jsem přes ni asi před hodinou :? ) , dám vědět. Dík!


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 05 Apr 2010, 08:08
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
tak panove po prvnim pultisici km musim knoxackej chranic chvalit. naprosto neomezuje a clovek o nem skoro ani nevi. jedinoiu nevyhodu spatruju v otm pasu co ho dri pres hrudnik kterej na muj vkus moc zatepluje takze se pod nim potim.ale ja se potim porad takze to je jen moje subjektivni hodnoceni..

_________________
R.I.P.Rest In Pain


Pjotr
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 05 Apr 2010, 16:15
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Mar 2009, 18:40
Príspevky: 482
Bydlisko: podkrkonoší

Offline
NaaR píše:
tak panove po prvnim pultisici km musim knoxackej chranic chvalit. naprosto neomezuje a clovek o nem skoro ani nevi. jedinoiu nevyhodu spatruju v otm pasu co ho dri pres hrudnik kterej na muj vkus moc zatepluje takze se pod nim potim.ale ja se potim porad takze to je jen moje subjektivni hodnoceni..


A co záda, potíš se pod tím moc? Je to rozdíl? Už jsem na pár koukal (ne Knox), ale všechny vypadly dost neprodyšně.

Alexi, a tvoje zkušenosti?


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.